Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zamach państwa na własność prywatną (Włochy)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
24-11-2016 16:13Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Zamach państwa na własność prywatną (Włochy)
0 na 2
To się dzieję naprawdę...

pl.blastin(*)migrantow-wideo-001268789.html

Bez komentarza.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Degre (752 punktów)
>To się dzieję naprawdę...

Patrząc na wiarygodność stronki - wątpię.
24-11-2016 17:25 
 0 na 2
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
>Patrząc na wiarygodność stronki - wątpię.

Filmiki też są niewiarygodne ? www.youtube.com/watch?v=MgxvQXunMmU

www.youtube.com/watch?v=GCV7K9bVJZ4
24-11-2016 17:45 
 0 na 2
Degre (752 punktów)
www.youtube.com/watch?v=kFjG4jpUhQI

A wiarygodne?
Nie znam włoskiego(ni słowa), mogą tam mówić cokolwiek.
24-11-2016 23:57 
 Ocena 5 na 5
Paolo Monstro (6146 punktów)
>www.youtube.com/watch?v=kFjG4jpUhQI
>A wiarygodne?
>Nie znam włoskiego(ni słowa), mogą tam mówić cokolwiek.
Ja znam włoski, facet mówi mniej więcej to co w tłumaczeniu ang. Nie widziałem tego w żadnej większej gazecie włoskiej ale na news.Google.it da się to znaleźć. Nie analizowalem tego ale to działanie ma jakieś podstawy prawne i właściciel dogadał się z władzami:
corrierede(*)y-ficarolo-2401075459600.shtml

Nie podają tutaj detali ale biorąc pod uwagę kłamstwa i manipulacje w polskiej prasie na temat tego co rzekomo się dzieje "NA ZACHODZIE", (zwłaszcza stronach takich jak ta) poczytałbym więcej przed wyrobieniem sobie opinii.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
25-11-2016 04:17 
 Ocena-1 na 1
PerverserPerser (579 punktów)
>Nie podają tutaj detali ale biorąc pod uwagę kłamstwa i manipulacje w polskiej prasie na temat tego co rzekomo się dzieje "NA ZACHODZIE", (zwłaszcza stronach takich jak ta) poczytałbym więcej przed wyrobieniem sobie opinii.<
To dlaczego nie poczytałeś i nie podzieliłeś się ze wszystkimi? Nie potrafisz znaleźć? A dlaczego? Przecież ta wiarygodna prasa zachodnia pisała nam o uchodźcy który znalazł kilkadziesiąt tysięcy Euro i zaniósł na policję. Pisała nam o inżynierach, fizykach atomowych specjalistach IT, którzy potrafią posługiwać się smartfonem. Przecież tu chodzi o jedną z najświętszych wartości UE, nienaruszalność własności prywatnej.
I właśnie dlatego nic nie znajdziesz bo nic nie napiszą, tak jak nie piszą o straconym pokoleniu młodej generacji we Włoszech, Hiszpanii, o 30% Greków bez prawa do opieki zdrowotnej. Nie napiszą bo unia przyniosła wszystkim dobrobyt. Nie napiszą bo za kilka dni referendum i Renzi może zabrać swój kapelusz. Chyba że zmieni zdanie tak jak Juncker. Przed paroma dniami powiedział że odejdzie gdy odejdzie Schulz a dzisiaj już sobie tego nie przypomina. A ile piszą o Francji? też skąpo ale pierwszy szczur już z Brukseli się zwija. Świat przechodzi właśnie rewolucję kulturową spowodowaną rewolucją socjalną. Od Indii poprzez USA płynie do Europy. Dlatego lewactwo jest w szoku. Murzyna wolno będzie znowu nazywać murzynem, święta Bożego Narodzenia będą znowu nazywać się świętami Bożego narodzenia. Parlamenty będą się zajmować przede wszystkim małżeństwami hetero,krótko: wracamy do normalności. Gdy wszystkie darmozjady z "Zielonych" będą się musieli nauczyć samemu zarabiać na siebie i rodzinę to braknie im energii na propagowanie genderyzmu a świat będzie odrobinę sprawiedliwszy.
P.S. Nawet ten głupkowaty Wałęsa rozpoznał że ta Unia istnieje już tylko na papierze.

Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
25-11-2016 23:41 
 Ocena 4 na 4
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Nie podają tutaj detali ale biorąc pod uwagę kłamstwa i manipulacje w polskiej prasie na temat tego co rzekomo się dzieje "NA ZACHODZIE", (zwłaszcza stronach takich jak ta) poczytałbym więcej przed wyrobieniem sobie opinii.<
>To dlaczego nie poczytałeś
Nie należę do żadnego spisku - nie analizowałem bo nie miałem czasu ani chęci/zainteresowania tematem. Wpisałem w news.Google.it i okazało się, że facet nie protestuje już więcej i nie komentuje niczego w prasie co w kontekście włoskim daje wysokie prawdopodobieństwo, że jest zadowolony. Podzieliłem się tym w ww. linku ale Ty tego nie chcesz usłyszeć.

>i nie podzieliłeś się ze wszystkimi? Nie potrafisz znaleźć? A dlaczego?
właśnie jak wyżej napisałem b. szybko znalazłem i sprawa wygląda troche mniej skandalicznie niż Ci się wydaje - Ty chyba nie potrafisz tego znaleźć skoro się tak ekstytujesz - bardziej niż właściciel, który:
Cytat:
Il proprietario conferma- «Trovata una soluzione»
(Właściciel potwierdza, że zostało znalezione rozwiązanie)

Obawiam się, że musisz szukać nowych faktów potwierdzających Twoją tezę - bo ten upadł.

>Przecież tu chodzi o jedną z najświętszych wartości UE, nienaruszalność własności prywatnej.
j.w.

>I właśnie dlatego nic nie znajdziesz bo nic nie napiszą, tak jak nie piszą o straconym pokoleniu młodej generacji we Włoszech, Hiszpanii, o 30% Greków bez prawa do opieki zdrowotnej. Nie napiszą bo unia przyniosła wszystkim dobrobyt.
Choć greckiego nie znam to twierdzę, że mijasz się z prawdą bo nawet w prasie innych krajów o tym piszą - może nie w polskiej prasie - nie wiem bo nie śledzę tych plotek i opinii o opiniach. Poza tym, widziałem na własne oczy demonstrację w Atenach i nawet bez znajomości Greki pojąłem - dla Greków sprawa jest raczej jasna - jest źle!
Przykłady tego co wg Ciebie nie istnieje (wyszukane w 10sec więc nie wykazałeś się wytrwałością w "dążeniu do prawdy"):
europe.new(*)oyment-inequality-435604?rm=eu
www.indepe(*)s-lost-generation-1969397.html
www.lemond(*)-l-austerite_4677456_3214.html
www.faz.ne(*)orene-generation-13388690.html
www.welt.d(*)kostet-gigantische-Summen.html

Lista jest długa - nie będę zapychał forum bo wskazanie choćby jednego białego kota oblala tezę, że "białe koty nie istnieją".

> A ile piszą o Francji? też skąpo
Chłopie we Francji 50% informacji dotyczy Francji .

Fakt, że w polskiej prasie czytasz tematy nt Francji, które Francuzów nie interesują nie oznacza, że Francuzi nie interesują się Francją. Wybacz, każdy naród ma prawo do urządzania kraju tak jak mu się podoba. My żyjemy aborcją i krzyżami a oni mają to gdzieś. Masz prawo do własnej opini co jest ważne dla Francji ale tak się składa, że Francuzi Cię nie słuchają. I co im robisz?

Ciekawe jak sobie tłumaczysz fakt, że do tych wszystkich dramatycznych wg Ciebie miejsc wyjechało 2mln naszych rodaków a jakoś nie widziałem milionów Francuzów, Niemców czy Brytyjczyków uciekających do Polski?

