 |
Były szef Mosadu wieszczy wojnę domową Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-09-2016 08:07 | Arminius (25555 punktów) | Były szef Mosadu wieszczy wojnę domową
1 na 1 | Tamir Pardo do niedawna szef osławionego izraelskiego Mosadu wyraził kilka dni temu opinię iż Żydów izraelskich niebezpieczeństwo wewnętrzne wino martwić bardziej niż niebezpieczeństwo zewnętrzne, że społeczeństwo izraelskie (Żydzi) jest coraz bardziej podzielone i zmierza w kierunku wojny domowej oraz że konflikt izraelsko - palestyński można rozwiązać jedynie poprzez powstanie niepodległego państwa palestyńskiego - który to fakt musi nastąpić - mającego kluczowe znaczenie dla pokoju w całym regionie bliskowschodnim. Nie muszę wyjaśniać czym jest Mosad. nadmienię tylko, iż jego szefowie, ze względu na istotę i funkcję tej struktury, posiadają prawdziwą, rzetelną i wszechstronną wiedzę na temat sytuacji politycznej oraz bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego tak Izraela jak i Palestyny oraz całego regionu. Jest też rzeczą wielce intrygujacą, iż jest już swoistą tradycją w Izraelu, iż emerytowani szefowie Mosadu wyrażają na temat polityki izraelskiej opinie skrajnie różne od oficjalnej linii promowanej przez polityków z partii rządzących. Nota bene nie jest to fenomen li tylko i wyłącznie izraelski. W USA jest podobnie z szefami CIA czy innych agencji zajmującychs ię bezpeczeństwem państwa. Jest rzeczą wielce znamienną, iz człowiek posiadający w Izraelu najgłębszą wiedzę na temat procesów w nim zachodzących - stawia prignozy jak wyżej. Pardo nie wyszczególnił, co miał na myśli mowiąc o pogłębiających się podziałach. Nietrudno jednak zgadnąć, iż mógł mieć na myśli coraz większe różnice między większością Zydów izraelskich opowiadajacych ię za twardym kursem wobec Palestyńczyków a mniejszością, która skłonna jest zaakceptować rozwiązanie przewidując epowstanie niepodległej Palestyny, czy też różnice między Żydami ultraortodoksyjnymi a świeckimi i liberlanymi, czy też różnice między Askenazyjczykami i Sefardyjczykami. W każdym razie exszef Mosadu stawia czarne prognozy i calkowicie dyskredytuje politykę zagraniczną Izraela w regionie, w tym jego obsesję na punkcie Iranu. “The internal threat must worry us more than the external threat,” he told a press conference in the northern Druze town of Daliyat al-Carmel. “If a divided society goes beyond a certain point, you can end up, in extreme circumstances, with phenomena like civil war. To my regret, the distance [until we reach that point] is shrinking. I fear that we are going in that direction,” Pardo said.There was more to unite than divide, Pardo told reporters, as he promoted an event next month to commemorate fallen soldiers from the Druze community. But, he added, some people in Israel sought the intensity that came with division, and “there are some for whom it’s comfortable to emphasize that which divides and not that which unites. I can’t put my finger on a group or a leader. It exists within all the country’s groups.Some wished to impose their own ways upon others, he added, and this was doomed to fail.Asked whether the Israeli-Palestinian conflict was solvable, Pardo replied in the affirmative, adding that a two-state solution would ultimately be implemented.Pardo said the establishment of an independent Palestinian state is crucial to region-wide peace in the Middle East, joining the ranks of retired security men to urge the government to seek a two-state solution.With peace efforts with the Palestinians stalled for more than two years, Prime Minister Benjamin Netanyahu has instead sought to cultivate alliances across the Arab world. In addition to the decades-old peace treaties with Egypt and Jordan, Netanyahu frequently boasts of what he calls strong behind-the-scenes contacts with moderate Sunni countries, presumably Saudi Arabia and smaller Gulf states. But Pardo said these ties cannot develop further without progress with the Palestinians". Całość na: www.timeso(*)ivil-war-says-ex-mossad-chief/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Dlaczego zakładać, że takie osoby, zabierając głos na forum publicznym, wyrażają rzeczywiście własne poglądy?
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | bo tak tnie brzytwa Ockhama | "Dlaczego zakładać, że takie osoby, zabierając głos na forum publicznym, wyrażają rzeczywiście własne poglądy?"
Założenie takowe wynika bezpośrednio z brzytwy Ockhama - z bezsensowności tworzenia bytów zbędnych dla wyjasniania spraw nieskomplikowanych. Są oczywiście i antybrzytwy - ale one wymagają solidnego uzasadnienia.
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: bo tak tnie brzytwa Ockhama |
Brzytwę bez żalu oddajemy jakiejś małpie, aby zrobiła z niej użytek pod względem poziomu wyrafinowania właściwy dla swojego gatunku. Natomiast, wracając do spraw ludzkich, dlaczego zakładać, że takie osoby, jak były szef wywiadu, zabierając głos na forum publicznym, wyrażają rzeczywiście własne poglądy? 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | jest domniemanie | "Natomiast, wracając do spraw ludzkich, dlaczego zakładać, że takie osoby, jak były szef wywiadu, zabierając głos na forum publicznym, wyrażają rzeczywiście własne poglądy"?
Nie ma rady - musimy zabrać małpie brzytwę. Bo jest logicznym domniemanie, iż jak ktoś w formule jak eksszef Mosadu się wypowiada- to wypowiada swoje poglądy albo także swoje. Oczywiście takie domniemanie mozna obalić - jak każde domniemanie. Ale to wymaga posiadania materiału dowodowego i przeprowadzenia postępowania dowodowego. Jest pan w stanie to zrobić w przypadku debatowanym? Podkreślam raz jeszcze, iż postawa Pardo jako byłego szefa agencji bezpieczeństwa nie jest wyjątkiem.
|
|
| | |  | 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: jest domniemanie |
A dla kogo obecnie pracuje eks?
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| | | | |  | 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
To ja też nie wiem dla kogo, ale za to plotki chodzą, że w niezłym towarzystwie. Takim niezależnym, "pozarządowym"...  Same prostolinijne, szczere i prawdomówne chłopy. 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
 | | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Były szef Mosadu wieszczy wojnę domową | >Dlaczego zakładać, że takie osoby, zabierając głos na forum publicznym, wyrażają rzeczywiście własne poglądy?
A dlaczego miałoby być ważne czy jest to jego własny pogląd czy cudzy? Dla mnie istotniejsze byłoby czy jego twierdzenia mają jakieś realne podstawy...
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> A dlaczego miałoby być ważne czy jest to jego własny pogląd czy cudzy? Dla mnie istotniejsze byłoby czy jego twierdzenia mają jakieś realne podstawy...A dla mnie byłoby istotniejsze, czy jego twierdzenia nie są próbą stworzenia podstawy pod bliższą i dalszą przyszłość, również jak najbardziej realną. Czyż nie po to jest rzeczywistość, żeby ją kreować? 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|