 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-04-2016 11:53 | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Abonament RTV
1 na 1 | W rządzie PiS-u urodziło się kolejne niepełnosprawne dziecko. Każdy odbiorca energii elektrycznej w Polsce ma być objęty parapodatkiem w wysokości 15 zł miesięcznie za możliwość słuchania/oglądania publicznego radia/telewizji. Pardon, nie publicznego, ale oczywiście narodowego. Dlaczego napisałem o niepełnosprawnym dziecku? Bo to dziecko/"duża ustawa medialna" ma szereg wad wrodzonych, m. in. nie wiadomo czy te 15 zł będzie płacone od licznika prądu czy od osoby, nie wiadomo czy będzie to dotyczyć wyłącznie osób fizycznych, nie wiadomo co będzie z osobami, które już opłaciły dotychczasowy abonament RTV za cały rok. Kolejna PiS-owska ustawa napisana w jakimś kiblu na kolanie, jak zwykle bez żadnych konsultacji z kimkolwiek. Kolejna PiS-owska prowokacja wobec Trybunału Konstytucyjnego, do którego na pewno wpłyną skargi na tę ustawę. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Matix (5786 punktów) | Za takie ścierwo jakie tam puszczają każą sobie płacić? Jeszcze bym zrozumiał, gdyby faktycznie TVP prezentowała poziom, np. taki jaki mają programy dokumentalne z BBC. Niestety, ale jeśli mam płacić za coś z czego nie korzystam, to muszę zaprotestować.
"Głupi jak Niemiec"
|
|
 | 1 na 1 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | >Za takie ścierwo jakie tam puszczają każą sobie płacić?
Też uważam, że to skandal płacić np. za audycję "W tyle wizji". ( gdzie ordynarnie żartuje sobie Ziemkiewicz, za co należałoby powiesić Tuska).
|
|
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | > W rządzie PiS-u urodziło się> kolejne niepełnosprawne dziecko.> Każdy odbiorca energii elektrycznej w Polsce ma być objęty parapodatkiem w wysokości 15 zł> miesięcznie za możliwość słuchania/oglądania publicznego radia/telewizji.> Pardon, nie publicznego, ale oczywiście narodowego.> Dlaczego napisałem o niepełnosprawnym dziecku? Bo to dziecko/"duża ustawa medialna" ma szereg wad> wrodzonych, m. in. nie wiadomo czy te 15 zł będzie płacone od licznika prądu czy od osoby,Musi więc nastąpić zasadnicza zmiana umowy o dostawę prądu. W umowie musi być ta opłata wyszczególniona jako nie związana z działalnością dostawcy energii elektrycznej. Wiesz, zgodnie z literą prawa, ile milionów umów trzeba by na nowo pisać??? No chyba, że nocą znów się ustawę przeforsuje w Sejmie. A gdzie prawo? A szukaj sobie go gdzie chcesz. > ...nie wiadomo czy będzie to dotyczyć wyłącznie osób fizycznych, nie wiadomo co będzie z osobami, które już> opłaciły dotychczasowy abonament RTV za cały rok.Kolego forumowiczu! Nic nie wiadomo. > Kolejna PiS-owska ustawa napisana w jakimś kiblu na kolanie, jak zwykle bez żadnych konsultacji z> kimkolwiek. Kolejna PiS-owska prowokacja wobec Trybunału Konstytucyjnego, do którego na pewno wpłyną> skargi na tę ustawę.Widzę, że pisała to Pawłowicz po przeżarciu się sałatkami na obradach Sejmu (jeszcze piszę dużą literą Sejm, bo za chwilę nie uświetnię tego określenia za jasną cholerę, a będę pisał Cholera dużą literą).
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
|
|
 | 3 na 3 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | >Musi więc nastąpić zasadnicza zmiana umowy o dostawę prądu. W umowie musi być ta opłata wyszczególniona jako nie związana z działalnością dostawcy energii elektrycznej. Wiesz, zgodnie z literą prawa, ile milionów umów trzeba by na nowo pisać??? No chyba, że nocą znów się ustawę przeforsuje w Sejmie. Spokojnie, PiS-owcy w sejmie na pewno sobie poradzą i żadnych umów nie trzeba będzie zawierać od nowa. Po prostu zapiszą w ustawie, że do każdej umowy dodaje się 15 złociszy i po sprawie.
>A gdzie prawo? A szukaj sobie go gdzie chcesz. Obecnie jedynie obowiązujące prawo PiSze wyłącznie Jadosław Kłamczyński. I kto mu podskoczy?
