Racjonalista - Strona głównaDo treści
Modlitwa zabija...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-02-2017 08:43Duch Prawdy (14787 punktów)Modlitwa zabija...
Ocena 4 na 4
"Modlitwa zabija zarazki, leczy z masturbacji i jest lepsza od antybiotyków. 5 kościelnych terapii zdrowotnych
Szczepionki wytwarzane są z martwych płodów, za choroby odpowiada szatan, feng shui to bałwochwalstwo. Kościół ma odpowiedź na wszystko. Zanim udamy się do lekarza lub psychologa z jakimś problemem, warto dowiedzieć się, w jaki sposób może nam pomóc wiara.
Rosyjska uczona Angelina Malakhovskaya dokonała przełomowego odkrycia. Przez dziesięć lat badała błogosławieństwa kościelne, przeprowadzała eksperymenty i wysnuła wniosek, że zwyczaj czynienia znaku krzyża nad jedzeniem i piciem ma praktyczne zastosowanie. „Krzyż oczyszcza żywność. To wielki cud, że to może dziać się każdego dnia”– stwierdziła uczona, która zidentyfikowała unikalne własności antybakteryjne krzyża przy święceniu wody. W tym procederze pomocne jest również odczytanie Słowa Bożego, które przekształca strukturę wody, znacznie „zwiększając jej gęstość optyczną w krótkim ultrafioletowym zakresie widma”.
Szczególną moc ma mieć modlitwa „Ojcze Nasz”..."

natemat.pl(*)oscielnych-pogladow-na-zdrowie

Ja tak tylko od siebie zapytam - Ojcze Nasz, czy ty to słyszysz?
Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ZaKotem (8733 punktów)

>Rosyjska uczona Angelina Malakhovskaya dokonała przełomowego odkrycia. (...)
>zidentyfikowała unikalne własności antybakteryjne krzyża przy święceniu wody. W tym procederze
>pomocne jest również odczytanie Słowa Bożego, które przekształca strukturę wody, znacznie
>"zwiększając jej gęstość optyczną w krótkim ultrafioletowym zakresie widma".

No to teraz już wiemy, dlaczego woda się pali.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,731657#w731663
Duch Prawdy (14787 punktów)
>No to teraz już wiemy, dlaczego woda się pali.
Tak, rosyjscy uczeni są niesamowici.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-02-2017 09:46Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>No to teraz już wiemy, dlaczego woda się pali.
>Tak, rosyjscy uczeni są niesamowici.

To ja jeszcze poproszę o równanie chemicznej reakcji

H2O + O2 =

???
Duch Prawdy (14787 punktów)
>H2O + O2 =
zadane.pl/zadanie/83389

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-02-2017 10:20 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)
>>H2O + O2 =
>zadane.pl/zadanie/83389

Świetne pytanie na kartkowkę, sprawdzające, czy uczeń w ogóle rozumie, co pisze, czy po prostu przekształca wzory chemiczne jak bezmyślny automat, bez odniesienia do rzeczywistości. Odpowiedź prawidłowa brzmi: taka reakcja nie zachodzi. H2O2 jest produktem spalania (podobnie jak i H2O), ale innych substancji. To, że na zadanie.pl wszyscy odpowiedzieli błędnie, coś świadczy o nauczaniu w polskich szkołach.


www.racjonalista.pl/forum.php/s,731657#w731663
06-02-2017 10:45 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>H2O + O2 =
>zadane.pl/zadanie/83389

Cytat:
Liceum/Technikum Chemia 5 punktów

H2o + o2= ?

klempa Ambitny

2009-11-04T14:02:13+01:00
2 H2O + O2 → 2 H2O2



Skończyłeś choć jakąś podstawową szkołę zanim trafiłeś do zakładu zamkniętego?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Skończyłeś choć jakąś podstawową szkołę zanim trafiłeś do zakładu zamkniętego?
Szkołę skończyłem, w zakładzie nie byłem, więc twoje pytanie jest nieracjonalne..., ale pomijając to, dlaczego pytasz?

