Racjonalista - Strona głównaDo treści
Eksperymenty z ewolucją.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
09-09-2016 15:58Marek Glazer (755 punktów)Eksperymenty z ewolucją.
Ocena 12 na 12

Dr Zachary Blount próbujący uzyskać Zen umysłu, kiedy ludzie mówią:
"Nie ma laboratoryjnych dowodów na Teorię Ewolucji!"
Za jego plecami znajduje się kupa takich dowodów!

Od 1988 roku naukowcy nieustannie kultywują E.coli w "Długofalowym Eksperymencie Ewolucyjnym E.coli" (LTEE w skrócie) ewolucjonisty eksperymentalnego - Richarda Lenskiego. Od tego czasu minęło około 65000 generacji komórek. W LTEE obserwuje się jak zmienia się każda cecha E.coli z czasem. Na przykład gdzieś pomiędzy 31000 a 31500 pokoleniem, jedna populacja bakterii "nauczyła się" rozkładać cytrynian (którego z całą pewnością bakterie nie umiały rozkładać na początku!). Zamrażając komórki z kolejnych pokoleń, naukowcy są w stanie w dowolnym momencie je rozmrozić i zbadać dokładniej...pokazując jak na dłoni, jak przebiegał proces ewolucji - czyli np. jak sekwencja DNA przemieniła się tak, że powstały nowe geny odpowiedzialne za rozkład cytrynianu. Inne grupy badawcze również prowadzą podobne eksperymenty na innych bakteria, myszach, rybach, muszkach owocówkach....

Ciekawostki o poranku​ - www.facebo(*)35822596434124/?type=3&theater
Wikipedia (ANG) - en.wikiped(*)long-term_evolution_experiment
Wikipedia (ANG) - en.wikipedia.org/wiki/Experimental_evolution
Wikipedia (ANG) - en.wikipedia.org/wiki/Zachary_Blount
Wikipedia (ANG) - en.wikipedia.org/wiki/Richard_Lenski
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Od jednokomórkowca do wielokomórkowca, czyli ewolucja w laboratorium
www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,39471

"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
Jacholek (5699 punktów)
Odnośnie ewolucji już mało kto w nią powątpiewa, pozostają jedynie problemy szczegółowe które wiadomo jak zaatakować. Następne wyzwanie to koncepcja tego jak życia wystartowało i tutaj znajduje się w konkurencji kilka wiarygodnych teorii: www.livesc(*)63-7-theories-origin-life.html
Wenancjusz (16441 punktów)
Cały ten gips polega na tym, że zwolennicy kreacjonizmu nie są w stanie sobie wyobrazić nawet w jakim czasie odbywał się proces ewolucyjny. Nie biorą czasu pod uwagę i nie chcą słyszeć o miliardach lat (czyli mliardów pełnego obrotu Ziemi wokół swojej gwiazdy dziennej). Piszę miliardach, gdyż powstanie pierwszych bakterii tzw. archonów
jest już jak najbardziej życiem. Dlatego chcą by ewolucję zobaczyć za swojego życia w laboratorium. Pomysł nie do pokonania żadnym argumentem. Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365