Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bradzo nietypowa galaktyka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-07-2016 23:21Max Golonko (1811 punktów)Bradzo nietypowa galaktyka
Ocena 2 na 2
Zdumiałem się.

www.scienc(*)eases/2016/07/160712092732.htm

Po tym jak wszystko wydawało się już ładnie poukładane z klasyfikacją i pochodzeniem (!) galaktyk.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,655476

Nagle dowiedziałem się, że istnieje ...
Galaktyka "Frankenstein"
Wszystko całkiem na opak.
Przez lata widziano tam średniego rozmiaru galaktykę eliptyczną (czyli starą, będącą produktem zderzenia dwóch spiralnych).
Teraz popatrzono tam w ultrafiolecie i dokładniej na innych falach i pierwszy opad szczęki - ogromna spiralna (7 x większa od naszej - Drogi Mlecznej).
Drugi opad to już masakra. Część centralna (czyli gwiazdy tam obecne) jest młodsza niż ramiona :o
To jakby drzewo rosło do środka, a nie na zewnątrz. Praktycznie, zawsze jest na odwrót w galaktykach.
Zgaduje się, że jakaś galaktyka soczewkowata popodkradała gwiazdy z okolicznych, albo, że w jakiś inny sposób kosmos poskładał tego Frankensteina.
Kosmos nie przestaje astronomów zaskakiwać - trudno bezpiecznie obstawić: czego nigdy nie zobaczymy na niebie choć ja miałbym pewne typy
Na przykład anioła lub zboczeńca z siwą brodą co podgląda onanizujących się chłopców (sic!)

Miłej nocy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marek Glazer (755 punktów)
A słyszałeś, że odkryto wokół Drogi Mlecznej galaktykę karłowatą zbudowaną wyłącznie z ciemnej materii?

www.space.(*)eveals-dark-matter-galaxy.html
en.wikipedia.org/wiki/Dark_galaxy

Popularyzator nauki. www.facebook.com/CiekawostkiOPoranku
14-07-2016 19:43 
 Ocena-1 na 3
astrofoton (199 punktów)
(zablokowany)
>A słyszałeś, że odkryto wokół Drogi Mlecznej galaktykę karłowatą zbudowaną wyłącznie z ciemnej materii?
>www.space.(*)eveals-dark-matter-galaxy.html
>en.wikipedia.org/wiki/Dark_galaxy

Przecież to tylko taka reklama... tej Generalnej pseudonauki relatywnej.

Obraz jest zawsze płaski,
zatem można go odtworzyć (optycznie)
na nieskończenie wiele sposobów,
bowiem jest to operacja typu:

f(x,y,z) -> g(a,b), co ma nieskończenie wiele rozwiązań.
Jacholek (5699 punktów)
>Zdumiałem się.
Wszechświat jest tak (niewyobrażalnie) duży że wszystko co może się zdarzyć i istnieć wcześniej czy później zostanie w nim odkryte, kwestia to tylko czasu no i coraz czulszych oraz dokładniejszych instrumentów obserwacji. Ta monstrualna galaktyka mogła się tak nietypowo rozwinąć być może ze względu na jej spokojne otoczenie.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365