>Kolego forumowiczu! Nic nie wiadomo. Niedawno Jadosław Kłamczyński oświadczył, że trzeba przyspieszyć i zintensyfikować "dobrą zmianę" czyli wiadomo, że dotychczasowe łamanie prawa nie satysfakcjonuje Prezesa. Przypuszczam, że może chodzić o ustanowienie prawa, które zlikwiduje kolejne wybory parlamentarne, wszak, jak to powiadają PiS-owcy, "suweren" już wybrał PiS.
>Widzę, że pisała to Pawłowicz po przeżarciu się sałatkami na obradach Sejmu Widząc posła Pawłowicz (nie życzy sobie być nazywana posłanką) mam wrażenie, że na co dzień zajada się czymś o wiele bardziej kalorycznym niż sałatka.
|
|
 | 1 na 1 | Christos (2696 punktów) | >Wiesz, zgodnie z literą prawa, ile milionów umów trzeba by na nowo pisać???
Jest jeszcze jedno "ale" oprócz roboty papierkowej, która jest do zrobienia, bo przecież to tylko kwestia aneksu do umowy. Nikt nie zadał sobie pytania, ile mieszkań i wolno stojących budynków ma nieuregulowany status własności, a liczniki prądu zarejestrowane są na nieboszczyków. Nawiasem mówiąc, na wsiach, praktyka dość powszechna.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
|  | 1 na 1 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Nie rozumiem w czym problem. Przecież 15 zł ma być dodawane do faktury a nie do licznika.
|
|
| |  | 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | >Nie rozumiem w czym problem. Przecież 15 zł ma być dodawane do faktury a nie do licznika. > Problem jest w tym, że zakłady energetyczne wystawiają faktury na nieboszczyków nie wiedząc o tym. Bo spadkobiercy denata, nie byli łaskawi poinformować dostawcy energii o śmierci klienta. I wszystko jest ładnie i pięknie, dopóki np. aktualny użytkownik nie zechce rozłożyć na raty wysokiego rachunku. Wtedy zaczynają się schody. Wenancjusz wyjaśnił, jakiej papierologii wymaga doliczenie tych 15 zł do rachunku za prąd. Gdzie więc mają listonosze szukać adresatów nowych umów albo aneksów do starych? Na cmentarzach?
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
| | |  | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Dopóki ktoś płaci te faktury choćby i za nieboszczyka, to nie ma problemu.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | >Dopóki ktoś płaci te faktury choćby i za nieboszczyka, to nie ma problemu. >
Oczywiście, ale zmiana warunków umowy wymaga podpisu zainteresowanych stron lub potwierdzonego notarialne pełnomocnika. Podrobienie podpisu za nieżyjącego dziadziusia jest, zdaje się, przestępstwem.
Tak na marginesie - w ubiegłym roku, w PGE ktoś się chyba wkurzył na opisywany stan rzeczy, ponieważ w sąsiedniej gminie energetycy dla przykładu zdjęli kilka liczników, jak im w papierach wyszło, że klienci mają grubo ponad sto lat. No i podziałało, nagle znalazły się akty własności, a jak zbyt duży galimatias ze spadkobiercami - licznik przedpłatowy. Prawnie, taki bajzel nazywa się poświadczeniem nieprawdy.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Masz rację, podawanie się za inną osobę jest przestępstwem, podpisywanie w czyimś imieniu czegokolwiek bez odpowiednich upoważnień też. Niepoinformowanie strony umowy o śmierci drugiej strony jest niezgodne z zapisami umowy, ale to codzienna praktyka. Moim zdaniem śmierć/nieistnienie jednej strony automatycznie wywołuje wygaśnięcie umowy, ale skąd druga strona ma o tym wiedzieć, jeśli nie została poinformowana? Tu by się przydała jakaś regulacja prawna wymuszająca automatyzm poinformowanie drugiej strony umowy. Wracając do projektu ustawy - nie znamy szczegółów, być może nie będzie potrzeby aneksowania umowy, bo ustawodawca po prostu zaordynuje dołożenie 15 zł do faktury i tyle.
