 |
Krew na diamentach z Afryki Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-10-2017 10:03 | Arminius (25555 punktów) | Krew na diamentach z Afryki 0 na 2 | W lipcu 2010 r. izraelski dziennik "Haaretz" zamieścił następujące info: "W chwili obecnej co najmniej siedmiu izraelskich handlarzy bronią znajduje sie w zakładach karnych czterech państw: USA, Rosji, Francji I Wielkiej Bytanii - pod zarzutem nielegalnego handlu bronią. Niektórzy z nich są również podejrzani o takie przestępstwa jak: fałszowanie dokumentów, przekupstwa, pranie pieniędzy oraz nieprzestrzeganie embarga nakładanego przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Przypadki jak wyżej są marginalnie odnotowywanew w Izraelu - po czym się o nich zapomina. Wywołują one jednakże skumulowany efekt - kładący się cieniem na wizerunku Izraela, czy też raczej tego co z niego pozostało". ("At least seven Israeli arms dealers are currently in jail in four countries - the United States, Russia, France and Britain - on charges of illegal arms dealing. Some of them are also suspected of crimes such as forgery, bribery, money laundering and violating UN Security Council embargoes. Such arrests are briefly covered in Israel and then forgotten. But they have a cumulative effect that is very damaging to Israel's image, or what remains of it.") Stan rzeczy jak wyżej nie tylko że nie uległ zmianie w ciągu ostatnich 7 lat, przeciwnie nasilił się. Izrael to jeden z wiodących ośrodków nielegalnego handlu bronią w skali globalnej, a żydowscy dealerzy uchodzą za najbardziej cynicznych i bezwzględnych. Są to - co ukazuje wyśmienicie tekst z Haaretz - byli oficerowie izraelskiego wojska i funkcjonariusze Mosadu. W ich szczególnym zainteresowaniu pozostaje....Afryka. Bo tam są ogromne złoża diamentów ( handel oszlifowanymi diamentami - to bardzo licząca się gałąź izraelskiej gospodarki), które można pozyskiwać za bajecznie niewielkie sumy poprzez....dostarczanie - w bardzo wielu wypadkach z pogwałceniem prawa - broni afrykańskim reżimom oraz różnorakim zwalczającym sie nawzajem afrykańskim ugrupowaniom. Izraelska broń ma dobra markę - więc żydowscy handlarze śmiercią - mają wielu chętnych do robienia ciemnych interesów i jako tacy - finalnie - są współodpowiedzialni za śmierć i cierpienia setek tysięcy ofiar afrykańskich wojen i konfliktów. Z powodu powszechnych praktyk jak wyżej izraelskich handlarzy broni - w 2009 r. ONZ formalnie zarzuciła Izraelowi nielegalny import diamentów z Afryki ( szczególnie z Sierra Leone, Kongo i Angoli, Wybrzeżu Kości Słoniowej) i określiła proceder jak wyżej "bloody diamong trade" ("krwawy handel diamentami"). W raporcie traktującym o owym procederze podkreślono, iż w latach 90 - tych Rada Bezpeiczenstwa ONZ uchwalila kilka rezolucji zakazujących i ograniczających import surowych diamentów ze stref konfliktów w Afryce - w celu zlikwidowania źródeł finansowania owych konfliktów - które to zakazy nie były i nie są przestrzegane przez izraelskich dealerów bronią. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanych materiałów, zawierających multum soczystych szczegółów na temat. "Due to the fact that the weapons obtained by African countries in exchange for stealing diamonds are used in civil wars that claim the lives of tens of thousands of people, especially in Sierra Leone, the Congo and Angola, the United Nations has dubbed the Israeli diamond trade as the "bloody diamond trade". In 2009, the UN, via a panel of experts, formally accused Israel of being involved in the illegal import of diamonds from Africa. The report accused Israeli traders of having a direct relationship with the bloody diamond trade, particularly in the Ivory Coast and Sierra Leone. Although the UN Security Council passed several resolutions in the late 1990s banning and restricting the import of rough diamonds from conflict zones in Africa in order to prevent the use of financial revenues to prolong conflicts, Israel continues its