 |
Deski nad Godłem Polski - profanacja? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-07-2016 20:47 | Starog-Chrystus-Howgh (359 punktów) | Deski nad Godłem Polski - profanacja?
4 na 4 | Czy to już profanacja Godła Polski? - czy też dopiero nawalenie kupy nad Godłem i osadzenie w niej drewnianego symbolu, ową profanacją się stanie?  Pytanie zamieściłem w //ABC Racjonalisty// z uwagi na jego złożoność/wielowątkowość. np. w/w zdjęcie może sugerować, że tzw. żołnierze wyklęci (AK) walczyli nie o swoją Ojczyznę i jej Godło ... lecz o "coś", co w ramach wewnątrz religijnego sporu (Symbolu-Godła) i tak byłoby najwyżej, niezależnie od strony "wygranej". Wybaczcie ale ... dziwaczne fotografie inspirują do zadawania dziwacznych, może głupich? pytań: Profanacja Godła Polski: tak czy nie ? Profanacja wojaków z AK: tak czy nie ? Profanacja intelektu Polaków? - patriotyzmu Polaków? , a może werbalna profanacja idei gatunku Homo Sapiens? Ot tak tylko sobie zapytuje  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? | > Prawdziwego racjonalisty skrzyżowane deski nie ruszają.Mnie ruszają. Wszędzie się ten symbol wpycha, kiedyś próbowano wcisnąć mi go do głowy i razi mnie kiedy próbuje sie to robić innym. Mało im kościołów, przydrożnych rowów, cmentarzy, kapliczek przydrożnych, itp. Proponuję też w szaletach porozwieszać. Miejsce dobre jak każde inne. czyż nie przujemniej będzie się wypróżniac wiedząc, że opatrzność czuwa. Ciekaw jestem jekie jest uzasadnienie wieszanie krzyży w urzędach? Takie samo można użyś wieszając je w rzeźniach i ubojniach, szaletach i w ogóle wszędzie. Ciekawe czy na ŚDMKat tojtojki są w yposażone w krzyże, które przypominały by OO Jezusie. |
darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? |
> Dobre podsumowanie. Nawet racjonalna krytyka będzie poczytana za antyklerykalizm i spotka się zaraz z reakcją oburzonych obrońców krzyża.Jestem antyklerykalny. Czy to zbrodnia ? |
darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? |
>Profanacja Godła Polski: tak czy nie ?
Nie. Bóg, honor, a potem ojczyzna.
|
#94 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? | > >Dobre podsumowanie. Nawet racjonalna krytyka będzie poczytana za antyklerykalizm i spotka się zaraz z reakcją oburzonych obrońców krzyża.> Jestem antyklerykalny. Czy to zbrodnia ?Jak dla Ramireza to prawie tak. Więc podpalać stosy.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? |
> >Jestem antyklerykalny. Czy to zbrodnia ?> Jak dla Ramireza to prawie tak. Więc podpalać stosy.Cała masa tutaj takich Ramirezów |
#96 1 na 1 | Pan Leming (674 punktów) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? | > Jestem antyklerykalny. Czy to zbrodnia ?Niezbędna i naturalna konsekwencja racjonalizmu. Z niektórych ust to po prostu epitet podobnie jak nihilista. Miałem to na myśli. Nie chodziło mi o pojęcie użyte zgodnie z jego definicją. Ludzie o których pisałem mają własne niepisane definicje. www.focus.pl/przyroda/kto-wrobil-lemingi-11157 |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? | > >Profanacja Godła Polski: tak czy nie ?> Nie. Bóg, honor, a potem ojczyzna.No i znów niedokładność. Czy AK była jedyną organizacją paramilitarną na okupowanych ziemiach polskich? Być może największa liczebnie, ale efekty jej działań były żałosne w porównaniu do stanu liczebnego (ok. 400 00 tys. i stanie z bronią u nogi, czekając na decyzje z Londynu, który nic nie mógł zrobić choćby z powodu odległości! (o matko!)) co teraz próbuje się nadrabiać fałszując historię, a raczej nie mówi się świadomie o tym, że oprócz AK była także i AL mającej niestety większe sukcesy w stosunku do stanu liczebnego (lepsze zaopatrzenie, bo z ZSRR czyli bliżej), a także BCh. Analitycy dziejów/historycy wymieniają dwa największe miejsca/skupiska ruchu oporu na ówczesnej mapie działań wojennych. To Polska i Jugosławia (o rosyjskiej/białoruskiej jak zwykle brak wiarygodnych informacji). Jugole mieli znakomite warunki terenowe (góry) gdzie mogli taką działalność prowadzić (przykładowa Sutjeska, której nazwa pochodzi od górskiej rzeki zwanej Sutjeską miejsce zwycięskiej bitwy z Niemcami). Założyli nawet przez Tito państwo powstańcze. U nas tylko lasy pozwalały na działalność partyzancką czyli czynny opór zbrojny (chrońmy więc lasy!). Dlatego ruch partyzancki tak był aktywny na wschodniej "ścianie" Polski. W Wielkopolsce, na Śląsku, Pomorzu tego nie było a raczej w całej zachodniej części Polski. Tak więc o co walczyli nasi pobratymcy? O Boga, później o Honor (różnie pojmowany) a na końcu o Ojczyznę? Ma takie ustawienie słów smaczek wątpliwy, graniczący ze skandalem.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
