 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-03-2016 22:21 | Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Generałowie odchodzą
5 na 7 | Cytat:Efekt Macierewicza: Fala odejść na najwyższych stanowiskach w armii Najważniejsi generałowie mają dość, dowództwo polskiego wojska traci większość najważniejszych szefów. Konkretnie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, czyli kluczowy element systemu dowodzenia w Wojsku Polskim. W przeciągu ostatnich kilku dni wymówienia złożyli niemal wszyscy najważniejsi dowódcy. Na 23 zatrudnionych w DGRSZ generałów prośbę o zwolnienie z wojska złożyło aż pięciu z nich. (źródło)W dniach 7-17 czerwca mają się w Polsce odbyć ćwiczenia NATO "Anakonda 2016", a w lipcu w Warszawie ma się odbyć szczyt NATO. Macierewicz, swoją polityką zmuszając generałów do odejścia, postawił te dwa wydarzenia pod znakiem zapytania. Kolejny przykład PiS-owskiej "dobrej zmiany". Pro PiS-owski prof. Zybertowicz twierdzi, że KOD, to przejaw wojny "hybrydowej" prowadzonej przez Rosję w Polsce, innymi słowy założyciele KOD są rosyjskimi agentami. Jak w takim razie nazwać Macierewicza i ogólnie PiS-owców? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | KORUND (4922 punktów) | >Jak w takim razie nazwać Macierewicza i ogólnie PiS-owców?
-Określeń jest co niemiara, tylko za ich użycie grozi ban, a nawet blokada konta.
|
|
 | | Iznogud (314 punktów) | co w takim razie miala do niedawna wspolnego armia polska i chinska? Liczbe generalow... Armia sklada sie zasadniczo z szeregowcow oraz podoficerow. Co do KODu, to jak rozumiem, jest to komitet obrony demokracji negujacy wyniki demokratycznych wyborow....? Na wszystkie macki przedwiecznego Cthulhu (oby drzemal slodko) czy wiecie jak sie nazywa portal na forum ktorego to wypisujecie?
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
|  | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | >Na wszystkie macki przedwiecznego Cthulhu (oby drzemal slodko) czy wiecie jak sie nazywa portal na forum ktorego to wypisujecie? Nie wystarczy znać nazwę portalu, trzeba jeszcze wiedzieć jaka myśl przyświeca(ła). Voltaire - "Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć."
|
|
| |  | 1 na 1 | Iznogud (314 punktów) | coz takiego jest racjonalnego w demonstracjach broniacych narodu, demokracji (wielkie slowa) w ktorych uczstnicza benificjenci poprzedniej wladzy? Co do owego Francuza, to czy przypadkiem nie byl on goracym zwolennikiem pewnej Niemki, ktora zdobyla tron Moskwy?
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
| | |  | | romaro (25211 punktów) | Wierzenia uważam za nieracjonalne, jednak nie oburzam się gdy ktoś o nich pisze. Wracając do demonstracji - Co jest powodem waszego zaślepienia, że widzicie tylko beneficjentów, tylko partyjnych? Gdzież tu racjonalizm? Nie ma w was za grosz racjonalizmu. A dzisiejsza telewizja publiczna? Co jej przyświeca? Myśl Voltaire'a?
|
|
| | | |  | | Iznogud (314 punktów) | usmialem sie do lez gdy obejrzalem nagranie giertycha mlodszego zagrzewajacego w podskokach 'kto nie skacze ten za pisem', Schettinio tez byl bardzo przekonujacy, jak rownierz bankster Petru. Znaczacy dla mnie jest brak na tych niezykle spontanicznych wiecach Millera, a takze jego ocena calego cyrku. Biedny cyngiel propagandowy lisu, niestety sto tysiaczkow miesiecznie za glaskanie poprzedniej wladzy ucieklo. Niestety nie ocenie zmian w 'publicznej' tv gdyz nie ogladam, z zasady. Aczkolwiek, kazda nastepna ekipa korzysta z podniesionej przez poprzedniko poprzeczki bezczelnego zawlaszczania panstwa, coz, taki swiat.
