Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nakrętki na różańce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-04-2016 16:02Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
Nakrętki na różańce
Ocena 5 na 5
Ludzie zbierają plastikowe nakrętki, aby przekazywać je firmom, które organizują zajęcia rehabilitacyjne lub kupują wózki inwalidzkie niepełnosprawnym.
A w jakim celu zbierać je mają katolicy? Żeby robić z nakrętek różańce, prezenty dla obcokrajowców biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.
Ja to zostawiam bez komentarza, bo nie chcę łamać regulaminu forum używaniem "brzydki" słów.

A przy okazji - w krajach tzw. Zachodu, w sklepach montowane są urządzenia, do których można wrzucać np. szklane/plastikowe butelki i dostawać za to żywą gotówkę lub bony na zakupy w danej sieci sklepów.
Czy w Polsce też funkcjonuje takie rozwiązanie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)

>>A w jakim celu zbierać je mają katolicy?<<
Tam piszą, że:
Doświadczenie pokazuje, że różaniec jest najskuteczniejszą bronią w walce ze złem - zwraca uwagę ksiądz Emil Parafiniuk.

Sądzę, że zamiast plastikowych nakrętek powinni zbierać metalowe. Takie calowe. Różaniec zrobiony z takich nakrętek będzie naprawdę skuteczny w walce ze złem.
09-04-2016 22:28 
 Ocena 7 na 7
Drobner (19539 punktów)
>Sądzę, że zamiast plastikowych nakrętek powinni zbierać metalowe.

#1


#2
Z niebaś mi spadł Rafale 'archaniele'!

Flaszki opychałem w skupie butelek na winklu.
Z nakrętkami na złomowisku mnie pogonili .

Teraz wiem, co zrobię: założę wytwórnię dewocjonaliów "Różańce po Spiritusie".
I jadę do Krakowa na ŚDM!

Drobner, pobożny biznesmen
10-04-2016 00:17 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>I jadę do Krakowa na ŚDM!
Nie boisz się, że ktoś na tacę może rzucić granat? Na wszelki wypadek nie wyrzekaj się szatana, nie rób sobie wrogów.
10-04-2016 01:14 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>I jadę do Krakowa na ŚDM!
>Nie boisz się, że ktoś na tacę może rzucić granat? Na wszelki wypadek nie wyrzekaj się szatana, nie rób sobie wrogów.

Będę stał daleko od wejścia, przy dróżce.
Nigdy głębiej mnie nie wpuszczali

Drobner, z przydrożnych dziadów
10-04-2016 08:52 
 Ocena 6 na 6
galvani (1345 punktów)
>>I jadę do Krakowa na ŚDM!
>Nie boisz się, że ktoś na tacę może rzucić granat? Na wszelki wypadek nie wyrzekaj się szatana, nie rób sobie wrogów.

Prorokiem był Ksawery Pruszyński pisząc "Różaniec z granatów"
finerbijk (17282 punktów)
>Czy w Polsce też funkcjonuje takie rozwiązanie?
W koloniach takie rozwiązania nie funkcjonują.
Lilly Amina (4723 punktów)
>Żeby robić z nakrętek różańce, prezenty dla obcokrajowców biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.
Czego to ludzie nie wymyślą...
09-04-2016 22:20 
 Ocena 2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Czego to ludzie nie wymyślą...

Nie z nakrętek, ale z plastiku z przetopionych nakrętek.

Z nakrętek, to nie wymyślą czego innego.

www.demilk(*)eative-recycling-design-ideas/


"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
09-04-2016 22:39 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>www.demilk(*)eative-recycling-design-ideas/

Fajne.

Na poważnie, to obcięte (u góry) i spłaszczone (u dołu) butelki wciskałem między żeberka kaloryferów (8 - 12 szt.) w funkcji nawilżaczy.
Super! Zwłaszcza dla zdrowia śluzówek małych dzieci.
No i dziecio-nieodpornych zawieszek fajansowych nie musiałem 'dokupywać'.