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-02-2017 11:22 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Skończyłeś choć jakąś podstawową szkołę zanim trafiłeś do zakładu zamkniętego?
>Szkołę skończyłem,
Jakoś nie wierzę, podajesz link do strony z bredniami
> w zakładzie nie byłem,
Też nie wierzę, Twoje ogłaszanie końca religii...
>ale pomijając to, dlaczego pytasz?
Bo podajesz link do strony z bredniami
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Szkołę skończyłem,
>Jakoś nie wierzę, podajesz link do strony z bredniami
Nie musisz wierzyć, ja wiem, że skończyłem kilka szkół.
>> w zakładzie nie byłem,
>Też nie wierzę, Twoje ogłaszanie końca religii...
Też nie musisz wierzyć, a gwoli ścisłości, nie ogłosiłem końca religii, tylko duchowy koniec fałszywych religii.
>>ale pomijając to, dlaczego pytasz?
>Bo podajesz link do strony z bredniami
Poprosiłeś o równanie chemicznej reakcji, która nie zachodzi, więc wkleiłem link, żeby Ci to uświadomić.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-02-2017 11:45 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>>Bo podajesz link do strony z bredniami
>Poprosiłeś o równanie chemicznej reakcji, która nie zachodzi, więc wkleiłem link, żeby Ci to uświadomić.
Rzecz w tym, że Ty twierdziłeś, że taka reakcja zachodzi.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,694474#w695186
Cytat:
Spala się sama woda, spala się ona dlatego, że ma bardzo szczególną strukturę, woda naturalna. W języku naukowym spalanie to utlenianie, przy którym wydziela się ciepło i światło, woda spala się dzięki temperaturze otaczającego ją środowiska, wydzielające się światło możemy zauważyć dzięki bardzo czułym urządzeniom. Spalanie wody to powolny proces"


Teraz podałeś link do reakcji, która nie zachodzi.

Pomyśl. Wiem, że to dla Ciebie trudne, ale pomyśl.

Mnie już nie odpisuj
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Rzecz w tym, że Ty twierdziłeś, że taka reakcja zachodzi.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,694474#w695186
> Cytat:
Spala się sama woda, spala się ona dlatego, że ma bardzo szczególną strukturę, woda naturalna. W języku naukowym spalanie to utlenianie, przy którym wydziela się ciepło i światło, woda spala się dzięki temperaturze otaczającego ją środowiska, wydzielające się światło możemy zauważyć dzięki bardzo czułym urządzeniom. Spalanie wody to powolny proces"

Rozumiem, że jesteś obcokrajowcem i nie znasz w stopniu doskonałym języka polskiego, ale cudzysłów jest znakiem międzynarodowym do oznaczania cytatów, więc wróć do podanego linku i doczytaj kto tak twierdził, ja, czy prof. Voeikov?
>Teraz podałeś link do reakcji, która nie zachodzi.
>Pomyśl. Wiem, że to dla Ciebie trudne, ale pomyśl.
Skąd wiesz, że to dla mnie trudne, swoją wiedzę opierasz na tym, że ja coś twierdziłem, czego nie twierdziłem?
>Mnie już nie odpisuj
Ale ludzie czytają, więc dla nich chociaż...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-02-2017 01:34 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
W założonym przez Ciebie wątku dodano wypowiedź:
Autor: szarley
www.racjonalista.pl/forum.php/s,735289#w736928
Tytuł: Odp: w nieograniczonym podziwie
www.racjonalista.pl/forum.php/s,735289#w736922
Dopóki nie podasz mi równania chemicznej reakcji spalania wody, będziesz usuwany z moich wątków jako tępy niedouk - bufon - szarlatan
Takiej reakcji nie ma więc jesteś niedoukiem - bufonem - szarlatanem

Wiadomość wysłana automatycznie - nie odpowiadaj

A ja mimo to odpowiem:
"Poprosiłeś o równanie chemicznej reakcji, która nie zachodzi, więc wkleiłem link, żeby Ci to uświadomić.":
www.racjonalista.pl/forum.php/s,735542#w735572

