 |
Pogromcy oliwkowych sadów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-05-2016 10:50 | Arminius (25555 punktów) | Pogromcy oliwkowych sadów
-1 na 7 | Komentator Oregani zamieszczajac komentarz do wątku "Apis Urbanica" podzielił się z forumowiczami uwagą o następującej treści: "Na stronach o pszczelarstwie nie ma nic o syjonistach i to by wyjaśniało sprawę, a niesłusznie, bo jakby tak wziąć pod mikroskop pszczołę żydowską, to wyraźnie widać jarmułkę. Na tej palestyńskiej nawet turbana nie zobaczysz - takie są liche i niewielkich rozmiarów". Trafił w sedno problemu. Pszczoła palestyńska jest w kondycji marnej, bo żydowscy koloniści - przebywajacy na terenie Palestyny z pogwałceniem podstawowych norm prawa międzynarodowego - na potęgę niszczą palestyńskie gaje oliwne. W ciągu ostatnich 7 lat zniszczyli około 50 tysięcy drzew owocowych należących do Plastyńczyków - glównie oliwek, często wielosetletnich. Ów iście zbójecki proceder żydowscy koloniści uprawiają w praktyce bezkarnie, gdyż chroni ich (sami także są uzbrojeni po zęby) izraelska policja i wojsko, które albo nie odnotowuje zdarzeń niszczenia drzew, nie reaguje gdy ma to miejsce, albo nie wykrywa sprawców. W okresie 2005 - 2013 w 97.4 % zgłoszeń na policję ze strony palestyńskiej o aktach niszczenia sadów ocowcowych zakończyło się umorzeniem postępowań. Tymczasem dochody z tytułu uprawy oliwek stanowią 1/4 dochodów palestyńskich rolników - sprawa ma więc bardzo konkretny wymiar ekonomiczny. Jednakże nie tylko ekonomiczny. Równie istotnym, a może nawet istotniejszym, jest wymiar kulturowy owego procederu. Albowiem drzewa oliwkowe są najpotężniejszym symbolem przywiązania Palestynczyków do ich ziemi i trwania na niej wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Ów aspekt kultywowania gajów oliwnych jest także solą w oku syjonistów - stąd taki zmasowany atak na palestyńskie oliwki. Podrzucam link do tekstu z BBC na temat - zawierający więcej szczegółów na temat. Tymczasem tylko pozowlę sobie zauważyć, iż zbójeckie praktyki jak wyżej stanowią kolejny element w większej całości systemowego dyskryminowania Palestyńczyków przez władze Izraela i społeczność żydowską tego państwa jak również - co niezwykle istotne - stanowią przejaw bandytyzmu ekologicznego - bo przecież karczowanie gajów oliwnych mających niejednokrotnie po kilkaset lat jednoznacznie zasluguje na takie miano. "The first time I realised how delicious olive oil from the West Bank can be was more than ten years ago when a Palestinian farmer offered me breakfast as I stood watching a broad strip of his land being destroyed. He was unlucky enough to live close to Ariel, one of the biggest Jewish settlements Israel has inserted into the land Palestinians want for a state. In the first few years of this century Israel was in the early stages of building its separation barrier, the complex of walls and high tech fences that it says are necessary to protect its people from attacks by Palestinians. The barrier would be less controversial if it followed the old 1949 ceasefire line. t was the boundary between the West Bank, including East Jerusalem and Israel, until the Israeli army captured the area in the 1967 war. But instead the barrier takes big bites out of land Palestinians consider to be theirs. That morning it was the turn of the farmer to see the dark earth of his olive groves torn up. He had tried to move as many trees as possible, but his land was still going to be divided by a fence. He was going to have to get permits to tend his