 |
Ślepe ścieżki ewolucji i zagadkowy trop dwunożnych Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-09-2017 11:43 | Max Golonko (1811 punktów) | Ślepe ścieżki ewolucji i zagadkowy trop dwunożnych
3 na 3 | Być może pierwsze zejście z drzew i chodzenie na dwóch nogach pra-małpy spokrewnionej zapewne z szympansami dokonało się na Krecie. Niestety ten gatunek wymarł bezpotomnie i dopiero Australopitek dożył (w swoich potomkach) naszych czasów. Tak czy owak jest to zupełnie sprzeczne z Biblią, a ponadto pokazuje jak dziwną jest koncepcja "Inteligentnego Projektu", skoro tyle gatunków przepadało bezpotomnie nic nie wnosząc w powstawanie człowieka ani też w powstanie innych gatunków służących człowiekowi do zagospodarowywania ziemi. Ślepe uliczki śmierci gatunków to prawie cała historia życia. Także świadomego. Można zgadywać, że te chodzące po Krecie osobniki nie tylko były świadome lecz mogły nawet posługiwać się jakimś skromnym językiem skoro były zapewne dalej w rozwoju intelektualnym niż szympans. Tym bardziej że szympans (Kanzi) opanował i używa kilkaset słów klikanych na lexigramie. Cześć ich pamięci! wyborcza.p(*)odkrycie-polakow.html#BoxGWImg | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | >... pierwsze zejście z drzew i chodzenie na dwóch nogach pra-małpy spokrewnionej zapewne z szympansami dokonało się na Krecie. >Niestety ten gatunek wymarł bezpotomnie...
Nie sądzę. Spójrz wkoło, ilu Kretynów...
Ba! To nawet jedna z najbardziej krzepkich linii rozwojowych homo.
Drobner, genealog-obserwator
|
|
 | | Max Golonko (1811 punktów) | >>... pierwsze zejście z drzew i chodzenie na dwóch nogach pra-małpy spokrewnionej zapewne z szympansami dokonało się na Krecie. >>Niestety ten gatunek wymarł bezpotomnie... >Nie sądzę. Spójrz wkoło, ilu Kretynów... >Ba! To nawet jedna z najbardziej krzepkich linii rozwojowych homo.
No tak, 30% Polaków wierzy w nieprawdziwość teorii Ewolucji. Jesteśmy 100 lat za Murzynami.
|
|
|  | 1 na 1 | ZaKotem (8733 punktów) |
>No tak, 30% Polaków wierzy w nieprawdziwość teorii Ewolucji. Jesteśmy 100 lat za Murzynami.
Nie wiem, jak jest z tym w Kenii czy w Zambii, ale sądzę, że jednak gorzej. Ale w USA kreacjonistów jest ponad 40% i co z tego? I tak kraj ten przoduje w nauce i technice, w biologii również. Nieważne, ilu jest irracjonalnych ludzi, ważne, aby oni nie decydowali w sprawach nauki. W tej dziedzinie demokracja się nie sprawdza. Kreacjoniści są całkiem nieszkodliwi dopóki żyją w swym własnym świecie i uważają sobie, że wszyscy naukowcy należą do SPIZGU. Szczęść Boże. I nawet jeśli kreacjonistą jest prezydent czy minister to nic nie szkodzi dopóki uznaje on oczywistą w nowoczesnym państwie zasadę, że w sprawach nauki - a więc i edukacji - decydują naukowcy, a nie Wola Narodu, który z definicji ma rację.
|
|
| |  | | Irracja (4721 punktów) | > > decydują naukowcy, a nie Wola Narodu, który z definicji ma rację.... tak, zgadza się... decyduje Wola [Rydzyk] Narodu [Kaczyński i PiS]... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
|  | | Arminius (25555 punktów) | Gdzie jesteśmy??? |
> No tak, 30% Polaków wierzy w nieprawdziwość teorii Ewolucji. Jesteśmy 100 lat za Murzynami.A było dosłownie przed chwilą o rasizmie w Chinach i analogiach do jego polskich emanacji. www.racjonalista.pl/forum.php/s,748391
|
|
 | | tarkos (10757 punktów) | Odp: Ślepe ścieżki ewolucji i zagadkowy trop dwunożnych | > Kretynów... Kreteńczyków? >To nawet jedna z najbardziej krzepkich linii rozwojowych Natura zawsze była krzepka jak rzepka, a "homo" wątłe jak pascalowska trzcina - nie ma lekko proszę kolegi. >Drobner, genealog-obserwator Dlaczego nie kreator? > Bo przecież nie kreatura.
|
|
|  | | Drobner (19539 punktów) | Drobner, nie potwierdzający, nie zaprzeczający...
