Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobra zmiana - cd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-07-2016 07:40Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Dobra zmiana - cd
Ocena 8 na 8
Cytat:
Szykuje się rewolucja w zarobkach ministrów i najważniejszych osób w państwie - donosi "Rzeczpospolita", której dziennikarze dotarli do projektu ustawy podnoszącej zarobki polskiego rządu. Dokument ma być przeforsowany przez PiS podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejmu. (źródło)

Ufff! Jednak w budżecie znalazły się pieniądze na podwyżki płac dla Polek i Polaków! PiS jednak nie kłamał w kampanii wyborczej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Fiedia (1636 punktów)
>Cytat:
Szykuje się rewolucja w zarobkach ministrów i najważniejszych osób w państwie - donosi
>"Rzeczpospolita", której dziennikarze dotarli do projektu ustawy podnoszącej zarobki polskiego
>rządu. Dokument ma być przeforsowany przez PiS podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejmu.
>(źródło)

>Ufff! Jednak w budżecie znalazły się pieniądze na podwyżki płac dla Polek i Polaków! PiS jednak nie
>kłamał w kampanii wyborczej.

Zaskakującego w tym nic nie widzę, toż po to są te ciepłe posadki żeby się nachapać. Dziwię się tylko, że podwyżek wcześniej nie było.

Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.
szarley (54913 punktów)
Cytat:
Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", najwięcej na nowych przepisach ma zyskać premier Beata Szydło. Szefowa rządu zarabia dziś miesięcznie 16,7 tys. zł brutto. Jej pensja ma wzrosnąć do 24,1 tys. zł.


To będzie zarabiać prawie tyle co kierownik przychodni w Wodzisławiu.
WOW!!!
19-07-2016 12:02 
 Ocena 3 na 3
Jacholek (5699 punktów)
>To będzie zarabiać prawie tyle co kierownik przychodni w Wodzisławiu.
>WOW!!!
Te zarobki to tylko kieszonkowe jako że wynagrodzenie w naturze jest dużo większe, czego nie ma ten przysłowiowy kierownik przychodni !
19-07-2016 22:34 
 Ocena 4 na 4
Grzegorz (5685 punktów)
>To będzie zarabiać prawie tyle co kierownik przychodni w Wodzisławiu.

Skąd wziąłeś dane o kierowniku przychodni?

Ale to z ciekawości, bo wg mnie ta informacja niewiele ma się do "dobrej zmiany" w uposażeniach naszych rządzących. Podwyższanie sobie pensji w obecnej sytuacji jest po prostu niesmaczne.

A jak już chcesz porównywać sobie pensje, to zacznij od tego że dla posła "goła" pensja to zaledwie wstęp do konfitur.

Pensja - niecałe 10k. Fakt, niezbyt atrakcyjne na pierwszy rzut oka, idziemy dalej.
Dieta - 2,5 k.
10-20% od pensji - czyli kolejny tysiąc lub dwa PLN za funkcje w pracach komisji.
Ryczałt na prowadzenie biura, czyli 12,5 k. Co prawda nie wszystko można z tego płacić, ale...

Na razie doszliśmy do 25k. Pora więc przejść od tego co się posłowi płaci, do tego za co poseł nie płaci.

Większość z nas płaci albo raty kredytu albo czynsz za wynajem... szczęśliwi właściciele tylko opłaty. Ale posłowie i tak są w lepszej sytuacji. Albo bezpłatne zakwaterowanie w specjalnym hotelu, albo kolejne ponad 2 k dotacji na wynajęcie gdzie indziej.

Chcesz gdzieś pojechać? Płać za bilet, albo za benzynę. Jak trzeba serwisować samochód - również płać. Poseł wybierze sobie albo bezpłatny przejazd samolotem czy (teoretycznie) pociągiem, albo skorzysta z samochodu należącego do sejmowej floty. Również bezpłatnie.

Co prawda nie wiem czy nadal działają takie relikty komuny jak np. kliniki rządowe, ale to już byłaby tylko przysłowiowa wisienka na torcie. Wracając do posłów, myślę że można bezpiecznie szacować że każdy z tych pasożytów kosztuje podatnika ok. 30k miesięcznie. A mówiąc o kwotach brutto po stronie "pracodawcy" czyli nas, sporo więcej...
20-07-2016 09:52 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>>To będzie zarabiać prawie tyle co kierownik przychodni w Wodzisławiu.
>Skąd wziąłeś dane o kierowniku przychodni?