trees on the other side of the wire. Most farmers, if they are lucky get a day to plough and a day to harvest, assuming the Israeli army is there to let them through gates in the bar". "Some Jewish extremists believe the land is theirs alone, and the trees are legitimate targets. Increasingly too, olives have their place in the growing religious war between Muslims and Jews. In a valley not far below the Jewish settlement of Tapuach, I met Avraham Herzlich. He pastures his goats in olive groves that belong to Palestinians from a nearby village. His rangy, wiry animals stand on their long hind legs to pull and chew on the olive branches and the mature fruit. Under his arm, Mr Herzlich carries the Torah. He has an answer for Palestinians who are angry about the damage his goats do to crops. "Well, I tell them very simply this is our land. When I see an Arab with a tree I say this is Israel - this is the land of Israel. Are they are your trees? Then take them to your village. This is our land. It's not their land," says Mr Herzlich". www.bbc.com/news/world-middle-east-30290052 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 9 | Koraszewski (82900 punktów) |
Nie powinna już nawet dziwić ślepa wiara niektórych ludzi w każde propagandowe kłamstwo o Izraelu. Drzewka oliwne - ci straszliwi Żydzi izraelscy niszczą palestyńskie, niewinne drzewka oliwne i świat ma obowiązek oburzać się. Nieważne, że wielokrotnie pokazywane niezbite dowody na to, że jest to kłamstwo propagandowe. Ostatecznie, kto by wierzył dowodom przedstawionym przez Żydów? Wśród tych niewinnych drzew, zniszczonych przez oliwko żernych Żydów izraelskich są: młode drzewka posadzone nocą w parku narodowym, młode drzewka posadzone na ziemi, której właścicielem jest ktoś inny niż sadzący - w tych dwóch wypadkach, które zdarzają się często dla celów propagandowych, istotnie władze izraelskie te drzewka usuwają, co dzieje się pod czujnym okiem i z kręcącymi się kamerami wielu organizacji dążących do "wymazania Izraela z mapy". Są wśród nich również stare gaje oliwne, które na wiosnę, jak co roku, trzeba przyciąć. Filmuje się więc stertę przyciętych gałęzi (co robią wykwalifikowani sadownicy, bo przycinanie drzew owocowych to sztuka), a obok nich płaczącą babcię arabską i wygłodniali informacji oczerniających Izrael żydożercy puszczają te zdjęcia na cały świat jako dowód wandalizmu żydowskiego. Babcia zaś, sowicie opłacona, wraca zadowolona do domu. Są też wyłącznie gołosłowne oskarżenia, bez żadnych zdjęć i płaczących babć. "Religijni fanatycy żydowscy ścięli gaj oliwny liczący 100 starych drzew. Ostatniej nocy to zrobili, o ci, z tamtego nielegalnego osiedla". Okazało się, że "ostatnia noc", to była noc z piątku na sobotę, w którą żaden fanatycznie religijny Żyd nawet nie zapali światła, nie mówiąc już o ścinaniu drzew, bo uzna to za grzech straszliwy przeciwko szabatowi. Ponieważ takie oskarżenia, bez żadnych zdjęć, pojawiają się często, sprawdzono, ile czasu potrzeba na ścięcie starego drzewa oliwnego i jaki to robi hałas. Bardzo dużo czasu i to przy użyciu sprzętu mechanicznego. Czasami więc są zdjęcia, jak ze sprzętem mechanicznym ktoś wykopuje drzewo. Uważne przyjrzenie się tym zdjęciom pokazuje, że kłąb korzeni jest nienaruszony. Acha, to jest PRZESADZANIE drzew, co też robi się z drzewami oliwnymi, ale czemu nie wykorzystać tego do żydożerczej propagandy. Pazerne Arminiusy z całego świata oraz Żydzi (i ze świata, i z Izraela, zaślepieni ideologią i ogłupieni propagandą) kupią to z pocałowaniem ręki.