theft."Nothing is more indicative of the severity of the situation than the period between 1997 and 2003, as it witnessed a dangerous escalation in the civil war index in the African continent. The wars aimed to control the diamond mines. These wars were characterised by the use of child soldiers in the conflicts. This wouldn't have happened if it weren't for the complicity of Israeli arms dealers who supply the warring parities with weapons and various equipment throughout the years. These wars have witnessed the involvement of several African leaders, such as former Liberian President Charles Taylor who was convicted by an international court of trading blood diamonds in 2004." www.haaret(*)-arms-deals-worldwide-1.299308www.middle(*)monds-weapons-and-settlements/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Sierra Leone - od czasu zakończenia wojny domowej w 2002 r. sytuacja w kraju jest stabilna. W Angoli od 2002 r. sytuacja się systematycznie stabilizuje. W Kongo panuje względny pokój od 2003 r. W Wybrzeżu Kości Słoniowej sytuacja również się stabilizuje od drugiej połowy lat dwutysięcznych. Wszystko to dzięki, miedzy innymi, cytuję - "dostarczaniu - w bardzo wielu wypadkach z pogwałceniem prawa - broni afrykańskim reżimom oraz różnorakim zwalczającym się nawzajem afrykańskim ugrupowaniom". A któż to potępia? Rada Bezpieczeństwa ONZ, czyli takie państwa, jak Stany Zjednoczone, Rosja, Francja czy Wielka Brytania, które w różnych afrykańskich sprawkach nigdy przecież nie maczały swoich arystokratycznych rączek, a już z pewnością nie mają żadnego apetytu na afrykańskie zasoby, wręcz nimi gardząc. 
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | kłamca czy ignorant??? | > Sierra Leone - od czasu zakończenia wojny domowej w 2002 r. sytuacja w kraju jest stabilna. W Angoli od 2002 r. >sytuacja się systematycznie stabilizuje. W Kongo panuje względny pokój od 2003 r. W Wybrzeżu Kości Słoniowej >sytuacja również się stabilizuje od drugiej połowy lat dwutysięcznych.Wniosek z Pana wywodów jest prosty. Nasycić zapalne regiony świata wszelakiego rodzaju bronią - i pokój tam nastanie per se? Problem tylko w tym, iż Pan skłamał stwarzając dla swojej konkluzji tezę, iż w tych wszystkich państwach jak wyżej sytuacja się "stabilizuje". Pominąwszy już taki drobiazg, iż owa "stabilizacja" może oznaczać śmierć i rany tysięcy ludzi - jej końca wcale a wcale nie widać. Takie Kongo - na przykład - to nadal "jądro ciemności" - w którym pławią się różnoracy Kurtze - często maści żydowskiej. "Political violence and government repression intensified in 2016 as President Joseph Kabila clung to power beyond his constitutionally mandated two-term limit, which ended on December 19, 2016, despite widespread opposition and international condemnation. As authorities deliberately stalled plans to organize elections, government officials and security forces systematically sought to silence, repress, and intimidate the growing coalition of voices calling for credible, timely elections. After weeks of intense negotiations, participants at talks mediated by the Catholic Church concluded an agreement on New Year's Eve. The deal, signed by representatives of Kabila's ruling coalition, the political opposition, and civil society, includes a clear commitment that presidential elections will be held before the end of 2017, that Kabila will not seek a third term, and that there will be no referendum nor changes to the constitution. However, the signatories had not agreed on a detailed calendar or plan for implementing the deal, Kabila himself had not signed the agreement, and it was not clear whether measures would be taken to end the climate of repression. In eastern Congo, the security situation remained volatile as numerous armed groups, and in some cases government security forces, viciously attacked civilians." www.hrw.or(*)ters/democratic-republic-congoKłamczuch z Pana - jak widać - bo nie sądze, że ignorant???