|
|
| |  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >Nie rozumiem w czym problem. Przecież 15 zł ma być dodawane do faktury a nie do licznika. >
A co to jest faktura wg Ciebie? Wg mnie jest to pisemna, a więc sprawdzalna informacja o wielkości zużycia prądu, fujaro. Niczego innego nie, bo dostawcy prądu to tylko winno interesować, a nie problemy z abonamentem RTV. Masz to napisane w umowie o dostawę prądu? Do faktury mającej opiewać/uzasadniać w specyfikacji li tylko zakres wielkości opłaty w materii opiewającej sprzedaż prądu jak wynika z treści umowy zawartej na zasadach bilateralnych między stronami, mój piękny panie a nie opłaty nie uwzględnione w u umowie (no bo na jakiej zasadzie)!! Jak więc zareagujesz w wypadku, gdy Tobie dopiszą do faktury na wywóz śmieci, koszty baletów naczelnika gminy? Czy to rozumiesz? Bo ja nie, mój piękny! Czy też to jest na zasadzie działania monopolisty "Już Ciebie ch... mamy i masz podskakiwać jak my zagramy"?? A jeśli odstąpię od umowy i przejdę na oświetlenie naftą, to jak sobie dalej wyobrażasz dalsze losy najgłupszego pomysłu wskazującego jednoznacznie tylko nieudolnego, jałowego autora? Tworząc takie "prawo" sami sobie stryczek na szyję założyli (PO i PiS, alles zusamen do kupy jak by nie patrząc). Takie zachowania są już jawną kpiną z prawa obowiązującego w Polsce, która się oddala dzięki staraniom "polityków" od mojej wizji państwa prawa.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
|
|
| | |  | 2 na 2 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | >A co to jest faktura wg Ciebie? Wg mnie jest to pisemna, a więc sprawdzalna informacja o wielkości zużycia prądu, fujaro. Rozumiem, że nie masz do czynienia z fakturami "prądowymi", inaczej byś wiedział, że większość z nich opiera się na przewidywaniu zużycia na podstawie historii za pewien okres. Odnosisz się do mnie per "fujaro" - jesteś muzykiem czy fascynują cię męskie członki?
Resztę twojej wypowiedzi skwituję krótko - nie wiemy jak ma wyglądać doliczenie 15 zł do faktury za prąd. Rząd/parlament może sobie wykoncypować automatyczne dopisanie tej kwoty do faktury bez zmiany umowy, i co im zrobisz?
|
|
| | | |  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >Rozumiem, że nie masz do czynienia z fakturami "prądowymi", inaczej byś wiedział, że większość z nich opiera się na przewidywaniu zużycia na podstawie historii za pewien okres.
Gówno prawda. Z fakturami miałem do czynienia, gdy pracowałem/byłem zawodowo czynny. Rozliczałem prawie 1/3 Polski (jednostki i obiekty wojskowe). A to co piszesz nazywa się odczytami szacunkowymi, które stosuje się wyjątkowo. Dlaczego? No bo teraz montuje się liczniki z odczytami zdalnymi i jak chcesz i dostawca zgodzi się na to, to możesz poprosić o codzienne odczyty. Tego typu odczyty robi się dla odbiorców strategicznych, zwanych też odbiorcami kluczowymi lub biznesowymi. Odbiorcy indywidualni tacy jak Ty i ja (na przykładzie koncernu ENEA w Poznaniu), czyli odbiorcy detaliczni, robią odczyty w odstępach co dwa miesiące. Podobnie postępuje koncern ENERGA w Gdańsku, PGE I w Rzeszowie oraz PGE II w Łodzi. Z TAURONEM nie miałem do czynienia.
>Odnosisz się do mnie per "fujaro" - jesteś muzykiem czy fascynują cię męskie członki?
Masz dokładnie siermiężne poczucie humoru, to fakt. A mówią "głodnemu chleb na myśli". Mnie interesowały i interesują tylko cipki, rzekłem by zaspokoić Twoją ciekawość. Jeśli mam okazję, to korzystam chętnie nawet w moim wieku. Tyle tylko, że prawdziwy dżentelmen nie rozpowiada głupot ze szczegółami na ten temat a tylko to robi z zachowaniem absolutnej dyskrecji.
>Resztę twojej wypowiedzi skwituję krótko - nie wiemy jak ma wyglądać doliczenie 15 zł do faktury za prąd.
Właśnie Tobie podałem przykład z fakturą za śmieci (przykład lekko skrajny). No bo jak księgowy ma wystawić fakturę za m3 śmieci i "dolepić" do niej koszty obiadu gości pana naczelnika z lokalnej restauracji? Jak to widzisz? Nie wiem, bo wyobraźni oprócz humoru, też Tobie brak. A może to zwykła niewiedza?
>Rząd/parlament może sobie wykoncypować automatyczne dopisanie tej kwoty do faktury bez zmiany umowy, i co im zrobisz?
