Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dni Ateizmu 2016

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
25-03-2016 00:43lukaszewicz (5674 punktów)Dni Ateizmu 2016
Ocena 1 na 1
Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej już edycji DNI ATEIZMU.
Poniżej link do programu:
lyszczynsk(*)1/26/program-dni-ateizmu-2016/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Dni ateizmu w Warszawie 1-3 kwietnia
No dobra, to kto się ze mną napije?
16-03-2016 17:30 
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Dni ateizmu w Warszawie 1-3 kwietnia
>No dobra, to kto się ze mną napije?
Z przyjemnością, tylko gdzie spotkanie?

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
22-03-2016 08:41 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No dobra, to kto się ze mną napije?
>Z przyjemnością, tylko gdzie spotkanie?
Coś może zalinkuję, bo się to spotkanie zupełnie nie uda.

dniateizmu.org.pl/pl/

Tyle, że krótszy tam termin potwierdzają, bo 1-2 kwietnia (pewnikiem Autorka wątku przewidziała dodatkowy dzień na leczenie kaca ).

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
22-03-2016 12:12 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Coś może zalinkuję, bo się to spotkanie zupełnie nie uda.
>dniateizmu.org.pl/pl/
kto chce, ten znajdzie, ale dzięki
W linku jest częśc oficjalna, wątek jest o artystycznej.

>Tyle, że krótszy tam termin potwierdzają, bo 1-2 kwietnia (pewnikiem Autorka wątku przewidziała dodatkowy dzień na leczenie kaca ).

Jakiego kaca? Najlepszym sposobem na kaca jest niedopuszczanie do niego. A niedzielny spacer po Barbakanie piechotą nie chodzi.

Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
22-03-2016 12:16 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>No dobra, to kto się ze mną napije?
>Z przyjemnością, tylko gdzie spotkanie?
>Pozdrawiam.
>
"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.

1 kwietnia po południu gdzieś w Wawce. Będzie ustalona knajpa. Choc osobiście uważam, że nie ma to jak nad Wisłą.

Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
16-03-2016 21:46 
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>No dobra, to kto się ze mną napije?

Nie moge. Jestem w tym czasie na marszach afilatelistow, aalkoholikow oraz apepsicolistow
16-03-2016 22:16 
 Ocena 3 na 3
Sierota (349 punktów)
>>No dobra, to kto się ze mną napije?

>Nie moge. Jestem w tym czasie na marszach afilatelistow, aalkoholikow oraz apepsicolistow

A szkoda, bo jako impreza towarzysząca odbędzie się również marsz aabstynentów!


16-03-2016 22:25 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>A szkoda, bo jako impreza towarzysząca odbędzie się również marsz aabstynentów!
Taa. Widzę ten marsz. Dla tych to chyba w stepie szerokim, którego okiem... Wstań, unieś głowę.
Sierota (349 punktów)
>>A szkoda, bo jako impreza towarzysząca odbędzie się również marsz aabstynentów!

>Taa. Widzę ten marsz. Dla tych to chyba w stepie szerokim, którego okiem... Wstań, unieś głowę.
>
Pięknie powiedziane.

>
17-03-2016 08:44 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>No dobra, to kto się ze mną napije?
Najlepiej to z księdzem się napij.

Bo to i pijący, i wiara jego jakby niepewna.

No i ma dostęp do służbowego alkoholu.

Jeden tylko jest feler, że ma tylko jeden kieliszek.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
17-03-2016 08:53 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>No dobra, to kto się ze mną napije?
>Najlepiej to z księdzem się napij.

Dziękuję, nie skorzystam. No chyba, ze z takim w tęczowej sutannie.

Porządni górale, żeglarze i inne podejrzane typy piją zawsze z jednego kieliszka.


Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
Brzostowski (7067 punktów)
1 kwietnia to dobra data na takie cóś! Program powinniście zacząć od jakiejś mszy ateistycznej...

Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
22-03-2016 16:42 
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>1 kwietnia to dobra data na takie cóś! Program powinniście zacząć od jakiejś mszy ateistycznej...
>
Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.