darzec (676 punktów) (zablokowany) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? | > >>Profanacja Godła Polski: tak czy nie ?> >Nie. Bóg, honor, a potem ojczyzna.> No i znów niedokładność. Czy AK była jedyną organizacją paramilitarną na okupowanych ziemiach polskich?Nie miałem na myśli AK. Bóg, honor, Ojczyzna jest dziś ogólnopolskie. Proszę mi nie wciskać czegoś czego nie napisałem. |
#99 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Deski nad Godłem Polski - profanacja? | > >>>Profanacja Godła Polski: tak czy nie ?> >>Nie. Bóg, honor, a potem ojczyzna.> >No i znów niedokładność. Czy AK była jedyną organizacją paramilitarną na okupowanych ziemiach polskich?Więc jeśli nie a AL nie ślubowała na Bóg, Honor, a tylko Ojczyźnie, to po co te przegięcia współczesne? Wiadomo, że wtrącanie Boga do wojennych/bitewnych działań człowieka jest potwornym nadużyciem imienia Boga (którego nie można nadużywać nadaremno). A honor rzadko można spotkać w warunkach wojennych, zwłaszcza do wroga mającego honor w miejscu na którym siedzę pisząc tą odpowiedź. > Nie miałem na myśli AK. Bóg, honor, Ojczyzna jest dziś ogólnopolskie.Toteż nic Tobie nie zarzucam w tym względzie. Toć to nic nie znaczące hasełka. Co mnie jedynie drażni, że konfrontacja z hasłami pompatycznymi, w praktyce nic nie wartymi, jest po prostu żenująca. Szczytne hasełka jak "Nie oddamy nawet guzika" brzmią groźnie o jednocześnie były od samego początku karykaturalne, co potwierdziła kampania wrześniowa. A AK, tak dobrze zorganizowana do końca organizacja (już militarna) w czasie wojny, po wojnie w 1945r. już nie istniała praktycznie (nie było już KG AK). A w niej byli zrzeszeni także i ateiści. Wieszanie symboliki krzyża nad godłem Polski jest symptomatyczne stąd, że ilość ofiar jakie były poniesione w organizacjach zbrojnych i niewinnej ludności cywilnej przede wszystkim (np. w Postaniu Warszawskim) należy zwalić na winę Boga, a ludzie nie są wtedy odpowiedzialni, bo Bóg jest na samym początku jako najważniejszy. Mam na myśli dowódców, opętanych wizjami szalonymi, nie zdającymi sobie sprawy z konsekwencji swoich pomysłów oraz sytuacji militarnej. P.W. nie miało żadnych szans powodzenia.. Takich należałoby rzetelnie rozliczyć, bo nie dla wszystkich Polaków byli bohaterami. Poleciałyby wtedy "głowy" niektórym "geniuszom" strategii i taktyki decydujących w KG AK. W odniesieniu do P.W., to zrobili narodową tragedię. A odznaczani w Brzesku AK-owcy, jeszcze żyjący, nie odnoszą się wcale w swych wspomnieniach do żadnego Boga. A mówią nieraz straszne rzeczy. O bogu prawie nic lub w ogóle nic. Mówią o śmierci nieraz 14-latków (czyli jeszcze praktycznie dzieci). Boga tam nie było, skoro pozwalał na takie coś. To jest właśnie efekt karmienia idiotycznymi hasełkami. A kto, jak nie młodziutcy i bezkrytyczni niepełnolatkowie są bardziej chłonni? Polacy, różnych wizji i opcji politycznych, walczyli za Ojczyznę, którą utworzą po wojnie. Nie za jakiegoś Boga, pozwalającego na takie zbrodnie (znamienne Auschwitz+Birkenau). Co tu więc mówić o Honorze? A klepanie tego zlepku słówek nic nie znaczących dzisiaj, jest efektem tylko owczego pędu. To nie jest wytłumaczenie, że jest to ogólnopolskie. To jest bezmyślny owczy pęd. Stąd też jak można potraktować wieszanie krzyża na miejscu szczególnym, wyróżnionym? Nie rozumiemy się stąd, że lekcje historii dziś kończą się na I W.Ś., co nie zabrania samemu się wziąć w garść i czytać o najnowszej historii Polski choćby z różnych źródeł i samemu ocenić sytuację jaka wtedy się wytworzyła i dzięki komu. Proszę więc o rozwagę stąd iż sytuacja polityczna była bardzo skomplikowana i nikt nie wyda jednoznacznego osądu. Mnie tylko denerwuje, że dziś nie mówi się całej prawdy, jest wiele niedomówień, a historia staje się narzędziem polityków, co nie wróży nic dobrego. > Proszę mi nie wciskać czegoś czego nie napisałem.Proszę mi pokazać że Tobie coś wciskałem. Proszę. No to cześć i trzymaj się wiatru a ja lecę po wypłatę, jak mówił malarz do malarza będącego na drabinie.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
1 2 3 4 5 6 7 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|