 |
Solidarni w kłamstwie - w obronie Wałęsy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-02-2016 15:40 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Solidarni w kłamstwie - w obronie Wałęsy
7 na 7 | Lech nie donosił na kolegów za pieniądze od SB - wygrywał w totolotka! ~ Danuta Wałęsa
Wałęsa nie kłamał i nie kłamie, że był Bolkiem: wszystkie dokumenty na to są sfałszowane! ~ Henryka Krzywonos
Bolek nie jest tchórzem, który dalej się boi przyznać - Bolek nigdy nie istniał! ~ O-bro-ni-my de-mo-kra-cje!! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | pawel_wr (4297 punktów) |
>Krzywonos >Bolek nie jest tchórzem, który dalej się boi przyznać - Bolek nigdy nie istniał! >~ O-bro-ni-my de-mo-kra-cje!! Czy żona Super-Ubeka Kiszczaka zapłaciła Tobie za ten wpis, czy tez sam z siebie wykazałeś się komunistyczną czujnością ?!?!
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
 | | Jan Rylew (3965 punktów) | > >Bolek nie jest tchórzem, który dalej się boi przyznać - Bolek nigdy nie istniał!> >~ O-bro-ni-my de-mo-kra-cje!!> Czy żona Super-Ubeka Kiszczaka zapłaciła Tobie za ten wpis, czy tez sam z siebie wykazałeś się komunistyczną czujnością ?!?!Wdowa po Kiszczaku chyba za bardzo lubi pieniądze, żeby mu płacić, ale pewnie to jej zapłacono za te teczki żeby pogrążyć Lecha. Ludzie mówią, że to Kaczyński z Macierewiczem wykazali się "komunistyczną czujnością" i nakłonili wdowę do wydania materiałów, płacąc jej pieniędzmi podatnika. O-bro-ni-my de-mo-kra-cję!!
|
|
2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Nie opowiadając się po żadnej ze stron, muszę przyznać, że tego rodzaju sprawy, w których wypływają jakieś niespodziewane nagrania albo dokumenty, dają niezwykłą sposobność do tego, by zerknąć za liczne i różnorodne fantastyczne zasłony, które - za sprawą politycznego marketingu, propagandy i mitologii - skutecznie zasnuwają trywialny (jak zazwyczaj okazuje się) obraz krajowej polityki. Rozsuwanie tych zasłon uważam za proces pozytywny, a nawet - pożądany. Obywatel powinien mieć szansę zobaczyć pewne rzeczy w sposób jasny, suchy i bez złudzeń. Niestety, nie każdemu to odpowiada, z wiadomych względów - propaganda to dochodowy przemysł, na którym się dobrze zarabia i z którego się wygodnie żyje. Dlatego ci, którzy najwięcej nałgali i dalej idą w zaparte, najmocniej w takich sytuacjach histeryzują i trzęsą porami. Jak się już raz - za radą mędrców - znalazło pracę i wzięło kredyt, to potem ciężko przychodzi się przestawić. 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
 | 11 na 11 | galvani (1345 punktów) | >Niestety, nie każdemu to odpowiada, z wiadomych względów - propaganda to dochodowy przemysł, na którym się dobrze zarabia i z którego się wygodnie żyje. Dlatego ci, którzy najwięcej nałgali i dalej idą w zaparte, najmocniej w takich sytuacjach histeryzują i trzęsą porami. >
Nie ma przed czym trząść gaciami. Niedawno środowisko, które teraz psy wiesza na Wałęsie urządziło uroczsty pogrzeb zwyrodniałemu biskupowi Wesołowskiemu. Zrobiono z niego krystalicznie czystego człowieka, przyjaciela dzieci, męczennika za wiarę, wzór wszystkich cnót. To jest wielka tragedia, że sami robimy szambo z własnej przeszłości.
|
|
|  | 3 na 3 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | > Nie ma przed czym trząść gaciami. Niedawno środowisko, które teraz psy wiesza na Wałęsie urządziło uroczysty pogrzeb zwyrodniałemu biskupowi Wesołowskiemu. Zrobiono z niego krystalicznie czystego człowieka, przyjaciela dzieci, męczennika za wiarę, wzór wszystkich cnót.Zdarza się. nydn.us/1KOIp95> To jest wielka tragedia, że sami robimy szambo z własnej przeszłości.Wielka tragedia to jest wtedy, jak trupy trzyma się w szafie, brudy zamiata pod dywan, szambo wybija, a my siedzimy w mieszkaniu w masce gazowej i przekonujemy siebie i naszych gości, jak tu ładnie pachnie.
