worldspaceweek.pl/"8 października w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu, w godzinach 10-19, odbędzie się "konferencja", to znaczy masa wykładów i pokazów związanych z astronomią. Ponadto swoje stoiska będą miały firmy produkujące i sprzedające sprzęt astronomiczny (na pewno przyjedzie Taurus, będzie wrocławska Optopasja, i pewnie jeszcze kilka innych), a członkowie PTMA o/Wrocław będą pokazywać swoje teleskopy i odpowiadać na pytania wszystkich zainteresowanych tematem astronomii i amatorskich obserwacji astronomicznych. Plus cała masa innych atrakcji - odwiedźcie stronę World Space Week po szczegóły. Sporą część imprezy będzie można zwiedzić bez rejestracji i bez biletów, więc pomimo tego, że biletów już nie ma - na pewno warto się przejść i wziąć udział w tych wydarzeniach, które będą dostępne dla wszystkich zapraszamy wszystkich szczególnie na niedzielę do Hali w sobotą przewidziane są warsztaty dla dzieci (i nie tylko) ale niestety wejściówek już nie ma w niedzielę brak wejściówek tylko na konferencję. Wszystkie pozostałe atrakcje będą dostępne dla każdego. Ze swojej strony polecam pokazy łazików marsjańskich, które wygrywały międzynarodowe zawody, w tym również te organizowane pod patronatem NASA. Będą też stoiska firm związanych z branżą kosmiczną, wystawa astrofotografii, start balonu stratosferycznego oraz pokazy nieba ... o ile pogoda pozwoli. Włodarze Hali obiecali nam wygaszenie wszystkich świateł" Miłej nocy |