Mogę Arminiusowi podrzucić jeszcze opowieść o tym, jak to krwiożerczy fanatycy żydowscy spalili całe stado niewinnych owiec arabskich. Pewien Arab wypalał swoją łąkę i zrobił to tak nieinteligentnie, że ogień rozprzestrzenił się i ogarnął jego stado owiec. Arab, nie w ciemię bity, wiedział, że jeśli uda się to zwalić na Żydów, to dostanie olbrzymie odszkodowanie, a i zyski propagandowe będą niemałe. Pobiegł więc do prasy, na policję i gdzie się dało i powiedział, że Żydzi spalili mu owce. Niestety, wszystkie dowody pokazywały niezbicie prawdziwy przebieg wydarzeń i biedak został bez odszkodowania. Na ile się jednak orientuję ta historia nadal krąży na żydożerczych stronach internetowych jako kolejny przykład tego, jak straszni są Żydzi. Pewnie niebawem zawędruje także - jako fakt - na stronę "Racjonalisty" a redaktor naczelny powie, że on tego nie czyta, ale ma inne poglądy.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | ekozbrodnia | "Nie powinna już nawet dziwić ślepa wiara niektórych ludzi w każde propagandowe kłamstwo o Izraelu". Mój wątek jest oparty na artykule z BBC. Można sobie wmawiać, że tam uprawiają propagandowe kłamstwa. Ale jest to postawa tak samo żałosna jak i infantylna. Wiarygodnych info na temat niszczenia palestyńskich drzew oliwkowych przez żydowskich osadników i władze Izraela jest multum. Podrzucam kolejne doniesienie - tym razem z portlau ekologicznego - bo jak zawzmiankowałem, niszczenie oliwnych gajów jest także ekologiczną bandyterką. Zdają sobie z tego sprawę niektórzy Żydzi, starający się poprzez sadzienie nowych oliwek wyrównać straty spowodowane rozbójnictwem osadników i władz Izraela. "Over the last 40 years, over a million olive trees and hundreds of thousands of fruit trees have been destroyed in Palestinian lands. The Israel Defense Forces have been accused of uprooting olive trees to facilitate the building of settlements, expand roads and build infrastructure.The uprooting of centuries-old olive trees has caused tremendous losses to farmers and their families. At the same time, restrictions to harvesting have come through curfews, security closures and attacks by settlers. One such attack in the South Hebron Hills was documented on The Ecologist last February.The uprooting of olive trees by the Israel Defense Forces and by settlers are done to protect the settlers, since they are supposedly used to protect gunmen or stone throwers. "The tree removals are for the safety of settlers ... No one should tell me that an olive tree is more important than a human life", declared an IDF army commander, Colonel Eitan Abrahams.As a result of the attacks on farmers by the IDF and by settlers, declared B'Tselem, an Israeli human rights organization, the farmers "can't get to their lands and work them. The settlers chase the farmers, shoot in the air, threaten their lives, confiscate their ID cards and damage the crops." Practically none of the complaints filed during the past several years on damage to Palestinians trees in the West Bank has resulted on an indictment. The toll includes thousands of trees from several areas from Susya in the southern Hebron Hills to Salem in northern Samaria.Last April, Israeli settlers from the Immanuel settlement uprooted some 450 olive trees and saplings from lands in Deir Istiya, northern Salfit. This followed the uprooting earlier of 120 olive trees in Wadi Qana.Since 1967 some 800,000 olive trees have been uprooted by Israeli forces and settlers in the occupied West Bank alone, according to research from the Palestinian Authority and the Applied Research Institute Jerusalem. This has threatened the livelihood of 80,000 families". "To some Jewish activists' credit, however, many of them are collaborating in the planting of new olive trees, to replace some of those uprooted by the Israeli settlers. On several occasions Rabbis for Human Rights has donated saplings to Palestinian communities affected by the uprootings.What do settlers actually want? To continue destroying Palestinians' livelihood with impunity? To create a barren land, unfit for trees and people? To intimidate, terrorize and punish those who resist this tactic"? www.theeco(*)rees_is_a_monstrous_crime.html