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-02-2017 07:26 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>A ja mimo to odpowiem:
> "Poprosiłeś o równanie chemicznej reakcji, która nie zachodzi, więc wkleiłem link, żeby Ci to uświadomić.":
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,735542#w735572

Ta reakcja nie zachodzi analfabeto !
Duch Prawdy (14787 punktów)
>> "Poprosiłeś o równanie chemicznej reakcji, która nie zachodzi,.."
>Ta reakcja nie zachodzi analfabeto !
Nie jedyny czytasz bez zrozumienia...:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,735289#w736922

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>H2O + O2 =
>>zadane.pl/zadanie/83389
> Cytat:
Liceum/Technikum Chemia 5 punktów
>H2o + o2= ?
> klempa Ambitny
>2009-11-04T14:02:13+01:00
>2 H2O + O2 → 2 H2O2
>

>Skończyłeś choć jakąś podstawową szkołę zanim trafiłeś do zakładu zamkniętego?

A jak się zapisuje wodę "utlenioną"? Czy ona nawet wtedy jest "palna"?? Tam gdzie uczyłem w szkole zawodowej, choć to nie moja branża, byście mieli dwóje do końca życia ode mnie a w "chemiku" miałbym nagle oddanego kolegę...

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
06-02-2017 14:59Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>Rosyjska uczona Angelina Malakhovskaya dokonała przełomowego odkrycia. (...)
>>zidentyfikowała unikalne własności antybakteryjne krzyża przy święceniu wody. W tym procederze
>>pomocne jest również odczytanie Słowa Bożego, które przekształca strukturę wody, znacznie
>>"zwiększając jej gęstość optyczną w krótkim ultrafioletowym zakresie widma".
>No to teraz już wiemy, dlaczego woda się pali.

Ze wstydu?...
romaro (25211 punktów)
>Modlitwa zabija zarazki, leczy z masturbacji i jest lepsza od antybiotyków. 5 kościelnych terapii zdrowotnych
Ale pedofili w kościele przez to nie ubywa. Coś tak jakby nawet modlitwa działała oslaniająco w tym wypadku.
09-03-2017 22:16 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Modlitwa zabija zarazki, leczy z masturbacji i jest lepsza od antybiotyków. 5 kościelnych terapii zdrowotnych
>Ale pedofili w kościele przez to nie ubywa. Coś tak jakby nawet modlitwa działała osłaniająco w tym wypadku.
>
Człowieku! Czyż nie widzisz, że kościół operuje jeszcze średniowieczną techniką operowania argumentacją? Traktuje nas wszystkich jak durni wierzących w ich dokładne fantazje? Przecież świat poszedł szalenie naprzód w szybkości przepływu informacji ("globalna wioska"). To jest śmiertelne niebezpieczeństwo dla istnienia tej zdemoralizowanej instytucji. Dziś nie da się ukryć niecności jej istnienia. Powoli ale ciągle maleje nieuzasadniona tzw. jego wartość moralna i nakazowa z tytułu....nie wiem jakiego, by ludziom właściwie tylko grozić i straszyć? Trzeba podporządkowywać się ich wizjom (nie wiadomo czy prawdziwym zwłaszcza patrząc na nich jak się sami zachowują), gdy rzeczywistość pędzi o wiele szybciej jak zdolność dostosowawcza tej pasożytniczej instytucji. Nikt, a zwłaszcza wierzący, nie będą chcieli się cofnąć dziś nawet w sposobie myślenia do czasów, bez przesady, średniowiecza. KrK nie dorósł do tego by to zauważyć?? A tylu profesorów mają i doktorów i innych kształconych śmieci? Nie zauważają, że żyją mentalnie w innych zupełnie czasach?? Świetne ich czasy już niestety minęły bezpowrotnie. Oni są już wyraźnym odpadem intelektualnym i żadne zabiegi mające podtrzymywać istotę racji ich bycia nie mają "siły przebicia". Tym bardziej, że od swoich wiernych się odgrodzili, siedząc bardzo blisko na krzesełkach przy rządach "cywilnych", bo mogą siedzieć na takich krzesełkach gdy chodzi o kasę, jeżdżących pancernymi samochodami po Polsce, gdy nie ma żadnych wypadków terroryzmu i wypadków ataków, czy wrogości wiernych? Powiedz więc o co chodzi? Boją się wiernych? Od kogo się tak odgradzają i dlaczego? Czyż do szerzenia ewangelii potrzebne są te pałace ogrodzone i ze strażnikami i wszelkie przyjemności leniwego życia, gdy reszta społeczeństwa cierpi nędzę (ok. 30%)? Czy są tak naprawdę z wiernymi cierpiącymi biedę z powodu zmiany systemu? Czy czują i widzą tą biedę, którą nasłały nasze "wspaniałe" rządy? A ponoć przypisują sobie rolę "pasterzy" będących razem ze stadem owieczek i cierpiących jak i one? Są razem i rozumieją? Komu te głupie komunały? Tylko głupiemu "na oczy". Dla ewangelizacji potrzebne są wyrwane, dzięki usłużnym religiantom w Urzędzie, tereny parku w środku miasta abp. Głodziowi-flaszce, bo miał fantazję założenia hodowli danieli? O co chodzi?? Gdzie tu religia, gdzie posłannictwo, powołanie (najgłupsze określenie jakie słyszałem)! Co mamy w zamian? Ano modlitwa. Do kogo i o co? Skuteczna? Jak cholera nie! Ilu jeszcze dokładnie ślepych Polaków mamy? Mamy czekać jak wymrą? Dziwne, że rodzą się nowi bezmózgowcy. Czyja i jaka to "robota"?
Eeeeh...dam spokój. Lekarz zalecał by się nie denerwować.
Pozdrawiam.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Arminius (25555 punktów)modlitwa terapeutyczna
"Ja tak tylko od siebie zapytam - Ojcze Nasz, czy ty to słyszysz?"