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| |  | 3 na 3 | galvani (1345 punktów) |
>Wielka tragedia to jest wtedy, jak trupy trzyma się w szafie, brudy zamiata pod dywan, szambo wybija, a my siedzimy w mieszkaniu w masce gazowej i przekonujemy siebie i naszych gości, jak tu ładnie pachnie.>
Tylko nie wiadomo nawet tego, czy Wałęsa sikał do kropielnicy.Wyjce cmentarne posłużyły się Kisyczakową aby wstawić do szafy trupa, który będzie cuchnął całą wieczność. Żadna maska gazowa nie pomoże. Tak jak rabin z Brooklyn nie wybieli Wesołowskiego.
|
|
| | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | > Tylko nie wiadomo nawet tego, czy Wałęsa sikał do kropielnicy.Co tam Panu wiadomo czy nie wiadomo, to już chyba nie mój problem. > Wyjce cmentarne posłużyły się Kisyczakową aby wstawić do szafy trupa, który będzie cuchnął całą wieczność.To nie po dżentelmeńsku - wypominać damie, że pogubiła się w męskim świecie. > Żadna maska gazowa nie pomoże. Tak jak rabin z Brooklyn nie wybieli Wesołowskiego.A co to - pralnia? 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| | | |  | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | >Co tam Panu wiadomo czy nie wiadomo, to już chyba nie mój problem. "Prawdą jest że księża czy biskupi z tamtego okresu mogliby dużo powiedzieć, ale Kościół osiągnął już swoje"
|
|
 | 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Obywatel powinien mieć szansę zobaczyć pewne rzeczy w sposób jasny, suchy i bez złudzeń. <<Więc popatrzmy: www.youtube.com/watch?v=lqMsWzB5LYwWałęsa mówi o kapitanie Graczyku, który go zwerbował. Chyba nie do kółka wędkarskiego? Domyślam się, że to ten sam kapitan Graczyk, który podpisywał odbiór "Doniesień" TW Bolka: n-0-115.dc(*)776-4abe-b412-b621c889af5c.pdfNie wiem, jak dla kogo, ale dla mnie jest to jasny, suchy i pozbawiający złudzeń obraz ex-prezydenta Lecha Wałęsy. Wałęsa może sobie na Wykopie.pl pisać takie np bzdury: "lechwalesa 19 min. temu @lechwalesa: W okresie w którym jestem posądzany o współpracę z SB [ co jest kłamstwem] w moim zakładzie pracy :: 1].Nikt nie został zwolniony z pracy 2[ Nikt nie siedział w więzieniu 3] Nikt nie płacił kolegium 4[ Nikt nie został z pałowany .No jakie jeszcze są możliwe represje .Może kogoś przesłuchiwano , no ale taki trening jest potrzebny każdemu .Jakie krzywdy pozostały za które należało by przepraszać . Natomiast ja jako jedyny zostałam zwolniony po 10 latach nienagannej pracy z Mandatem delegata na zjazd ZZ i z Mandatem ZZ Inspektora Pracy BHP. Mandat ten wręcz zabraniał zwolnienia ." Ale dla mnie to już nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne. Z jednym mogę się zgodzić: gdy pisze, "tak le nie liczbie źę kiedykolwiek się przyznam do kłamstwa" (pisownia oryginalna). On się nigdy nie przyzna.
|
|
3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Wałęsa miał swoją szansę na wielkość, i ją spieprzył. Można wybaczyć chwile słabości, bo lodówka, bo to i tamto... Dostawał swoje pincet złotych na dziecko zanim to się stało modne i w ogóle. Mógł zwalić na błędy młodości, nieustalone przekonania, czy cokolwiek. Pójście w zaparte w świetle dowodów to żenada, coś czego popierać czy bronić się nie da, dla kogoś kto wyznaje jakieś podstawowe zasady przyzwoitości. A gdybym zaczął poznawać historię tego kraju od lat 90-tych, i zobaczył kto wtedy Wałęsę atakował a teraz go broni - nie jestem wierzący - ale Jezus Maria Matko Boska pewnie by się wyrwało
|
|
 | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Może tak się po prostu robiło wtedy politykę. Nie, nie zamierzam robić z siebie mentalnie nierozdziewiczonego i udawać, że mnie to bulwersuje.