|
|
|  | 5 na 7 | Koraszewski (82900 punktów) | Odp: ekozbrodnia | Muszę naruszyć głębokie zaufanie do BBC ewentualnych czytelników (bo zaufania Arminiusa do czegokolwiek, co oczernia Żydów, naruszyć się nie da. Jest to dla mnie tym bardziej przykre, że przepracowałem w BBC 12 lat, czyli spory kawał mojego życia. Obecnie w BBC, niestety, jest sporo duchowych braci Arminiusa, którzy także wierzą w każde oszczerstwo na temat Izraela, a kierownictwo ochoczo przyzwala na systematyczne psucie standardów tej instytucji. Korespondent BBC w Izraelu przekazywał zdjęcie dziecka zabitego kilka lat wcześniej w wypadku na placu zabaw, jako zdjęcie biednej palestyńskiej ofiary krwiożerczych Żydów; BBC poświęciło wiele miejsca zabiciu małego Omara Masharawiego, bez wahania przypisując je Izraelowi, a potem odmawiało nadania rozgłosu dochodzeniu (potwierdzonemu przez ONZ), że niemowlę to zabiła rakieta Hamasu, która miała zabić jakieś żydowskie dziecko, ale spadła zbyt wcześnie; BBC w ogóle nie podało informacji o zamordowaniu przez Palestyńczyków rodziny Fogel, w tym trojga dzieci (najmłodszemu, 3 miesięcznemu niemowlęciu obcięto główkę) - sprawę poruszyła w parlamencie brytyjskim posłanka (nie-Żydówka - to informacja dla Arminiusa) i BBC gęsto tłumaczyło się, że tego dnia były ważniejsze sprawy, niemniej od organu nadzorującego uzyskało naganę. W sprawie drzewek oliwnych BBC kupiło grubymi nićmi szytą propagandę arabską i nie tylko niczego nie próbowało sprawdzać samodzielnie, ale nawet wbrew swoim konstytucyjnym zasadom nie poinformowało, co mówią o tym władze izraelskie. A kiedy Arminius powołuje się na słowa izraelskich polityków? Kiedy tylko udaję mu się dotrzeć do sfałszowanych cytatów.
|
|
| |  | 2 na 4 | Arminius (25555 punktów) | pogromcy cystern | "Obecnie w BBC, niestety, jest sporo duchowych braci Arminiusa, którzy także wierzą w każde oszczerstwo na temat Izraela, a kierownictwo ochoczo przyzwala na systematyczne psucie standardów tej instytucji." Doprawdy? Czyli Pan czyni z siebie instytucję bardziej wiarygodną, niż BBC, która w Pana opinii uprawia promuzułmańską łżepropagandę? Parę dni temu zamieściłem wątek na temat narcystycznej osobowości. Zacytuję Panu jego fragment: "Osobnika narcystycznego stosunkowo łatwo zdiagnozować. A oto szereg - charakterystycznych dla narcyza - cech oraz typowych zachowań i postaw. Narcyz uważa siebie za personę genialną, ma wybitną tendencję do rozdymania swoich osiągnięć i talentów, oczekuje uznania tego faktu od otoczenia - chociaż, rzecz jasna, nie ma ku temu żadnych obiektywnych przesłanek. Narcyz wierzy, iż jest jednostką wybitną i wyjątkową - w związku z tym może być zrozumiany i doceniony tylko przez inne wybitne osobowości. Narcyz żąda od "nijakiego" i "mniej niż przeciętnego" otoczenia admiracji oraz składania mu należytych hołdów z powodu jego wielkości. Narcyz - jako że jest nad zwyczajny - uznaje za oczywiste, iż jest ponad powszechnie obowiązującymi normami, zwyczajami i prawami. Inne osoby - z powodu swej "przeciętności" i "nijakości" funkcjonują w opinii narcyza tylko po to aby tym bardziej uwypuklić na swym tle jego wielkość, przy czym narcyz nie ma żadnych skrupułów