Racjonalista - Strona głównaDo treści
Talibowie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
06-04-2016 23:00romaro (25211 punktów)Talibowie
Ocena 14 na 14
Czytając wypowiedzi niektórych osób mam wrażenie, że bliżej im do talibów niż do racjonalistów. Czego tu nie wyrażali - nawet ubiór i makijaż kobiet budził ich sprzeciw. Talibom dedykuję punkt ostatni. Być może znają Orwellowską wizję świata, ale jest ona niczym w porównaniu z tym, który stworzyła Margaret Atwood w "Opowieść Podręcznej". Przerażająca wizja fundamentalistycznego, ultrakatolickiego państwa, w którym reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>Czytając wypowiedzi niektórych osób mam wrażenie, że bliżej im do talibów niż do racjonalistów.
Po wuj ten wątek? Ani nie wiadomo czy odnosisz się do wypowiedzi na tym forum, a jeśli tak, to nie wiadomo do jakich i czyich.
Marnujesz miejsce na serwerze we Francji.
07-04-2016 00:16 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Po wuj ten wątek? Ani nie wiadomo czy odnosisz się do wypowiedzi na tym forum, a jeśli tak, to nie wiadomo do jakich i czyich.
Nie obawiaj się, nie moim zamiarem było wyciągać na światło Twoje wypowiedzi. Najmocniej przepraszam.
Serwer to ty masz... Byś był grzeczniejszy, to bym Ci jego zawartość zapełnił i wypozycjonował.
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
Czyli jak zwykle atak personalny i nic więcej.
To po wuj założyłeś wątek?
07-04-2016 13:38 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Czyli jak zwykle atak personalny i nic więcej.
Nie atak, a grzeczna odpowiedź.
>To po wuj założyłeś wątek?
A bo ja wiem?
KORUND (4922 punktów)
>Czytając wypowiedzi niektórych osób mam wrażenie, że bliżej im do talibów niż do racjonalistów.
>Czego tu nie wyrażali - nawet ubiór i makijaż kobiet budził ich sprzeciw. Talibom dedykuję punkt
>ostatni. Być może znają Orwellowską wizję świata, ale jest ona niczym w porównaniu z tym, który
>stworzyła Margaret Atwood w "Opowieść Podręcznej". Przerażająca wizja fundamentalistycznego,
>ultrakatolickiego państwa, w którym reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

-Zastrzeżenie: Nie żyjemy na wyspach, każdy sobie. Jakość naszego życia zależy od tego jak zachowują się ludzie wokół nas.
-"Żyj i pozwól żyć". Ano właśnie:
-Związki partnerskie. Nic mi do tego. Jednak pojawia się problem adopcji dzieci przez takie pary.
-Narkotyki. Dureń niech ćpa, tyle że można niejedno życie zmarnować nie reagując, nie upominając, nie zabraniając, nie kierując na odwyk. Wizja zaćpanych nastolatków zombie na głodzie na ulicach, gotowych zabić za działkę, też wesoła nie jest.
-Pornografia. Dla dorosłych i tyle.
-Alkohol. Nawet lubię pewne gatunki, ale pijaków nie za bardzo i powinny być strefy od nich wolne.
-Bóg. No nie wierzę i nie chodzę. Ale nie rozumiem tej wskazówki...może ktoś nie wierzyć i chodzić i też mu wolno.
-Aborcja, eutanazja. Eutanazja w szczególności powinna być całkowicie dopuszczalna, bo wówczas człowiek decyduje tylko o swoim życiu.
-Muzyka. Tu sprzeciw. Niestety dźwięki, które komuś się podobają, innemu mogą odebrać zdrowie lub co najmniej sen i spokój. Można nie słuchać, ale trudno nie słyszeć, gdy jakiś debil nastawi swoją "muzę" na cały regulator i uważa, że musi się ona podobać każdemu. I gdzie tu "pozwól żyć innym"? To jakby komuś narobić pod oknem i powiedzieć, nie wąchaj! Z niektórych sklepów, czy PUBów też trzeba szybko wyjść, bo umęczą człowieka tym brzęczeniem, które ma "umilać" zakupy. Tak, można wyjść, ale tak samo można zwrócić uwagę, to czasem działa. Inaczej nie zostałby wolny kawałek planety od hałasu.
-Gusta i mody. Jasne im bardziej zróżnicowane tym ciekawiej. Ale to nie powód by np. komuś zakazać sobie pożartować z dziwactw mody. Możesz ubierać się jak chcesz, a ja mogę z tego zakpić. I vice versa. Zresztą wiele osób celowo ubiera się tak, by wywołać jakieś reakcje, by coś pokazać udowodnić, więc sami chcą być oceniani. Różowe koszule mnie nie śmieszą szczególnie, ale "rurki" tak. Ogólnie śmieszy mnie, gdy jeden od drugiego małpuje bezmyślnie, zamiast pozostać nieco oryginalnym i mieć swój styl. Żartuj i pozwól żartować innym z siebie.
-Seks. Jak to, ktoś nie lubi?
-Prawo. Oczywiście wszyscy równi, ale czasami ktoś uważa się za nieco "równiejszego" i tym samym zakłóca prawa innych.
07-04-2016 10:11 
 Ocena 2 na 2
Matix (5786 punktów)
Bardzo mało jest sfer życia, w których ludzie nie mają wpływu na siebie nawzajem. Chyba trzeba by żyć na jakiejś Syberii w odległościach wielu kilometrów od siebie, żeby racje autora były spełnione.

