 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-04-2016 22:06 | romaro (25211 punktów) | Bedziem mieć króla.
3 na 3 | Biskupi zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ma on być odczytany w Krakowie-Łagiewnikach, w sobotę przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Cytat:W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród. Dalej następuje Cytat:Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa.
Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem. Ostatni akapit jest szczególny, a słowa "Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego" (w domyśle wszystkich spoza kościoła) to już kleszy majstersztyk obłudy, o tupecie nie wspominając, zwłaszcza, że jest w tym akcie taki punkt Cytat: - Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
Prawa kościoła są oczywiste, a jakżeby inaczej - ateistów podejrzane, a przynajmniej niepewne, no bo czego ja ateista mam strzec? Na razie w warunkach obowiązującej wolności sumienia i wyznania nie do pomyślenia jest sytuacja, w której władze publiczne miałyby uznawać za wiernego związku wyznaniowego człowieka, który sam temu zaprzecza, ale cholera wie co to to przyniesie. CIEMNOŚĆ WIDZĘ.www.fronda(*)usa-za-krola-i-pana,70487.htmlPS Skasowałem wypowiedź Curtissa Helldivera vel Pisiurewicza. Odniósł się tylko do błędów, które zauważył w cytatach. Pisownia w cytatach jest oryginalna. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 10 na 10 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | Hi, hi, hi, hi.... Już kiedyś Jezusowi ktoś proponował królowanie: Cytat:Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę...». Łk 4, 5-6. Jezus - odmówił. Ciekawe, co teraz odpowie obecnym oferentom? «Idź precz, szatanie!...» (Mt 4, 10)? Drobner, repetytor PS.  |
#2 7 na 7 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. | Ale przecież Maryja jest naszą królową nie słyszałem aby abdykowała na rzecz syna także jakże to tak.
Zresztą kiepska to Królowa za jej rządów spotkały nas zabory. No i jak rozumie to co się działo w XX wieku też można na nią zrzucić. No ale mimo tak kiepskich rządów wciąż jest naszą królową i dopóki sama nie abdykuje Jezus powinien cierpliwie czekać. |
#3 2 na 2 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Skasowałem wypowiedź Curtissa Helldivera vel Pisiurewicza. Odniósł się tylko do błędów, które zauważył w cytatach. Pisownia w cytatach jest oryginalna.Szkoda, że postąpiłeś tak autorytatywnie; być może ktoś chętniej przeczytałby ten komentarz niż tekst inicjujący wątek. Przy sposobności zauważę, że doświadczenie uczy, iż ci, którzy ukrywają, wycinają czy wyrzucają cudze wypowiedzi, zwykle nie mają racji. A w kwestii formalnej nasuwa się podejrzenie, że jako autor wątku nadużyłeś swojego prawa wynikającego z § 10 Regulaminu: Cytat:"Autor wątku może w jego ramach usuwać te wypowiedzi, które wyraźnie odbiegają od tematu wątku, lub wobec których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że łamią Regulamin." Ponieważ wpis traktujący o stronie językowej wypowiedzi niewątpliwie można uznać za wskazanie na konieczność realizacji wymogu § 21 Regulaminu: Cytat:"Treść wypowiedzi powinna być napisana w poprawnej polszczyźnie, bez błędów", nie widzę tu miejsca na ewentualne zastosowanie argumentu o odbieganiu od tematu (i to niezależnie od trafności takiego komentarza), ponieważ trudno sobie wyobrazić, w jakim innym miejscu taki komentarz językowy miałby być zamieszczony. > CIEMNOŚĆ WIDZĘ.Ja również CIEMNOŚĆ WIDZĘ, zwłaszcza gdy natrafiam na wszelkie przejawy cenzury, w szczególności takiej uprawianej z zamiłowania. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | Ty nie bedziesz miał, bo Ty ateista jesteś. Więc o co Ci chodzi o piękny romaro?
Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem. |
#5 9 na 9 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Ty nie bedziesz miał, bo Ty ateista jesteś. Więc o co Ci chodzi o piękny romaro?Zapewne o idiotyzm i debilizm, ktory odstawiaja katolicy  Na krola to oni sobie moga koronowac nawet pol dupy zza krzaka. Polska ani nie jest monarchia ani infantylna "koronacja" nieiwdzialnego goscia z bajki nie bylaby wiazaca. Po prostu autor watku przypomnial nam, jak glupim mozna byc w XXI wieku  |
#6 6 na 6 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Ty nie bedziesz miał, bo Ty ateista jesteś. Więc o co Ci chodzi o piękny romaro?> Zapewne o idiotyzm i debilizm, ktory odstawiaja katolicy  > Na krola to oni sobie moga koronowac nawet pol dupy zza krzaka. Polska ani nie jest monarchia ani infantylna "koronacja" nieiwdzialnego goscia z bajki nie bylaby wiazaca.> Po prostu autor watku przypomnial nam, jak glupim mozna byc w XXI wieku  No nie! Żeby tak obcesowo?! Przecież wyraźnie widać, jak oni są wstrzemięźliwi i wyważeni. Przecież idiotyzm i debilizm będzie 'dopiero' wtedy, gdy zażyczą sobie Ozyrysa na prezydenta i Zeusa na premiera. (Etat błazna już obsadzony: Polak.) Drobner, amfibologiczny prymus epidiaskopu |
#7 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | >Biskupi zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Był Litwin, Węgier, Sas, a teraz... Żyd.
