 |
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2007 17:06 | frater (183 punktów) (zablokowany) | Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło sposób spojrzenia racjonalisty jest ograniczony, gdyż widzi tylko to co może dotknąć Jest taka gra komputerowa `forever free`, w której w wirtualnym świecie 3D steruje się przez siebie stworzoną postacią. www.voyagecenturyonline.com/basic_operation.phpŚwiat tamten jest analogiczny do naszego. Rozwijamy nasze `zręczności` rybołówstwo, szycie, rolnictwo, handel, obróbke metali, drewna itp przenieśmy się wzrokiem w ten wirtualny świat 3D; jeżeli ja chcę wykonać ruch postacią "AL" to ja frater mam nad nią władzę i zrobię to co jej nakażę, ale z punktu widzenia programu nie widać, że to ja steruję postacią gdyż jestem w innym wymiarze w stosunku do tych w grze - czyli racjonalista będąc w grze widzi, że postać się sama porusza i sądzi ułudnie, że to ona myśli zamiast mnie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..| sceptymucha | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | Kolejny wyznawca Matrixa. Zenujace. Pozdrawiam |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > jeżeli ja chcę wykonać ruch postacią "AL" to ja frater mam> nad nią władzę i zrobię to co jej nakażę, ale z punktu> widzenia programu niewidać, że to ja steruję postacią gdyż> jestem w innym wymiarze w stosunku do tych w grze - czyli> racjonalista będąc w grze widzi, że postać się sama porusza> i sądzi ułudnie, że to ona myśli zamiast mnie.Nawet skrajny empirysta by tak nie pomyślał. Racjonaliści mają to do siebie, że rozum stawiają czasem nad empirię, a zazwyczaj starają się, że by oba te czynniki się uzupełniały. Przykład jest fatalnie dobrany. Ogólnie rzecz biorąc nasuwają mi się dwie przyczyny takiego błędu: a) nie Masz zielonego pojęcia co to racjonalizm( jako sposób odbierania rzeczywistości); b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum; Zalecam krótka sesję z Wiki, tak na początek. NIE KLIKAĆ |
| dżony | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku. Twoje fideistyczne dyrdymały nikogo tutaj nie poruszą.
Bo życie to nie gra.
- Nikt tutaj w nic nie gra. - Nikogo tutaj nie poruszą twoje nieba/piekła. - Odgrywanie roli małpki w twoim cyrku jest wyjątkowo obrzydliwe. Banany i klapsy nie zadziałają. |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku.Płodny tfurca. A jakoś nie Mamy serca ujemnych Mu walić... NIE KLIKAĆ |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło |
> Nawet skrajny empirysta by tak nie pomyślał.> Racjonaliści mają to do siebie, że rozum stawiają czasem nad empirię, a zazwyczaj starają się, że by oba te czynniki się uzupełniały.> Przykład jest fatalnie dobrany.> Ogólnie rzecz biorąc nasuwają mi się dwie przyczyny takiego błędu:> a) nie Masz zielonego pojęcia co to racjonalizm( jako sposób odbierania rzeczywistości);pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm> b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi. > Zalecam krótka sesję z Wiki, tak na początek.> NIE KLIKAĆ |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku.> Płodny tfurca. A jakoś nie Mamy serca ujemnych Mu walić...> NIE KLIKAĆ Mam prośbę byście się wczuli w temat bez uprzedzeń, ciekawych wątków na tym przykładzie jest wiele |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku.> Twoje fideistyczne dyrdymały nikogo tutaj nie poruszą.> Bo życie to nie gra.> - Nikt tutaj w nic nie gra.> - Nikogo tutaj nie poruszą twoje nieba/piekła.> - Odgrywanie roli małpki w twoim cyrku jest wyjątkowo obrzydliwe. Banany i klapsy nie zadziałają.wiara i rozum nie muszą się wzajemnie zwalczać, lecz powinny się wzajemnie uzupełniać, tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara by nie przekształciła się w błędny, bezrefleksyjny fideizm. Wiara nadaje ludzkiej egzystencji sens, ukazuje jej przyczynę i cel. Natomiast rozum sprawia, że wiara jest dojrzała i ugruntowana. Według Jana Pawła II, zarówno rozum i wiara, jako pochodzące od Boga nie mogą być ze sobą we wzajemnym antagonizmie. |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > pl.wikipedia.org/wiki/RacjonalizmRozumiem,że czytałeś. Na jakiej więc podstawie twierdzisz,że racjonaliści uważają, że postaci z gry podejmują decyzje samodzielnie? > >b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;> Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi.Zdolność poznawania