Nie bądź taki pewien. Bo właśnie jest problem prawny jak "wykoncypować" by nie łamać jawnie i bezczelnie prawa obowiązującego w naszym kraju gdzie rządzi partia n.b. Prawa i Sprawiedliwości. Kojarzysz, czy jeszcze nie? PO też chciało to zrobić już dawno i tylko po cichutku się wycofało z takiego pomysłu, bo było zbyt dużo przeszkód prawnych. Właśnie rząd ma problemy jak to zrobić by prawa nie łamać już jawnie i zdecydowanie/bezwzględnie, bo na tej partii żaden Polak nie zostawiłby suchej nitki, a na pewno by była propozycja zmiany nazwy na inną i w nazwie słowo "bandytyzm" byłoby najłagodniejszym. Znasz procedurę księgowania za sprzedaż własnego towaru? Na pewno nie, bo byś zastanowił choć chwilę. Jak dopiszesz ni z gruchy ni z pietruchy do faktury za zużycie energii elektrycznej, abonament RTV (vide przykład ze śmieciami)? Niech to będzie się nazywać podatek, abonament, czy finansowanie środków audiowizualnych, w każdym bądź razie ni cholery nie pasuje do posiadanej treści umowy o dostawę energii elektrycznej i jej nie dotyczy.. Wystawiający fakturę koncern energetyczny podaje zawsze tzw. specyfikację, gdzie określa się kwoty składowe przez konkretne ich nazwanie. Jak w fakturze określić ten abonament RTV? A musi być jasno określony bo pierwsza lepsza kontrola finansowa powiesi księgowego (domyśl się za co). Jak energetyka będzie się dalej rozliczać z instytucją zainteresowaną odbiorem swoich pieniędzy? Jeżeli wpłynęły do Z.E., to są własnością Z.E. I co wg Ciebie dalej? Czy czujesz się "fujarą" już trochę czy jeszcze nie? No może fujareczką dla dzieci? Mimo wszystko pozdrawiam. Czuwaj!!
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
|
|
| | | | |  | 2 na 2 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | > A to co piszesz nazywa się odczytami szacunkowymi, które stosuje się wyjątkowo. Dlaczego? No bo teraz montuje się liczniki z odczytami zdalnymiByć może teraz takie się montuje, ale mój licznik taki nie jest, więc otrzymuję faktury szacunkowe. > >Odnosisz się do mnie per "fujaro" - jesteś muzykiem czy fascynują cię męskie członki?> Masz dokładnie siermiężne poczucie humoru, to fakt.Nie to co twoje, wielce wysublimowane    > Mnie interesowały i interesują tylko cipki, rzekłem by zaspokoić Twoją ciekawość. Jeśli mam okazję, to korzystam chętnie nawet w moim wieku. Tyle tylko, że prawdziwy dżentelmen nie rozpowiada głupot ze szczegółami na ten temat a tylko to robi z zachowaniem absolutnej dyskrecji.Zatem nie jesteś prawdziwym dżentelmenem    > Nie wiem, bo wyobraźni oprócz humoru, też Tobie brak.A bo to ja piszę ustawy? > A może to zwykła niewiedza?A może bez sensu przypieprzyłeś się do mnie zamiast do ustawodawcy? > Nie bądź taki pewien. Bo właśnie jest problem prawny jak "wykoncypować" by nie łamać jawnie i bezczelnie prawa obowiązującego w naszym kraju gdzie rządzi partia n.b. Prawa i Sprawiedliwości.Twoim zdaniem ta partia przejmuje się łamaniem prawa?    > Kojarzysz, czy jeszcze nie?W przeciwieństwie do ciebie zdaję sobie sprawę co wyprawia PiS. > PO też chciało to zrobić już dawno i tylko po cichutku się wycofało z takiego pomysłu, bo było zbyt dużo przeszkód prawnych.To twoim zdaniem źle czy dobrze? > Właśnie rząd ma problemy jak to zrobić by prawa nie łamać już jawnie i zdecydowanie/bezwzględnie, bo na tej partii żaden Polak nie zostawiłby suchej nitki, a na pewno by była propozycja zmiany nazwy na inną i w nazwie słowo "bandytyzm" byłoby najłagodniejszym.PiS ma w doopie łamanie prawa, jeszcze się nie zorientowałeś? > Znasz procedurę księgowania za sprzedaż własnego towaru?Nie, bo niczego nie sprzedaję? Zaskoczony?    > Wystawiający fakturę koncern energetyczny podaje zawsze tzw. specyfikację, gdzie określa się kwoty składowe przez konkretne ich nazwanie. Jak w fakturze określić ten abonament RTV?Hmmm, pomyślmy... Abonament RTV? Opłata audiowizualna? > A musi być jasno określony bo pierwsza lepsza kontrola finansowa powiesi księgowego (domyśl się za co).Kompletnie nie zdajesz sobie sprawy w jakiej rzeczywistości żyjemy, a już minęło kilka miesięcy odkąd PiS przejął władzę i robi co Jadosław Kłamczyński chce. > Czy czujesz się "fujarą" już trochę czy jeszcze nie?Nie. > No może fujareczką dla dzieci?Nie, pedofilu (?).
|
|
| | | | | |  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >Nie, pedofilu (?).
