 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-04-2016 16:02 | Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Nakrętki na różańce
5 na 5 | Ludzie zbierają plastikowe nakrętki, aby przekazywać je firmom, które organizują zajęcia rehabilitacyjne lub kupują wózki inwalidzkie niepełnosprawnym. A w jakim celu zbierać je mają katolicy? Żeby robić z nakrętek różańce, prezenty dla obcokrajowców biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.Ja to zostawiam bez komentarza, bo nie chcę łamać regulaminu forum używaniem "brzydki" słów. A przy okazji - w krajach tzw. Zachodu, w sklepach montowane są urządzenia, do których można wrzucać np. szklane/plastikowe butelki i dostawać za to żywą gotówkę lub bony na zakupy w danej sieci sklepów. Czy w Polsce też funkcjonuje takie rozwiązanie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | Rafał Poniecki (7132 punktów) |
> >A w jakim celu zbierać je mają katolicy?<<Tam piszą, że: Doświadczenie pokazuje, że różaniec jest najskuteczniejszą bronią w walce ze złem - zwraca uwagę ksiądz Emil Parafiniuk. Sądzę, że zamiast plastikowych nakrętek powinni zbierać metalowe. Takie calowe. Różaniec zrobiony z takich nakrętek będzie naprawdę skuteczny w walce ze złem.
|
|
 | 7 na 7 | Drobner (19539 punktów) | > Sądzę, że zamiast plastikowych nakrętek powinni zbierać metalowe.#1  #2 Z niebaś mi spadł Rafale 'archaniele'! Flaszki opychałem w skupie butelek na winklu. Z nakrętkami na złomowisku mnie pogonili  . Teraz wiem, co zrobię: założę wytwórnię dewocjonaliów "Różańce po Spiritusie". I jadę do Krakowa na ŚDM! Drobner, pobożny biznesmen
|
|
|  | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | >I jadę do Krakowa na ŚDM! Nie boisz się, że ktoś na tacę może rzucić granat? Na wszelki wypadek nie wyrzekaj się szatana, nie rób sobie wrogów.
|
|
| |  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > >I jadę do Krakowa na ŚDM!> Nie boisz się, że ktoś na tacę może rzucić granat? Na wszelki wypadek nie wyrzekaj się szatana, nie rób sobie wrogów.Będę stał daleko od wejścia, przy dróżce. Nigdy głębiej mnie nie wpuszczali  Drobner, z przydrożnych dziadów
|
|
| |  | 6 na 6 | galvani (1345 punktów) | >>I jadę do Krakowa na ŚDM! >Nie boisz się, że ktoś na tacę może rzucić granat? Na wszelki wypadek nie wyrzekaj się szatana, nie rób sobie wrogów.
Prorokiem był Ksawery Pruszyński pisząc "Różaniec z granatów"
|
|
1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Czy w Polsce też funkcjonuje takie rozwiązanie? W koloniach takie rozwiązania nie funkcjonują.
|
|
5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | > Żeby robić z nakrętek różańce, prezenty dla obcokrajowców biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.Czego to ludzie nie wymyślą...
|
|
 | 2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> Czego to ludzie nie wymyślą...  Nie z nakrętek, ale z plastiku z przetopionych nakrętek. Z nakrętek, to nie wymyślą czego innego. www.demilk(*)eative-recycling-design-ideas/
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
|  | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | > www.demilk(*)eative-recycling-design-ideas/Fajne. Na poważnie, to obcięte (u góry) i spłaszczone (u dołu) butelki wciskałem między żeberka kaloryferów (8 - 12 szt.) w funkcji nawilżaczy. Super! Zwłaszcza dla zdrowia śluzówek małych dzieci. No i dziecio-nieodpornych zawieszek fajansowych nie musiałem 'dokupywać'. Drobner, klimatyczny
|
|
|  | 2 na 2 | Lilly Amina (4723 punktów) | > >Czego to ludzie nie wymyślą...  > Nie z nakrętek, ale z plastiku z przetopionych nakrętek.Przecież wiem, umiem czytać  Miałam na myśli plastikowe różańce w charakterze suwenirów.
