> czy opróżnianie "Kosza" na >dysku albo na gmail.com faktycznie usuwa pliki czy tylko przenosi je na jakieś serwery? >Co myślicie na ten temat?
Opróżnianie z kosza usuwa pliki z folderów i 'kasuje' je z dysku, pulpitowy kosz nie ma nic wspólnego z siecią. Natomiast gmail to już inna bajka, wszystko co robisz na serwerach jest we władaniu właściciela serwisu i witryny. Dla jasności, z komputera możesz korzystać offline i to co wsadzisz do kosza, a później usuniesz znika z komputera i nikt oprócz Ciebie nie pozna zawartości, do puki obcy oczywiście nie dostanie fizycznie sprzętu do ręki, ponieważ odzyskiwanie danych z dysku twardego, nawet teoretycznie usuniętych poprzez folder kosz jest możliwe. Nie wygląda to jednak tak, że 100% zawsze można odzyskać, część się da, nieraz się nie da. Online to już inna kwestia, nigdy nie masz 100% gwarancji co dzieje się z informacją raz zaistniałą w sieci, być może, że usuwanie listów w gmail nie jest równoznaczne z ich faktycznym wykasowaniem.
Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.
|