 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-01-2007 11:54 | Kukla (10 punktów) | Dwa pytanka | Pytanie do ateistów:Dlaczego nie wierzycie w Boga? I dlaczego chcialibyscie dowodów na jego istnienie?Odpowiedzcie mi na te dwa pytania! Powiem jeszcze że Pan Jezus powiedział:błogosławiony ten kto nie widział a uwierzył... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 | Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Dwa pytanka | > >I jest ich coraz mniej i mniej... kiedy do zakutych łebków dotrze, że liczba ta nieuchronnie zmierza do zera?> Przyjdź pogadać jak już będzie owo "0", tylko nie zwlekaj kolejne 6 tyś lat  Ty za to powinieneś był przyjść pogadać, gdy liczba ta była maksymalna. Szkoda że o tyle wieków za późno się urodziłeś. > > Kiedyś ludzie daliby się pochlastać, że Ziemia jest płaska, a wokół niej kręci się Słońce,> .. hmm.. taki był ówczesny poziom nauki  Wywodzonej między innymi skąd...? No właśnie. > >bo tak wynikałoby z Biblii.> .. hmm.. jakoś umknęło to mej uwadze  O niezachowaniu prawa obiegu Ziemi świadczyłaby pewna bitwa, w której bóg wstrzymał Słońce tak, że wieczór się opóźniał. Co do płaskości- w którymś wersecie było coś o KRAŃCACH Ziemi. Swego czasu komentowałem dla mojej ex- lubej książkę, którą mi pożyczyła (coś odnośnie wiary i nauki), oczywiście chrześcijańskiego wydawnictwa, więc miałem okazję zagłębić się w pewne fragmenty Biblii. Dziś nie pamiętam jednak które to DOKŁADNIE były fragmenty. Jeśli chcesz, wyślę Ci recenzję na mail, może skojarzysz jakiej książki dotyczyła. Uprzedzam że komentarz dotyczy praktycznie każdego jej akapitu, więc trochę go jest. > Wcale wszystkiego nie tłumaczę Bogiem  A nie wyglądasz. > >Nawiasem mówiąc, nie chleję. Taki podły ateista ze mnie. ;P> Tego akurat nie jesteś mi w stanie udowodnić , ale powiedzmy, że wierzę ci na słowo Miło.  |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Dwa pytanka | Doświadczenie realności nieba i piekła niestety jest skazane na niepowodzenie, bowiem z założenia nie można przekazać nikomu jego wyników. Cóż to w takim razie za doświadczenie? Kto taki, kto ŻYJE, stwierdził ich istnienie? Obawiam się, że ludzie podobni do tych, którzy twierdzą, że na ich chałupach każdej nocy ląduje UFO, a w barze mlecznym widzieli Elvisa. |
| Klo... (129 punktów) | Odp: Dwa pytanka | Zawsze będą pytania, na które będzie brak jasnej i precyzyjnej odpowiedzi, tak więc twoje "0" jest raczej nieosiągalne. > O niezachowaniu prawa obiegu Ziemi świadczyłaby pewna bitwa, w której bóg wstrzymał Słońce tak, że wieczór się opóźniał.To, że Jozue zatrzymał słońce podczas bitwy, nie znaczy, ze ziemia jest płaska. Twój tok myślenia zadziwia mnie coraz bardziej  > Co do płaskości- w którymś wersecie było coś o KRAŃCACH Ziemi.Jesssooooo błłaagggaaamm  Stoje sobie nad brzegiem morza, patrzę w jedną i w drugą stronę, i co widzę, daleeekkkooo tammm, "krańce ziemi". Teraz mam dowód, że ziemia jest płaska. ..litościii...  |
| Adam Weredyk (20 punktów) | Odp: Żeby na dwóch się kończyło... | Święta racja. I choć osobiście nie odczuwam potrzeby by się deklarować po którejś ze stron dyskusji "Czy wierzysz w Boga" - masz całkowitą racje. Uważam, że tego typu pytania wywołują w ludziach "statystycznych"(czyli takich, którzy wszystko do statystyki odwołują) wielkie emocje. Ja nie zgadzam się na to, by moja ocena świata o te cudze emocje się opierała. Czy to racjonalizm? Raczej nie. Nie czuję sie zdeklarowanym racjonalistą podobnie jak nie czują się wyjątkowo wierzacym idealistą. Ale dzięki za pościk. I dzieki za najważniejsze słowa jakie do tej pory usłyszałem na tym forum. Słowa oczywiste, które w świecie idiotyzmów sa tak cenne. "Normalność nie jest kwestią statystyki" Odnośnie pytania dlaczego - mogę tylko je zadać. Dlaczego istnieje wszechświat materialny? I choć to pewnego rodzaju prowokacja, to mam nadzieję, że przyjmiesz ją z uśmiechem a nie negatywem, jak