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: kłamca czy ignorant??? |
> Wniosek z Pana wywodów jest prosty. Nasycić zapalne regiony świata wszelakiego rodzaju bronią - i pokój tam nastanie per se?Jak ma się bardzo prosty umysł, to wtedy wszystkie wnioski wydają się proste i oczywiste. > Problem tylko w tym, iż Pan skłamał stwarzając dla swojej konkluzji tezę, iż w tych wszystkich państwach jak wyżej sytuacja się "stabilizuje".A co, znowu jakieś NGO finansowane z zagranicy zaczęły dolewać oliwy do ognia? > Kłamczuch z Pana - jak widać - bo nie sądze, że ignorant???Przynajmniej nie odmóżdżona antysemicka gnida. 
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
|
|
| |  | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | trafienie? | >>Wniosek z Pana wywodów jest prosty. Nasycić zapalne regiony świata wszelakiego rodzaju bronią - i pokój tam nastanie per se? >Jak ma się bardzo prosty umysł, to wtedy wszystkie wnioski wydają się proste i oczywiste.
Powiedziałbym prostackie i nawiedzone.
>Problem tylko w tym, iż Pan skłamał stwarzając dla swojej konkluzji tezę, iż w tych >wszystkich państwach jak wyżej sytuacja się "stabilizuje". >A co, znowu jakieś NGO finansowane z zagranicy zaczęły dolewać oliwy do ognia?
Tak, takie różne izraelskie MEMRI od nielegalnego handlu bronią i diamentami - którym przewodzą emerytowani oficerowie Mosadu.
>Kłamczuch z Pana - jak widać - bo nie sądze, że ignorant???
>Przynajmniej nie odmóżdżona antysemicka gnida.
O, wiadć że trafiłem w czuły punkt, bo plunął pan zawiesistą flegmą spod samego serducha.
|
|
| | |  | 1 na 3 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: trafienie? |
>Powiedziałbym prostackie i nawiedzone.
Dziękuję, że sam Pan przyznaje, iż przynajmniej niektóre z Pana wątków są bardzo marnej jakości.
>Tak, takie różne izraelskie MEMRI od nielegalnego handlu bronią i diamentami - którym przewodzą emerytowani oficerowie Mosadu.
Jest Pan, jak widzę, znowu dość słabo zorientowany w sprawach, które Pan porusza. Takie dziecko we mgle, którego paplaninę puszcza się mimo uszu, bo samo nie wie, co mówi. Jak się nie ma o czymś pojęcia, to lepiej skorzystać z okazji, żeby siedzieć cicho.
>O, wiadć że trafiłem w czuły punkt, bo plunął pan zawiesistą flegmą spod samego serducha.
Wiem, że płyny ustrojowe to ostatnio Pana szczególnie ulubione hobby, jak można wnioskować z kilku Pana ostatnich wątków, lecz moje intencje czyta Pan zupełnie błędnie. Chciałem tylko wyrazić w moich słowach pokorną wdzięczność za to, że w inwektywach był Pan łaskaw zatrzymać się na tych najlżejszych. Tylko tyle.
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | kto wie najlepiej | >Dziękuję, że sam Pan przyznaje, iż przynajmniej niektóre z Pana wątków są bardzo >marnej jakości.
To pańska teoria - prostacka i nawiedzona - że w Kongo sytuacja się ustablizowała. Jest to zapisane - i już Pan tego nie wymaże cenzuralnie - bo to nie Pan wątek.
>Jest Pan, jak widzę, znowu dość słabo zorientowany w sprawach, które Pan porusza. >Takie dziecko we mgle, którego paplaninę puszcza się mimo uszu, bo samo nie wie, co >mówi. Jak się nie ma o czymś pojęcia, to lepiej skorzystać z okazji, żeby siedzieć >cicho.
Moja orientacja w sprawach jak wyżej jest bez znaczenia. A żydowscy dziennikarze z dziennika "Haaretz" orientują się w tych sprawach doskonale - w każdym razie zdecydowanie lepiej niż ja i Pan.
>O, wiadć że trafiłem w czuły punkt, bo plunął pan zawiesistą flegmą spod samego >serducha. >Wiem, że płyny ustrojowe to ostatnio Pana szczególnie ulubione hobby, jak można >wnioskować z kilku Pana ostatnich wątków,
Których, bo akurat było ich sporo?
>Chciałem tylko wyrazić w moich słowach pokorną wdzięczność za to, że w inwektywach >był Pan łaskaw zatrzymać się na tych najlżejszych. Tylko tyle.
