 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-04-2016 17:25 | Drobner (19539 punktów) | Pamięć klona?
7 na 7 | Dzisiejszy oficjalny (biskupi) ogłoszony dokument KrK: www.jacek-legnica-sanktuarium.pl/images/komunikat%20bpZbK.jpg Czy w tym przypadku ewentualny klon posiadałby pamięć 'oryginału'? Mielibyśmy informacje 'z pierwszej ręki'. Drobner, źródlany... (PS. Nie piszą, czy badali DNA  ) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 1 na 1 Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Odp: Pamięć klona? | Cytat:Dziś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziobrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć. Hmmm... Przecież na zarzuty, że katolicy uprawiają bałwochwalstwo modląc się do obrazów i rzeźb urzędnicy KK zawsze odpowiadają, że to nieprawda. Hipokryzja urzędasów KK z papieżem na czele jest tak oczywista i tak żenująca, że tylko "szarzy" katolicy jej nie dostrzegają, albo udają, że nie widzą. Jakim, nomen omen, cudem klon miałby mieć pamięć oryginału? Klon jest odrębnym organizmem. |
#2 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pamięć klona? | #0 > Cytat: Ziobrze *Zio mbrze #1 > Hmmm... Przecież na zarzuty, że katolicy uprawiają bałwochwalstwo modląc się do obrazów i rzeźb urzędnicy KK zawsze odpowiadają, że to nieprawda.> Hipokryzja urzędasów KK z papieżem na czele jest tak oczywista i tak żenująca, że tylko "szarzy" katolicy jej nie dostrzegają, albo udają, że nie widzą.Tu jednak jest mowa o relikwii. I to 'autentycznej' relikwii założyciela. Miejsce jeno, odpowiednio 'godne', szykują #2 > Jakim, nomen omen, cudem klon miałby mieć pamięć oryginału? Klon jest odrębnym organizmem.Toć przecie a) pytałem; b) wyboldowałem: "Czy w tym przypadku ewentualny klon posiadałby pamięć 'oryginału'?" W takiej sytuacji trudno jest cokolwiek wykluczyć... Drobner, prędzej osika, niż klon |
#3 7 na 7 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Pamięć klona? | Jestem ciekawa, co to za woda i dlaczego była skażona Serratia marcescens. |
#4 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pamięć klona? | > Jestem ciekawa, co to za woda i dlaczego była skażona Serratia marcescens.??? Nie wiem nic, prócz tego co w początkowym obrazku, a tam nie ma nic o bakterii. Uwiadomisz nas o swoim źródle? Drobner, za linkiem |
#5 12 na 12 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Pamięć klona? | > >Jestem ciekawa, co to za woda i dlaczego była skażona Serratia marcescens.> ???Cytat z obrazka: "Na Hostii, która (...) upadła na posadzkę i która została podniesiona i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego." Dodałam sobie dwa do dwóch i wyszło cztery. Jak amen w pacierzu. Reszta to tzw. hucpa. Albo mówiąc inaczej, bujda na resorach. Widział ktoś to "orzeczenie Zakładu Medycyny Sądowej"? Szczerze wątpię. Mamy mianowicie kawałek hostii, wypieczonej z mąki i wody (super pożywka - podłoże hodowlane), wodę, a po pewnym czasie zabarwienie. No cóż, każdy posiew wymaga czasu... Zazwyczaj w warunkach laboratoryjnych trwa to od 24-48 godzin do kilkudziesięciu dni, nie wiem, ile ta hodowla rosła. Miłosiernie założyłam, że skażona była woda, nie hostia... |
#6 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Pamięć klona? | > Miłosiernie założyłam, że skażona była woda, nie hostia...Nie prościej przyjąć, że to był po prostu zwykły cud? |
#7 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pamięć klona? | #1 Dzięki! No - ja nie biolog, ani chemik  #2 > Widział ktoś to "orzeczenie Zakładu Medycyny Sądowej"? Szczerze wątpię."Widział? A po co to komu? Przecie Sam PamBiskup mówili! PamBiskup!!!" To jeden z powodów założenia wątku. Drobner, zmiażdżon... |
#8 1 na 1 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Pamięć klona? | > >Miłosiernie założyłam, że skażona była woda, nie hostia...A na podłodze mogły być? Ile czasu potrzebują, by rozwinąć cywilizację, wynaleźć koło i ruszyć na księżyc?
Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami. |
#9 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Pamięć klona? | > Ile czasu potrzebują, by rozwinąć cywilizację, wynaleźć koło i ruszyć na księżyc?Nie mam pojęcia  Ja tam z księżmi nie za bardzo się kumpluję. |
#10 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pamięć klona? | > Miłosiernie założyłam, że skażona była woda, nie hostia...#1 19.09.2013, wiadomosci.gazeta.pl: Cytat:Austriaccy naukowcy przeanalizowali jakość wody z 21 "świętych" źródeł i 18 kropielnic w austriackich kościołach i kaplicach. (...) Po rocznych badaniach wykazali, że aż 86 procent próbek było skażonych. Znaleźli m.in. bakterie E. coli, enterokoki i Campylobacter - wywołujące biegunkę i wysoką gorączkę. Polskie kropielnice zapewne niewiele różnią się od austriackich. wiadomosci(*)_swieconej__Sanepid___Nie.html#2 Cytat:#3 Cytat:======= Jak to się optyka potrafi zmienić. Dobry ten Wałęsa, czy zły? Wychodzi na to, że... dobry. ======= A może będzie można do kościoła oddać honorowo... Drobner, przyszły oddawca |
#11 7 na 7 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Pamięć klona? | > Uwiadomisz nas o swoim źródle?> Drobner, za linkiemLilly opisała to zjawisko trafnie, choć bardzo zwięźle, a ja od siebie dodam dwa linki z nieco obszerniejszymi tekstami: Paweł Jedynak, "(Nie) boska bakteria"Agnieszka Mielcarek, "Krwawa bakteria"Oba te linki są produktem ubocznym moich poszukiwań, bo jako niedowiarka najbardziej zainteresowało mnie pochodzenie słów: Cytat:"W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (...) Całość obrazu (...) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego" (...) ze zmianami, które "często towarzyszą agonii". Powyższe zostało zapodane w komunikacie biskupa legnickiego jako cytat dowodzący prawdziwości cudu. Bardzo to dziwne, bo każdy człowiek przy zdrowych zmysłach chcący coś tam ogłosić czy - nazwijmy rzecz po imieniu - sprzedać, przedstawia potencjalnym zainteresowanym do wglądu dokumentację potwierdzającą jakość oferty. Tu tego elementu brakuje. Niestety, moje poszukiwania ekspertyzy owego tajemniczego Zakładu Medycyny Sądowej zakończyły się niepowodzeniem. Jeśli więc biskup nie "pomylił się" i nie przepisał "przypadkiem" fragmentów z jakiejś ekspertyzy dotyczącej czegoś zupełnie innego, to wyjaśnienie, jakie mi się tu nasuwa, jest takie, że ten Zakład Medycyny Sądowej to chyba nie prowadzi działalności na rzecz organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a co najwyżej na potrzeby Sądu Ostatecznego (oni tam w niebie mogą wszak nie mieć połączenia z netem).  A na poważnie - wielka hucpa, ale za to jaka "cudowna".  |
#12 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pamięć klona? | > Niestety, moje poszukiwania ekspertyzy owego tajemniczego Zakładu Medycyny Sądowej zakończyły się niepowodzeniem.Moje również - stąd m. in. mój wątek. (P. wyżej www.racjonalista.pl/forum.php/s,705208#w705286). Cóż - niedziela. Może w nadchodzącym tygodniu ludziska pytać poczną i "cudo-eksperci" i "cudo-właściciele" cośkolwiek bałakną... Drobner, patologiczny |
#13 7 na 7 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Pamięć klona? | > Dzisiejszy oficjalny (biskupi) ogłoszony dokument KrK:> www.jacek-legnica-sanktuarium.pl/images/komunikat%20bpZbK.jpg> Czy w tym przypadku ewentualny klon posiadałby pamięć 'oryginału'?> Mielibyśmy informacje 'z pierwszej ręki'.> Drobner, źródlany...> (PS. Nie piszą, czy badali DNA )A jakby tak ulepić całego Jezusa potem go upuścić następnie podnieść i wrzucić do wody to mielibyśmy od razu całe ciało no to była by naprawdę fajna relikwia. Cały świat by nam zazdrościł. |
#14 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Pamięć klona? | > Czy w tym przypadku ewentualny klon posiadałby pamięć 'oryginału'? Cytat:Klonowanie ludzi - tworzenie genetycznie identycznej kopii jednostki ludzkiej lub w drugim znaczeniu, hodowanie wybranych tkanek ludzkich z pojedynczych komórek somatycznych. Termin klonowanie odnosi się w tym kontekście tylko do sztucznego powielania ludzi. Z technicznego punktu widzenia, naturalnie urodzone bliźnięta jednojajowe, są klonami, można więc powiedzieć, że już obecnie ludzkość w ok. 0,3% składa się z klonów (ok. 20 mln par bliźniąt jednojajowych). (wiki) Jeśli tak, to umysł takiego klona różniłby się od oryginału tak, jak różnią się umysły bliźniąt jednojajowych. Klonowanie w powyższym sensie nie obejmowałoby "klonowania" umysłów, w tym pamięci (poza filogenetyczną).
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#15 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pamięć klona? | Widzisz tylko wnętrze swojej beczki... diogenesie. A wychylże się nieco ponad jej obręb. Drobner, w niewysokim cebrzyku |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|