moralnych jeżeli zachodzi konieczność cynicznego wykorzystania owych osób dla przeforsowania swoich własnych racji i celów. Narcyz ma rozbudowane poczucie zazdrości i zawiści i uważa - w związku z tym - iż inne osoby pałają w stosunku do niego podobnymi uczuciami. Nie trzeba chyba tłumaczyć, iż nie posiada on śladowych nawet ilości empatii, a jeżeli chodzi o potrzeby i uczucia innych - pozostaje na nie całkowicie niewrażliwy. Swoistym dopełnieniem owej narcyzowej znieczulicy jest jego arogancja, bezczelność i tupet, które aplikuje owym "zwyczajnym śmiertelnikom" ze swojego otoczenia, nie potrafiącym, czy też odmawiającycm uznania jego nadzwyczajnego statusu". Wracając zaś do meritum sprawy. Izrael w Palestynie tepi nie tylko gaje oliwne. Niszczy także palestyńskie cysterny i ogranicza dostęp do wody rolnikom palestyńskim. A oto fragmnet artykułu z Gazety Wyborczej na ów temat: "Międzynarodowe organizacje humanitarne działające na Terenach Okupowanych wezwały Izrael do "natychmiastowego zaprzestania niszczenia cystern wodnych, z których korzystają palestyńskie społeczności.Organizacje piszą o smutnym rekordzie - w pierwszych dziesięciu miesiącach 2012 r. armia zniszczyła na tzw. Terytorium C na Zachodnim Brzegu (gdzie pełną władzę sprawuje administracja izraelska) aż 36 cystern - więcej niż w poprzednim roku. Społeczności, które ucierpiały, są skazane na zbieranie deszczówki lub kupowanie wody. Większość sąsiaduje z nielegalnymi osiedlami izraelskimi, które korzystają z pełnego dostępu do wody.Jesteśmy przerażeni postępowaniem Izraela, które sprawia wrażenie zaplanowanej i systematycznej akcji. A przecież cysterny pozostają pod szczególną ochroną Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, bo mają zasadnicze znaczenie dla przetrwania ludności - oświadczenie z 19 grudnia podpisało m.in. stowarzyszenie AIDA (ponad 80 organizacji pomocowych), EWASH (skupia "organizacje wodne", w tym remontujące cysterny) oraz potężna organizacja amerykańska CARE.Remonty wielu zniszczonych cystern finansowały kraje UE, które - jak czytamy - "rozumieją znaczenie tych urządzeń dla przetrwania palestyńskich społeczności". Ponadto AIDA "wyraża bezwarunkowe poparcie dla wszystkich organizacji członkowskich, które prowadzą swoją pracę".Oświadczenie wydano dwa tygodnie po tym, jak Polska Akacja Humanitarna, członek AIDA, ogłosiła bezprecedensową decyzję: przestajemy ubiegać się o pozwolenia na remonty cystern, których żąda Izrael, stoi to bowiem w sprzeczności z prawem humanitarnym, które wyznacza ramy naszego działania.PAH wyremontowała 50 cystern. Dwie zostały zniszczone - w lutym w wiosce Rahawa i w sierpniu w Tiran. W rozmowie z "Gazetą" 7 grudnia szefowa PAH w Jerozolimie Marta Kaszubska przypomniała, że konwencja genewska zobowiązuje Izrael jako okupanta do zapewnienia ludności cywilnej podstawowych potrzeb i zakazuje niszczenia jej mienia. Wiceminister spraw zagranicznych Jerzy Pomianowski poinformował zaś o przekazanym ambasadzie Izraela stanowisku MSZ, że niszczenie remontowanych urządzeń wodnych jest niedopuszczalne. Dodał, że cysterny to nie studnie, nie naruszają równowagi wodnej, wymóg pozwoleń ma raczej charakter biurokratycznych utrudnień. Czy z redaktorów Gazety Wyborczej oraz działaczy Polskiej Akcji Humanitarnej - w tym z Janiny Ochojskiej - zrobi Pan także kłamców - w swym narcystycznym zachłyśnięciu? wyborcza.p(*)AH_.html?disableRedirects=true
|
|
| | |  | 1 na 5 | Koraszewski (82900 punktów) | Odp: pogromcy cystern | Tak to już jest, jak człowiek swoje opinie czerpie od autorytetów i nie odważa się nawet pomyśleć, że mogłyby nie mieć racji - szczególnie jeśli dobiera autorytety według klucza: źle o Żydach = wspaniały autorytet.
