Twoja diagnoza jest błędna. Ludzie zaczęli emigrować do krajów UE, bo tak było (i jest) łatwiej. Nie trzeba składać wniosku o wizę, podróż tam i z powrotem jest nieporównywalnie tańsza niż do USA, po określonym czasie nie trzeba się ubiegać o przedłużenie wizy, socjal jest lepszy niż w USA itd. itp. Przez lata do USA emigrowali ludzie, aby wykonywać prace niechciane przez tubylców (słynne zdzieranie azbestu z budynków), dziś do USA emigrują przede wszystkim osoby świetnie wykształcone i pomysłowe, które znajdują zatrudnienie np. w Dolinie Krzemowej.
Moje wątki nt. PiS nie są wynikiem zdziwienia, powstają w celach kronikarskich.
|