Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-03-2007 17:06frater (183 punktów)
(zablokowany)
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
sposób spojrzenia racjonalisty jest ograniczony, gdyż widzi tylko to co może dotknąć
Jest taka gra komputerowa `forever free`, w której w wirtualnym świecie 3D steruje się przez siebie stworzoną postacią.
www.voyagecenturyonline.com/basic_operation.php
Świat tamten jest analogiczny do naszego. Rozwijamy nasze `zręczności` rybołówstwo, szycie, rolnictwo, handel, obróbke metali, drewna itp
przenieśmy się wzrokiem w ten wirtualny świat 3D;
jeżeli ja chcę wykonać ruch postacią "AL" to ja frater mam nad nią władzę i zrobię to co jej nakażę, ale z punktu widzenia programu nie widać, że to ja steruję postacią gdyż jestem w innym wymiarze w stosunku do tych w grze - czyli racjonalista będąc w grze widzi, że postać się sama porusza
i sądzi ułudnie, że to ona myśli zamiast mnie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
Marian (5438 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>Jeteś racjonalistą, chyba nie od parady.
   Coś Ci się pomyliło. "Racjonalista" wcale nie oznacza "wszechwiedzący".

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
I Pan Bogusławski zostanie diakonem w wieku 103 lat...(wierzę,że wiek rzeczywisty podał)
To mogłoby być ciekawe.

NIE KLIKAĆ

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
Nie,żebym Cię straszył, ale placownik coś Ci obiecał za wklejanie tej historyjki...

NIE KLIKAĆ

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi Marian
Moje ciało jest tylko skafandrem...
To w takim razie co (kto) we mnie zaprzecza istnieniu duszy?
Bo to podobno dusza kieruje moimi działaniami w "3D realu".

NIE KLIKAĆ

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>Nie ma potrzeby, nad nami jest tylko świat astralny. Oczywiście są inne wymiary światów zrobionych na podobieństwo naszych wymiarów, ale stoją one poniżej świata astralnego
Mniemam,iż bezcelowym jest pytanie: skąd to wiesz?

NIE KLIKAĆ

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>>Marian; zdjęcia bądź linki. DOWODY
Eee? zdjęcia sprzed 15000 lat?

>jak człowiek to i osada (były od Adama i Ewy)
O? Naprawdę? A masz na to jakieś DOWODY???
Zdjęcia lub linki...:D



NIE KLIKAĆ

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi TyDraniu
>>Jest Pan na dobrej drodze by stać się gorliwym Katolikiem, przy całym szacunku dla Pana Osoby.
>Buahaha, sikam po nogach . Tego się ze strony fratera nie spodziewałem. Nie wiem, czy użył tej konstrukcji językowej specjalnie, ale rozbawiło mnie to.
He.He. Ty się nie śmiej , to może być ZNAK!!
Nie wiem jeszcze czego znak, ale frater coś wymyśli.

NIE KLIKAĆ

Marian (5438 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi dortmunda
>To jest tak jakbys czytal czasopismo "Wiedza i zycie" a potem tym samym sposobem dajmy na to Pismo Swiete ( czy inne pismo dotyczace ogolniemowiac ducha). Wtedy na "taka" wiare lepiej nic nie brac. To sa chyba dwa rozne tory i jeden skopia sie na zewnetrznym zrozumieniu drugi na wewnetrznym moze/ Mi sie wydaje ze dwa sie wzbogacaja.
   Co rozumiesz pod pojęciami "wewnętrzne rozumienie" i "zewnętrzne rozumienie"? Nie rozróżniam żadnych rodzajów rozumienia.

>W matematycznym swiecie tak.
   Nie w matematycznym świecie. W matematycznym świecie nie istnieją "fenomeny naturalne". Mówiłem o świecie realnym

>Ale swiat to bardziej "ozywiona" forma wspolzaleznosci. A dzialanie komputera jestem w stanie calkowicie zrozumiec, bo to czlowiek go wymyslil.
>Mozesz dostac materialy prosto od tworcy: Ze swiatem troche gorzej,
   Właśnie dlatego go badamy. Historia jasno pokazuje, że przyjmowanie na wiarę twierdzeń nt. świata realnego zgodnie ze swoimi preferencjami, może być sporą przeszkodą w poznawaniu świata.
   Trzeba wiedzieć, czego się nie wie, a nie luki w wiedzy wypełniać bogami, elfami i krasnoludkami.

Marian (5438 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>Marian; zdjęcia bądź linki. DOWODY
   Sugerujesz, że Wiki pisze bzdury? Popraw, podaj swoje źródła. Wiki to inicjatywa społeczna, zresztą, podobnie jak nauka. W haśle, do którego link podałem masz mnóstwo odnośników i linków. Jeszcze więcej po kliknięciu "English". Niestety, taki jest oficjalny stosunek nauki do tego zagadnienia. Nie czarujmy się, ale ewolucja to jedyne wyjaśnienie złożoności. Ani spontaniczne powstawanie, ani stworzenie niczego nie wyjaśnia (kto stworzył stwórcę?).
   A co ty masz? Jedną książkę?

>(oczywiście mówimy o człowieku a nie zwierzęciu)
   To może być dla Ciebie szok, ale człowiek jest zwierzęciem.

>nie chodzi nam o małpę z kawałkiem krzemienia w garści
   A może o małpę z komputerem na biurku? Najlepiej uznać, że homo sapiens sprzed 15000 to małpa była a nie człowiek.

