 |
GazWyb za poszerzeniem konkordatu? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-07-2016 17:47 | klaio (1068 punktów) | GazWyb za poszerzeniem konkordatu?
2 na 2 | Niniejszym chciałbym zwrócić uwagę tutejszym racjonalistom, że niejako w ich imieniu Gazeta Wyborcza mająca się za reprezentatywny organ dla środowisk lewicowo-liberalnych i agnostyczno-ateistycznych, żąda od rządu bezwarunkowego przyjęcia polityki ws. uchodźców rekomendowanej przez Watykan, za własną. Opierać się temu mają m.in. polscy katolicy pod przywództwem biskupów. Okazuje się, że tak ważny element, jakim jest bezpieczeństwo granic oraz w dalszej konsekwencji kwestia obywatelstwa, ma się rozstrzygać w Watykanie. Tego nie przewiduje nawet konkordat. Dożyliśmy ciekawych czasów i pewnie jeszcze spotka nas wiele zaskoczeń. Co na to tutejsi racjonaliści? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#16 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | Salonowe nawyki? | "Niniejszym osobom, które domagają się cytatu na potwierdzenie tezy, że Wyborcza nie wywiera presji na rząd, by przyjął politykę wobec uchodźców rekomendowaną do tej pory przez Franciszka podziękuję za dyskusję". Pan wybaczy ale stanowcze twierdzenia - jak te pańskie - wymagają stanowczych dowodów/argumentów. A Pan bardzo nieprofesjonalnie i niegrzecznie wyprasza z salonu - gdy gość zada oczywiste pytanie gospodarzowi. |
#17 10 na 10 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: GazWyb za poszerzeniem konkordatu? | > Niniejszym chciałbym zwrócić uwagę tutejszym racjonalistom, że niejako w ich imieniu Gazeta Wyborcza ... żąda od rządu Może są jakieś pisemka, które wypowiadają się w twoim imieniu, ale w moim imieniu wypowiadam się zawsze tylko ja sam (a przypuszczam, że więcej osób na tym forum ma podobny do mnie stosunek w kwestii wypowiadania się w ich imieniu), więc nie dokonuj takiej naiwnej projekcji własnych ułomności na innych. > Gazeta Wyborcza mająca się za reprezentatywny organ dla środowisk lewicowo-liberalnych i agnostyczno-ateistycznychJest mi obojętne, za czyjego reprezentanta ma się ta czy inna redakcja. Niezależnie od powyższego stwierdzenie, za kogo ktoś czy coś się uważa i co o danej kwestii twierdzi, wypada podeprzeć stosownymi odwołaniami do tekstów źródłowych. Dzieciuchy tego nie rozumieją - i między innymi właśnie dlatego z dzieciuchami nie warto dyskutować.Dalszej części twojego wpisu nie chce mi się nawet komentować, bo trudno orzec, ile jest tam tekstu zaczerpniętego z Gazety Wyborczej, a ile twoich konfabulacji czy po prostu niezrozumienia słowa pisanego. > Co na to tutejsi racjonaliści?A co tu komentować? Dzieciuch (w każdym razie intelektualny) wziął się za pisanie o rzeczach, których w żaden sposób nie potrafi ogarnąć. Gdyby było wcześniej, to bym ci poradził, żebyś po dobranocce nie zapomniał umyć zębów.  |
Kronan (488 punktów) (zablokowany) | Odp: GazWyb za poszerzeniem konkordatu? |
> >>Narzucanie przez Papierza przyjmowanie i osiedlanie innowierców szkodzącym i przeciwstawnym naszej wiary, jest działaniem szkodliwym. <<<""Wyznawca nichilizmu i wyznawca chrystianizmu-te określenia się rymują ale ich obu łączy więcej"" Wolther miał jednak rację. I do tego jeszcze katolik nazywającego głowę swojego kościoła szkodnikiem.To kiedy pełna schizma od Watykanu  ? |
Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: GazWyb za poszerzeniem konkordatu? | > Miałem takie szczęście w życiu, iż mogłem się skupić na merytoryczności tekstów, a to co napisałem weryfikował jakiś tam korektor i to się trochę mści teraz, gdy już korektorów zabrakłoKwestia przyswojenia wiedzy językowej ze szkoły podstawowej. Językoznawcy godzą się na kalanie języka polskiego, bo nie mają wyjścia, jako że coraz więcej ludzi używa niepoprawnych form. Wkrutce wogule fszystkie błendy będom dopuszczalne. |
#20 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: GazWyb za poszerzeniem konkordatu? | . www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,708748#w709014Miałem takie szczęście w życiu, iż mogłem się skupić na merytoryczności tekstów, a to co napisałem weryfikował jakiś tam korektor i to się trochę mści teraz, gdy już korektorów zabrakło> Kwestia przyswojenia wiedzy językowej ze szkoły podstawowej.> Językoznawcy godzą się na kalanie języka polskiego, bo nie mają wyjścia, jako że coraz więcej ludzi używa niepoprawnych form.> Wkrutce wogule fszystkie błendy będom dopuszczalne. ale jednak z dwojga złego wolę błędy gramatyczne, a nawet i ortograficzne od merytorycznych. Szczególnie od bzdur wypisywania. www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,711018#w711243 I co tu jeszcze miałbym dodawać? @@@ . |
#21 -1 na 1 | klaio (1068 punktów) | Odp: Salonowe nawyki? | > Pan wybaczy ale stanowcze twierdzenia - jak te pańskie - wymagają stanowczych dowodów/argumentów. A Pan bardzo nieprofesjonalnie i niegrzecznie wyprasza z salonu - gdy gość zada oczywiste pytanie gospodarzowi.> Za niegrzeczny unik w rzeczowej dyskusji uznałem Pana i dwóch innych osób żądanie cytatów w oczywistej sprawie. To tak samo, jakby Pan ode mnie zażądał cytatu, że Gazeta Wyborcza jest przeciw lustracji. Szkoda minuty czasu na research. Na tym portalu od lat kontestowano konkordat przyjmując pewne fakty za oczywiste. Nie paraliżowałem tych dyskusji podobnymi metodami. Doprowadzona do absurdu, metoda ta wymagałaby rozpoczęcie każdej wypowiedzi od Adama i Ewy (albo big-bangu), by ktoś nie zażądał od ciebie dowiedzenia małej racji pierwszą przyczyną. |
| klaio (1068 punktów) | Odp: GazWyb za poszerzeniem konkordatu? | > A co tu komentować? Dzieciuch (w każdym razie intelektualny) wziął się za pisanie o rzeczach, których w żaden sposób nie potrafi ogarnąć.> Gdyby było wcześniej, to bym ci poradził, żebyś po dobranocce nie zapomniał umyć zębów.  Dojrzałość intelektualna przejawia się w nie obrażaniu osób mniej dojrzałych intelektualnie. |
#23 6 na 6 | Pan Leming (674 punktów) | Odp: Salonowe nawyki? | > Za niegrzeczny unik w rzeczowej dyskusjiZa nieudolną próbę manipulacji uważam traktowanie, wytykania niekonsekwencji i wybiórczego stosowania nauki KK przez większość katolików w Polsce, w tym rządzących, jako "żądania od rządu bezwarunkowego przyjęcia polityki ws. uchodźców rekomendowanej przez Watykan". To dla mnie dwie różne rzeczy i bez cytatu, który dowodzi, że GW "żąda od rządu bezwarunkowego przyjęcia polityki ws. uchodźców rekomendowanej przez Watykan" zamiast GW "drze łacha z pseudo-katolików u władzy wytykając im ich żałosną niekonsekwencję i instrumentalne posługiwanie się nauką KK, zgodnie z interesem partyjnym", dalszą dyskusję uważam za bezcelową. Nie ustosunkuję się do czegoś co równie dobrze może być wynikającą ze złej woli nadinterpretacją. www.focus.pl/przyroda/kto-wrobil-lemingi-11157 |
#24 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Salonowe nawyki? |