Albo? Ustalić kompromisowe normy obyczajowe i prawne i trzymać się ich.


"Głupi jak Niemiec"
07-04-2016 10:37 
 Ocena 3 na 3
KORUND (4922 punktów)
>Bardzo mało jest sfer życia, w których ludzie nie mają wpływu na siebie nawzajem. Chyba trzeba by żyć na jakiejś Syberii w odległościach wielu kilometrów od siebie, żeby racje autora były spełnione.
>Albo? Ustalić kompromisowe normy obyczajowe i prawne i trzymać się ich.

-Poniekąd takie normy ustalono i obowiązują. Z przestrzeganiem bywa rozmaicie. Natomiast takie zbiory niby złotych myśli, wskazówek na życie w sielance, jak i przykazania religijne, mają to do siebie, że są ogólnikowe, pozostawiają sporo miejsca na interpretacje i pryskają jak bańki mydlane w zderzeniu z codziennymi problemami. Przyzwoitym ludziom są niepotrzebne, a cwaniakom, oszustom, chamom, prostakom itp itd. nie przeszkadzają w "byciu sobą."
07-04-2016 13:43 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Albo? Ustalić kompromisowe normy obyczajowe i prawne i trzymać się ich.
Znasz drugie państwo w Europie, w którym o jakości kompromisu decyduje kler?
mancziz (1830 punktów)
Sporo państw w Europie ma podpisany konkordat (np. przez Mussoliniego albo Hitlera ), we Włoszech jest on nawet wcielony w konstytucję. Nie sądzę żeby sytuacja w Polsce jakoś szczególnie różniła się od sytuacji np. w Irlandii czy właśnie Włoszech.
08-04-2016 16:53 
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)
>Znasz drugie państwo w Europie, w którym o jakości kompromisu decyduje kler?

Znam..... Watykan.

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
07-04-2016 22:57 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>Bardzo mało jest sfer życia, w których ludzie nie mają wpływu na siebie nawzajem. Chyba trzeba by żyć na jakiejś Syberii...

Można być samotnym w tłumie, podczas stosunku...Pewien komunał głosi, że człowiek jest istotą społeczną. Czy wszystko jest w nas społeczne? Patrzę na krążącą nad stawem czaplę. W jakim sensie ten widok jest społeczny? Jest, i znika. Teraz wprawdzie piszę o nim, ale to już archeologia dzisiejszego popołudnia, słowa, słowa, słowa. Ile takich wrażeń zapada się w nicość? Pozbawić ich nas znaczy - unicestwić nas. Człowiek bywa istotą społeczną, ale istota ta nie wyczerpuje naszego bycia.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
07-04-2016 09:39
 Ocena 10 na 10
finerbijk (17282 punktów)
Można tak sobie wymieniać długo i znaczy to dokładnie tyle co nic.
Nie lubisz być okradany, nie kradnij.
Nie lubisz zanieczyszczonego powietrza, nie zanieczyszczaj.
Nie lubisz jak maltretują zwierzęta, nie maltretuj zwierząt.
Nie lubisz być kopany w dupę, nie kop w dupę...
Last but not least...
Nie lubisz postów o Żydach, nie czytaj postów o Żydach
Matix (5786 punktów)
PiS skończy się z następnymi wyborami. Bardziej obawiałbym się wizji islamskiej Europy w dalszej przyszłości, za 30, 50 lat...