No gods, no masters...I am who I am. |
#8 6 na 6 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | Jak to nie może być królem bo był skazany prawomocnym wyrokiem? A od czego mamy prezydenta? Podpisik i ułaskawienie gotowe. |
#9 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Był Litwin, Węgier, Sas, a teraz... Żyd.Mało perspektywiczne. Dynastii nie założy... Drobner, bardziej familijny. |
#10 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Jak to nie może być królem bo był skazany prawomocnym wyrokiem? A od czego mamy prezydenta? Podpisik i ułaskawienie gotowe.A bo ja 'starozakonny' jeszcze jestem. Ale nie to, że mojżeszowy. Co prawda już nie Trydencki, ale tylko Watykański II. Jeszcze nie Nowogrodzki. Toteż zapomniałem o nowym: XI. Ułaskawiaj.Drobner, Duda wołowa |
#11 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > Przy sposobności zauważę, że doświadczenie uczy, iż ci, którzy ukrywają, wycinają czy wyrzucają cudze wypowiedzi, zwykle nie mają racji.Nigdy nie mają racji, i ja też nie upieram się, że miałem. Chciałem uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w innym temacie, w którym słowo penis był odmieniany na wszystkie możliwe sposoby. Co prawda tu nie o penisa chodziło , ale o wyrazy których w tekście nie ma (za jednym wyjątkiem - "z poza", który poprawiłem na "spoza";mój błąd). Nie chciało mi się sprawdzać czy w cytatach są błędy dlatego napisałem, że pisownia jest oryginalna. Zamieszczam skasowaną wypowiedź w całości: > w domyśle wszystkich z poza kościołaspoza a nie z poza w ogóle a nie wogóle (wogule, wogle) naprawdę a nie na prawdę na pewno a nie napewno Jak widzisz tutaj też wyniknął by problem: Chodzi o wyraz którego w tekście chyba nigdy "w ogóle a nie wogóle (wogule, wogle)" nie było. W ogóle to pozdrawiam. |
#12 2 na 2 | Pan Leming (674 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | |
#13 4 na 4 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Biskupi zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.> Był Litwin, Węgier, Sas, a teraz... Żyd.Żyd królem Polski. To się narodowcy ucieszą 
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
#14 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. |
> Żyd królem Polski. To się narodowcy ucieszą Jaki Zyd? Jaki Zyd? Przeciez Jezus w Betlejem kolo Czestochowy sie urodzil. Byl Prawdziwym Polakiem Patriota. |
#15 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Ty nie bedziesz miał, bo Ty ateista jesteś. Więc o co Ci chodzi o piękny romaro?> Zapewne o idiotyzm i debilizm, ktory odstawiaja katolicy  > Na krola to oni sobie moga koronowac nawet pol dupy zza krzaka. Polska ani nie jest monarchia ani infantylna "koronacja" nieiwdzialnego goscia z bajki nie bylaby wiazaca.> Po prostu autor watku przypomnial nam, jak glupim mozna byc w XXI wieku  Ale mowa nienawiści! Newsweek powinien napisać o tym. Dlaczego dzielisz naród! Trzeba to zgłosić do Brukseli! To jest chyba dyskryminacja katolików. Gdzie są prawa człowieka! Idiotyzm i debilizm to odstawiaja lemingi, które same sieją nienawiść, a potem chodzą poskakać na ulicach w obronie demokracji, ogólnej miłości i innym zarzucają nienawiść. Hipokryzja wylewa się jak gówno z przepełnionego szamba. Tak, możemy sobie koronować na króla kogo chcemy. Każdy jednak, nawet moje 12 letnie dzieci, wiedzą, że jest to tylko symbol. Tylko lemingi nie mogą tego pojąć. Nawet jeśli jednak Bóg by nie istniał realnie, to wiara w miłosiernego Jezusa, z prawami takie jak w dekalogu, jest o wiele madrzejsza niż wiara w latający makaron. PS. Poluzuj sobie ozdobę głowy, po Ci żyła pójdzie.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|