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | Większość polityków dzisiaj skacze, tylko na różnych linach. Ekwilibrystyka polityczna w ich wykonaniu przypomina nie cyrk, a dom wariatów.Jednak jaki to nie byłby dom, to rządzi nim PIS
|
|
|  | 2 na 2 | KORUND (4922 punktów) | >co w takim razie miala do niedawna wspolnego armia polska i chinska? Liczbe generalow... Armia sklada sie zasadniczo z szeregowcow oraz podoficerow. >Co do KODu, to jak rozumiem, jest to komitet obrony demokracji negujacy wyniki demokratycznych wyborow....? >Na wszystkie macki przedwiecznego Cthulhu (oby drzemal slodko) czy wiecie jak sie nazywa portal na forum ktorego to wypisujecie?
-Nic nie pisałem o KOD-zie, nie jestem też fachowcem od armii, wyrażam jedynie swój stosnek do konkretnej partii. Jest on od dawna taki sam, nie ważne czy jest ona opozycją, czy akurat rządzi. Ciągle jest ona zbiorowiskiem ludzi o światopoglądzie nacjonalistyczno-socjalistyczno-religijnym z bardzo dużą liczbą fundamentalistów katolickich. Zupełnie nie mój świat. KOD? Dobrze, że komuś się chce coś robić, żeby rząd nie myślał, że wszyscy mu przyklaskują, ale nie w moim stylu jest takie kolorowe wiecowanie-imprezowanie, czy rodzieranie szat i robienie z siebie męczennika, zamiast racjonalnego, nawet ostrzejszego punktowania konkretnych błędów i wyśmiewanie idiotyzmów głoszonych przez członów PiS.
|
|
| |  | | Iznogud (314 punktów) |
>-Nic nie pisałem o KOD-zie, nie jestem też fachowcem od armii, wyrażam jedynie swój stosnek do konkretnej partii.
O losie! To zdanie tak wiele o Tobie mówi. Przed ostatnimi wyborami wiedziałem że zrobię przy urnie wszystko, by usunąć POPSuLki. Jednak oprócz sabotażu na całym państwie, zdarzało im się zrobić coś dobrego, jak na przykład znieść pobór (w tej najszpetniejszej części). Skoro nie znasz się na wojskowości, niusa pewnie z onetu pobrałeś, to skąd wiesz czy faktycznie generałowie odchodzą, a jeśli tak, to czy ma to jakiekolwiek negatywne skutki dla obronności państwa?
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
| | |  | 1 na 1 | KORUND (4922 punktów) | >Skoro nie znasz się na wojskowości, niusa pewnie z onetu pobrałeś, -Jakiego niusa? Nie ja jestem autorem wątku.
>to skąd wiesz czy faktycznie generałowie odchodzą, -Nie wiem. I nic na ten temat nie pisałem. Nie mam jednak specjalnego powodu w to wątpić, bo nie jest to nic nadzwyczajnego.
>a jeśli tak, to czy ma to jakiekolwiek negatywne skutki dla obronności państwa? -Nie wiem. Choć gdy odchodzą tylko ci, którzy buntują się przeciw głupiej władzy, to chyba niedobrze.
|
|
 | 7 na 7 | romaro (25211 punktów) | >-Określeń jest co niemiara, tylko za ich użycie grozi ban, a nawet blokada konta.
Może Pan Agnosiewicz napisze nowy regulamin, a właściwie rozpisze listę tematów, nad którymi można się pochylić.
|
|
|  | 4 na 4 | Christos (2696 punktów) | >>-Określeń jest co niemiara, tylko za ich użycie grozi ban, a nawet blokada konta. >Może Pan Agnosiewicz napisze nowy regulamin, a właściwie rozpisze listę tematów, nad którymi można się pochylić. >
A co mi tam, najwyżej dostanę bana.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale fR nie ominął tręd znany z Facebooka, to znaczy ograniczanie widocznej na zewnątrz, zbyt dosadnej w słownictwie albo zbyt przejrzystej w merytorycznej argumentacji krytyki obecnej władzy. Na fB objawił się on zmianami statusu grup, z otwartych na zamknięte, na fR autocenzurą. Zielone ludziki atakujące KOD na fB i ludziki w kominiarkach w redakcji "Faktów i mitów" potwierdzają tylko zasadność działania.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
| |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Nie wiem czy zauważyłeś, Myślę, że to retoryczna uwaga.
