> Na to nigdy nie było nawet cienia szansyNie, z prostej przyczyny. Nie mamy rozbudowanego przemyslu, ktory by zdolal taka nowa technologie wykorzystac ale moze nie bedziemy w ogonie: wgospodarc(*)bedzie-polski-grafen-z-tarnowa> Za dużo chętnych do bezinteresownego pogrążenia sąsiada...I nalezy wspomniec tu, watek na racjonaliscie o 'Ratujmy polski grafen' albo cos w ten desen, byc moze zalozony nawet przez moi. > ogniwami fotowoltaicznymi opartymi o perowskityTu jest szansa bo zajmuje sie tym prywatna firma  > kraju atmosfera dla biznesu, rozwoju i robieniu pieniędzyMoje zdanie jest takie. Przelomowe wynalazki moze wdrozyc jedynie firma prywatna. PiS idzie droga Gierka i wszystko upanstwawia, odsuwajac lub nawet utrudniajac firmom prywatnym rozwoj. To sie nie uda tym bardziej ze nie maja te firmy ani dobrych zarzadow (Misiewicze), ani konkurencji (bo z kim konkuruja Azoty Tarnow i kto ten platkowy grafen bedzie kupowal?) ani pieniedzy (gielda lezy a 500+ potrzebuje podatkow). Nawet w hitlerowskich Niemczech i bolszewickiej Rosji panstwowe zaklady ze soba konkurowaly, a wybrany projekt robiono razem. Niemcy pary: mysliwce FockeWulf i Messerschmitt, czolgi Hershel, Krupp, Porshe, okrety : Blohm Voss, Friedrich Krupp Germaniawerft itd. U nas tego nie ma jest monopol. Wszystko robi PGZ, ba! z gory wiadomo ze bedzie robic i konczy sie tak: www.defenc(*)echniczne-po-stronie-wykonawcyW roli glownej firmy ktore powinny byc zaorane, chocby za armatohaubice
|