Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytatów Czar - XLII. Szamuely o hartowaniu przelaną krwią

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-06-2017 09:20Arminius (25555 punktów)Cytatów Czar - XLII. Szamuely o hartowaniu przelaną krwią
W rewolucji węgierskiej - IV 1919 - VIII 1919 - Żydzi odgrywali, podobnie jak w Rosji oraz w polskim ruchu komunistycznym, dominującą rolę. Symbolem krwawego terroru, rozpętanego przez węgierskich komunistów jest postać Beli Kuna. Jednakże w zakresie propagandowego uzasadniania potrzeby krwawego terroru oraz nawoływania do niego - inny wegierski Żyd: Tibor Szamuely - dzierży palmę pierwszeństwa. We władzach bolszewickich Węgier piastował on stanowisko zastępcy ludowego komisarza do spraw wojny oraz ludowego komisarza do spraw oświaty.
Terror narzucony Węgrom przez Żydów z Wegierskiej Republiki Rad - stał się bezpośrednim powodem znaczącego wzrostu nastrojów antyjudaistycznych i antysemickich na Węgrzech doby międzywojennej.

A oto dwie próbki - pełnych trzewiowych eksperesji - wynurzeń Tibora Szamuely - i jego apeli o skąpanie całego świata we krwi.

"Everywhere counter-revolutionaries run about and swagger; beat them down! Beat their heads where you find them! If counter-revolutionaries were to gain the upper hand for even a single hour, there will be no mercy for any proletarian. Before they stifle the revolution, suffocate them in their own blood!"
("Wszędzie kontrewolucjoniści uciekają w popłochu i chwieją się; powalajcie ich na ziemię! Rozwalajcie ich głowy jeżeli tylko ich napotkacie! Jeżeli tylko kontrewolucjoniści odzyskaliby przewagę chociażby na godzinę - nie byłoby żadnej łaski i przebaczenia dla jakiegokolwiek proletariusza. Nim uda się im stłamsić rewolucję, zadławcie ich w ich własnej krwi!" - tłumaczenie Arminius)

"Now the power is in our hands. Who wants the old reign to come back, they should be hanged quickly. The one of this kind must be neck-bitten. The victory of Hungarian proletariat till this time required no serious numbers of victims. But now there is the need of bloodshed. We mustn't be afraid of blood, the blood is like steel: strengthens the hearth and strengthens the proletarian class. Blood will make us gigantean. [...] We will exterminate the whole bourgeoisie, if we have to"
("Teraz władza jest w naszych rękach. Ci którzy chcą powrotu starych porządków - powinni być natychmiast powieszeni. Osobnikom tego rodzaju powinno się połamać karki. Zwycięstwo węgierskiego proletariatu do tego moemntu nie wymagało większej ilości ofiar. Ale teraz istnieje konieczność przelania krwi. Nie możemy bać się krwi, krew jest jak stal, wzmacnia ognisko domowe i hartuje proletariuszy. Krew uczyni z nas gigantów. Wyrżniemy całą burżuazję - jeżeli zajdzie taka potrzeba" - tłumaczenie Arminius).

Sangwinik był z tego Tibora co się zowie. Ciekawym czy później niejaki Ostrowski nie wziął sobie do serca jego teorii o hartowaniu się stali. Ciekawym też, czy przypadkiem Tibor nie był perwertem seksualnym o skłonnościach wampirycznych? A mówią, że Żydzi nie mają obsesji na punkcie krwi.



en.wikipedia.org/wiki/Tibor_Szamuely
en.wikipedia.org/wiki/Red_Terror_(Hungary)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)

>potrzeby krwawego terroru oraz nawoływania do niego - inny wegierski Żyd: Tibor Szamuely - dzierży
>palmę pierwszeństwa. We władzach bolszewickich Węgier piastował on stanowisko zastępcy ludowego
>komisarza do spraw wojny oraz ludowego komisarza do spraw oświaty.

Feliks Dzierżyński, polski szlachcic, był pierwszym szefem bolszewickiej bezpieki.
Wsłąwił się rewolucyjną czujnością, bezkompromisowością wobec wrogów ludu i elementów
antykomunistycznych. Wzorzec dla każdego radzieckiego komsomolca. Największy przyjaciel Lenina i Stalina.

Prosimy o sążnisty elaborat o "genie zbrodni" występującym w każdym Polaku.
Arminius (25555 punktów)statystyki
>Prosimy o sążnisty elaborat o "genie zbrodni" występującym w każdym Polaku.

Zna Pan statystyki dotyczące procentowego udziału Żydów w rewolucji rosyjskiej i innych rewlucjach bolszewickich ?

Niech się Pan dobrze zastanowi nad odpowiedzią - i nie strzela głośno i niecelnie. Jeżeli będzie to konieczne - będe zmuszony zasypać Pan statystyką po same uszy - która będzie krzyczącym dowodem na ogromną nadreprezentację Żydów w komunizmie oraz bolszewickim aparacie represji. Albo jeszcze lepiej - cały wątek temu zostanie poświęcony

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365