> Za niegrzeczny unik w rzeczowej dyskusji uznałem Pana i dwóch innych osób żądanie cytatów w oczywistej sprawie.Ma Pan jakieś dziwne rozumienie grzeczności? Proszenie o konkrety zawsze jest rzeczowe i mieszczące się w meritum poważnej rozmowy nawet wtedy, gdy jest niegrzecznie sformułowane, a tu było grzecznie. > To tak samo, jakby Pan ode mnie zażądał cytatu, że Gazeta Wyborcza jest przeciw lustracji.Skoro Pan tak twierdzi to poproszę o cytaty. Nie zastanawiałem się nad tym, ale z moich wyrywkowych lektur uważam, iż raczej jest za lustracją. > Szkoda minuty czasu na research.To zupełnie wypowiedź nie z tego portalu, tu trzeba swoje poglądy rzeczowo argumentować. > Na tym portalu od lat kontestowano konkordat przyjmując pewne fakty za oczywiste.A mógłby Pan podać przykłady? Nie odpowiadam za wszystkich, ale sam mogę podjąć ten temat. > Nie paraliżowałem tych dyskusji podobnymi metodami.Jakimi metodami? Proszeniem o rzeczowość wypowiedzi oraz o źródła? > Doprowadzona do absurdu, metoda ta wymagałaby rozpoczęcie każdej wypowiedzi od Adama i Ewy (albo big-bangu), by ktoś nie zażądał od ciebie dowiedzenia małej racji pierwszą przyczyną.Proste pytanie o źródła Pańskich poglądów, które wydają się niczym nie uzasadnione, nazywa Pan doprowadzeniem do absurdu. Jakoś się wydaje, iż to właśnie Pan nie mogąc niczego sensownego przedstawić na obronę własnych tez sprowadza Pan rozmowę do absurdu. Uważam, iż tak "Wyborcza", jak i jej Naczelny są dziennikiem bardziej klerykalnym niż antyklerykalnym o czym świadczą zawarte w niej publikacje. Oczywiście gazeta kierowana do inteligencji nie może reprezentować poziomu "kościółkowych" mocno sklerykalizowanych periodyków. Tu jakiś tam ich wybór: tmoch.i365.pl/linki/prasa.htm@@@ . |
#25 8 na 8 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Salonowe nawyki? |
Pomylił pan Portal na Frondzie przyjmą pana z otwartymi rękami, tam źródła nie są ważne. A tu dawaj pan źródło albo spier.... |
#26 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Salonowe nawyki? | > Tu jakiś tam ich wybór: tmoch.i365.pl/linki/prasa.htmChyba potwierdza się moje przeczucie, że czytam niewłaściwe gazety  TP tu nie widzę Pozdrawiam |
#27 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Salonowe nawyki? | . Tu jakiś tam ich wybór: tmoch.i365.pl/linki/prasa.htm> Chyba potwierdza się moje przeczucie, że czytam niewłaściwe gazety TP tu nie widzęAle jest "W Drodze", "Znak" i "L'Oservatore Romano", które czasami czytuję i coś tam w nich znajduję. Tak to, iż Pan czytuje "Wyborczą" i "Tygodnik Powszechny" spowodowało, iż tu np. pan Brzostowski chciał Pana z Kościoła, a przynajmniej z katolicyzmu wykreślić, a ja uważam Pana za racjonalistę. @@@ . |
#28 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Salonowe nawyki? | > Tak to, iż Pan czytuje "Wyborczą" i "Tygodnik Powszechny"...i z tych dwóch więcej lewicowej myśli znajduję w Tygodniku. Nie wiem, czy miał Pan w ręku numer z 19 VI (jako przykład) Paweł Bravo polemizuje z użalaniem się plantatorów truskawek, że kobiety dostaną 1500 zł z programu 500+ to już nie przyjdą za 1500 truskawek zbierać. Wyborcza zamieściła to użalanie (pomijam że 1500 zł za pracę na plantacji truskawek to hańba, pomijam że 1500 dostanie kobieta z 4 dzieci a to już harówą na milę pachnie) To Bravo jest lewicowcem w tym sporze. > spowodowało, iż tu np. pan Brzostowski chciał Pana z Kościoła, a przynajmniej z katolicyzmu wykreślić,Tego to nawet proboszcz próbował, ale mu się nie udało, Choć z z okazji ŚDM wyciągnął rękę do zgody, co jednak cenić trzeba i do zgody przyszło > a ja uważam Pana za racjonalistę.Nie jestem pewien czy słusznie  Idę na nieszpór  |
