Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-03-2007 17:06frater (183 punktów)
(zablokowany)
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
sposób spojrzenia racjonalisty jest ograniczony, gdyż widzi tylko to co może dotknąć
Jest taka gra komputerowa `forever free`, w której w wirtualnym świecie 3D steruje się przez siebie stworzoną postacią.
www.voyagecenturyonline.com/basic_operation.php
Świat tamten jest analogiczny do naszego. Rozwijamy nasze `zręczności` rybołówstwo, szycie, rolnictwo, handel, obróbke metali, drewna itp
przenieśmy się wzrokiem w ten wirtualny świat 3D;
jeżeli ja chcę wykonać ruch postacią "AL" to ja frater mam nad nią władzę i zrobię to co jej nakażę, ale z punktu widzenia programu nie widać, że to ja steruję postacią gdyż jestem w innym wymiarze w stosunku do tych w grze - czyli racjonalista będąc w grze widzi, że postać się sama porusza
i sądzi ułudnie, że to ona myśli zamiast mnie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
sceptymuchaOdp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
Kolejny wyznawca Matrixa. Zenujace.
Pozdrawiam

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
>jeżeli ja chcę wykonać ruch postacią "AL" to ja frater mam
>nad nią władzę i zrobię to co jej nakażę, ale z punktu
>widzenia programu niewidać, że to ja steruję postacią gdyż
>jestem w innym wymiarze w stosunku do tych w grze - czyli
>racjonalista będąc w grze widzi, że postać się sama porusza
>i sądzi ułudnie, że to ona myśli zamiast mnie.

Nawet skrajny empirysta by tak nie pomyślał.
Racjonaliści mają to do siebie, że rozum stawiają czasem nad empirię, a zazwyczaj starają się, że by oba te czynniki się uzupełniały.
Przykład jest fatalnie dobrany.
Ogólnie rzecz biorąc nasuwają mi się dwie przyczyny takiego błędu:
a) nie Masz zielonego pojęcia co to racjonalizm( jako sposób odbierania rzeczywistości);
b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;

Zalecam krótka sesję z Wiki, tak na początek.

NIE KLIKAĆ

dżonyOdp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku.
Twoje fideistyczne dyrdymały nikogo tutaj nie poruszą.

Bo życie to nie gra.

- Nikt tutaj w nic nie gra.
- Nikogo tutaj nie poruszą twoje nieba/piekła.
- Odgrywanie roli małpki w twoim cyrku jest wyjątkowo obrzydliwe. Banany i klapsy nie zadziałają.

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi dżony
>W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku.

Płodny tfurca. A jakoś nie Mamy serca ujemnych Mu walić...

NIE KLIKAĆ

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi LEGION

>Nawet skrajny empirysta by tak nie pomyślał.
>Racjonaliści mają to do siebie, że rozum stawiają czasem nad empirię, a zazwyczaj starają się, że by oba te czynniki się uzupełniały.
>Przykład jest fatalnie dobrany.
>Ogólnie rzecz biorąc nasuwają mi się dwie przyczyny takiego błędu:
>a) nie Masz zielonego pojęcia co to racjonalizm( jako sposób odbierania rzeczywistości);

pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm

>b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;

Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi.

>Zalecam krótka sesję z Wiki, tak na początek.
>
NIE KLIKAĆ


frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi LEGION
>>W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku.
>Płodny tfurca. A jakoś nie Mamy serca ujemnych Mu walić...
>
NIE KLIKAĆ


Mam prośbę byście się wczuli w temat bez uprzedzeń,
ciekawych wątków na tym przykładzie jest wiele

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi dżony
>W jaki sposób zdobyłeś tutaj aż 74 punkty? Jestem w szoku.
>Twoje fideistyczne dyrdymały nikogo tutaj nie poruszą.
>Bo życie to nie gra.
>- Nikt tutaj w nic nie gra.
>- Nikogo tutaj nie poruszą twoje nieba/piekła.
>- Odgrywanie roli małpki w twoim cyrku jest wyjątkowo obrzydliwe. Banany i klapsy nie zadziałają.

wiara i rozum nie muszą się wzajemnie zwalczać, lecz powinny się wzajemnie uzupełniać, tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara by nie przekształciła się w błędny, bezrefleksyjny fideizm. Wiara nadaje ludzkiej egzystencji sens, ukazuje jej przyczynę i cel. Natomiast rozum sprawia, że wiara jest dojrzała i ugruntowana.

