>>jak myślicie lepiej być czy mieć? >Czym być i co mieć? Zgodnie z przesłaniem Zen tudzież starożytnych stoików rzecz w tym by być wszystkim i niczym i wobec tego mieć wszystko i nic. >Żeby coś mieć, to trzeba kimś być, Można starać się być kimś, by coś mieć, a niczego tak naprawdę nie można mieć. Można tylko doświadczać wrażeń. Im pełniej się tego doświadcza, czyli im bardziej się jest, tym więcej się z tego ma. >a żeby kimś być, trzeba coś mieć. Skoro nie można niczego mieć, więc i bycie kimś podbudowane takim stanem posiadania jest niczym.
dajmonion
|