"Głupi jak Niemiec"
07-04-2016 15:52 
 Ocena 5 na 5
ZaKotem (8733 punktów)
>PiS skończy się z następnymi wyborami. Bardziej obawiałbym się wizji islamskiej Europy w dalszej przyszłości, za 30, 50 lat...
>
"Głupi jak Niemiec"


Jednak gejów i wegetarian jest jeszcze więcej nawet, niż islamskiej dziczy...

>
"Głupi jak szowinista"
07-04-2016 20:33 
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)
>...Bardziej obawiałbym się wizji islamskiej Europy w dalszej przyszłości, za 30, 50 lat...

Ja się obawiam, że to nieco szybciej nastąpi... Jak tak dalej pójdzie.

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Czytając wypowiedzi niektórych osób mam wrażenie, że bliżej im do talibów niż do racjonalistów. Czego tu nie wyrażali - nawet ubiór i makijaż kobiet budził ich sprzeciw. Talibom dedykuję punkt ostatni. Być może znają Orwellowską wizję świata, ale jest ona niczym w porównaniu z tym, który stworzyła Margaret Atwood w "Opowieść Podręcznej". Przerażająca wizja fundamentalistycznego, ultrakatolickiego państwa, w którym reżim i ortodoksja są jedynym prawem.
Bardzo dobry - trafiający w samo sedno tego co się w naszej ojczyźnie dzieje "Demotywator". Przecież żadna wolność, której domagają się racjonalistyczni zwolennicy świeckiego państwa prawa liberalnej demokracji, nie zmusza zwolenników innych systemów wartości do im się podporządkowania. To polscy talibowie, chcą nam wszystkim narzucić podporządkowywanie świeckiego prawa ich irracjonalnym religijnym wyobrażeniom. To polscy talibowie chcą nam wszystkim narzucić ich rozumienie Konstytucji oraz ustroju prawnego i społecznego. To polscy talibowie wprowadzają cenzurę słowa, a nawet i myśli. Określają własne rozumienie pojęć sprzeczne z nauką i wymuszają przyjęcie ich za jedynie słuszne do społecznego dyskursu. Oczywiście jest spory opór przeciwko ich działaniom, ale wystarczy od czasu do czasu popatrzyć w telewizor aby zobaczyć, że do talibów zupełnie nic nie dociera. Oni naprawdę albo niczego nie są w stanie zrozumieć, albo zacietrzewieni udają, iż niczego nie rozumieją.

Największe autorytety w jakiś dziedzinach, tak polskie jak i światowe, mogą gremialnie mówić swoje, a po talibie spływa wszystko jak woda po kaczce i on swoje. Miedzianego czoła taliba nic nie wzruszy.

@@@
.
07-04-2016 23:10 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>To polscy talibowie, chcą nam wszystkim narzucić podporządkowywanie świeckiego prawa ich irracjonalnym religijnym wyobrażeniom. To polscy talibowie chcą nam wszystkim narzucić ich rozumienie Konstytucji oraz ustroju prawnego i społecznego. To polscy talibowie wprowadzają cenzurę słowa, a nawet i myśli...