>Świat przechodzi właśnie rewolucję kulturową spowodowaną rewolucją socjalną. Od Indii poprzez USA płynie do Europy. Dlatego lewactwo jest w szoku. Murzyna wolno będzie znowu nazywać murzynem, święta Bożego Narodzenia będą znowu nazywać się świętami Bożego narodzenia. Parlamenty będą się zajmować przede wszystkim małżeństwami hetero,krótko: wracamy do normalności.
Masz prawo do własnej opinii na temat faktów, problem w tym, że faktów nie znasz lub je naginasz do własnych opinii, co więcej Twoja pewność dotyczy faktów, które nawet wg Ciebie mają się dopiero wydarzyć. Więc zostaje Ci wiara. Co do faktów, to jak widzę, nie możesz pogodzić się z faktem, że Francuz czy Belg (w tych krajach ferie w szkole nazwywają się feriami zimowymi zamiast bożo-narodzeniowymi, choć wbrew temu co twierdzisz, nikt nazwy świąt nie zmienił) nie ekstytują się religią? Cóż, nic na to nie poradzisz, Francja od 1905 roku nie jest krajem religijnym czas się z tym pogodzić bo nie zanosi się na zmianę.

>P.S. Nawet ten głupkowaty Wałęsa rozpoznał że ta Unia istnieje już tylko na papierze.
Wbrew temu co twierdzisz wraz z Wałęsą - Unia istnieje nie tylko na papierze, dowiesz się o tym przejeżdżając granicę bez kontroli czy kupując na amazon.de bez cła. Co więcej, z prawdopodobieństwem powyżej 50% dowiesz się na wiosnę, że część krajów UE zacieśnia współpracę ("tzw UE dwóch prędkości" choć myślę, że nikt tego nie nazwie w ten sposób bo już w traktacie Lizbońskim jest taka opcja przewidziana i nie ma takiej nazwy). Nie wiem czy UE będzie istniała za 10, 20 lat choć daję na to wysokie szanse. Wierzyć jakkolwiek można w co się chce.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
PerverserPerser (579 punktów)
>Lista jest długa - nie będę zapychał forum bo wskazanie choćby jednego białego kota oblala tezę, że "białe koty nie istnieją".<
Co ty za linki tu przedstawiasz. Twoje białe koty już posiwiały ze starości. Międzyczasie mieliśmy Brexit inwazję z bliskiego wschodu i Afryki, Trumpa, kryzys rządowy w Hiszpanii, niewypłacalność banków włoskich i parę innych zdarzeń.

>Chłopie we Francji 50% informacji dotyczy Francji .
>Fakt, że w polskiej prasie czytasz tematy nt Francji, które Francuzów...<
Idiotyczna odpowiedź świadcząca o niewiedzy i niezrozumieniu.
Gdy piszę o Francji to chodzi mi o Fillona i jego program. Gdybyś go znał, nie ośmieszałbyś się takim komentarzem. W kwietniu, niezależnie czy wygra Fillon czy Le Pen, Merkel zagra ostatnią rolę: Angela allein zuhause.
Zmiana nazw świąt nie ma nic wspólnego z sekularyzmem tylko z poprawnością polityczną. Obowiązuje ona również we Włoszech, ale tego pewnie nie wiesz bo nie wyczytałeś.
Twoje wnioskowanie że hotelarz z Włoch się już porozumiał budujesz na założeniu że już nie skarży się do prasy. Tylko że on się do prasy nie skarżył w ogóle. Córka zamieściła film na YT i poprzez niezależne media sprawa nabrała rozgłosu. Prefektura pod naciskiem opinii publicznej nie prasy, cofnęła decyzję o wywłaszczeniu. Ale nie odniosłeś się do naruszenia wartości unijnej. Chętnie poznałbym twoje zdanie. Ponieważ tak dokładnie wiesz w jakim mediach ja się informuję, może pożyczyłbyś mi swojej szklanej kuli, chciałem zagrać w totka.
>Wbrew temu co twierdzisz wraz z Wałęsą - Unia istnieje nie tylko na papierze, dowiesz się o tym przejeżdżając granicę bez kontroli czy kupując na amazon.de bez cła. Co więcej, z prawdopodobieństwem powyżej 50% dowiesz się na wiosnę, że część krajów UE zacieśnia współpracę<
Jeżeli na obszar Unii można wkroczyć bez dokumentu tożsamości nie mówiąc o wizie, za pomocą jednego czarodziejskiego słowa sezamie otwórz się - w skrócie azyl - jeżeli wbrew ustaleniom z Maastricht jedne państwa unijne odpowiadają za długi innych państw, jeżeli Draghi wykupuje drukuje pieniądze bez jakiejkolwiek kontroli, jeżeli Luksemburg oszukuje swoich partnerów tworząc oazy podatkowe, to ta unia istnieje tylko na papierze, czy ci się to podoba czy nie. Głupie gadanie o Amazon dowodzi że nie rozróżniasz między unią polityczną i wspólnym rynkiem który istniał już jako EG.
Unia dwóch prędkości, kto z kim ? Niemcy z Luksemburgiem? czy może z Lega Nord lub pięciogwiazdkową partią, z austriacką FPÖ lub z Geert Wilders? A może ze Szwedzkimi Patriotami, czy może z Ukrainą i Turcją? Twoja wiedza polityczny bazuje na wierze nie na faktach.
Oczywiście że Unia będzie istnieć za 20 lat, ale nie będzie ona miała nic wspólnego z dzisiejszą unią.

Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Lista jest długa - nie będę zapychał forum bo wskazanie choćby jednego białego kota oblala tezę, że "białe koty nie istnieją".<
>Co ty za linki tu przedstawiasz.
Linki do dosyć popularnych gazet w 3 różnych krajach UE traktujące o "straconej generacji".

>... Międzyczasie mieliśmy Brexit inwazję z bliskiego wschodu i Afryki, Trumpa, kryzys rządowy w Hiszpanii, niewypłacalność banków włoskich i parę innych zdarzeń.
W Twoim rozumowaniu to znaczy, że masz rację i nie pisali o problemie "straconej generacji"?

>>Chłopie we Francji 50% informacji dotyczy Francji .
>>Fakt, że w polskiej prasie czytasz tematy nt Francji, które Francuzów...<
>Idiotyczna odpowiedź świadcząca o niewiedzy i niezrozumieniu.
Jaka odpowiedź wg Ciebie świadczy o wiedzy i zrozumieniu?

>Gdy piszę o Francji to chodzi mi o Fillona i jego program.
To masz bardzo skomplikowaną psychikę. Bo ja gdy piszę o Francji mam przede wszystkim na myśli ten kraj.

>Gdybyś go znał, nie ośmieszałbyś się takim komentarzem. W kwietniu, niezależnie czy wygra Fillon czy Le Pen, Merkel zagra ostatnią rolę: Angela allein zuhause.
Widzę, że jesteś znawcą polityki francyskiej i niemieckiej, tylko co to ma do rzeczy? Jaki to jest argument nt nie pisania o straconym pokoleniu? Czy myślisz, że zmiana tematu udowadnia, że nikt nie pisze o "straconym pokoleniu" tudzież, że ośmieszam się twierdząc, że o Francji się we Francji pisze?

>Zmiana nazw świąt nie ma nic wspólnego z sekularyzmem tylko z poprawnością polityczną. Obowiązuje ona również we Włoszech, ale tego pewnie nie wiesz bo nie wyczytałeś.
Podałem Ci fakty, że nikt nazwy świąt nie zmienił. Noel to nazwa świat obchodzonych 25 grudnia we Francji i Belgii. Rozumiem, że uważasz mnie za idiotę itp ... ale może masz jakieś argumenty typu link do informacji o zmianie nazwy?

I skąd masz takie nowości nt Italii? Spędziłem parę lat we Włoszech i nie zaważyłem, żeby nazwy świąt zmienili. Może akurat w tych regionach, które odwiedzałem tak nie było. Może słabiej mówię po włosku od Ciebie ale nadal zrozumienie słowa Natale nie wymaga wielkiej biegłości.
Możesz jakieś argumenty przytoczyć? Np jakiś link nt zmiany nazwy?

>Twoje wnioskowanie że hotelarz z Włoch się już porozumiał budujesz na założeniu że już nie skarży się do prasy.
Powiedziałem, że jest wysokie prawdopodobieństwo. Wnioskowanie polega na przeczytaniu stwierdzenia hotelarza, że sprawa jest załatwiona. Masz jakieś inne argumenty?

>... Ale nie odniosłeś się do naruszenia wartości unijnej. Chętnie poznałbym twoje zdanie.
Uważam, że prawo powinno być przestrzegane. Uważam, że Włochy to nie jest państwo, w którym prawo działa dobrze ale być może jest lepiej niż w RP. W każdym bądź razie są tam sądy i myślę, że hotelarz nie omieszkałby się do nich zwrócić. A jednak twierdzi, że sprawa jest załatwiona. Nie wiem co ma do tego UE ani jak sytucja wyglądała od strony prawnej więc się nie wymądrzam. Jeśli masz takie informacje to je podaj zamiast tracić czas na wypisywanie swoich opinii.

