Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przeprośmy Europę za PiS i prośmy o wybaczenie...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
15-01-2016 20:02Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Przeprośmy Europę za PiS i prośmy o wybaczenie...
0 na 2
"PiS nie rozumie, że swymi działaniami zachwiało obowiązującymi w świecie demokratycznym regułami gry" - powiedział dziś lider Nowoczenej PL.

S&P obniża rating Polski. Uzasadnienie: "Działania nowego rządu". Euro po niemal 4,50 zł!

Jesteśmy za mali na wszczynanie wojny przeciw międzynarodowym, kapitałowym lobby -bankom-mediom-korporacjom-... musimy SZYBKO przywrócić DEMOKRACJĘ w PL!

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pawel_wr (4297 punktów)
Pisiory rozwalą Polskę. Nie zostanie kamień na kamieniu.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
To że obniżono nam rating nie świadczy o patologii rządu PiSu ale patologii kapitalizmu, gdzie jedna - niekontrolowana przez nikogo korporacja, potrafi w jeden dzień doprowadzić do zawirowań na rynkach światowych, które uderzają w niemal 40-sto milionowy kraj europejski. Olbrzymim błędem było to, że w początkach kryzysu nikt nie zabrał się na poważnie aby zlikwidować tego typu organizacje jak agencje ratingowe czy wprowadzić ściślejszy nadzór nad ponadnarodowymi korporacjami finansowymi oraz blokady gospodarcze rajów podatkowych. Teraz mamy już dziewiąty rok trwania kryzysu finansowego, a zanosi się już na kolejny, którego powodem będzie gospodarka chińska, która wszak nie może rosnąć w nieskończoność, zwłaszcza uzależniona od eksportu.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość
16-01-2016 11:45 
 Ocena 5 na 5
farmer (22440 punktów)
>To że obniżono nam rating nie świadczy o patologii rządu PiSu ale patologii kapitalizmu, gdzie jedna - niekontrolowana przez nikogo korporacja, potrafi w jeden dzień doprowadzić do zawirowań na rynkach światowych

I to S&P daje który dawał najwyższy rating bankowi Lehman Brothers kilka dni przed upadkiem.
qazad (130 punktów)
>"PiS nie rozumie, że swymi działaniami zachwiało obowiązującymi w świecie demokratycznym regułami
>gry" - powiedział dziś lider Nowoczenej PL.
>S&P obniża rating Polski. Uzasadnienie: "Działania nowego rządu". Euro po niemal 4,50 zł!
>Jesteśmy za mali na wszczynanie wojny przeciw międzynarodowym, kapitałowym lobby
>-bankom-mediom-korporacjom-... musimy SZYBKO przywrócić DEMOKRACJĘ w PL!
>

No i ma prawo nie rozumieć:

wyborcza.b(*)-decyzja-jednej-z-agencji.html

Może przypadek, może nie, decyzja została ogłoszona po podpisaniu ustawy o opodatkowaniu banków.
dzentelmen (2000 punktów)
>musimy SZYBKO przywrócić DEMOKRACJĘ w PL!

A co demokracji w Polsce nie ma?

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
PerverserPerser (579 punktów)
Europa to kontynent, kogo konkretnie chcesz przepraszać?

Chcesz przeprosić Hiszpanów za to że wprowadzili zakaz demonstracji?
chcesz przeprosić Szwedów za to że koalicja rządząca postanowiła przesunąć termin wyborów żeby nie dopuścić do ewentualnej wygranej 'szwedzkich patriotów'?
Chcesz przeprosić Francuzów i Włochów za to że drukują masowo Euro w garażu?
Chcesz przeprosić Luksemburczyków, Belgów i Holendrów za to że wprowadzili u siebie oazy podatkowe narażając na straty inne państwa Unii? Tylko LuxLeaks kosztowało inne kraje stratę 100 mld €
Chcesz przeprosić Niemców za to że złamali Dublin i narazili Europę na niebezpieczeństwo którego skutków jeszcze nie można ocenić?
Chcesz przeprosić Greków którzy fałszowali swoje dane, żeby dzięki niemieckim podatnikom żyli w ułudzie że nie są krajem trzeciego świata tylko krajem wysoko rozwiniętym?
chcesz przeprosić Brytyjczyków za to że wynegocjowali sobie przywileje?

Kogo dokładnie chcesz przepraszać?
Kosmiczny Łoś (0 punktów)
>musimy SZYBKO przywrócić DEMOKRACJĘ w PL!
>A co demokracji w Polsce nie ma?
Witam wszystkich.
Wypowiem się o demokracji ostatnich dziesięcioleci.
Zacznę od roku 1944. Wtedy "demokracja" wjechała do Lublina na czołgach.
Jadąc dalej na zachód opanowała cały nasz kraj. I tak została do 1991 kiedy to wybrano pierwszy demokratyczny rząd J.Olszewskiego.
Demokracja po prostu uznała, że bardziej jej pasuje kapitalizm i ... nic nie zmieniając przeszła do obozu zgniłych kapitalistów.
Dla ogłupienia ludu zmieniła też nazwę z PRL na RP. Ale już jej się nie chciało zmieniać Konstytucji ani prawa. W Ustawie Zasadniczej dalej jest zdanie - chyba, że ustawa stanowi inaczej - a prawo jest tylko po to aby bronić bogatych przed biednymi.
I tak przeleciało 26 lat.
Ciemny lud nagle całkiem zbaraniał i dał pełną władzę pewnemu niezbyt wysokiemu facetowi i jego kumplom. Ale jak każdy organizm zaatakowany przez choróbsko demokracja też się broni. KOD, Nowoczesna, Parlament Europejski, media , TK (co jest śmieszne - po co TK w kraju który nie ma Konstytucji?) itd to leki na chwilowe niedomaganie. Gorzej będzie jak nie da się wyleczyć zarażonego organizmu. Wtedy dla dobra obywateli sojusznicy i wrogowie w obronie demokracji zajmą nasz piękny kraj i będzie można dzieciom opowiadać.
Dawno, dawno temu była w Polsce Demokracja.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365