Problem przyjęcia uchodźców mamy już z głowy: katotaliban nie musi przekraczać granicy, był już od dawna. Teraz dorwał się do władzy, ale nie rządzi. Może nas okradnie, zmarnuje trochę czasu i życia, ale raczej nie ogłupi.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Rupson (1793 punktów)
>Czytając wypowiedzi niektórych osób mam wrażenie, że bliżej im do talibów niż do racjonalistów.
>Czego tu nie wyrażali - nawet ubiór i makijaż kobiet budził ich sprzeciw. Talibom dedykuję punkt
>ostatni. Być może znają Orwellowską wizję świata, ale jest ona niczym w porównaniu z tym, który
>stworzyła Margaret Atwood w "Opowieść Podręcznej". Przerażająca wizja fundamentalistycznego,
>ultrakatolickiego państwa, w którym reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Może bez NIE:
-Podobają ci się związku partnerskie, to sobie partneruj z kim chcesz, nikt ci do sypialni nie wchodzi.
-Popierasz narkotyki? To ćpaj, ale k...nie prowadź po tym pojazdu, nie podejmuj decyzji, które mogą mieć wpływ na innych. I pamiętaj, że młodzież patrzy, a jakie młodzieży chowanie... Tylko wytłumacz to naćpanemu!
-Lubisz pornografię? A to sobie oglądaj, ale nie wciągaj w to nieletnich.
-Lubisz alkohol? Pij! Ale j.w. w przypadku narkotyków.
-Lubisz papierosy. Pal! Ale w domu do cholery, bo zrzygać się można od tego smrodu. Nawet stojąc za nie palącym w tej chwili palaczem w kolejce, zbiera na mdłości.
-Wierzysz w Boga? A rób co chcesz, możesz chodzić do kościoła, możesz nie chodzić, tak samo jak wierzący. Tylko nikomu nie wciskaj swojej wiary i nie wywyższaj się nią. I pogódź się z faktem, że ktoś jej nie podziela i jest wobec niej krytyczny.
-Popierasz eutanazję? To dobrze. Aborcję? Długi temat. I szeroki. Ale fakt, czasami nie ma innego wyjścia.
-Lubisz bardzo jakiś gatunek muzyki. To słuchaj, ale nie molestuj nim otoczenia, kup sobie słuchawki.
-Lubisz "rurki"? Załóż ciemne w lecie, przestaniesz. I popatrz jak paradnie wygląda w takich gatkach ktoś otyły, jak krab, a chudy jak pająk. Różowa koszula? Pająk cię nie ugryzie.
-Lubisz seks? To wina genów. Ale nie opieraj się, to przyjemne i zdrowe.
-Chcesz mieć zagwarantowane prawa? A kto nie chce?

CZYLI, nie rób drugiemu co tobie niemiłe! Albo stop! Nie wiadomo co komu miłe, a co niemiłe. Nie rób drugiemu co JEMU niemiłe! W tym celu czasami trzeba kogoś zapytać, czy to co dla mnie miłe, komuś nie przeszkadza. Czyli to palenie, ćpanie, zbyt głośna muzyka, czy twój miły piesek, który godzinami drze mordę.
diogenes (42753 punktów)
>Nie chcesz mieć odbieranych praw? Nie odbieraj więc ich komuś innemu.

Problem polega chyba na tym, że ktoś pozbawia innych praw, chociaż oni ich im nie odbierają...


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Fiedia (1636 punktów)
Niby proste ale katotalib szczęśliwym nie będzie jeśli to co się jemu nie podobna nie zostanie i innym zakazane. Zresztą to sama deprawacja na tej liście - aborcja wiadomo mordowanie "dzieci poczętych", eutanazja to bawienie się w bozie i bycie cienkim bolkiem co to nie chce cierpieć dla "wyższego celu" czy inszych rojeń jełopów, którzy słowo empatia jedynie ze słownika znają. O rurkach czy różowych koszulach to nawet nie ma co gadać bo to wymysł lewackiej homo propagandy mającej deprawować młodzież.

Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.
09-04-2016 11:07 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)awers i rewers marnej monety
"Niby proste ale katotalib szczęśliwym nie będzie..."

Posługując się takim językiem, Pan także daje dowód na to, iż jest jakimś tam "talibem" - bo przecież jest to zwrot charakterystyczny dla hejtu i mowy nienawiści. Gdybym chciał dostroić się do pańskiej częstotliwości - powiedziałbym, iz jest Pan - na przyklad - "ateotalibem", czy jakimś innym - zgrabny i parszywy zwrot zawsze można szybko wykrewoać. Innymi słowy - z takim jezykiem jak wyżej, jest Pan rewersem tej samej, dosyć miernej co do swej wartości monety.
sales (11 punktów)Odp: Talibowie
Tylko nie wiem za bardzo co ma treść mema do nas Polaków. Fakt faktem, zostało to dobrze ujęte.
24-04-2016 16:27 
 Ocena 2 na 2
Fiedia (1636 punktów)
>Tylko nie wiem za bardzo co ma treść mema do nas Polaków. Fakt faktem, zostało to dobrze ujęte.

Zupełnie nic. To przecież nie Polacy głosowali na ludzi, którzy:

- są niechętni związkom partnerskim
- bawili się w dobrego szeryfa ratującego dziatwę przed strasznymi narkotykami zakazując dopalaczy
- utrzymują idiotyczny "kompromis" aborcyjny
- chcą ograniczyć liczbę sklepów monopolowych

Jak widać mem zupełnie do Polaków nie pasuje. Każdy mieszkaniec Przenajświętszej przecież za cudzą wolność życie by oddał.

Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365