 |
nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-03-2016 10:39 | handzlik (491 punktów) (zablokowany) | nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.
Nie wiem kto jest winny stanowi jego wiedzy, ale wystarczy się odnieść do źródła którym się podpiera i zobaczyć, że nie jest wyjaśnione jak ale inni ludzie również istnieli i prawdopodobnie nie byli potomkami.
Pisze bo to powszechne i błędne postrzeganie jakże ważnego zagadnienia.
Jak powstali po Adamie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | |
#17 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | > Jak powstali po Adamie?Dobrze, spróbuję merytorycznie odnieść się do tego pytania. Problem tylko jest taki, że pytanie jest tak idiotyczne jak cały ten temat. Jednak wracając do pytania - biblijny Adam i Ewa zostali stworzeni, ale niech Ci tam będzie - powstali. (odnoszę się do tego co napisałeś niżej - "Ewa też powstała z Adama") Zakładając, że Adam zapoczątkował gatunek ludzki (sic!), co lub kto po Adamie jeszcze mógł powstać? Z Biblii dowiadujemy się, że Ewa, Ale czy po niej jeszcze jakaś inna ludzka istota POWSTAŁA? - Nic mi o tym nie wiadomo. Czasami żeby powstać wystarczy wytrzeźwieć. Są święta i to Cię tłumaczy. Wytrzeźwiej miast wypisywać idiotyzmy. I moja rada - Nigdy nie pij z gwinta, jeżeli pod ręką masz pustą puszkę po śledziach. I jeszcze jedno: > Dajcie łapkę w górę i napiszcie komentarzUważasz, że jesteś ostatnim normalnym w nienormalnym świecie? |
#18 1 na 1 handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | |
#19 1 na 1 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? |
> Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji. Ciężko traktować ten opis dosłownie. To tylko chciałem zakomunikować.Aha, no to dobrze, żeś zakomunikował, bo my tu wszystkie myśleli, że trza dosłownie.
Wzruszają mnie nutrie. |
#20 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? |
> Prostota formy przekazu nie oznacza złożoności interpretacji.Nie oznacza. "Gramatyka idzie najpierw. Dbajmy o nią, choć zbytniej dbałości nie wymaga. Daje sobie radę sama. Potem idzie logika. Sąd powinien być dobrze pomyślany. Nie ufajmy efektownej formie - baczmy, by treść była prawdziwa i istotna. Retoryka idzie na końcu: uretorycznijmy to co logiczne". /J. Bralczyk/www.racjon(*).php/s,546248/z,0/d,37#w554624> Ciężko traktować ten opis dosłownie.Który opis i jak go traktować jeżeli nie dosłownie? Na przykład opisy biblijne to opowieści przeróżnej treści i podlegają przeróżnym interpretacjom. www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,635357#w637116> To tylko chciałem zakomunikować.Patrz Pan, a mnie wydawało się, iż Pan pytał: "Jak powstali po Adamie?"www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,697740#w698228@@@ . |
#21 1 na 1 handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | to nie może być alegoria? Adam był pierwszym człowiekiem. inacze genaologia Jezusa była by fałszywa. pozdrawiam z tego miejsca wszystkich fanów teorii dwóch miast. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | . > to nie może być alegoria?Opowieść może być i alegorią. > Adam był pierwszym człowiekiem.Nie było żadnego pierwszego człowieka. www.racjonalista.pl/forum.php/s,703334/z,0#w703346> inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.Była nieprawdziwą, nie tylko z tego powodu. @@@ . |
#23 1 na 1 handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? |
> > inacze genaologia Jezusa była by fałszywa.> Była nieprawdziwą, nie tylko z tego powodu.> @@@Masz racje. Z faktami się nie dyskutuje. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | . > Masz racje.Tak, wiem, ale dziękuję! > Z faktami się nie dyskutuje.Tylko wtedy trudno zrozumieć po co Wielce Szanowny Pan bajdy tu wypisuje? @@@ . |
#25 1 na 1 | wsx666 (1067 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | >Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze >z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.
Posłuchaj...mnie. Przeczytaj co jest napisane. Bóg stworzył Adama i Ewę. Widzisz w tym opisie innych ludzi? Oczywiście, że musiało dojść do kazirodztwa, jeżeli z dwojga ludzi powstała cywilizacja jaką znamy. Masz gdzieś napisane, że Bóg stworzył poza Adamem i Ewą innych ludzi ???
Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich. |
#26 2 na 2 handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | > >Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze> >z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.> Posłuchaj...mnie. Przeczytaj co jest napisane. Bóg stworzył Adama i Ewę. Widzisz w tym opisie innych ludzi? Oczywiście, że musiało dojść do kazirodztwa, jeżeli z dwojga ludzi powstała cywilizacja jaką znamy. Masz gdzieś napisane, że Bóg stworzył poza Adamem i Ewą innych ludzi ???> Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.Można przyjąć tezę że to pierwszy człowiek. Jeżeli to zrobimy czy to przeczy temu co napisałem? |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|