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
 | 2 na 2 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Jeśli Wałęsa był TW "Bolkiem", współpracował z SB i donosił na kolegów, to dlaczego SB nie wykorzystała tego, gdy powstała "Solidarność" z Wałęsą na czele?
|
|
|  | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | > Jeśli Wałęsa był TW "Bolkiem", współpracował z SB i donosił na kolegów, to dlaczego SB nie wykorzystała tego, gdy powstała "Solidarność" z Wałęsą na czele?To akurat można łatwo wytłumaczyć. Nie da się dwa razy skorzystać na takiej odkrywce. Można za to ją wykorzystywać długofalowo. Mogło też być tak jak pisał Kiszczak - wszystkie papiery zebrał sam, aby nie dopuścić do takich rozgrywek. Może to raczej Kiszczakowi się należą te honory wszystkie? Już mnie chyba nic nie zaskoczy
|
|
| |  | 3 na 3 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Czyli Kiszczak zachomikował dokumenty potwierdzające współpracę Wałęsy z SB, rzucając przy tym zaklęcie niepamięci na pracowników SB. Hmmm... Pomijając powyższy wątek bajkowy nadal nie wiadomo dlaczego SB nie zniszczyło Wałęsy na początku "Solidarności".
|
|
| | |  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | >Pomijając powyższy wątek bajkowy nadal nie wiadomo dlaczego SB nie zniszczyło Wałęsy na początku "Solidarności". A po co kogoś niszczyć, jak mamy na niego haki?
|
|
| | | |  | 3 na 3 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | >>Pomijając powyższy wątek bajkowy nadal nie wiadomo dlaczego SB nie zniszczyło Wałęsy na początku "Solidarności". >A po co kogoś niszczyć, jak mamy na niego haki? No i jaka korzyść z haków, których się nie wykorzystuje? Rozumiem, że jesteś zwolennikiem teorii, że PZPR/SB postanowiła sama siebie obalić.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
>Rozumiem, że jesteś zwolennikiem teorii, że PZPR/SB postanowiła sama siebie obalić.
Dlaczego od razu "obalić"? To już nie można "reagować elastycznie" w obliczu "dynamicznej sytuacji międzynarodowej"?
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >No i jaka korzyść z haków, których się nie wykorzystuje? >Rozumiem, że jesteś zwolennikiem teorii, że PZPR/SB postanowiła sama siebie obalić. A skąd wiedza, że się nie wykorzystuje?
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | >Rozumiem, że jesteś zwolennikiem teorii, że PZPR/SB postanowiła sama siebie obalić. Jasne, to oni sobie zdawali sobie sprawę najlepiej, że dłużej nie da rady. A ty myślisz, że Wałęsa z JP2 obalili komunę?
|
|
| | |  | 3 na 3 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Pomijając powyższy wątek bajkowy nadal nie wiadomo dlaczego SB nie zniszczyło Wałęsy na początku "Solidarności".<<Niszczy się wrogów.  Czy tak wyglądają śmiertelni wrogowie?
|
|
| | | |  | 2 na 2 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Czyli "komuna" sama siebie postanowiła obalić?
|
|
| | | | |  | 2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | >Czyli "komuna" sama siebie postanowiła obalić?
Chcesz to interpretować w oderwaniu od wydarzeń w ZSRR i całym byłym tzw. bloku sowieckim?
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| | | | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Obrazek jak z jakiejś naukowej konferencji, na której specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi dogadują się, co będą wpajać przez następne 10-20 lat ludowi, który jeszcze nie spodziewa się zmian, jakie wniesie w życie nieuchronność pewnych procesów dziejowych (czego świadomość ma - jak to bywa - jedynie wąska grupa głębiej uświadomionych). Oczywiście, zawsze znajdą się tacy, co będą tego rodzaju spotkania demonizować. Ma to zapewne związek z zaspokajaniem jakiejś potrzeby, na przykład potrzeby demonizowania ludzi i zdarzeń. Cóż, podobno każdy cierpi na jakąś manię, jeśli nie aktualnie, to potencjalnie z pewnością. 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Natychmiast rzuca się w oczy, że Kiszczak jest tu panem, a Wałęsa jego groźnym psem. Reszta wygląda na statystów.