co poniektórzy przyjmują moje żarciki. Pozdrawiam Adam. |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Dwa pytanka | > Zawsze będą pytania, na które będzie brak jasnej i precyzyjnej odpowiedzi, tak więc twoje "0" jest raczej nieosiągalne.Ale te pytania, na które odpowiedzi udziela Biblia, otrzymują INNE odpowiedzi i raczej kiedyś się skończą. Prawdę mówiąc, jeśli choć jeden wynik obserwacji kłóci się z Biblią, już powinieneś poddać w wątpliwość to, co ona głosi. Niestety, jak głowa zakuta, to coś tam (nie mogłem znaleźć dobrego rymu, więc sam sobie dopowiedz)... > >O niezachowaniu prawa obiegu Ziemi świadczyłaby pewna bitwa, w której bóg wstrzymał Słońce tak, że wieczór się opóźniał.> To, że Jozue zatrzymał słońce podczas bitwy, nie znaczy, ze ziemia jest płaska. Twój tok myślenia zadziwia mnie coraz bardziej "O niezachowaniu prawa obiegu Ziemi". Ahh, to czytanie ze zrozumieniem, zapomniałem że sprawia Ci trudności. > Stoje sobie nad brzegiem morza, patrzę w jedną i w drugą stronę, i co widzę, daleeekkkooo tammm, "krańce ziemi". Teraz mam dowód, że ziemia jest płaska.> ..litościii...  Nie, tu o cosik innego się rozchodziło, zdaje się że o zasięg mórz. Inna sprawa, że ze swoją wiedzą, z pewnością nie użyłbyś określenia "krańce Ziemi". W mordę, nie mogę znaleźć nigdzie tej pozycji w księgarniach. O ile kojarzę, miała w tytule coś ze słowami "wiara" i "nauka". Przydałaby mi się pomoc jakiegoś biblisty. |
| Totus (1201 punktów) | Odp: Dwa pytanka | Rozwinę: Przyjąwszy, że dzisiejsza wielomilionowa wspólnota chrześcijańska ogniskuje się wokół powszechnie przyjętego, wielkrotnie wydrukowanego i tłumaczonego na niemal wszystkie liczące się języki na Ziemii kanonu należy dysponując współczesnymi osiągnięciami nauki oraz szeroko rozmianą wiedzą o człowieku przyjżeć się osobie Zbawiciela, dążyć do ustalenia pełniejszej charakterystyki tej postaci, zinterpretować sens i cel jego działań by ostatecznie zgodzić się z drugim epilogiem Ewangelii Jana 21,25 jasno sugerującym istnienie matrycy.* Matryca jest tajemnicą, tak jak wielokrotnie powtarzamy za przewodnikami stada "Bóg jest tajemnicą". Kluczem do owej matrycy jest właśnie to co napisał Andrzej B. Izdebski ale ze szczególnym wskazaniem na interpretację treści (egzegezę). Trzonem Biblii są cztery Ewangelie i zapoznanie się z ich szczupłą objętościowo treścią nie może stanowić problemu dla osoby chcącej uczestniczyć w dowolnej dyskusji na dowolnym poziomie, czy to w powszechnie akceptowalnym i serdecznie odbieranym stylu użytkownika "Kukla" czy w innym np. moim w omijanym nie wiedzieć czemu, niewygasłym wątku pt. "Superego" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,71142 ). Powtarzając za Benedyktem XVI, który zachęcał nas, [a w tym ateistów, którzy kładąc się przed telewizorem w czasie jego pielgrzymki nie zdążyli sięgnąć po pilota,] byśmy wyszli wezwani na ucztę Pańską słowami "Nie lękajcie się" - powtórzę i ja: "Nie lękajcie się" bo: Wewnętrzna transformacja osobowości przez dostosowanie się do matrycy czyli paruzja to nic strasznego. I choćbym nie wiem, jak bardzo się starał, to nie znam tytułu żadnej książki, która próbuje w sposób bardziej naukowy opisywać to zjawisko, co nie znaczy, że nie znajdą się czytelnicy gotowi podsunąć jakieś tytuły. Wszak nikt nie jest wszechwiedzący. *)matryca (słownik PWN) w rozbudowanym znaczeniu: 1. «forma służąca do odlewania, tłoczenia itp. wielu przedmiotów o tym samym kształcie» |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Dwa pytanka | > Rozwinę:W tym sęk, a w sęku dziura.Totus jest teistą i Przechodzień jest teistą. Obaj są chrześcijanami, a różnica między nimi spora. Totus bardzie stara się swoje poglądy przemyśleć, a Przechodzień ma wiekszą pewność swojej wiedzy. Totus próbuje zasiać w nas niepewność, a Przechodzień wie, że błądzimy. Pytanie, dla mnie, tylko retoryczne: Z kim rozmowa może przynieść satysfakcję?
