Racjonalista - Strona głównaDo treści
zachowanie cząstek elementarnych w organizmach żywych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
01-02-2016 15:48Pokorny człowiek (419 punktów)
(zablokowany)
zachowanie cząstek elementarnych w organizmach żywych
Od pewnego czasu zastanawia mnie kto i po co przenosi badania cząstek LHC na organizmy żywe czyli ludzi,zwierzęta roślinność itd.
Czy ktokolwiek badał zachowanie cząstek elementarnych tworzących organizmy żywe?
Nigdzie nie znalazłem nawet próby takich badań.
Po co zatem przenosić wnioski z LHC na resztę przyrody.
Taka redukcja jest zwykłą Ignorancją.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

O ile się orientuję, w LHC nie ma żadnych wniosków, które można by przenosić na cokolwiek, ale pole magnetyczne (w dodatku tylko wtedy, gdy maszyna jest włączona), więc nie dziw się Pan, że nie ma żadnych badań na ten temat.

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Jacholek (5699 punktów)
>Taka redukcja jest zwykłą Ignorancją.
Niestety, pokorny człowieku, wykazujesz się tutaj ignorancją w zakresie wiedzy na temat celów oraz zastosowań nauk podstawowych i sensu ich uprawiania. Budowa cząstki organicznej i jej własności to domena chemii kwantowej a nie fizyki wysokich energii badającej bardziej podstawowe własności cząstek elementarnych i ich oddziaływań. Niemniej nawet i w tym przypadku rozwijane technologie znajdują praktyczne zastosowania w radioterapii, diagnostyce, kriogenice czy nawet w technologiach informatycznych. Proszę sięgnąć do takich źródeł informacji jak np. library.web.cern.ch/particle_physics_information , www.wsj.co(*)useful-applications-1446231782
Abdullah (1241 punktów)
>Od pewnego czasu zastanawia mnie kto i po co przenosi badania cząstek LHC na organizmy żywe czyli
>ludzi,zwierzęta roślinność itd.
>Czy ktokolwiek badał zachowanie cząstek elementarnych tworzących organizmy żywe?
Oczywiście - wpływ niektórych leptonów na organizmy żywe jest już w programie gimnazjum
pl.m.wikipedia.org/wiki/Lepton
pl.m.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_beta
mojegimnaz(*)/Lista_przedmiotow/105/213/484

Niektorych bozonow zreszta też
pl.m.wikipedia.org/wiki/Foton
pl.m.wikip(*)mieniowanie_elektromagnetyczne

>Nigdzie nie znalazłem nawet próby takich badań.
Słabo szukałeś - przykład praktycznego zastosowania wyników tych badań masz tu
Leptonów
pl.m.wikip(*)Pozytonowa_tomografia_emisyjna
Bozonów
pl.m.wikipedia.org/wiki/Nóż_gamma

>Po co zatem przenosić wnioski z LHC na resztę przyrody.
>Taka redukcja jest zwykłą Ignorancją.
Jeszcze raz przejrzyj przykłady powyżej i odpowiedz sobie na pytanie kto jest tu ignorantem redukującym problem
Pokorny człowiek (419 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
>>Od pewnego czasu zastanawia mnie kto i po co przenosi badania cząstek LHC na organizmy żywe czyli
>>ludzi,zwierzęta roślinność itd.
>>Czy ktokolwiek badał zachowanie cząstek elementarnych tworzących organizmy żywe?
>Oczywiście - wpływ niektórych leptonów na organizmy żywe jest już w programie gimnazjum

Nie w tym rzecz!
Chodzi o badanie cząstek tworzących organizm,mózg świadomość.
Po kiego przenosić Wnioski z Lhc (Determinizm itd) na ludzi mózgi świadomość itp.
Nie ma ku temu żadnych podstaw i powodów a się to w nauce najzwyczajniej robi.
Nikt nie badał jak cząstki zachowują się w mózgach !!! a pakuje się w to wszystkie wnioski z fizyki badań w LHC itd.

Ps. Nie pytam o wpływ promieniowania na mózg tylko o zachowanie cząstek tworzących mózg.
Ebvalaim (2787 punktów)
>Czy ktokolwiek badał zachowanie cząstek elementarnych tworzących organizmy żywe?
>Nigdzie nie znalazłem nawet próby takich badań.
Wystąpiło kiedyś nieco przypadkowe badanie: pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Bugorski

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365