Racjonalista - Strona głównaDo treści
Donald Trump jako reinkarnacja Wilhelma II

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
01-03-2017 10:44Arminius (25555 punktów)Donald Trump jako reinkarnacja Wilhelma II
Ocena 2 na 2
Agresywny, melodramatyczny, bezmyślny, emocjonalnie niezaspokojony, pełen kompleksów, bombastyczny, choleryczny, energiczny - hiperaktywny, przeczulony na punkcie swojego ego, powierzchowny, niezdolny do relaksu i wypoczynku, impulsywny, niezdolny do ciężkiej systematycznje pracy w celu osiągniecia końcowego efektu, zaskakujący woltami i nagłymi zwrotami postaw i akcji w polityce i życiu publicznym, bez poczucia granic, których nie należy przekraczać, żądny sukcesu, pochwał, poklasku i popularności, niezdolny do wyciągania racjonalnych wniosków z bieżących wydarzeń politycznych i historii.

A któż to taki?

Donald Trump czyli....... reinkarnacja ostatniego cesarze Niemiec Wilhelma II.
Wilhelm II - pomimo tych wszystkich cech charakteru jak wyżej - nie zostal jednak dyktatorem. Odstawił co prawda na bok wielkiego Bismarcka, zdecydowanie zbyt liberlanego, racjonalnego i praworządnego jak na jego gusta - tym niemniej jednak okazał się być za słabym aby porwać się na konstytucyjny ustrój Niemiec - z którego "żelazny kanclerz" uczynił niezwykle mocną konstrukcję. Czy w przypadku Donalda Trumpa będzie podobnie, czas pokaże.
A tymczasem zainteresowanych odsyłam do materiału traktującego o zadziwiających analogiach ( i różnicach też) między obecnym prezydentem USA a byłym cesarzem Niemiec.



"Kaiser Wilhelm was aggressive, thoughtless and extraordinarily maladroit. He earned a lengthy litany of criticisms. The Economist recently observed that he “grew up to be emotionally needy, bombastic, choleric, hyperactive and hypersensitive. His personality combined with the militaristic authoritarian culture of the Prussian court to create a monarch who was extraordinarily ill-suited to lead the most powerful country in Europe.”

"Historian Thomas Nipperdey called the kaiser “gifted,” but also “superficial, hasty, restless, unable to relax, without any deeper level of serious, without any desire for hard work or drive to see things through to the end, without any sense of sobriety, for balance and boundaries, or even for reality and real problems, uncontrollable and scarcely capable of learning from experience, desperate for applause and success.”

"Kaiser Wilhelm insisted on gaining Germany “a place in the sun” by fair means or foul. Although he was nothing like Adolf Hitler in power or intention, he managed to offend ally and adversary alike. There was no Twitter then, but in 1895 the kaiser dispatched an encouraging telegram to the Boers, who were resisting British troops in the Transvaal. This won neither him nor Germany any friends or plaudits across the English Channel.
In 1900 German soldiers joined an international expedition to suppress the anti-Western “Boxer Rebellion” in China. He told them: “Just as a thousand years ago the Huns under their King Attila made a name for themselves, one that even today makes them seem mighty in history and legend, may the name German be affirmed by you in such a way in China that no Chinese will ever again dare to look cross-eyed at a German.” The term “Hun” was put to propaganda use against Germany during World War I.Five years later, he inflamed tensions with France by visiting Morocco and backing the kingdom’s independence against Paris. His conduct also offended friendly states and lost Berlin support at the international conference called to defuse the crisis. In 1908, Kaiser Wilhelm gave an indiscreet, boastful, condescending interview in the Daily Telegraph, a leading British paper. During the interview, he called the British “mad” and said the German navy targeted Japan. So hostile was the reaction at home, as well as overseas, that the chastened monarch tempered his future foreign ventures."


nationalin(*)-the-last-german-emperor-19265
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Trump po prostu ma kasę i odpowiednio ją zainwestował. To świetny przykład różnicy między inwestowaniem prywatnych pieniędzy, a inwestowaniem "wspólnych". Trump praktycznie kupił sobie poparcie, co wyznaczy pewnie nowy trend w demokracji. Ludzie Trumpa pomyśleli co trzeba zrobić aby przekonać wyborców #manipulacja plebsem. Trump po prostu jest człowiekiem jakiego chce motłoch. Odzwierciedla ich cechy. W dodatku wiedział jak przekonać niezdecydowanych i trafić do nich marketingiem celowanym w konkretnego odbiorcę. W takiej sytuacji to, że sobie przeczy też może być elementem taktyki.
01-03-2017 17:06 
 Ocena 2 na 2
Matix (5786 punktów)
Mając wybór między Hilary, a Trumpem wybrałbym Trumpa.

"Głupi jak Niemiec"

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365