>Czy ktoś z was zauważa ten paradoks: >Skoro żyjemy złudzeniami jesteśmy iluzją,nasze Ja świadomość wola jest tylko złudzeniem a mimo to >nasze myślenie ,postrzeganie jest przyczynowo skutkowe to i wnioski z tej percepcji muszą być >złudzeniem .
Chyba większosć ludzi w jakimś momencie swojego życia doświadczyło iluzji, żłudzenia. Ważne jest by potrafić to odróżnić od rzeczywistości. Chwilowe złudzenie, a potem szybki powrót do rzeczywistości. Wnioski. Zależnie od rodzaju złudzenia, jeśli złudzenie było czymś przyjemnym, chciało by się to powtórzyć, jeśli zwiażane z czyms nieprzyjemnym - uniknąć. Nie mam złudzeń, co do mojej percepcji. >Jeżeli upieramy się jak woły że wynik pracy atomów tworzy w mózgu iluzję Ja ,iluzję wolności i >świadomości to należy pójść krok dalej i stwierdzić również iluzoryczność percepcji następnym >krokiem jest iluzoryczność wniosków itd.
W przypadku nieracjonalnych umysłów pewnie tak i może nawet dość często, racjonalne rzadko, a nawet wcale.
|