zjawisk i wykrywania zależności między nimi. PWN NIE KLIKAĆ |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > wiara i rozum nie muszą się wzajemnie zwalczać, lecz powinny się wzajemnie uzupełniać,Nie mam nic przeciwko pysze rozumu. > tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara by nie przekształciła się w błędny, bezrefleksyjny fideizm.Jakoś nie zauważyłem, żeby się uzupełniały. > Wiara nadaje ludzkiej egzystencji sens, ukazuje jej przyczynę i cel. Natomiast rozum sprawia, że wiara jest dojrzała i ugruntowana.To bez wiary życie nie ma sensu? Dlaczego? > Według Jana Pawła II, zarówno rozum i wiara, jako pochodzące od Boga nie mogą być ze sobą we wzajemnym antagonizmie.Żeby ten argument działał musiałbym najpierw wierzyć w bogów i autorytet Jana Pawła II. NIE KLIKAĆ |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Nawet skrajny empirysta by tak nie pomyślał.> >Racjonaliści mają to do siebie, że rozum stawiają czasem nad empirię, a zazwyczaj starają się, że by oba te czynniki się uzupełniały.> >Przykład jest fatalnie dobrany.> >Ogólnie rzecz biorąc nasuwają mi się dwie przyczyny takiego błędu:> >a) nie Masz zielonego pojęcia co to racjonalizm( jako sposób odbierania rzeczywistości);> pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm> >b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;> Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi.> >Zalecam krótka sesję z Wiki, tak na początek.> > NIE KLIKAĆ > wiara i rozum nie przeciwstawiają się sobie, ale wspomagają się nawzajem, niczym Ťdwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdyť |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >wiara i rozum nie muszą się wzajemnie zwalczać, lecz powinny się wzajemnie uzupełniać,> Nie mam nic przeciwko pysze rozumu.> >tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara by nie przekształciła się w błędny, bezrefleksyjny fideizm.> Jakoś nie zauważyłem, żeby się uzupełniały.> >Wiara nadaje ludzkiej egzystencji sens, ukazuje jej przyczynę i cel. Natomiast rozum sprawia, że wiara jest dojrzała i ugruntowana.> To bez wiary życie nie ma sensu? Dlaczego?> >Według Jana Pawła II, zarówno rozum i wiara, jako pochodzące od Boga nie mogą być ze sobą we wzajemnym antagonizmie.> Żeby ten argument działał musiałbym najpierw wierzyć w bogów i autorytet Jana Pawła II.> NIE KLIKAĆ > Biada ludzkości, która traci zmysł prawdy, odwagę jej poszukiwania i nadzieję na dotarcie do niej. Konsekwencją tego byłby nie tylko kryzys wiary, ale samego sensu życia. Czy znane są Ci Bracie wywody filozofki św. Edyty Stein |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >wiara i rozum nie przeciwstawiają się sobie, ale wspomagają się nawzajem, niczym Ťdwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdyťNie wierzę w duchy i wolę po ziemi chodzić. NIE KLIKAĆ |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > > Biada ludzkości, która traci zmysł prawdy, odwagę jej poszukiwania i nadzieję na dotarcie do niej. Konsekwencją tego byłby nie tylko kryzys wiary, ale samego sensu życia.Ja szukam. Wiary we mnie nie ma, więc o kryzys też się nie martwię. > Czy znane są Ci Bracie wywody filozofki św. Edyty SteinNie, nie są mi znane. NIE KLIKAĆ |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm> Rozumiem,że czytałeś. Na jakiej więc podstawie twierdzisz,że racjonaliści uważają, że postaci z gry podejmują decyzje samodzielnie?> >>b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;> >Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi.> Zdolność poznawania zjawisk i wykrywania zależności między nimi.PWN> NIE KLIKAĆ Racjonalista musi dotknąć, żeby uwierzyć podchodzi także rozumowo, ale nie jest w stanie wznieść się ponad znane mu wymiary. Może powinniśmy rozpocząć od ogólnej teorii względności opublikowanej przez Alberta Einsteina w 1915 roku. Skrótowo odkrywa ona istnienie innych wymiarów. |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Racjonalista musi dotknąć, żeby uwieżyć> podchodzi także rozumowo, ale nie jest w stanie wznieść się> ponad znane mu wymiary.W jakim celu miałbym się tam wznosić? > Może powinniśmy rozpocząć od ogólnej teorii względności opublikowanej przez Alberta Einsteina w 1915 roku.> Skrutowo odkrywa ona istnienie innych wymiarów.Słaby jestem z fizyki, więc nie jestem w stanie sprawdzić tej teorii. NIE KLIKAĆ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|