Ciekawych poszukiwań intelektualnych życzę. |
| Patty Matheson (2087 punktów) | Odp: Żeby na dwóch się kończyło... | > Dlaczego istnieje wszechświat materialny?> I choć to pewnego rodzaju prowokacja, to mam nadzieję, że przyjmiesz ją z uśmiechem a nie negatywem, jak co poniektórzy przyjmują moje żarciki.Po własnym zanegowaniu sensu słowa "dlaczego" cóż mogę innego z tym pytaniem zrobić? A że poczucie humoru mam zawsze...  Ale żeby nie było, że się boję pytań to odpowiem i myślę, że nie do końca bezsensownie: wszechświat materialny istnieje, bo go postrzegamy. Ale to tylko "words, words, words"... Mam nadzieję, że nie tylko ja rozumiem o co mi chodzi  Pozdrawiam również serdecznie.
"Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie" |
| Klo... (129 punktów) | Odp: Dwa pytanka | Powiedziałeś, że Biblia mówi iż ziemia jest płaska,(że tak wynika z Biblii). Więc pokaż mi, w którym miejscu ona to mówi, bo jakosik umknęło to mej uwadze. > Przydałaby mi się pomoc jakiegoś biblisty.Nareszcie jakieś mądre zdanie. Masz u mnie +  |
| jasko (13 punktów) | Odp: Dwa pytanka | Wydaje mi się, że chcesz powiedzieć że wszelkie "dziwne" historie włącznie z tymi o charakterze religijnym mają swe źródło w zaburzeniach psychicznych obserwatorów. To bardzo śmiała teza i zupełnie "nieracjonalna" (rozumiem że zapoznałeś się wnikliwie z pewną liczbą takich przypadków i stąd teza - bo przecież nie formułowałbyś tezy "z kapelusza" z pobudek ideologicznych np.). Skala i znaczenie zjawiska w historii i teraźniejszości człowieka powoduje że twoja teza wydaje mi się naciągana i dość "fantastyczna" w porównaniu z hipotezą mówiącą, że źródło zjawiska jest fizycznie manifestującym się obiektem "na zewnątrz" obserwatora. Za tą drugą tezą przemawiają dodatkowe poszlaki jak np. czasem masowość zjawiska lub rejestracja przez sprzęt radarowy lub tv (to jeśli chodzi o ufo na dachu  - jeśli dalej masz wątpliwości co do realności zjawiska zachęcam do zapoznania się np. z oficjalnym stanowiskiem rządów Meksyku i Belgii w tej kwestii - jeśli i to cię nie przekona - jesteś talibem sceptycyzmu) pozdr |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Dwa pytanka | > Powiedziałeś, że Biblia mówi iż ziemia jest płaska,(że tak wynika z Biblii).> Więc pokaż mi, w którym miejscu ona to mówi, bo jakosik umknęło to mej uwadze.Chciałbym mieć jeszcze raz tę książkę u siebie... > >Przydałaby mi się pomoc jakiegoś biblisty.> Nareszcie jakieś mądre zdanie. Masz u mnie +  Też masz u mnie plus, chociaż za inny post. Ten był nieprzyjemny, bo sugerujący, że wcześniej nic sensownego nie napisałem.  Pozdrawiam. |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Dwa pytanka | Nie widzę sensu w prowadzeniu takiej filozofii. Dla mnie sprawa jest prosta: póki żadne "nadprzyrodzone" zjawisko nie przejdzie jednoznacznej pozytywnej weryfikacji, póty będziemy uważać, iż nie było nadprzyrodzone. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Żeby na dwóch się kończyło... | @@@ > Dlaczego istnieje wszechświat materialny?A dlaczego ma istnieć jakiekolwiek dlaczego? Czy nie może istnieć tylko dlatego, że istnieje? Pytanie "dlaczego" jest antropoizacją. Czy konieczną? Teleologia jest ludzkim wymysłem!
Pozdrawiam |
| zulus_ (752 punktów) | Odp: Dwa pytanka | >Pytanie do ateistów:Dlaczego nie wierzycie w Boga? I >dlaczego chcialibyscie dowodów na jego >istnienie?Odpowiedzcie mi na te dwa pytania! >Powiem jeszcze że Pan Jezus powiedział:błogosławiony ten >kto nie widział a uwierzył... Odpowiedż;dlaczego mamy wierzyć a Boga?Św Stanisław,zdrajca Polski pochowany jest z Królami Polski,dla mnie to jeden z dowodów że nie ma Boga. Na jakiej podstawie powiadasz że "Jezus tak powiedział",powinieneś raczej powiedzieć iż jest napisane że Jezus tak powiedział,drobna ale jakże wielka zmiana.
|
1 2 3 4 5 6 7
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|