Dziękuję, szczególnie za plik - mógłbyś podać skąd go wziąłeś? Jeśli dobrze rozumiem, aktualnie następuje badanie czy przyznać patent (przynajmniej 18 mcy w UK) - jest czas żeby zgłosić argumenty że nie należy (?) Okazuje się że tekst patentu jest miksem znanych metod - czyli pytanie czy jeśli "A + X" oraz "B" jest znane, to czy można opatentować "B + X"? Konkretnie "A" tutaj oznacza kodowanie arytmetyczne, "X" modele typu PPM i "B" oznacza kodowanie ANS. Jeśli patent zostanie przyznany to jest ryzyko że będą przyjęte kolejne które tylko podmieniają kodowanie na ANS w starym kompresorze. Tutaj jest dyskusja o tej sprawie w środowisku kompresji danych.
|