|
|
2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > Cytat:Efekt Macierewicza: Fala odejść na najwyższych stanowiskach w armii > Najważniejsi generałowie mają dość, dowództwo polskiego wojska traci większość najważniejszych> szefów.> Konkretnie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, czyli kluczowy element systemu dowodzenia w> Wojsku Polskim. W przeciągu ostatnich kilku dni wymówienia złożyli niemal wszyscy najważniejsi> dowódcy. Na 23 zatrudnionych w DGRSZ generałów prośbę o zwolnienie z wojska złożyło aż pięciu z> nich.> (źródło)> W dniach 7-17 czerwca mają się w Polsce odbyć ćwiczenia NATO "Anakonda 2016", a w lipcu w Warszawie> ma się odbyć szczyt NATO.> Macierewicz, swoją polityką zmuszając generałów do odejścia, postawił te dwa wydarzenia pod znakiem> zapytania. Kolejny przykład PiS-owskiej "dobrej zmiany".> Pro PiS-owski prof. Zybertowicz twierdzi, że KOD, to przejaw wojny "hybrydowej" prowadzonej przez> Rosję w Polsce, innymi słowy założyciele KOD są rosyjskimi agentami.> Jak w takim razie nazwać Macierewicza i ogólnie PiS-owcówGenerałowie w Polsce byli b. często z politycznego nadania. W armii mniej niż w policji i służbach (gdzie przychodzili ludzie z cywila i zostawali od razu generałami) ale jednak bez politycznego poparcia szansa na zostanie generałem była niewielka. Po zlikwidowaniu poboru i zmniejszaniu się armii, doszliśmy do sytuacji, że "generałami polska armia stoi". Odejście nawet wielu generałów z armii nie jest więc dużym problemem, bo kompetencje są na poziomie pułkowników. Pewnie mniej kompetentni z nich, za to popierani przez PiS szybko staną się generałami. Nowością wprowadzoną przez PiS jest przekładanie spiskowej teorii dziejów na działanie służb. Dziś w służbach i armii ludzie zatrudnieni przed 1989 rokiem są masowo wyrzucani. Propaganda czarno-białej historii, w której oficerowie LWP, SB, MO byli szpiegami i działali przeciwko Polsce, za to o interes tego kraju walczyli wyłącznie: żołnierze wyklęci - również Ci, którzy zabijali nie-katolików (żydów i prawosławnych), Kościół, bracia Kaczyńscy oraz namaszczeni przez nich członkowie Solidarności, przekłada się na czyny. Dawniej taka propaganda nie przekładała się na działanie służb a służyła jedynie celom wyborczym. Była to fikcja dla ciemnych mas, bo skuteczne działanie wymagało racjonalnego myślenia. Jeśli więc ktoś był dobrym pilotem, logistykiem itp... był dobrym żołnierzem, niezależnie czy rozpoczął w LWP, jeśli ktoś potrafił skutecznie odnajdywać agentów obcego wywiadu, prowadzić wywiad, zajmował się krytpografią zostawał w służbach. Jeśli ktoś miał dużą skuteczność w sciganiu przestępstw kryminalnych został w Policji. Po 1989 wyrzucono jedynie politycznych i tych, nielicznych, którzy zamiast profesjonalizmu charakteryzowali się zaangażowaniem ideologicznym. To wszystko kontestował od zawsze PiS jako "spisek służb", przy swoich 1szych rządach rozpoczął działanie (czystki w służbach, likwidacja WSI, publikacja agentów i ich prowadzących oficerów, spalenie polskiej siatki wywiadowczej itd), teraz kończy to co zaczął. Obrazem do czego prowadzi taka polityka była choćby katastrofa w Smoleńsku - jak niski był poziom kompetencji w polskich służbach i w rozwiązanym po katastrofie pułku lotnictwa, czy afera Amber Gold (w jednej z największych przekrętów pracował syn premiera a premier nie dostał raportu na ten temat od służb tylko dowiedział się "z prasy"). To co robi PiS jest znacznie gorsze niż odejście generałów (i tak często z nadania politycznego). Teraz odchodzą i są wyrzucani "pułkownicy" - ludzie, którzy decydowali o kompetencjach i skuteczności naszych sił zbrojnych i służb. Odchodzą Ci, których nie zdążyli wyrzucić 10 lat temu. Co wiecej ludzie Ci odchodzą jako "szpiedzy" , "wrogowie narodu" - itd, na pewno wielu z nich czuje się zdradzonych przez rodaków ... jestem więc ciekaw ilu z nich przejmie wywiad rosyjski, amerykański czy chiński? Pozdrawia Paolo Monstro
|
|
4 na 4 | Fiedia (1636 punktów) | >Jak w takim razie nazwać Macierewicza i ogólnie PiS-owców?
Oszołomem i zdewociałymi populistami, którzy słowo uczciwość tylko ze słownika znają. Lub znaliby gdyby w życiu czytali coś więcej niż książkę telefoniczną.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin.
|
|
-2 na 2 | Puszek Okruszek (73 punktów) | >[cytat]W dniach 7-17 czerwca mają się w Polsce odbyć ćwiczenia NATO "Anakonda 2016", a w lipcu w Warszawie >ma się odbyć szczyt NATO. >Macierewicz, swoją polityką zmuszając generałów do odejścia, postawił te dwa wydarzenia pod znakiem >zapytania. Kolejny przykład PiS-owskiej "dobrej zmiany". >Pro PiS-owski prof. Zybertowicz twierdzi, że KOD, to przejaw wojny "hybrydowej" prowadzonej przez >Rosję w Polsce, innymi słowy założyciele KOD są rosyjskimi agentami. >Jak w takim razie nazwać Macierewicza i ogólnie PiS-owców? Po pierwsze, mamy za dużo generałów w stosunku do liczebności całej armii.
Po drugie, POwatych, lewackich generałów Polska nie potrzebuje.
Po trzecie, pieprzyć żydolewackie NATO. Nasze miejsce to sojusz z Rosją oraz innymi krajami Wschodniej Europy przeciwko zachodnioeuropejskiemu wrogowi.
|
|
 | 8 na 8 | romaro (25211 punktów) | >Po trzecie, pieprzyć żydolewackie NATO. Nasze miejsce to sojusz z Rosją oraz innymi krajami Wschodniej Europy przeciwko zachodnioeuropejskiemu wrogowi. Znowu się Pan nawaliłeś.
|
|
|  | 1 na 1 | Puszek Okruszek (73 punktów) | >>Po trzecie, pieprzyć żydolewackie NATO. Nasze miejsce to sojusz z Rosją oraz innymi krajami Wschodniej Europy przeciwko zachodnioeuropejskiemu wrogowi. >Znowu się Pan nawaliłeś. Możliwe, że to prawda, ale proszę mi powiedzieć, co zyskujemy na sojuszu z naprawdę zgniłym Zachodem, wmuszającym nam tysiące imigrantów, i żądającym, byśmy stali się tacy jak oni: głupi, bezwolni, łykający obłędną propagandę, wyprani z normalności etc. Putin, jakby nie było, potrafi obronić swój kraj przed tą zarazą. Poza tym nie wierzę w rzekome zagrożenie Polski ze strony Rosji. Ma Pan dobrą pamięć? To proszę sobie przypomnieć, kiedy szechterowe media zaczęły wrzeszczeć o rosyjskim zagrożeniu. Ano na wiosnę 2014 r., kiedy to Putin ogarnął twardą ręką sorosowe kombinacje na Ukrainie. I zapobiegł żydowskim planom odtworzenia tatarskiej państwowości na Ukrainie, o czym dużo wtedy mówiono. Nawet jakiś Tatar dostał nagrodę GWna.