No cóż, wspaniała skądinąd, zasłużona i godna podziwu Janina Ochojska akurat na tamtych terenach budował co chciała bez jakichkolwiek zezwoleń władz, co zresztą sama przyznała. Nielegalne budowle władze burzą na całym świecie - w Polsce też.
|
|
| | | |  | 2 na 4 | gorky105 (656 punktów) | >Tak to już jest, jak człowiek swoje opinie czerpie od autorytetów i nie odważa się nawet pomyśleć, że mogłyby nie mieć racji - szczególnie jeśli dobiera autorytety według klucza: źle o Żydach = wspaniały autorytet. >No cóż, wspaniała skądinąd, zasłużona i godna podziwu Janina Ochojska akurat na tamtych terenach budował co chciała bez jakichkolwiek zezwoleń władz, co zresztą sama przyznała. Nielegalne budowle władze burzą na całym świecie - w Polsce też.
Drogi Panie, Arminius przedstawił fakty i argumenty podane przez panią Ochojską. Pan się do nich nijak nie odniósł, a jedynie zaatakował ją personalnie. Czyżby więc uznawał Pan argumenty pani Ochojskiej za słuszne i z obawy przed tym stara się Pan ją zdyskredytować?
|
|
| | | |  | 3 na 5 | Arminius (25555 punktów) | pogromcy.... paneli słonecznych | "Nielegalne budowle władze burzą na całym świecie - w Polsce też". Jeżeli juz zaczynamy rozmawiać o pojęciu "nielegalności" - to zacznijmy od tego - o czym jest wzmianka w zacytowanym fragmencie z gazety Wyborczej - iż na terytoriach palestyńskich przebywa NIELEGALNIE - BO SPRZECZNIE Z PRAWEM MIĘDZYNARODOWYM - kilkaset tysięcy żydowskich osadników. Ten aspekt nielegalności jest zdecydowanie istotniejszym od nielegalności budowania studni czy remontu cystern - zwłaszcza w sytuacji, gdy władze izraelskie notorycznie odmawiają wydawania jakichkolwiek pozwoleń na budowę palestyńskich domów, obiektów gospodarczych, studni, a nawet ...instalacji paneli słonecznych. A oto fragment artykułu z brytyjskiego TheGuardian, luty 2016 r.: "Israeli military bulldozers have demolished 23 houses in two impoverished southern West Bank villages, including structures that were home to more than 100 people. The demolitions, one of the most significant in recent memory, occurred in a controversial Israeli-designated military area known as Firing Zone 918, which comprises approximately 115 square miles (300 sq km) and was declared restricted by the Israelis in the 1970s.The action came despite a long-running and internationally high-profile campaign to protect the eight villages in the zone, including a petition signed by some of the world's most famous authors.Human rights groups have repeatedly challenged Israel's claim to the land, arguing it is illegal to establish a military zone in occupied territory. Tuesday's demolitions were described by the Israeli veterans group Breaking the Silence - which has long supported the villages - as one of the biggest demolitions in the past decade. Israeli bulldozers moved into Khirbet Jenbah and the nearby hamlet of Khirbat el-Halawa just after dawn on Tuesday morning, destroying a dozen homes in Jenbah itself as well as other structures, some of which are funded by European countries including the UK. According to Israeli NGO Peace Now, among the 110 people made homeless during the demolitions were dozens of children from 12 different families. "On Monday, however, the state of Israel declared that mediation had failed because of the villagers' unwillingness to relocate,. A statement from Cogat, the Israeli defence ministry unit that administers civilian affairs in the West Bank, confirmed that "enforcement measures were taken against illegal structures and solar panels built within a military zone".Cogat said