Jednakże nawet jak nie słyszy, to nalezy pamiętać, iż w okreśonych okolicznościach przyrody modlitwa posiada znaczenie terapeutyczne - ludziom cierpiącym, chorym pozwala lepiej znosić udrękę, poprawia ich ogólne samopoczucie. Poniżej podaję fragment artykułu , w którym zaleca się uznanie modlity jako środka psychoterapeutycznego do radzenia sobie z bólem i chorobą oraz poprawiającego ogólne samopoczucie. Oczywiście dotyczy to ludzi wierzących. Szczegóły w:

www.mja.co(*)icine-how-much-have-we-learned

"In the clinical context, prayer should not be specifically prescribed or seen as a substitute for medical treatment, but should be recognised as an important resource for coping with pain and illness and improving health and general wellbeing"
06-02-2017 17:42 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Odp: modlitwa terapeutyczna
>zaleca się uznanie modlity jako środka psychoterapeutycznego do radzenia sobie z bólem i chorobą oraz poprawiającego ogólne samopoczucie.

Porównaj koncentrację na oddechu podczas medytacji. Zdaje się, że chodzi o cykliczność zachowań i ich wpływ na psychikę bez względu na treść.
Badania mózgu (tomografia, itp.) podczas modlitwy nie wskazują nic specyficznego. Opisano zwiększona aktywność ośrodków emocjonalnych mózgu podczas modlitwy. Co ciekawe podczas modlitwy aktywne są te partie mózgu, których aktywność rośnie podczas kontaktów z ludźmi (co sugerowałoby interprteację modlitwy jako dialogu w istocie społecznego) Por. Uffe Schjødt.

Po odcedzeniu ontologicznych fikcji to i owo z religii okaże się z pewnością praktyczne.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
06-02-2017 20:38 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)hezychazm oraz medytacja ignacjańska
"Porównaj koncentrację na oddechu podczas medytacji. Zdaje się, że chodzi o cykliczność zachowań i ich wpływ na psychikę bez względu na treść."