|
|
| |  | 12 na 12 | szarley (54913 punktów) | Jezus Maryja, chłopie co ty jarasz!!!!
|
|
| | |  | 4 na 4 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Może niczego nie jarać, wdycha kościelne kadzidła, "przekansza" wafelkiem z ręki księdza, może oblizuje palce umoczone w pełnym bakterii i wirusów naczyniu z wodą święconą. A tak na poważnie - toć to zwykły troll, któremu odpowiadać się nie godzi, olewać go, aż zdechnie.
|
|
| | | |  | | szarley (54913 punktów) | >Może niczego nie jarać, wdycha kościelne kadzidła, "przekansza" wafelkiem z ręki księdza, może oblizuje palce umoczone w pełnym bakterii i wirusów naczyniu z wodą święconą. Ja też dziś byłem u komunii. Jakoś nie wywołało takich reakcji
|
|
| | |  | 2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | > Jezus Maryja, chłopie co ty jarasz!!!!A co taki pacjent może jarać?... Herbatę?...  Pozdrawiam. "Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | > A co taki pacjent może jarać?... Herbatę?...  самогон
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | > >A co taki pacjent może jarać?... Herbatę?...  > самогонNie. Dobry, syberyjski nie wywołuje takich skutków, chyba że... Inuit, ale on nawet nie wie kto to Inuit
|
|
| |  | 3 na 5 | Iznogud (314 punktów) | >>>Po trzecie, pieprzyć żydolewackie NATO. Nasze miejsce to sojusz z Rosją oraz innymi krajami Wschodniej Europy przeciwko zachodnioeuropejskiemu wrogowi.
Moskwa zawsze była wrogiem Polski i Polaków, utwierdzasz mnie w przekonaniu, że narodowcy to taka piąta kolumna, tyle że przez Moskali sterowana. Nie dość, że matoły, to jeszcze kacapskie. Marsz do biblioteki i czytać!
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
1 na 1 | tarkos (10757 punktów) | > W przeciągu ostatnich kilku dni wymówienia złożyli niemal wszyscy najważniejsi >dowódcy. Na 23 zatrudnionych w DGRSZ generałów prośbę o zwolnienie z wojska złożyło aż pięciu z nich. W kwestii formalnej - jak "niemal wszyscy", skoro "aż" pięciu z 23 zatrudnionych?
|
|
 | 1 na 1 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | >> W przeciągu ostatnich kilku dni wymówienia złożyli niemal wszyscy najważniejsi >>dowódcy. Na 23 zatrudnionych w DGRSZ generałów prośbę o zwolnienie z wojska złożyło aż pięciu z nich. >W kwestii formalnej - jak "niemal wszyscy", skoro "aż" pięciu z 23 zatrudnionych? "Niemal wszyscy najważniejsi" a nie "niemal wszyscy".
|
|
|  | | tarkos (10757 punktów) | >"Niemal wszyscy najważniejsi" a nie "niemal wszyscy". Faktycznie. A ilu było najważniejszych i ilu zostało?
|
|
| |  | Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | >A ilu było najważniejszych i ilu zostało? Najważniejszy jest marszczałek Jadosław Kłamczyński, po nim generał smoleński "co mi tam śmierć prezydenta, idę na obiad, a potem wracam pociągiem do kraju" Antek M.
|
|
| dzentelmen (2000 punktów) | >Macierewicz, swoją polityką zmuszając generałów do odejścia, postawił te dwa wydarzenia pod znakiem >zapytania.
Nie popieram polityki Macierewicza, ale co by on nie wymyślił, te dwa wydarzenia i tak dojdą do skutku. Nie jestem na bieżąco z polityką krajową, ale czerwcowy szczyt NATO jest kwestią ponad ten nasz polski kociołek.
Pozdrawiam.
"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|