Racjonalista - Strona głównaDo treści
nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
28-03-2016 10:39handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.

Nie wiem kto jest winny stanowi jego wiedzy, ale wystarczy się odnieść do źródła którym się podpiera i zobaczyć, że nie jest wyjaśnione jak ale inni ludzie również istnieli i prawdopodobnie nie byli potomkami.

Pisze bo to powszechne i błędne postrzeganie jakże ważnego zagadnienia.

Jak powstali po Adamie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2
#16
28-03-2016 22:50
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
W odpowiedzi handzlik
.
To jedna z wielu starożytnych opowieści biblijnych, która ma się nijak do wiedzy przyrodoznawczej, ale z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.
>Ten fragment jest niezwykle ciekawy i porusza mnóstwo intrygujacych kwestii.np. że zło wynika ze słabości.
Nie, z Boskiej małostkowości, jak można było zamienić wspaniałą Lilith na znacznie słabszy model Ewę i jak można było karać Ewę za zainteresowanie Adama naukową wiedzą? To po dziś dzień powoduje ograniczenia intelektualne u wszystkich wierzących, a przecież z głupoty wynika zło wszelakie.

www.racjon(*).php/z,0/d,22/s,635357#w637823

@@@
.

#17
28-03-2016 19:14
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
W odpowiedzi handzlik
>Jak powstali po Adamie?
Dobrze, spróbuję merytorycznie odnieść się do tego pytania. Problem tylko jest taki, że pytanie jest tak idiotyczne jak cały ten temat. Jednak wracając do pytania - biblijny Adam i Ewa zostali stworzeni, ale niech Ci tam będzie - powstali. (odnoszę się do tego co napisałeś niżej - "Ewa też powstała z Adama")
Zakładając, że Adam zapoczątkował gatunek ludzki (sic!), co lub kto po Adamie jeszcze mógł powstać? Z Biblii dowiadujemy się, że Ewa, Ale czy po niej jeszcze jakaś inna ludzka istota POWSTAŁA? - Nic mi o tym nie wiadomo. Czasami żeby powstać wystarczy wytrzeźwieć. Są święta i to Cię tłumaczy. Wytrzeźwiej miast wypisywać idiotyzmy. I moja rada - Nigdy nie pij z gwinta, jeżeli pod ręką masz pustą puszkę po śledziach.

I jeszcze jedno:
>Dajcie łapkę w górę i napiszcie komentarz
Uważasz, że jesteś os­tatni­m nor­malny­m w nienor­malnym świecie?

#18
28-03-2016 23:53
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
>.
> To jedna z wielu starożytnych opowieści biblijnych, która ma się nijak do wiedzy przyrodoznawczej, ale z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.
>>Ten fragment jest niezwykle ciekawy i porusza mnóstwo intrygujacych kwestii.np. że zło wynika ze słabości.
>Nie, z Boskiej małostkowości, jak można było zamienić wspaniałą Lilith na znacznie słabszy model Ewę i jak można było karać Ewę za zainteresowanie Adama naukową wiedzą? To po dziś dzień powoduje ograniczenia intelektualne u wszystkich wierzących, a przecież z głupoty wynika zło wszelakie.
>www.racjon(*).php/z,0/d,22/s,635357#w637823
>@@@
>.
>
Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji. Ciężko traktować ten opis dosłownie. To tylko chciałem zakomunikować.

#19
29-03-2016 08:38
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
W odpowiedzi handzlik

>Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji. Ciężko traktować ten opis dosłownie. To tylko chciałem zakomunikować.

Aha, no to dobrze, żeś zakomunikował, bo my tu wszystkie myśleli, że trza dosłownie.

Wzruszają mnie nutrie.

#20
29-03-2016 11:38
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
W odpowiedzi handzlik

>Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji.
Nie oznacza. "Gramatyka idzie najpierw. Dbajmy o nią, choć zbytniej dbałości nie wymaga. Daje sobie radę sama. Potem idzie logika. Sąd powinien być dobrze pomyślany. Nie ufajmy efektownej formie - baczmy, by treść była prawdziwa i istotna. Retoryka idzie na końcu: uretorycznijmy to co logiczne". /J. Bralczyk/
www.racjon(*).php/s,546248/z,0/d,37#w554624

> Ciężko traktować ten opis dosłownie.
Który opis i jak go traktować jeżeli nie dosłownie? Na przykład opisy biblijne to opowieści przeróżnej treści i podlegają przeróżnym interpretacjom.
www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,635357#w637116

>To tylko chciałem zakomunikować.
Patrz Pan, a mnie wydawało się, iż Pan pytał: "Jak powstali po Adamie?"
www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,697740#w698228

@@@
.

#21
29-03-2016 12:04
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
to nie może być alegoria? Adam był pierwszym człowiekiem. inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.

pozdrawiam z tego miejsca wszystkich fanów teorii dwóch miast.

Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
W odpowiedzi handzlik
.
>to nie może być alegoria?
Opowieść może być i alegorią.

>Adam był pierwszym człowiekiem.
Nie było żadnego pierwszego człowieka.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,703334/z,0#w703346

> inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.
Była nieprawdziwą, nie tylko z tego powodu.

@@@
.

#23
29-03-2016 12:29
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?

>> inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.
>Była nieprawdziwą, nie tylko z tego powodu.
>@@@

Masz racje. Z faktami się nie dyskutuje.

Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
W odpowiedzi handzlik
.
>Masz racje.
Tak, wiem, ale dziękuję!

>Z faktami się nie dyskutuje.
Tylko wtedy trudno zrozumieć po co Wielce Szanowny Pan bajdy tu wypisuje?

@@@
.

#25
30-03-2016 00:50
 Ocena 1 na 1
wsx666 (1067 punktów)Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze
>z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.

Posłuchaj...mnie. Przeczytaj co jest napisane. Bóg stworzył Adama i Ewę. Widzisz w tym opisie innych ludzi? Oczywiście, że musiało dojść do kazirodztwa, jeżeli z dwojga ludzi powstała cywilizacja jaką znamy. Masz gdzieś napisane, że Bóg stworzył poza Adamem i Ewą innych ludzi ???

Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.

#26
30-03-2016 17:54
 Ocena 2 na 2
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie?
W odpowiedzi wsx666
>>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze
>>z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.
>Posłuchaj...mnie. Przeczytaj co jest napisane. Bóg stworzył Adama i Ewę. Widzisz w tym opisie innych ludzi? Oczywiście, że musiało dojść do kazirodztwa, jeżeli z dwojga ludzi powstała cywilizacja jaką znamy. Masz gdzieś napisane, że Bóg stworzył poza Adamem i Ewą innych ludzi ???
>
Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.


Można przyjąć tezę że to pierwszy człowiek. Jeżeli to zrobimy czy to przeczy temu co napisałem?


1 2

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365