Prawosławna medytacja czyli hezychazm, katolickie "Ćwiczenia duchowe" Loyoli - czyli medytacja ignacjańska. I już mamy prawie chrześcijańską jogę. I z jakimi potencjalnymi dobroczynnymi skutkami? Słowem, cudze chwalicie, swego nie znacie.
08-02-2017 16:19 
 Ocena 2 na 2
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: hezychazm oraz medytacja ignacjańska
>"Porównaj koncentrację na oddechu podczas medytacji. Zdaje się, że chodzi o cykliczność zachowań i ich wpływ na psychikę bez względu na treść."

Treść ma znaczenie. W medytacji chodzi o przejście z personalizmu na apersonalizm (ja to suma procesów, a nie podmiot obdarzony wolną wolą) i przejście z trybu wiary na tryb niewiary i sceptycyzmu. Chodzi o wyciszenie emocji i zmianę podejścia do nich i do świata.

>Prawosławna medytacja czyli hezychazm, katolickie "Ćwiczenia duchowe" Loyoli - czyli medytacja ignacjańska. I już mamy prawie chrześcijańską jogę. I z jakimi potencjalnymi dobroczynnymi skutkami? Słowem, cudze chwalicie, swego nie znacie.

Takie coś nie może działać. Chrześcijańska medytacja to podobne stwierdzenie jak narkotykowy odwyk od hery za pomocą ćpania amfy. Religijna medytacja to oksymoron. Religia to choroba, a medytacja to proces zdrowienia z wiary.
09-03-2017 17:41 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>...katolickie "Ćwiczenia duchowe" Loyoli - czyli medytacja ignacjańska. ...Słowem, cudze chwalicie, swego nie znacie.

No to poznajmy to swoje...

Cytat:
Tydzień I
...
Ćwiczenie piąte.
Rozmyślanie o piekle.
...
Wprowadzenie 1. Ustalenie miejsca. Tu widzieć oczami wyobraźni długość, szerokość i głębokość piekła.
....
Słuchać uszami lamentów, wycia, krzyków i bluźnierstw przeciw Chrystusowi...
Węchem wąchać dym, siarkę, kał i zgniliznę.
...
Zakończyć odmawiając Ojcze nasz.


I.Loyola Ćwiczenia duchowne, w:Pisma wybrane II,Kraków 1968, s.116-117

Swojskie, prawda? Grzech cudze chwalić...


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>...katolickie "Ćwiczenia duchowe" Loyoli - czyli medytacja ignacjańska. ...Słowem, cudze chwalicie, swego nie znacie.

Ciekawe o co chodzi!
Czyżby znowu filozofia szewca Ignacego w "szewski" poniedziałek?

>No to poznajmy to swoje...
> Cytat:
Tydzień I
>...
>Ćwiczenie piąte.
>Rozmyślanie o piekle.
>...
Jest zaliż dowód na istnienie piekła? My go nie widzimy, a więc nie wyobrażamy. Tak jak nie wiemy, co to Niebo w pojęciu nauk chrześcijańskich. Gdzie ono jest jeśli wiemy mało jeszcze, ale wystarczająco dużo by mówić o Kosmosie?

>Wprowadzenie 1. Ustalenie miejsca. Tu widzieć oczami wyobraźni długość, szerokość i głębokość piekła.
>....

Jeśli mówimy po prostu o wymiarach to tym bardziej nie wiemy, zważywszy iż jest ogromne na tyle by pomieścić wszystkich dotąd umarłych grzeszników świata, jeśli nie wiemy gdzie ono zacz jest. Niech KrK ustali w końcu gdzie to piekło!

>Słuchać uszami lamentów, wycia, krzyków i bluźnierstw przeciw Chrystusowi...
>Węchem wąchać dym, siarkę, kał i zgniliznę.
>...

