>David Cameron ogłosił dzisiaj wynik swoich negocjacji z Donaldem Pinokio. Oczywiście Tusk przekazał >to co już dawno było ustalone za kulisami, jak dalece państwa Unii pójdą na ustępstwa. Możliwe więc >że Unia nie utraci poważnego płatnika netto, kosztem wielu unijnych regulacji które Londynu już nie >będą obowiązywać. Jeżeli pozostałe państwa zgodzą się na żądania Camerona Szwajcarię obowiązywać >będzie więcej unijnych wytycznych niż UK.
Stawiam gruby pieniądz, że niezależnie od ustępstw w kierunku Londynu, wobec Brytyjskich żądań Camerona, referendum w UK zakończy się głosowaniem za pozostaniem we wspólnocie. Anglicy podkreślają, że wyjście z UE w dzisiejszych okolicznościach byłoby samobójstwem, ktore odbiłoby się i na Europie, ale i Wielka Brytania pozostawiona samej sobie, w obliczu kryzysu i ewentualnego odpływu eurpejskiej siły roboczej, pogrążyła by się w jeszcze poważniejszy kryzys.
Pozdrawiam.
"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|