Od niego osobiście. Jednych pacjentów przyjmuje z Kasy, innych z medycyny pracy, jeszcze innych prywatnie, w tych samych godzinach w tym samym gabinecie

>Wracając do posłów, myślę że można bezpiecznie szacować że każdy z tych pasożytów kosztuje podatnika ok. 30k miesięcznie. A mówiąc o kwotach brutto po stronie "pracodawcy" czyli nas, sporo więcej...

30k miesięcznie... no to już wiem, dlaczego tak trudno znaleźć dobrego prawnika jako kandydata na posła.

(ale to nie tylko polska bolączka)

Może zamiast ograniczania posłom płacy, należałoby zredukować ich liczebność?
Kronan (488 punktów)
(zablokowany)
>Cytat:
Szykuje się rewolucja w zarobkach ministrów i najważniejszych osób w państwie - donosi
>"Rzeczpospolita", której dziennikarze dotarli do projektu ustawy podnoszącej zarobki polskiego
>rządu. Dokument ma być przeforsowany przez PiS podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejmu.
>(źródło)

>Ufff! Jednak w budżecie znalazły się pieniądze na podwyżki płac dla Polek i Polaków! PiS jednak nie
>kłamał w kampanii wyborczej.

Hmmm.Osobiście rozumiem że ktoś może i powinien zarabiać odpowiednie pieniądze do swoich umiejętności.Mam jednak dwie zasadnice wątpliości.Po pierwsze jaką miarą mierzy się umiejątności pani Szydło która niepotrafi,nie chce,opublikować wyroku TK.Za takie postępki odpwienia płaca?Jakoś niewydaje mi się.I dwa.Jak czuje się taka osoba jak pani Szydło wiedząc,bo chyba wie to przecież,że połowa Polaków zarabia coś koło 2000 zł.Postawię każde pieniądze że wśród tej połowy Polaków znajdzie się tysiące osób które pod każdym względem potrafiło by robić to samo co pani Szydło,a często równie dobrze nierobić nic jak ta pani,za dużo mniejsze pieniądze.Pamiętajmy że te podwyżki będą dane szeroką ławą.Doły PiS też chcą swoje w Polski wycisnąć tak długo na to czekały.Proponuję już dziś liczyć ilu takich członków PiS będzie na garnuszku Polaków.Jakoś nie wierzę że będzie ich mniej niż za PO.Wszak PiS jest lepsza,większa i dużo bardzie moralnie pretendowana do pasożytowania na Polsce od zeszłej PO czego przykładów mamy już całkiem sporo.Szczęśliwie niegosowałem na dobrą zmianę więc nie mam moralnego kaca.Dobre i to.Jak się czują zwolennicy PiS?Nadal uważam że tylko opcja islandzka może coś w Polsce zmienić.Może kiedyś.Kto wie.
Degre (752 punktów)
Cytat:
Najmniej zyskają posłowie i senatorowie - ok. 2,7 tys. miesięcznie.


Żeby tylko tyle zarobić, to muszę pracować ponad 200h w miesiącu. A oni tyle dostaną podwyżki...

Chociaż w sumie co ja narzekam, moja płaca niedawno wzrosła. Całe 1zł...brutto
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
No co należy się. Przecież jeszcze pół roku temu Polska była w ruinie. Jeszcze pół roku temu byliśmy bez bronni. W dodatku od kilku lat niemal nie było podwyżek. Wiec się im należy jak psu buda.

Najżałośniejsze jest, że ci sami ludzie pialiby z oburzenia na podobne działania PO, nie trzeba daleko szukać

m.niezalez(*)-wzrosla-w-ciagu-o-roku-200-zl

"Niezależni" dziennikarze oburzeni podwyżkami, chciałbym zobaczyć teraz ich pełne oburzenia artykuły na dobrą zmianę. Ale przy tym poziomie obłudy nie ma co na to liczyć.

Ciekawi mnie czy to objawia się głupota i pycha tych ludzi czy też ich strach, że drugiej kadencji nie będzie i trzeba się szybko nachapać, zanim narodowi nie przeje się dobra zmiana.

Dodatek.

Okazało się, że już dobra zmiana się wycofuje
wiadomosci(*)en,wid,18431893,wiadomosc.html

Podwyżki za duże tacy to skromnisie. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać nad taką obłudą.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365