|
|
| |  | 5 na 5 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | >Miałam na myśli plastikowe różańce w charakterze suwenirów. Mnie to wcale nie zdziwiło. Kościół jest mistrzem w wyciąganiu od ludzi pieniędzy i darmowej siły roboczej na "szlachetne" cele z jednej strony, a "obdarowywaniu" ich bezwartościowym chłamem z drugiej. Liczy się wartość sentymentalna i pokropek, no!
Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
|
|
| | |  | 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | |
|
 | 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | > >Żeby robić z nakrętek różańce, prezenty dla obcokrajowców biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.> Czego to ludzie nie wymyślą...  Kreatywni to i z chujków nawet krzyżyk zrobią:  Weź się teraz przeżegnaj... Drobner, **** jeden
|
|
|  | 2 na 2 | Mano (1060 punktów) |
> Kreatywni to i z chujków nawet krzyżyk zrobią: I tak już niby od 1050 lat. Oby nie "na wieki wieków..." > Weź się teraz przeżegnaj...> Drobner, **** jedenNiestety nie jeden, jest ich jeszcze znacznie więcej.
|
|
| |  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > I tak już niby od 1050 lat.A jak ktoś z krzyżyka robi chujki, to oni coś źli jakoś...  Drobner, odwrotny
|
|
7 na 7 | TyDraniu (6569 punktów) | Innowacyjna gospodarka. Czy Pan wie, ile uniwersytetów pracuje nad przetwórstwem odpadów? Te setki ton zużytego plastiku nie trafi na nasze wysypiska, bo obcokrajowcy wywiozą je za darmo do swoich krajów.
|
|
 | 5 na 5 | DyktaFon (9281 punktów) | > Innowacyjna gospodarka. Czy Pan wie, ile uniwersytetów pracuje nad przetwórstwem odpadów? Te setki ton zużytego plastiku nie trafi na nasze wysypiska, bo obcokrajowcy wywiozą je za darmo do swoich krajów.>
 Mało, że do swoich krajów... oni je zabiorą do życia wiecznego.... A te nakrętki w przyrodzie rozłożyłyby się już za 1000 lat... a tak zaśmiecą wszechświat na wieczne czasy... Ło matko!!!!... Co na to ekolodzy z tego forum?
|
|
|  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | >Mało, że do swoich krajów... oni je zabiorą do życia wiecznego.... A te nakrętki w przyrodzie rozłożyłyby się już za 1000 lat... a tak zaśmiecą wszechświat na wieczne czasy... Ło matko!!!!...
W przyrodzie nic nie ginie. Przecie zmartwychwstaną!
Drobner, bez biletu powrotnego...
|
|
| |  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | >>Mało, że do swoich krajów... oni je zabiorą do życia wiecznego.... A te nakrętki w przyrodzie rozłożyłyby się już za 1000 lat... a tak zaśmiecą wszechświat na wieczne czasy... Ło matko!!!!... >W przyrodzie nic nie ginie. >Przecie zmartwychwstaną!
Te nakrętki? Ale one będą miały przetopione nóżki... to jak wstaną?
|
|
| | |  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | >Te nakrętki? Ale one będą miały przetopione nóżki... to jak wstaną?
U Pana nic nie jest niemożliwe!
(Nóżki 'pobierze' się od niezróżańcowanych nakrętek-ateistek! Alleluja! Im nie będą potrzebne, ich się nie będzie 'wybudzać')
Drobner, eschatolog-praktyk
|
|
5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | >We współpracy z Kołami Żywego Różańca młodzi rozpoczęli zbieranie plastikowych nakrętek. Zostaną one przetopione na różańce dla gości z zagranicy,
A metalowe kapsle z butelek po piwie? Koła Żywego Piwa mogłyby przetopić je (lub przekuć) na medaliki...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|