A jednak to prawda. "Głodnemu chleb na myśli". Musiał Ciebie kiedyś ktoś dobrze "wyobracać" bo masz dziwną obsesję na tle słowa fujara (sympatyczna nazwa safanduły), cwelu (?).
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Merytorycznie 0 do powiedzenia, a więc kolejne epitety? Idź gdzie indziej leczyć swoje frustracje.
|
|
| | | | | | | | |  | | Wenancjusz (16441 punktów) | > Weźcie przestańcie, bo się niedobrze robi  "Lilly"! Zaręczam, że się już dostosowałem do Twojej uwagi. Istnieje dla mnie jak krystkon w pełni rozkwitu. Nie będę jadał obiadu przy wspólnym stole z kimś, któremu cieknie z nosa. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
|
|
1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Problem abonamentu trzeba było jakoś załatwić i dobrze że w końcu to ktoś zrobi. Nie jęczcie tak na narodową TV, przyjdzie nowa władza, będzie inna opcja, a abonament zostanie. Poza tym TV publiczna ma niezłe programy edukacyjne, historyczne, teatr TV, jest kilka rzeczy za które warto płacić abonament.
Poza tym prawo jest takie, że płacić trzeba. Większość Polaków ignoruje to prawo. Lemingi tak utyskują że rząd nie publikuje wyroku TK, łamie prawo! A lemingi płacą abonament? Łamią prawo?
Wreszcie ktoś zrobi z tym porządek na powaznie. Donald nie mógł nawet takiej duperelki załatwić.
Prawie wszyscy mają telewizory i niech nie ściemniają. Choć ja bym wprowadził zasadę odstąpienia od abonamentu na oświadczenie i mechanizm kontroli, aby zlodziei wyłapać.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.
|
|
 | | Mano (1060 punktów) |
> Prawie wszyscy mają telewizory i niech nie ściemniają. Choć ja bym wprowadził zasadę odstąpienia od abonamentu na oświadczenie i mechanizm kontroli, aby zlodziei wyłapać.Złodzieji? O kim ty mówisz? > Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.... ze strusim jajem zamiast głowy, ...? A skąd ty to znasz?
|
|
|  | | Brzostowski (7067 punktów) | >>Prawie wszyscy mają telewizory i niech nie ściemniają. Choć ja bym wprowadził zasadę odstąpienia od abonamentu na oświadczenie i mechanizm kontroli, aby zlodziei wyłapać. >Złodzieji? O kim ty mówisz? O tych, co by oświadczyli że nie mają TV, nie płaciliby, a TV oglądaliby. >> Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. >... ze strusim jajem zamiast głowy, ...? >A skąd ty to znasz? Z dyskusji z niektórymi z Was.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.
|
|
 | 2 na 2 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | To nie jest żaden abonament, ale podatek. Dotychczasowy "abonament" RTV był niczym innym niż karą za posiadanie odbiornika telewizyjnego/radiowego. Państwa nie interesowało czy oglądasz państwową tv/słuchasz państwowego radia, płaciło się za posiadanie urządzenia, które nawet nie musiało być podłączone! To jest absurd do potęgi pierwszej! Obecny pomysł PiS-owców jest karą nakładaną na odbiorców prądu, którzy mogą nawet nie posiadać żadnego odbiornika RTV! To jest absurd do potęgi drugiej! Kto tu jest złodziejem?
|
|
 | 5 na 5 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) |
>Lemingi tak utyskują że rząd nie publikuje wyroku TK, łamie prawo!
Łoj rety ! Czy do lemingów zaliczasz także prof.Staniszkis , prof. Strzembosza , prof. Bugaja , prof. Wolniewicza , prof. Zolla ?!?!?!?! Te cztery postaci jeszcze niedawno dałyby się pokrajać za pisizm, a Jarka K. uważały za mesjasza polskiej prawicy . Czy wg Ciebie dały się ogłupić lewacko-Genderowej ideologii ?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|