Sorry Winnetou ale to awykonalne. Msza ściśle wiąże się ze sprawowaniem kultu i ofiary a ateiści nie zawracają sobie takimi głupotami dupy.


Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
Brzostowski (7067 punktów)
>Sorry Winnetou ale to awykonalne. Msza ściśle wiąże się ze sprawowaniem kultu i ofiary a ateiści nie zawracają sobie takimi głupotami dupy.
Eee... Już sam fakt że są Dni ateizmu, świadczy o pewnego rodzaju kulcie. A ofiary? Wy jesteście!

Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
23-03-2016 19:21 
 Ocena 9 na 9
Marian Forewa (906 punktów)
> Już sam fakt że są Dni ateizmu, świadczy o pewnego rodzaju kulcie.

Młotkowi wszystko wydaje się być gwoździem.
23-03-2016 21:27 
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>> Już sam fakt że są Dni ateizmu, świadczy o pewnego rodzaju kulcie.
>Młotkowi wszystko wydaje się być gwoździem.

Dzięki bo ja po prostu nie wiedziałam co odpowiedzieć na głupote i chamstwo.

Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
feminazistka (12 punktów)
ja chętnie pofikam
28-03-2016 20:50 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>ja chętnie pofikam
No to do zobaczenia już za kilka dni.

Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
klaio (1068 punktów)Odp: Dni Ateizmu 2016
Przeczytałem - w kapitule przyznającej tytuł ateisty roku zasiada znany obrońca wolności Jerzy Urban. Gratuluję fundacji sukcesów w oswajaniu opinii publicznej z wysokimi standardami etyki laickiej,
30-03-2016 10:51 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w kapitule przyznającej tytuł ateisty roku zasiada znany obrońca wolności Jerzy Urban. Gratuluję fundacji sukcesów w oswajaniu opinii publicznej z wysokimi standardami etyki laickiej
Te standardy faktycznie nie dla każdego, nie doceni ich, kto się obraża za żart "rząd się sam wyżywi", a serio bierze słowa "bierzcie i jedzcie, to jest ciało moje".

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
30-03-2016 17:07 
 Ocena 3 na 3
klaio (1068 punktów)
Etyka laicka wtedy ma szansę się przyjąć, gdy pokaże wyższe standardy niż religijna. Obecność i obrona Urbana w kapitule ma takie same konsekwencje dla wiarygodności etyki laickiej, jak biskup pedofil dla religijnej.
30-03-2016 21:22 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Obecność [...] Urbana w kapitule ma takie same konsekwencje dla wiarygodności etyki laickiej, jak biskup pedofil dla religijnej.
To już na dzień dobry etyka laicka jest górą, bo Jerzy Urban, w odróżnieniu od biskupów, na pewno jest tylko jeden. I wątpię, by na koncie swoich uczynków miał on coś dorównującego czynom pedofilskim.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
30-03-2016 21:55 
 Ocena 2 na 2
klaio (1068 punktów)
I jak tu rozmawiać z nowymi pokoleniami nie zaczynając opowieści od Adama i Ewy? Na co się zda twój racjonalizm, jeśli nie znasz "wsadu", prostych faktów. O Urbanie przypomnę tylko jedną historię. Po zatłuczeniu na śmierć przez milicjantów Grzegorza Przemyka był współautorem akcji osłonowej. Po to, by fałszywe oskarżenie ratowników medycznych i lekarza o pobicie Przemyka wydały się wiarygodne, najpierw oskarżono jedną z załóg karetek o okradnięcie pacjenta gdy był nieprzytomny. W tej sprawie zapadły wyroki skazujące. Potem oskarżono załogę karetki wezwanej do Przemyka - wyroki skazujące. Racjonalnie planując złamał życie kilku osobom. Myślę, że z perspektywy etyki laickiej która jest dopiero na dorobku rozpatrywanie czy biskup pedofil, który nie potrafił zapanować nad zwierzęcymi instynktami jest bardziej kompromitujący dla etyki religijnej niż Urban ze swoim nieetycznym racjonalizmem dla laickiej nie ma sensu. Ateiści biorą sobie na garb Urbana i chcą się ścigać na standardy. Dlaczego nie mogą bez niego?
30-03-2016 23:07 
 Ocena 4 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>O Urbanie przypomnę tylko jedną historię.
Sugerujesz, że były inne porównywalnej wagi? A jakie?