Drobner, klimatyczny
09-04-2016 22:42 
 Ocena 2 na 2
Lilly Amina (4723 punktów)
>>Czego to ludzie nie wymyślą...
>Nie z nakrętek, ale z plastiku z przetopionych nakrętek.
Przecież wiem, umiem czytać
Miałam na myśli plastikowe różańce w charakterze suwenirów.
10-04-2016 11:30 
 Ocena 5 na 5
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Miałam na myśli plastikowe różańce w charakterze suwenirów.
Mnie to wcale nie zdziwiło. Kościół jest mistrzem w wyciąganiu od ludzi pieniędzy i darmowej siły roboczej na "szlachetne" cele z jednej strony, a "obdarowywaniu" ich bezwartościowym chłamem z drugiej. Liczy się wartość sentymentalna i pokropek, no!


Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
10-04-2016 11:39 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
plastik!
youtu.be/Gtszpk9zLL4

Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
09-04-2016 22:58 
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)
>>Żeby robić z nakrętek różańce, prezenty dla obcokrajowców biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.
>Czego to ludzie nie wymyślą...

Kreatywni to i z chujków nawet krzyżyk zrobią:



Weź się teraz przeżegnaj...

Drobner, **** jeden
10-04-2016 13:18 
 Ocena 2 na 2
Mano (1060 punktów)

>Kreatywni to i z chujków nawet krzyżyk zrobią:



I tak już niby od 1050 lat. Oby nie "na wieki wieków..."

>Weź się teraz przeżegnaj...

>Drobner, **** jeden

Niestety nie jeden, jest ich jeszcze znacznie więcej.


10-04-2016 13:42 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> I tak już niby od 1050 lat.

A jak ktoś z krzyżyka robi chujki, to oni coś źli jakoś...

Drobner, odwrotny
TyDraniu (6569 punktów)
Innowacyjna gospodarka. Czy Pan wie, ile uniwersytetów pracuje nad przetwórstwem odpadów? Te setki ton zużytego plastiku nie trafi na nasze wysypiska, bo obcokrajowcy wywiozą je za darmo do swoich krajów.

09-04-2016 21:13 
 Ocena 5 na 5
DyktaFon (9281 punktów)
>Innowacyjna gospodarka. Czy Pan wie, ile uniwersytetów pracuje nad przetwórstwem odpadów? Te setki ton zużytego plastiku nie trafi na nasze wysypiska, bo obcokrajowcy wywiozą je za darmo do swoich krajów.
>


Mało, że do swoich krajów... oni je zabiorą do życia wiecznego.... A te nakrętki w przyrodzie rozłożyłyby się już za 1000 lat... a tak zaśmiecą wszechświat na wieczne czasy... Ło matko!!!!...

Co na to ekolodzy z tego forum?
09-04-2016 23:04 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Mało, że do swoich krajów... oni je zabiorą do życia wiecznego.... A te nakrętki w przyrodzie rozłożyłyby się już za 1000 lat... a tak zaśmiecą wszechświat na wieczne czasy... Ło matko!!!!...

W przyrodzie nic nie ginie.
Przecie zmartwychwstaną!

Drobner, bez biletu powrotnego...
09-04-2016 23:14 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>Mało, że do swoich krajów... oni je zabiorą do życia wiecznego.... A te nakrętki w przyrodzie rozłożyłyby się już za 1000 lat... a tak zaśmiecą wszechświat na wieczne czasy... Ło matko!!!!...
>W przyrodzie nic nie ginie.
>Przecie zmartwychwstaną!

Te nakrętki? Ale one będą miały przetopione nóżki... to jak wstaną?
10-04-2016 01:09 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Te nakrętki? Ale one będą miały przetopione nóżki... to jak wstaną?

U Pana nic nie jest niemożliwe!

(Nóżki 'pobierze' się od niezróżańcowanych nakrętek-ateistek! Alleluja!
Im nie będą potrzebne, ich się nie będzie 'wybudzać')

Drobner, eschatolog-praktyk
diogenes (42753 punktów)
>We współpracy z Kołami Żywego Różańca młodzi rozpoczęli zbieranie plastikowych nakrętek. Zostaną one przetopione na różańce dla gości z zagranicy,

A metalowe kapsle z butelek po piwie? Koła Żywego Piwa mogłyby przetopić je (lub przekuć) na medaliki...


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365