 |
Osobliwości mechaniki kwantowej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-04-2017 17:17 | Max Golonko (1811 punktów) | Osobliwości mechaniki kwantowej
5 na 5 | Naukowcy ujawnili jeden z najbardziej sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem efektów działania w naturze praw mechaniki kwantowej. Stworzyli cząstki o ujemnej masie, które popychane zamiast odlecieć szybciej przyspieszały w kierunku źródła wiązki popychającej. Kolokwialnie pisząc nagle odbijały się od niewidzialnej ściany. Zjawisko ma związek z Kondensatem Bosego Einsteina. Eksperyment ten może być przydatny do lepszego zrozumienia niektórych zjawisk obserwowanych w kosmosie, w których też najpewniej ujawnia się ujemna masa. Chodzi na przykład o gwiazdy neutronowe, czarne dziury i ciemną energię. Ciekawe jak? www.bbc.com/news/science-environment-39642992  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| wektorowski (42 punktów) | Teraz pozostaje tylko wyczekiwać momentu w którym naukowcom uda się rozwinąć obserwacje w użyteczne narzędzie dla inżynierów. Kto wie, może uda się jeszcze za naszego życia skutecznie zagiąć czasoprzestrzeń do podróży na ogromną skalę przy relatywnie niskim nakładzie energii?
|
|
 | | Max Golonko (1811 punktów) | wątpię bardzo
1. Już bylibyśmy skolonizowani
2. Loty skokowe są lotami w ciemno i na miejscu katastrofa gotowa
zapomnij!!!
|
|
|  | | wektorowski (42 punktów) | > wątpię bardzo> 1. Już bylibyśmy skolonizowaniNie wiadomo ile i co nas czeka, a przy rozległości wszechświata - chyba jest mało prawdopodobnym, aby ktoś do nas wpadł na kawę  > 2. Loty skokowe są lotami w ciemno i na miejscu katastrofa gotowaDlaczego w ciemno? Dysponując narzędziami matematycznymi i posiadając znaczną wiedzę astronomiczną, można przewidziec cel i jego otoczenie > zapomnij!!!eeeee
|
|
4 na 4 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Teraz tylko czekam aż potwierdzą naukowo moją tezę o możliwości posiadania ujemnego IQ
|
|
 | 4 na 4 | Max Golonko (1811 punktów) | > Teraz tylko czekam aż potwierdzą naukowo moją tezę o możliwości posiadania ujemnego IQ  > Odczep się wreszcie od słuchaczy Radia Maryja ! Bo cię Agnos zbanuje na tydzień in other case
|
|
 | | DyktaFon (9281 punktów) | > Teraz tylko czekam aż potwierdzą naukowo moją tezę o możliwości posiadania ujemnego IQ  > To już jest dawno udowodnione! Tu dowód: Jeśli ktoś, mając IQ np. 100 często słucha pewnego radia.... to to radio wyciąga z niego te IQ. I po pewnym czasie ten ktoś ma już np. IQ=90. No więc słucha jeszcze chętniej i dłużej... i to dalej wysysa... Przechodzimy do IQ=80. Idąc tym tropem w prosty i nieskomplikowany sposób (czysta matematyka!) osiągamy dowolny poziom IQ niższy od wyjściowego. Czyli np. ujemny. Co było do udowodnienia...
|
|
| |  | 1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | > To jedna z teorii, bo druga mówi, że mając IQ 100, po jakimś czasie słuchania ma się 90, czyli odjęło 10%, więc następnym razem odcina kolejne 10%, więc jest 81, potem 72,9 itd i nigdy nie dojdzie do absolutnego zera  > Dokładnie tak! To działa też w druga stronę. Mając IQ 100 i słuchając TOK-FM uzyskujemy z czasem kolejno 110, 121, 133, ... Miłego dnia
|
|
1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Czytałem o tym, lecz zjawisko jakie zauważyli, same w sobie, jest zdumiewające. Właśnie jedna z hipotez mówi o ujemnej masie (powtarzam hipotez). Jest to na razie niezrozumiałe i określenie "ujemna" masa, kłóci się z dotąd poznaną fizyką. Badania trwają, a jak wiadomo, to w fizyce kwantowej proces dość długi i drogi. W każdym bądź razie osobom o słabszej odporności psychicznej i szybko wyzwalającej się adrenalinie w nadmiarze może zawrócić w głowie. Zjawisko musi mieć charakter powtarzalności w różnych warunkach, a to jest masa eksperymentów. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | >Naukowcy... Stworzyli cząstki o ujemnej masie
Ha! Znaczy się teoria Stahla o flogistonie nie była taka niedorzeczna.
Drobner, też czasami nieważki...
|
|
3 na 3 | Jacholek (5699 punktów) | > Stworzyli cząstki o ujemnej masieCiekawe zjawisko ale proszę zwrócić uwagę iż określenie "negatywna masa" jest brane w cudzysłowie, tzn. układ zachowuje się tak jakby cząstki obdarzone były negatywna masą co może być związane z kolektywnym efektem kwantowym a nie z faktycznie (i dosłownie) negatywna masą. Przychodzi tu skojarzenie z zagadnieniem potencjalnie możliwej "negatywnej" masy grawitacyjnej antymaterii, co jest badane w dedykowanym temu zagadnieniu eksperymencie w CERNie alpha.web.cern.ch/node/248
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|