Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-12-2016 22:24Piotr Płatos (42 punktów)Pytanie
Dzień dobry.

Jako że interesuje się ewolucją, ciekawi mnie jakie posiadamy dowody na istnienie zjawiska duplikacji genów. Czy może udało nam się ją zaobserwować na żywo pod mikroskopem? Być może dla wielu z Was jest to bardzo proste pytanie. Jednak ja szukając w google nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Abdullah (1241 punktów)
>Dzień dobry.
>Jako że interesuje się ewolucją, ciekawi mnie jakie posiadamy dowody na istnienie zjawiska
>duplikacji genów. Czy może udało nam się ją zaobserwować na żywo pod mikroskopem? Być może dla wielu
>z Was jest to bardzo proste pytanie. Jednak ja szukając w google nie znalazłem zadowalającej
>odpowiedzi. Pozdrawiam.
>
Zespół beckwitha-wiedemanna czasami jest spowodowany duplikacją. Rzadko ale jest.

Ogólnie poszukaj chorób genetycznych spowodowanych duplikają.

Czy ktoś to widział pod mikroskopem? Wątpię. Występuje pewnie rzadko a i z "zaobserwowaniem" może być kłopot bo musiałbyś rozwinąć nić dna i przeanalizować litery przed i po podziale - na ile mi wiadomo jest poza zasięgiem współczesnej technologii - głównie z powodu tego ze po 1 analizie - komórka jeszcze musi być na tyle aktywna aby sie podzielić a obecne techniki sekwencjonowania dna są raczej dla komórek śmiertelne.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365