Obrazowanie tej potworności jest tylko bajkowym zabiegiem by wywołać strach przed niczym nie sprawdzalnym i udowodnionym.
To tam się palą przez wieczność ciała (sic!) czy może dusze niematerialne? Coś materialnego pali się nie wieczność ale stosunkowo krótko, jak te ciała na inkwizycyjnych stosach masowo niewinnych jak najbardziej. A proszę powiedzieć jak palą się dusze niematerialne i to całą wieczność??? Co to jest reakcja spalania?? Do palenia się potrzebna materia. A dusze??? Są niematerialne! O co chodzi w tym kompletnym bałaganie myślowym?? To dusze jęczą, ba wyją, srają pod siebie i co ciekawsze gniją śmierdząco jak nawet ciało biskupa lub papieża, a nie palą się? Noś q.wa o co chodzi?? Co to za święty obłęd??


>Zakończyć odmawiając Ojcze nasz.


Koniec kursu. CO ZA ULGA! Pozostają wtedy dwa wyjścia. Albo iść na piwo i dziewczyny zwłaszcza jeszcze niewinne, albo zatłuc publicznie takich DRANI, co szerzą takie niestworzone głupoty idioty.
>I.Loyola Ćwiczenia duchowne, w:Pisma wybrane II,Kraków 1968, s.116-117
>Swojskie, prawda? Grzech cudze chwalić...
>
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

>


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: modlitwa terapeutyczna
>"Ja tak tylko od siebie zapytam - Ojcze Nasz, czy ty to słyszysz?"
>Jednakże nawet jak nie słyszy, to nalezy pamiętać, iż w okreśonych okolicznościach przyrody modlitwa posiada znaczenie terapeutyczne
Zgoda, ale nie o to pytałem, czy słyszy modlitwy, lecz o to, czy słyszy co ogłosiła rosyjska uczona...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Appenzeller (3118 punktów)Odp: Modlitwa zabija...
Tytuł wątku dobrany z wdziękiem

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Tytuł wątku dobrany z wdziękiem
Dzięki.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
komandor (30 punktów)
>"Modlitwa zabija zarazki, leczy z masturbacji i jest lepsza od antybiotyków.

Co znaczy "leczy z masturbacji"? Z głodu też leczy?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Co znaczy "leczy z masturbacji"? Z głodu też leczy?
W 5 punkcie artykułu dwóch przebierańców to wyjaśnia - film...:
natemat.pl(*)oscielnych-pogladow-na-zdrowie

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-02-2017 12:54 
 Ocena 1 na 1
komandor (30 punktów)
"Poznańscy zakonnicy Leonard Bielecki i Franciszek Chodkowski są pewni, że masturbacja jest grzechem i nałogiem, z którym trzeba jak najszybciej się uporać."

No jeżeli są pewni to chyba nie ma co dyskutować.
09-02-2017 13:50 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
"Nie wyleczymy się z masturbacji bez pomocy przyjaciół."

Widzę, że zawzięcie leczą się z tego nałogu. Podpowiem, że pić i palić też jest przyjemniej w towarzystwie.

Wenancjusz (16441 punktów)
>"Nie wyleczymy się z masturbacji bez pomocy przyjaciół."
>Widzę, że zawzięcie leczą się z tego nałogu. Podpowiem, że pić i palić też jest przyjemniej w towarzystwie.
>