|
|
| Jacholek (5699 punktów) | Sprawa jest ciekawa ale dosyć kontrowersyjna więc trzeba cierpliwie poczekać na dalsze potwierdzenia słuszności wyciąganych wniosków.Niewątpliwie ewolucja kroczyła krętymi ścieżkami. Nomen Omen Kreta kojarzy się z kretyństwem którego nie brakuje w gatunku ludzkim i to mimo postępów wiedzy www.scienc(*)eases/2017/08/170831134221.htm
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | ksenofobii nie brakuje??? | > Nomen Omen Kreta kojarzy się z kretyństwem którego nie brakuje w gatunku ludzkim i to mimo postępów wiedzy> www.scienc(*)eases/2017/08/170831134221.htm  Ktoś zaś czytając passus jak wyżej może mieć skojarzenia z.... ksenofobią, której również nie brakuje "w gatunku ludzkim". Mnie Kreta nie kojarzy się z "kretyństwem". Kojarzy mi się - na przykład - z pałacem w Knossos.
|
|
| Irracja (4721 punktów) | Odp: Ślepe ścieżki ewolucji i zagadkowy trop dwunożnych | "Ludzka pycha - ewolucja..."
Jeden woła, mocno w sercu wzburzony, "Człowiek z prochu, został stworzony!". Drugi zaś krzyczy - " To pogląd złudny, Od zwierząt to, ewolucji proces trudny". Pewnie spór nierozstrzygnięty zostanie Lecz tutaj mam człeku, proste pytanie, Przecież dzieło mogło być doskonalone, Zaś pierwowzory, na drzewie zostawione. Więc z czegóż to wywodzisz swe prawa, Że "boża technologia" jest Ci tak... znana.
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
1 na 1 Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | >Być może pierwsze zejście z drzew i chodzenie na dwóch nogach pra-małpy spokrewnionej zapewne z >szympansami dokonało się na Krecie. >Niestety ten gatunek wymarł bezpotomnie i dopiero Australopitek dożył (w swoich potomkach) naszych >czasów. >Tak czy owak jest to zupełnie sprzeczne z Biblią, a ponadto pokazuje jak dziwną jest koncepcja W Biblii jest taki opis ziemi za Edenem. 1 Moj. 2:10-15 10. A rzeka wypływała z Edenu, aby nawadniać ogród. Potem rozdzielała się na cztery odnogi. 11. Nazwa pierwszej: Piszon. To ta, która opływa cały kraj Chawila, gdzie jest złoto, 12. A złoto tego kraju jest wyborne. Tam jest żywica bdelium i kamień onyksowy. 13. Nazwa drugiej rzeki: Gichon. To ta, która opływa cały kraj Kusz. 14. A nazwa trzeciej rzeki: Chiddekel. To ta, która płynie na wschód od Asyrii. Czwartą zaś rzeką jest Eufrat. 15. I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł. (BW)
Co jest ciekawego w tym opisie? Ciekawe są nazwy narodów i rzek, a przecież Adam niczego jeszcze nie nazwał. Zresztą, Adam nazwał tylko zwierzęta i to tylko te, które Pan Bóg do niego przyprowadził. Z całą pewnością nie mógł przyprowadzić żadnej ryby. I wydawałoby się, że Biblia nie daje wyboru, a jednak wybór jest. Wielu nazywa ten wybór sprzecznościami, bo faktycznie trudno pogodzić informacje typu - zróbcie cheruby na skrzyni <-> nie czyńcie żadnej podobizny itd. Dlatego też ja dokonałam wyboru narodów i to w dniu, w którym został stworzony Adam, a jeszcze nie miał żony Ewy, więc te narody nie pochodziły od Adama i Ewy. Byłyby to narody bez tzw. grzechu pierworodnego. I po co im ta religia z ofiarą na krzyżu? Oczywiście zrezygnowałam w ten sposób z religijnych nauk, a kolejne inf. w Biblii pozwoliły mi na dokonywanie wyborów nadal jak chociażby przy potopie, gdzie powinnam uwierzyć, że Ararat był najwyższą górą na świecie w ok. 2100 r p.n.e. A ponieważ w to nie wierzę, więc umieszczenie Noego na Araracie 17.07. podczas gdy szczyty gór ukazały się 1.10., co pozwala na zatopienie jego arki.
1 Moj. 8:4-5 4. I osiadła arka w siódmym miesiącu, siedemnastego dnia tego miesiąca, na górach Ararat. 5. A wody nadal opadały aż do dziesiątego miesiąca. W miesiącu dziesiątym, pierwszego dnia tego miesiąca, ukazały się szczyty gór. (BW)
I tak sobie myślę, że autor Biblii daje inny wybór, więc stwierdzenie "Tak czy owak jest to zupełnie sprzeczne z Biblią" niekoniecznie musi tak wyglądać.
|
|
 | | Max Golonko (1811 punktów) | >15. I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł. ... >I tak sobie myślę, że autor Biblii daje inny wybór, więc stwierdzenie "Tak czy owak jest to zupełnie sprzeczne z Biblią" niekoniecznie musi tak wyglądać.