|
|
| | |  | | PerverserPerser (579 punktów) | >Pomijając powyższy wątek bajkowy nadal nie wiadomo dlaczego SB nie zniszczyło Wałęsy na początku "Solidarności".< Równie dobrze możesz sobie łamać głowę pytaniem, dlaczego USA nie zniszczyła Bin Ladena na początku?
|
|
|  | 6 na 6 | Burnham (1149 punktów) | >Jeśli Wałęsa był TW "Bolkiem", współpracował z SB i donosił na kolegów, to dlaczego SB nie wykorzystała tego, gdy powstała "Solidarność" z Wałęsą na czele?
Jak to nie wykorzystała ? A myślisz, że dlaczego Kiszczak przez resztę życia trzymał te dokumenty na Bolka u siebie w szafie ? Po co niszczyć kanał infiltracji jeżeli można się nim posługiwać ?
>Rozumiem, że jesteś zwolennikiem teorii, że PZPR/SB postanowiła sama siebie obalić.
Sugerowanie, że PZPR mogła powstrzymać bankructwo komunizmu to wspaniały scenariusz na skecz w kabarecie. Co by nie było to w PZPR siedzieli inteligentni ludzie, którzy doskonale rozumieli, że rozpadu ZSRR zatrzymać się nie dało i w takiej sytuacji warto dogadać się z "opozycją". Natomiast Wałęsa vel Bolek to facet, który wszedł do baru i dał w pysk zapijaczonemu, słaniającemu się na nogach facetowi topiącemu smutki przegranego życia w kieliszku wódki. Wałęsa do dzisiaj szczyci się tym życiowym osiągnięciem, że dał w mordę pijakowi czym obalił komunizm. Brawo Lechu !
|
|
|  | | VonM (709 punktów) | >Jeśli Wałęsa był TW "Bolkiem", współpracował z SB i donosił na kolegów, to dlaczego SB nie wykorzystała tego, gdy powstała "Solidarność" z Wałęsą na czele?
Oto jest pytanie. Niestety dla pewnych środowisk nie ważne jest to, że nic się w tej układance kupy nie trzyma, najwyżej wprowadzi się ustawę, dzięki której będzie się trzymało.
Ps. Mina "historyka" Cenckiewicza na argumenty solidarnościowców - bezcenna.
|
|
| |  | -1 na 1 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Co ciekawe ci, którzy tak gorliwie chcą teraz pisać historię Polski na nowo sami brali w tych wydarzeniach, które dziś opluwają. Lech Kaczyński był swego czasu prawą ręką Wałęsy, brał udział w rozmowach w Magdalence, a Jarosław Kaczyński był członkiem Okrągłego Stołu. Obaj rządzili kancelarią Wałęsy, gdy ten był prezydentem, a dziś się jakoś tym nie chwalą. Jestem przekonany, że 99% elektoratu PiS-u nie ma pojęcia o takich faktach.
|
|
| |  | | PerverserPerser (579 punktów) | >Oto jest pytanie. Niestety dla pewnych środowisk nie ważne jest to, że nic się w tej układance kupy nie trzyma..< Trzyma się kupy, trzeba mieć tylko zdolności układania.
|
|
7 na 7 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | I pomyśleć, że kiedyś agitowałeś za Ruchem Palikota... Rozumiem, że obecnie atakujesz KOD, aby podlizać się PiS-owskim aparatczykom na tym forum. Jak ty możesz patrzyć na siebie w lustrze?
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >I pomyśleć, że kiedyś agitowałeś za Ruchem Palikota... Takie typki jak CJ nic bezinteresownie nie robią.
|
|
2 na 2 | oportunista (1711 punktów) | W zasadzie z idiotami się nie dyskutuje, powód jest prosty, bo taki najpierw sprowadza cię do swego poziomu i wtedy wykańcza doświadczeniem. Obalenie komuny miało jedną zasadniczą wadę, pozwoliło owym idiotom zabierać publicznie głos. Wydaje mi się, że tego ludzie pokroju Wałęsy nie przewidzieli i gdyby dziś mieli się zmagać z tym co ich wtedy męczyło, po prostu dali by sobie spokój, stawiając na wygodne spokojne życie w zaciszu komuny.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|