>Ponieważ tak dokładnie wiesz w jakim mediach ja się informuję, może pożyczyłbyś mi swojej szklanej kuli, chciałem zagrać w totka.
Przecież sam podałeś link - zapomniałeś?

>>Wbrew temu co twierdzisz wraz z Wałęsą - Unia istnieje nie tylko na papierze, dowiesz się o tym przejeżdżając granicę bez kontroli czy kupując na amazon.de bez cła.
>Jeżeli na obszar Unii można wkroczyć bez dokumentu tożsamości nie mówiąc o wizie, za pomocą jednego czarodziejskiego słowa sezamie otwórz się - w skrócie azyl -
Tak Ci się wydaje? To wjedź bez paszportu ani dowodu zamiast wymądrzać się na forach.

>jeżeli wbrew ustaleniom z Maastricht jedne państwa unijne odpowiadają za długi innych państw,
Możesz powiedzieć, o których konkretnie ustaleniach z Maastricht piszesz? I co jest wg Ciebie argumentem w sprawie "nie istnienia UE w rzeczywistości"?

> jeżeli Draghi wykupuje drukuje pieniądze bez jakiejkolwiek kontroli,
Masz jakiś argument, że ECB drukuje pieniądze BEZ KONTROLI? Rolą ECB jest właśnie drukowanie pieniędzy. Więc co tutaj jest argumentem?

>jeżeli Luksemburg oszukuje swoich partnerów tworząc oazy podatkowe,
UE nie posiada i NIGDY NIE POSIADAŁA kompetencji w sprawach podatków bezpośrednich. Taka jest i była wola państw członkowskich i tak to jest zapisane na papierze i realizowane w praktyce. O co Ci chodzi? Coś się wg Ciebie zmieniło, że uważasz, że UE nie działa czy "istnieje tylko na papierze"? Co tutaj jest argumentem?

>to ta unia istnieje tylko na papierze, czy ci się to podoba czy nie.
Nie podałeś żadnego argumentu. Podałeś kilka nie związanych z tematem zdań tudzież nie popartych niczym założeń i na tej podstawie jesteś przekonany, że UE istnieje na papierze?

>Głupie gadanie o Amazon dowodzi że nie rozróżniasz między unią polityczną i wspólnym rynkiem który istniał już jako EG.
Co jest "głupim gadaniem"? Mów jaśniej bo rzucanie inwektyw i krytykowanie bez podania przedmiotu krytyki jest brakiem argumentacji.
To co jest EG?
1) jeśli masz na myśli EWG od 1968 ma unię celną - to nie oznaczało jednak swobodnego przepływu dóbr. Do 1992 roku przewożony towar podlegał kontroli. Kontrolę zakończyło powstanie UE (z EWG). I to trwa nadal nie tylko na papierze.

2) jeśli masz na myśli Europejski Obszar Gospodarczy to jest to twór nowszy niż UE więc chyba nie móglbyś tego mieć na myśli bo to nie istniało przed UE?
Miało to być UE-light dla krajów niezainteresowanych unią polityczną jak Norwegia czy Szwajcaria. Jednak dzisiaj obejmuje to poza UE jedynie Norwegię i Islandię - wjedź z Włoskim winem do Szwajcarii (zwł. na polskich numerach rejestracyjnych) to przekonasz się jak to działa.

>Unia dwóch prędkości, kto z kim ? Niemcy z Luksemburgiem? ...Twoja wiedza polityczny bazuje na wierze nie na faktach.
Zdziwiłbyś się gdybś zobaczył z kim rozmawiasz. Ale OK, masz prawo do własnej opinii.
Nie będę spekulował nt przyszłości bo jej nie znam. Zostawiam to mędrcom jak Ty.
25-11-2016 03:28 
 0 na 2
PerverserPerser (579 punktów)
>A wiarygodne?
>Nie znam włoskiego(ni słowa), mogą tam mówić cokolwiek.<
Albo twój argument brzmi tak, w miarę wzrostu analfabetyzmu spada wiarygodność newsów albo twój nick powinien brzmieć struś.


Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365