Wierzysz w Boga? Konkretniej pisząc czy wierzysz w Jahwe.
|
|
|  | 1 na 1 Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | >>15. I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł. >... >>I tak sobie myślę, że autor Biblii daje inny wybór, więc stwierdzenie "Tak czy owak jest to zupełnie sprzeczne z Biblią" niekoniecznie musi tak wyglądać. >Wierzysz w Boga? Konkretniej pisząc czy wierzysz w Jahwe. Dzień stworzenia Adama; brak roślin i zwierząt, a zwłaszcza ryb. Zupełnie pusto. 1 Moj. 2:5-8 5. A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał rolę, 6. A tylko mgła wydobywała się z ziemi i zwilżała całą powierzchnię gleby, 7. Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą. 8. Potem zasadził Pan Bóg ogród w Edenie, na wschodzie. Tam umieścił człowieka, którego stworzył. (BW)
I wierząc religii do dnia stworzenia Adama Bóg, który stworzył Adama niczego nie stworzył. Nie spuścił też deszczu. I tu by była inf.,że Bóg Adama nie spuszcza deszczu i nie tworzy słowem. Biblia nie daje Bogu Adama prawa tworzenia, a zwłaszcza słowem.
|
|
| |  | | Max Golonko (1811 punktów) | już wiemy to był Troll słynny bóg ze stajni Terlika
|
|
| | |  | 1 na 1 Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | >już wiemy to był Troll słynny bóg ze stajni Terlika > Bóg ma to do siebie, że pojawia się i znika jak wielu przed kolejnym, kiedy człowiek o nim zapomina czy też, kiedy przestaje być ważny lub modny. W każdych jednak czasach potrzebny był jakiś Bóg w celu ratowania człowieka, tylko od czego? Od władzy innego człowieka nad nim? Ludzie dokonują złych wyborów czy też żadnych, bo ciągle wierzą w empatię, a wychodzi z tego polityk <-contra-> wyborca. Raczej człowiek nie idzie głosować w celu zmiany prawa, a w celu pozostawienia tego stanu w spokoju. Obecnie jednak musi zmienić sposób myślenia, o ile uda się uwierzyć w prawdziwość głosów większości. Tylko, że większości ciągle brak.
|
|
1 na 1 Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | Ewolucja nie stanowi problemu. Dla nauki ważny jest inny problem czyli fizyka kwantowa... też sporo kasy idzie w ten temat.
Jak zastosujesz metodę wychwyt elektronu przez proton to będziesz miał elektrony w jądrze atomowym. A nawet możesz sobie przerobić Glin na Magnez np;
"Wychwyt elektronu (zwany też odwrotną przemianą beta) - reakcja jądrowa, w której jeden z elektronów atomu jest przechwytywany przez proton z jądra atomowego, w wyniku czego powstaje neutron (pozostający w jądrze) i neutrino elektronowe, które jest emitowane.
p+ + e- → n + νe
Przykładowo:
26 13Al + e- → 26 12Mg + νe" -> Wikipedia
I tu by była jedna masa neutronu zwiększona o masę elektronu proton + elektron.
A druga masa neutronu jest mniejsza, bo proton ma mniejszą masę od neutronu, a po rozpadzie jeszcze mniejszą; masa zmniejszona o masę elektronu, bo masa pozytonu = masa elektronu.
"Rozpad beta plus (przemiana β+) - reakcja jądrowa, w której emitowana jest cząstka β+ (zwana pozytonem lub antyelektronem) oraz neutrino elektronowe.
Przykłady izotopów, które ulegają rozpadowi beta plus: 11C, 13N, 15O, 18F i 22Na.
Przykładowy zapis rozpadu:
6 11 C → 5 11 B + e + + ν e
Podczas rozpadu beta plus następuje przemiana protonu w neutron" -> Wikipedia
|
|
 | | Max Golonko (1811 punktów) | To żegnamy Trolla. Nie Combinuj bo sobie palce połamiesz od -am zamiast -em
Mariusz Agnosiewicz
wzywany
|
|
|  | 1 na 1 Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | >To żegnamy Trolla. >Nie Combinuj bo sobie palce połamiesz od -am zamiast -em >Mariusz Agnosiewicz >wzywany > Jakoś tak wygląda jakby to było do mnie. Ale każdy człowiek powinien być świadomy jaki też kit wciska mu nauka. Na tych kitach coś za wielu bogaci się. A przecież jest Papieska Akademia Nauk -> najlepsi z najlepszych; i kit roznosi się po świecie, a z nim pieniądze na te nauki.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|