the negotiations failed as "the building owners showed no willingness to get the situation in order and illegal construction did not stop". As such, "measures were taken in accordance with the law", it added. Campaigners on behalf of Jenbah and other villages in the south Hebron hills - and more widely in Area C - point out, however, that Israel consistently refuses to give building permits to villagers or permit development of communities despite allowing construction by Jewish settlers in the same hills". Czy dziennikarze z TheGuardian, oraz żydowscy działacze z organizacji "Breaking The Silence" to także notoryczni kłamcy? www.thegua(*)ry-demolishes-west-bank-houses
|
|
| | | | |  | | Koraszewski (82900 punktów) | Odp: pogromcy.... paneli słonecznych | Ciekawe, które to prawo międzynarodowe mówi, że budowa osiedli mieszkaniowych na terenach spornych jest nielegalna i dlaczego to prawo mówi tylko o terenach spornych w Judei i Samarii, a nie na Cyprze, na Krymie, i stu innych miejscach? Pewnie Arminius korzysta z porad prawnych Agnosiewicza. Inne pytanie, dlaczego Arminius tak często cytuje Żydów a tak rzadko Brytyjczyków? Podrzucam pewną możliwość skorzystania z fachowej opinii kolegi Brytyjczyka, pana Musabbir Ali:
The British Labour Party suspended yet another member for anti-Semitic comments after he posted an article claiming that "Jews control Britain and are committing genocide on us."
Musabbir Ali, a former campaign officer from East London, was suspended Thursday, London's Jewish Chronicle reported. He is one of approximately 20 members to be suspended in recent months.
On Tuesday, Ali posted on Twitter a link to a blog post titled "Timeline of the Jewish Genocide of the British People." The blog claims that Jews "financed Oliver Cromwell's overthrowing and beheading of Stuart King Charles I after he refused them control of England's finances" and accuses such British leaders as Neville Chamberlain, Winston Churchill and Tony Blair of being "Jewish puppets." x
Chamberlain is best known for negotiating the Munich Pact with Adolf Hitler in 1938 following the Nazi leader's annexation of the Sudetenland. The move is widely regarded as an act of appeasement.
In addition to disseminating the anti-Semitic blog post, Ali has claimed on Twitter that Israel was behind the ISIS bombings in Ankara, Turkey, in October, the Jewish Chronicle reported.
|
|
| | | | | |  | 4 na 4 | Arminius (25555 punktów) | Kogo cytuję | "Ciekawe, które to prawo międzynarodowe mówi, że budowa osiedli mieszkaniowych na terenach spornych jest nielegalna i dlaczego to prawo mówi tylko o terenach spornych w Judei i Samarii...."
To nie są tereny sporne. Są one okupowane przez Izrael. Nawet USA uznają taki status Zachodniego Brzegu Jordanu. Nazwa "Judea i Samaria" to nomenklatura izraelskich okupantów - mająca wprowadzać w błąd opinię publiczną. To zabieg propagandowy przywodzący na myśl skojarzenia z sowiecką akcją promowania zbrodni w Chatyniu, żeby "zneutralizować" i rozmyć pojęcie "zbrodni katyńskiej".
"Pewnie Arminius korzysta z porad prawnych Agnosiewicza"
Opinie które wyrażam odzwierciedlają tylko mój punkt widzenia.
"Inne pytanie, dlaczego Arminius tak często cytuje Żydów a tak rzadko Brytyjczyków? Podrzucam pewną możliwość skorzystania z fachowej opinii kolegi Brytyjczyka, pana Musabbir Ali"
Czy to źle że tak często cytuję Żydów? Ma Pan z tym problem? Pańskie pytanie jest co najmniej niestosowne, trąci antysemicką nutką. Brytyjczyków też cytuję. Przecież moja poprzednia wypowiedź oparta jest na materiale z brytyjskiej gazety.