Marian (5438 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>Od momentu objawień Matki Bożej w 1858 r. aż do naszych czasów, Lourdes pozostaje fenomenem, który szokuje nie tylko agnostyków i ateistów. Bez przerwy dokonują się tam ewangeliczne cuda wbrew wszelkim prawom natury i medycyny
   Zaraz przeczytam resztę, ale nie mogłem się powstrzymać. Co za bzdury. Na ponad 10 mln ludzi (80000 pielgrzymów na rok razy prawie 150 lat), którzy odwiedzili Lourdes, odnotowano 66 (!) potwierdzonych przypadków niewyjaśnionego wyzdrowienia (Richard Dawkins - "The root of all evil?", rozmowa z Liamem Griffinem z sanktuarium w Lourdes). Nie było żadnego przypadku odrośnięcia utraconej kończyny. Wszystkie dotyczyły schorzeń, które organizm może zwalczyć sam. Statystycznie, to nie stanowi żadnego dowodu. Bardziej prawdopodobne jest, że pielgrzymi złapią jakąś chorobę od innych obmywających się w tej samej wodzie, ale tego nikt nie liczy.

   Ok, no to przeczytałem. Czego to niby ma dowodzić? Jak czegoś nie wiemy, to mamy paść przed tym na kolana i uznać to za dzieło boże? Fakt, że takie rzeczy się zdarzają (i nie tylko w KK) świadczy, że jest to naturalny fenomen, który wymaga naturalnego wyjaśnienia (albo mistyfikacja).

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>>>A dlaczego nie uległo rozkładowi?
>>   Skąd mam wiedzieć?
>Jeteś racjonalistą, chyba nie od parady.
>Przepraszam za ten ton, ale ja jestem po Twojej stronie.
>`Kiedyś mi to chętnie wytłumaczysz dlaczego.`
>   W tym miejscu znajdował się tekst autorstwa Stefana Piotrowskiego zakończony w oryginale uwagą: Publikacja za zgodą redakcji "Miłujcie się". To jest drogi fratrze zwykła kradzież.
>   Tekst ten był już przez Ciebie dwukrotnie w całości wklejany w innych wątkach. Pomimo moich wcześniejszych ostrzeżeń powtórnie zaśmiecasz nim nasze forum. Występuję do kolegium moderatorów o rozważenie możliwości nałożenia bana.
>placownik - moderator

szkoda by było zmieniać nick

ja wiem, że jestem niewygodny do swiatopoglądu
najprościej kogoś zbamować

dziwna argumentacja

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi LEGION
>Ciekawostka przyrodnicza!!! Zerknijcie proszę tutaj!
>
[URL=http://world2.monstersgame.pl/?ac=vid&vid=35074322]NIE KLIKAĆ [/UR


BARDZO PROSZĘ ADMINISTRATORA, BY NIE PISAŁ NA MOICH POSTACH I NIE POPRAWIAŁ ICH, BO TO ZMIENIA SENS MOICH WYPOWIEDZI

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>BARDZO PROSZĘ ADMINISTRATORA, BY NIE PISAŁ NA MOICH POSTACH I NIEPOPRAWIAŁ ICH, BO TO ZMIENIA SENS MOICH WYPOWIEDZI

To one mają jakiś sens??? Kurczę, to jest dopiero niespodziewany zwrot akcji...
Moderator mu byki poprawia, a On jęczy jakby mu krzywdę robili.

NIE KLIKAĆ

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi Marian
>>Marian; zdjęcia bądź linki. DOWODY
>   Sugerujesz, że Wiki pisze bzdury? Popraw, podaj swoje źródła. Wiki to inicjatywa społeczna, zresztą, podobnie jak nauka. W haśle, do którego link podałem masz mnóstwo odnośników i linków. Jeszcze więcej po kliknięciu "English". Niestety, taki jest oficjalny stosunek nauki do tego zagadnienia. Nie czarujmy się, ale ewolucja to jedyne wyjaśnienie złożoności. Ani spontaniczne powstawanie, ani stworzenie niczego nie wyjaśnia (kto stworzył stwórcę?).
>   A co ty masz? Jedną książkę?
>>(oczywiście mówimy o człowieku a nie zwierzęciu)
>   To może być dla Ciebie szok, ale człowiek jest zwierzęciem.
>>nie chodzi nam o małpę z kawałkiem krzemienia w garści
>   A może o małpę z komputerem na biurku? Najlepiej uznać, że homo sapiens sprzed 15000 to małpa była a nie człowiek.

Bracie zdjęcia wykopalisk poproszę. Linki do stron archeologicznych. To co prezentujesz nazywam `laniem wody`.
To są ogólniki pokazujące ogólnie przyjete TENDENCJE
Mnie interesują dowdy pokazujace, ze istnialy siedliska ludzkie przed pietnastoma tysiącami lat.

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>>>A dlaczego nie uległo rozkładowi?
>>   Skąd mam wiedzieć?
>Jeteś racjonalistą, chyba nie od parady.
>Przepraszam za ten ton, ale ja jestem po Twojej stronie.
>`Kiedyś mi to chętnie wytłumaczysz dlaczego.`
>   W tym miejscu znajdował się tekst autorstwa Stefana Piotrowskiego zakończony w oryginale uwagą: Publikacja za zgodą redakcji "Miłujcie się". To jest drogi fratrze zwykła kradzież.

Spytajcie się pisma Katolickiego posiadającego Imprymatur, czy Je obchodzą Ich prawa autorskie.
Pozwolą Wam drukować do woli.

SENSEM CZŁOWIEKA NA ZIEMI JEST NIE MATERIA ALE ZBAWIENIE.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365