>>Ale mając np konto na Mega możesz przekierować tam wszystkie swoje konta pocztowe. >Nie rozumiem o co chodzi, możesz wytłumaczyć? Wchodzisz w ustawienia np gmail z którego chcesz przekierować pocztę przychodzącą na powiedzmy o2, lub odwrotnie. Wszystkie wiadomości będą przychodziły na konto poczty którą wskażesz. Możesz tak zrobić z praktycznie każdym kontem pocztowym. >Ceny są absurdalnie wysokie. 20 € za 2 TB przestrzeni miesięcznie, to jest ok. 87 PLN/miesiąc czyli w niecałe 2,5 miesiąca wydaję tyle, ile kosztuje np. zewnętrzny dysk o tej samej pojemności. A zakładanie 40-tu darmowych kont, no wybacz, ale to jakaś paranoja. Niekoniecznie. Instalujesz np. Folder Sync na Androidzie (nie pamiętam w tej chwili dokładnej nazwy), który obsługuje wszystkie znane chmury, łącznie z ftp (np twój komp). Mając kilka kont na mega po 50gb każde masz dodatkowo własny, dość spory dysk. To wszystko obsługujesz programem o którym wspomniałem. Innymi słowy z pomocą tego programu traktujesz każdą chmurę jako dysk i tak też się między nimi przełączasz. Nazwa sync oznacza, że dodatkowo możesz synchronizować zmiany na poszczególnych dyskach automatycznie. Przykładowo - zmieniasz coś na koncie jednej chmury program jest w stanie takie same zmiany uczynić na koncie innej twojej chmury. Dość proste to jest, a przy tym funkcjonalne. Można też użyć łatwiejszego programu XPlore. Nie ma co prawda możliwości synchronizacji i obsługuje dużo mniej rodzai chmur ale jest prosty i do operacji na na plikach wystarczający. Obsługuje kilka kont mega. Oczywiście są bardziej zaawansowane programy nawet na Androidzie, ale myślę, że te dwa dobrze się sprawują i na twoje potrzeby wystarczą.
Android to mój konik. Systemem zacząłem się interesować jak tylko powstał. W Polsce nie było jeszcze telefonów z androidem gdy ja używałem go na telefonie z Windows Mobile Bootowałem go z karty SD. Tak że jakby co pisz na priw jeżeli będziesz chciał coś więcej się dowiedzieć.
|