>Sprzeczałem się z Olsonem o to, czy myślenie jest równe emocjom, Olson kategorycznie zaprzeczył i >uznał, że logika to zupełnie inna bajka niż uczucia.
Uważam podobnie jak Olson, u mnie też emocje czasem góruja nad logiką,w emocjach robi się rzeczy spontanicznie, których na spokojnie pewnie byśmy nie zrobili. U Ciebie może byc inaczej, nie znam Twoich logicznych emocji, lecz nie mogę tego wykluczyć.
>Wg mnie logiczne myślenie to podobna do przestrachu emocjonalna reakcja na bodziec tyle wielce złożona. Czy logiczne myślenie jest reakcją na bodziec ? Tak, tyle że każde myślenie jest reakcją na bodziec, nielogiczne również.
>Gdybyś chcieli wyrazić emocje i logicznie myślenie poprzez coś innego niż działanie ludzkiej >psychiki i wzięlibyśmy za przykład samosterujący się samochód Google to gwałtowne hamowanie na >skutek wyrycia przeszkody byłoby poprzedzone emocją a złożony manewr wyprzedzania byłby poprzedzony >logicznym myśleniem.
To jest bardzo nielogiczne. Samochód wykrywa przeszkodę, więc hamuje, po to żeby wyprzedzić. To się kupy nie trzyma.
W sumie fajnie, że mogłem to przeczytać I chyba dochodze do tego podobneg wniosku co Ty. Emocja poprzedzona jest myśleniem, ale nikoniecznie logicznym. Brawo za Temat !
>Myśli to złożone emocje.
|