|
|
| | | | | | |  | 3 na 5 | Koraszewski (82900 punktów) | Odp: Kogo cytuję | Judea i Samaria mają swoją geograficzną nazwę od nie mniej niż 3 tysięcy lat. Nazwa "Zachodni Brzeg" wprowadzona została dopiero przez jordańskiego okupanta, który anektował tę enklawę i nazwał ją Zachodnim Brzegiem. Zgodnie z porozumieniem w Oslo są to tereny sporne. Tzw osiedla skoncentrowane są w sektorze C, do którego Izrael zgłasza roszczenia, które mają być rozpatrzone, jak Palestyńczycy zgodzą się na negocjacje. Coś niedouczony ten Twój naczelny publicysta, Mariuszu, wydaje mu się, że Stany Zjednoczone wydają prawa międzynarodowe. Twój publicysta pyta, czy to źle, że on cytuje tak często Chazarów, jego zapał do zaglądania w rozporki w celu sprawdzenia, czy to jego autorytet wyłącznie bawi. A generalnie fakt tak silnej obecności nazistowskiej propagandy na portalu pod dumną nazwą "Racjonalista" może jednak wskazywać na zmianę linii generalnej tego medium. Przypominam pewien cytat (w odróżnieniu od obyczajów twojego publicysty autentyczny i dobrze ci znany: "Moje uczucia jako chrześcijanina wskazują mi mojego Pana i Zbawcę jako wojownika. Wskazują mi człowieka, który kiedyś w swej samotności, otoczony przez garstkę uczniów, rozpoznawał w Żydach, czym naprawdę są, i zebrał ludzi, by walczyć przeciwko nim, i który był największym nie jako męczennik, ale jako wojownik. W nieograniczonej miłości jako chrześcijanin i jako człowiek czytam ustępy, które mówią, jak Pan wystąpił w swej mocy i pochwycił bicz, by wypędzić ze świątyni ten ród węży i żmij. Jak wspaniała była jego walka w obronie świata przeciwko truciźnie żydowskiej. Dziś, po dwu tysiącach lat, z głębokim uczuciem rozpoznaję wyraźniej niż kiedykolwiek, że w tym właśnie celu rozlał On swoją krew na krzyżu. Jako chrześcijanin nie mam obowiązku, by przyzwalać na oszukiwanie mnie, lecz obowiązkiem moim jest być wojownikiem o prawdę i sprawiedliwość... I jeśli jest cokolwiek, co potwierdzałoby, że działamy właściwie, jest to ucisk, który codziennie wzrasta. Jako chrześcijanin mam też obowiązek wobec mojego własnego narodu. Kiedy wychodzę rano i widzę tych ludzi stojących w kolejkach i patrzę na ich ściśnięte twarze, wierzę, że byłbym nie chrześcijaninem, ale samym diabłem, gdybym nie odczuwał żalu, gdybym nie zwrócił się, jak nasz Pan dwa tysiące lat temu, przeciwko tym którzy do dziś wykorzystują i grabią tych biedaków."
(12 kwietnia 1922 w Monachium. Źródło: The Speeches of Adolf Hitler. April 1922-August 1939, red. Norman H. Baynes, Oxford University Press, Londyn 1980.) P.S. Nawiasem mówiąc coraz częściej słyszę, że Jezus urodził się w Palestynie, teraz eksperci w rodzaju Arminiusa przekonują, że Jezus był Palestyńczykiem. Ale jeśli Jezus był Palestyńczykiem, to zabili go Palestyńczycy, a jeśli zabili go Palestyńczycy to po co męczyliśmy się z tym antyjudaizmem. Cała zabawa na nic. Na domiar złego wychodzi na to, że Palestyńczycy zdradzili Mahometa, a w dniu Sądu Ostatecznego muzułmanie będą walczyć z Palestyńczykami, zaś drzewa i skały będą wołać, tu za mną ukrywa się Palestyńczyk, przyjdź i go zabij. Obawiam się, że powrót do racjonalizmu będzie trudny, a na tym portalu prawdopodobnie niemożliwy.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|