Zawsze może Pan na to liczyć. Moje riposty jakkolwiek dotkliwe - nigdy nie schodzą do poziomu gnid.
|
|
| | | | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: kto wie najlepiej |
>To pańska teoria - prostacka i nawiedzona - że w Kongo sytuacja się ustablizowała. >Jest to zapisane - i już Pan tego nie wymaże cenzuralnie - bo to nie Pan wątek.
W porównaniu do tego, co działo się w Kongo kilkanaście lat wstecz, aktualna sytuacja w Kongo jest bardzo dobra.
>Moja orientacja w sprawach jak wyżej jest bez znaczenia. A żydowscy dziennikarze z dziennika "Haaretz" orientują się w tych sprawach doskonale - w każdym razie zdecydowanie lepiej niż ja i Pan.
Może i się orientują. Oddzielną kwestią jest to, którą częścią swojej wiedzy się chwalą, a którą chowają pod przysłowiowym korcem.
>Których, bo akurat było ich sporo?
Przy czym ich ilość nie przechodzi wcale w jakość.
>Zawsze może Pan na to liczyć. Moje riposty jakkolwiek dotkliwe - nigdy nie schodzą do poziomu gnid.
Ośmielam się mieć inne zdanie w tej sprawie, dlatego tak jestem wdzięczny, że tym razem jednak się Pan pohamował.
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
|
|
| | | | | |  | | Arminius (25555 punktów) | erystyka relatywistyczna??? |
>W porównaniu do tego, co działo się w Kongo kilkanaście lat wstecz, aktualna sytuacja >w Kongo jest bardzo dobra.
Kluczysz pan - relatywizując - jak ów przysłowiowy słoń pod górę. W Kongo - co wynika z podlinkowanych materiałów - sytaucja jest nadal bardzo zła, szczególnie na wschodzie kraju. W każdym razie na tyle zła - że nie powinno się do tego kraju sprzedawać, nielegalnie, broni - w celu pozyskiwania za bezcen jego surowców, w tym diamentów.
>Może i się orientują. Oddzielną kwestią jest to, którą częścią swojej wiedzy się >chwalą, a którą chowają pod przysłowiowym korcem.
W każdym razie lepiej się orientują niż Pan.
>Których, bo akurat było ich sporo? >Przy czym ich ilość nie przechodzi wcale w jakość.
Pan myśli, iż tego typu konstatacje robią na mnie jakiekolwiek wrażenie??? Poza tym nadal nie odpowiedział Pan na pytanie, które?
>Ośmielam się mieć inne zdanie w tej sprawie, dlatego tak jestem wdzięczny, że tym >razem jednak się Pan pohamował.
Zgodnie z moimi zasadami ripostowania.
|
|
| | | | | | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: erystyka relatywistyczna??? |
>Kluczysz pan - relatywizując - jak ów przysłowiowy słoń pod górę. W Kongo - co wynika z podlinkowanych materiałów - sytaucja jest nadal bardzo zła, szczególnie na wschodzie kraju. W każdym razie na tyle zła - że nie powinno się do tego kraju sprzedawać, nielegalnie, broni - w celu pozyskiwania za bezcen jego surowców, w tym diamentów.
Sytuacja w Kongo jest bardzo dobra, a to między innymi dzięki temu, że rząd w końcu ma uczciwe pieniądze z eksploatacji krajowych zasobów.
>W każdym razie lepiej się orientują niż Pan.
Ależ ja wcale temu nie przeczę. Oddzielną kwestią jest to, jak tę orientację prezentują i komu ją sprzedają.
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
|
|
| | | | | | | |  | | Arminius (25555 punktów) | Kongo paradise? | >Sytuacja w Kongo jest bardzo dobra, a to między innymi dzięki temu, że rząd w końcu ma uczciwe pieniądze z eksploatacji krajowych zasobów.
Czyli Kongo to kraina miodem i mlekiem płynąca? Kiedy Pan tam emigruje?
>Ależ ja wcale temu nie przeczę.
Nieustannie Pan czemuś przeczysz i coś kwestionujesz. I już Pan sam się w tym pogubił.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|