To że obniżono nam rating nie świadczy o patologii rządu PiSu ale patologii kapitalizmu, gdzie jedna - niekontrolowana przez nikogo korporacja, potrafi w jeden dzień doprowadzić do zawirowań na rynkach światowych, które uderzają w niemal 40-sto milionowy kraj europejski. Olbrzymim błędem było to, że w początkach kryzysu nikt nie zabrał się na poważnie aby zlikwidować tego typu organizacje jak agencje ratingowe czy wprowadzić ściślejszy nadzór nad ponadnarodowymi korporacjami finansowymi oraz blokady gospodarcze rajów podatkowych. Teraz mamy już dziewiąty rok trwania kryzysu finansowego, a zanosi się już na kolejny, którego powodem będzie gospodarka chińska, która wszak nie może rosnąć w nieskończoność, zwłaszcza uzależniona od eksportu.
Najgorsza jest klasowa samoświadomość
|