>Po zatłuczeniu na śmierć przez milicjantów Grzegorza Przemyka był współautorem akcji osłonowej.
I co konkretnie jako ten współautor zrobił?

>Racjonalnie planując złamał życie kilku osobom.
Czyli jakie działania łamiące życie zaplanował?

Spróbuj hasło "Jerzy Urban" w Wikipedii wzbogacić o podane mi informacje, żebym miała gdzie Twoje informacje zweryfikować. Bo skoro taki z niego potwór, to musi mieć wielu wrogów, którzy ochoczo by go obsmarowali nawet ponad rzeczywiste "zasługi". Więc jeśli pod hasłem "Jerzy Urban" niczego na temat Przemyka nie ma, to może po prostu nijak nie udało się żadnych konkretów o nim potwierdzić?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Spróbuj hasło "Jerzy Urban" w Wikipedii wzbogacić o podane mi informacje, żebym miała gdzie Twoje informacje zweryfikować. Bo skoro taki z niego potwór, to musi mieć wielu wrogów, którzy ochoczo by go obsmarowali nawet ponad rzeczywiste "zasługi". Więc jeśli pod hasłem "Jerzy Urban" niczego na temat Przemyka nie ma, to może po prostu nijak nie udało się żadnych konkretów o nim potwierdzić?
wiadomosci(*)ka,wid,15653666,wiadomosc.html

@@@
.
31-03-2016 07:35 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>jeśli pod hasłem "Jerzy Urban" niczego na temat Przemyka nie ma, to może po prostu nijak nie udało się żadnych konkretów o nim potwierdzić?
>wiadomosci(*)ka,wid,15653666,wiadomosc.html
Urban mówi "my" o stronie rządowej, ponieważ był członkiem rządu. Ale jako rzecznik nie kierował żadnymi służbami, więc używając po trzydziestu latach pierwszej osoby wykazuje się ogromnym poczuciem odpowiedzialności. To przyzwoita postawa, ale tym bardziej nie należy jej utożsamiać ze sprawstwem.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>I jak tu rozmawiać z nowymi pokoleniami nie zaczynając opowieści od Adama i Ewy?
wyborcza.p(*)alia_pod_papieska_ochrona.html
wyborcza.p(*)aly_w_szambie_800_dzieci_.html
Można i wcześniej: www.racjonalista.pl/forum.php/s,523045/z,0
A wszystko to wynika z moralności Kalego oraz z hipokryzji pasterzy oraz namiestnika Boga na ziemi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,457816/z,0 Grzechy innych łatwo piętnować, trudno samemu przyzwoicie postępować.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,685689#w686269

@@@
.
30-03-2016 11:06 
 Ocena 1 na 1
piotr35 (1843 punktów)
>Przeczytałem - w kapitule przyznającej tytuł ateisty roku zasiada ...

No właśnie ze nie przeczytałeś, bo wybór ateisty roku odbędzie się tym razem przez głosowanie w internecie, a nie przez wybór w kapitule.
30-03-2016 11:35 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wybór ateisty roku odbędzie się tym razem przez głosowanie w internecie
Czy może już się odbył?

Słabo coś ten konkurs i głosowanie tam widać.
A i na fR jakby żadnej wzmianki nie było.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej już edycji DNI ATEIZMU.
Wydaje się, że organizatorzy starają się trafić z imprezą w okolicę 30 marca, czyli w rocznicę ścięcia Kazimierza Łyszczyńskiego, na co zwracam uwagę w związku z dzisiejszą datą.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365