#29 6 na 6 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: GazWyb za poszerzeniem konkordatu? | > >A co tu komentować? Dzieciuch (w każdym razie intelektualny) wziął się za pisanie o rzeczach, których w żaden sposób nie potrafi ogarnąć. (Q)> >Gdyby było wcześniej, to bym ci poradził, żebyś po dobranocce nie zapomniał umyć zębów. (Q)> Dojrzałość intelektualna przejawia się w nie obrażaniu osób mniej dojrzałych intelektualnie. (k)Coś ci się mocno pomieszało!W obrażaniu czy nieobrażaniu innych nie przejawia się ani dojrzałość intelektualna, ani jej brak (poziom tej dojrzałości niewątpliwie wpływa na jakość myślenia), lecz co najwyżej uprzejmość lub grzeczność. Daruj sobie chlipanie, jak to zostałeś przeze mnie obrażony, bo jest ono żałosne w wydaniu kogoś, kto sam najpierw zamieścił wpis obrażający pewną zbiorowość ludzi: > Niniejszym chciałbym zwrócić uwagę tutejszym racjonalistom, że niejako w ich imieniu Gazeta Wyborcza ... żąda od rząduwrzucając ją do jednej szufladki i dając do zrozumienia, że uważa ją za stado baranów, w których imieniu wypowiada się jakaś tam gazeta. Z jaką grzecznością tu przyszedłeś, taką otrzymałeś. A niedzielne popołudnie możesz spędzić na refleksji nad sentencją "Kto mieczem wojuje, od miecza ginie". Jeśli zrozumiesz jej przesłanie, może w przyszłości unikniesz podobnych "niespodzianek". |
#30 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Salonowe nawyki? | . Tak to, iż Pan czytuje "Wyborczą" i "Tygodnik Powszechny"> ...i z tych dwóch więcej lewicowej myśli znajduję w Tygodniku.A ja nie tyle szukam lewicowości, co tak ogólnie mądrości, a ona jakoś tam dziwnie dla mnie zawsze szeroko pojętą lewicowością się łączy. Bardzo zgadzam się z tym co mój przyjaciel red. Izdebski w "Forum Klubowym" napisał: [Załącznik] i [Załącznik]spowodowało, iż tu np. pan Brzostowski chciał Pana z Kościoła, a przynajmniej z katolicyzmu wykreślić,> Tego to nawet proboszcz próbował, ale mu się nie udało,> Choć z z okazji ŚDM wyciągnął rękę do zgody, co jednak cenić trzeba i do zgody przyszło a ja uważam Pana za racjonalistę.> Nie jestem pewien czy słusznie  Ja nawet nie wiem czy tak w ogóle słusznie? Odnoszę takie wrażenie, ale optymalnej odpowiedzi to musi Pan udzielić sobie sam. Dla mnie racjonalizm światopoglądowy nie jest stanem, a drogą którą zmierza się do najlepszego poznania i zrozumienia rzeczywistości. > Idę na nieszpór Nieszpory.Każdy ma inne potrzeby. Przed chwilą wróciłem z obiadu w meksykańskiej knajpce, gdzie byłem zaproszony przez córkę i zięcia. Są dla mnie ważni i fajnie było. ________ PS. Miałem i mam przyjaciół wśród kapłanów (z jakimś tam dorobkiem naukowym) różnych wyznań, w tym katolicyzmu i jakoś ich wiara i religijność mało mi przeszkadzają. Ja mam tylko ogromną awersję do głupoty i zacietrzewionej małostkowości. Tylko proszę tego przypadkiem nie mylić z naturalną niewiedzą, a tym bardziej z prostotą. Prostak może być nawet profesorem zwyczajnym, czy/i kardynałem, a prostakiem i tak na wieki wieków amen pozostanie. A człowiek prosty to może nawet i papieżem zostać. Przecież papież Franciszek najbardziej zachwyca masy wiernych swoją prostotą. Daje jasny przekaz, iż chrześcijanie muszą kierować się skromnością i miłosierdziem i ten przekaz - choć wcale nie jest lewicowy tylko wprost Chrystusowy - to tak drażni polski episkopat i klerykałów aż opluwają wszystko jadem złości. Pozdrawiam i życzę doświadczania jak najwięcej chrześcijańskiej miłości od bliźnich. @@@ . |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|