Mało! Nie pij, nie pal, nie interesuj się sexem, a UMRZESZ ZDROWSZY! Gratuluję takiej niezwykłej śmierci. UMARŁ ZDROWY NA CIELE I DUSZY!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
oportunista (1711 punktów)
Nie wiem czy dobrze doczytuje intencje, próbujesz wykpić coś, co wydaje się w oczywisty sposób bezsensowne. Niestety nie jest bezsensowne myślenie i propagowanie tego typu twierdzeń. Bez sensu jest Twoja postawa i sposób główkowania, bo myśleniem tego nazwać nie można. Ceremoniał w życiu każdego człowieka odgrywa ogromną rolę i nie ma znaczenia czy ma on znamiona racjonalnego postępowania. Takie czynienie znaku krzyża przed jedzeniem przykładowo, jest potwierdzeniem przynależności do społeczności, odwołaniem się do siły wyższej. Jest spełnieniem obowiązku, gwarantującego pomyślność, a zatem wiarę w pomyślność, optymizm, lepsze samopoczucie .... Udowodnionym statystycznie jest, że gadżety przynoszące szczęście, rzeczywiście ich posiadaczom ułatwiają życie. To wiara pozwala im wykonywać obowiązki codzienne z lepszym i wydajniejszym skutkiem. Optymiści są zdrowsi i szczęśliwsi, również są zasobniejsi w dobra doczesne. Dotyczy to ludzi z umiejętnością zachowania umiaru i dystansu. Kilka lat temu, ateiści z tego portalu, postanowili sobie zrobić focie pod ufundowanym przez siebie banerem, pojawiła się tam garstka, coś koło dziesiątki głosicieli prawdy, nawet międzynarodówki nie odśpiewali. Tymczasem prawda ponoć leży po środku, niestety przy takim rozłożeniu sił, sam się domyśl gdzie ów środek funkcjonuje.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Nie wiem czy dobrze doczytuje intencje,
Źle. Zaklinanie laski nie uczyni z niej węża, takie cuda tylko w Biblii...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-03-2017 20:14 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Nie wiem czy dobrze doczytuje intencje, próbujesz wykpić coś, co wydaje się w oczywisty sposób bezsensowne.

No w końcu w tym towarzystwie mówi ktoś z sensem. Przynajmniej wstęp był dobry.

>Niestety nie jest bezsensowne myślenie i propagowanie tego typu twierdzeń. Bez sensu jest Twoja postawa i sposób główkowania, bo myśleniem tego nazwać nie można.

Stwierdzam to samo. Bo myślenie ma jednak, choćbyś nie chciał ma jakieś racjonalistyczne podstawy.

>Ceremoniał w życiu każdego człowieka odgrywa ogromną rolę i nie ma znaczenia czy ma on znamiona racjonalnego postępowania.

Tak. To są pozostałe ślady przesądów nie mających żadnego uzasadnienia w realiach.

>Takie czynienie znaku krzyża przed jedzeniem przykładowo, jest potwierdzeniem przynależności do społeczności, odwołaniem się do siły wyższej. Jest spełnieniem obowiązku, gwarantującego pomyślność, a zatem wiarę w pomyślność, optymizm, lepsze samopoczucie ....

Są tacy, a jest ich dużo, iż w to wierzą. Prawdziwemu niewierzącemu to nie przeszkadza.

>Udowodnionym statystycznie jest, że gadżety przynoszące szczęście, rzeczywiście ich posiadaczom ułatwiają życie.

Powątpiewam w tą statystykę niezrozumiałą (wskaż gdzie takowa jest?). Co? Wchodzimy w sferę bajęd? Podaj tą statystykę.

>To wiara pozwala im wykonywać obowiązki codzienne z lepszym i wydajniejszym skutkiem.

Masz na to też statystykę jakową? Ja np. wiem i wiedzą wszyscy w Polsce, że więzienia są pełne deklarowanych katolików.

>Optymiści są zdrowsi i szczęśliwsi, również są zasobniejsi w dobra doczesne. Dotyczy to ludzi z umiejętnością zachowania umiaru i dystansu. Kilka lat temu, ateiści z tego portalu, postanowili sobie zrobić focie pod ufundowanym przez siebie banerem, pojawiła się tam garstka, coś koło dziesiątki głosicieli prawdy, nawet międzynarodówki nie odśpiewali.

Tu już błądzisz. Co ma międzynarodówka do wiary lub niewiary? Widać nie wiesz w jakiej okoliczności powstała międzynarodówka. Czy tam było coś o wierze w pojęciu siły nadprzyrodzonej? Nawet, widzę, nie znasz treści międzynarodówki.

>Tymczasem prawda ponoć leży po środku, niestety przy takim rozłożeniu sił, sam się domyśl gdzie ów środek funkcjonuje.

Dlaczego swojego założenia w kwestii wiary (religijnej) pomocnej we wszystkim, nawet w chorobach, nie próbujesz uzasadnić, a każesz mnie niewierzącemu się domyślać, gdzie jest środek/mediana skoro tak twierdzisz??


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365