Według Jana Pawła II, zarówno rozum i wiara, jako pochodzące od Boga nie mogą być ze sobą we wzajemnym antagonizmie.

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm

Rozumiem,że czytałeś. Na jakiej więc podstawie twierdzisz,że racjonaliści uważają, że postaci z gry podejmują decyzje samodzielnie?

>>b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;

>Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi.

Zdolność poznawania zjawisk i wykrywania zależności między nimi.PWN

NIE KLIKAĆ

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>wiara i rozum nie muszą się wzajemnie zwalczać, lecz powinny się wzajemnie uzupełniać,

Nie mam nic przeciwko pysze rozumu.

>tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara by nie przekształciła się w błędny, bezrefleksyjny fideizm.

Jakoś nie zauważyłem, żeby się uzupełniały.

>Wiara nadaje ludzkiej egzystencji sens, ukazuje jej przyczynę i cel. Natomiast rozum sprawia, że wiara jest dojrzała i ugruntowana.

To bez wiary życie nie ma sensu? Dlaczego?

>Według Jana Pawła II, zarówno rozum i wiara, jako pochodzące od Boga nie mogą być ze sobą we wzajemnym antagonizmie.

Żeby ten argument działał musiałbym najpierw wierzyć w bogów i autorytet Jana Pawła II.


NIE KLIKAĆ

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>>Nawet skrajny empirysta by tak nie pomyślał.
>>Racjonaliści mają to do siebie, że rozum stawiają czasem nad empirię, a zazwyczaj starają się, że by oba te czynniki się uzupełniały.
>>Przykład jest fatalnie dobrany.
>>Ogólnie rzecz biorąc nasuwają mi się dwie przyczyny takiego błędu:
>>a) nie Masz zielonego pojęcia co to racjonalizm( jako sposób odbierania rzeczywistości);
>pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm
>>b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;
>Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi.
>>Zalecam krótka sesję z Wiki, tak na początek.
>>
NIE KLIKAĆ

>
wiara i rozum nie przeciwstawiają się sobie, ale wspomagają się nawzajem, niczym Ťdwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdyť

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi LEGION
>>wiara i rozum nie muszą się wzajemnie zwalczać, lecz powinny się wzajemnie uzupełniać,
>Nie mam nic przeciwko pysze rozumu.
>>tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara by nie przekształciła się w błędny, bezrefleksyjny fideizm.
>Jakoś nie zauważyłem, żeby się uzupełniały.
>>Wiara nadaje ludzkiej egzystencji sens, ukazuje jej przyczynę i cel. Natomiast rozum sprawia, że wiara jest dojrzała i ugruntowana.
>To bez wiary życie nie ma sensu? Dlaczego?
>>Według Jana Pawła II, zarówno rozum i wiara, jako pochodzące od Boga nie mogą być ze sobą we wzajemnym antagonizmie.
>Żeby ten argument działał musiałbym najpierw wierzyć w bogów i autorytet Jana Pawła II.
>
NIE KLIKAĆ

>
Biada ludzkości, która traci zmysł prawdy, odwagę jej poszukiwania i nadzieję na dotarcie do niej. Konsekwencją tego byłby nie tylko kryzys wiary, ale samego sensu życia.

Czy znane są Ci Bracie wywody filozofki św. Edyty Stein

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>>wiara i rozum nie przeciwstawiają się sobie, ale wspomagają się nawzajem, niczym Ťdwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdyť

Nie wierzę w duchy i wolę po ziemi chodzić.

NIE KLIKAĆ

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
>> Biada ludzkości, która traci zmysł prawdy, odwagę jej poszukiwania i nadzieję na dotarcie do niej. Konsekwencją tego byłby nie tylko kryzys wiary, ale samego sensu życia.

Ja szukam. Wiary we mnie nie ma, więc o kryzys też się nie martwię.

>Czy znane są Ci Bracie wywody filozofki św. Edyty Stein

Nie, nie są mi znane.

NIE KLIKAĆ

frater (183 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi LEGION
>>pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm
>Rozumiem,że czytałeś. Na jakiej więc podstawie twierdzisz,że racjonaliści uważają, że postaci z gry podejmują decyzje samodzielnie?
>>>b) nie Masz pojęcia co to takiego ten rozum;
>>Rozum - zdolność ludzkiego umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi.
>Zdolność poznawania zjawisk i wykrywania zależności między nimi.PWN
>
NIE KLIKAĆ

Racjonalista musi dotknąć, żeby uwierzyć
podchodzi także rozumowo, ale nie jest w stanie wznieść się
ponad znane mu wymiary.

Może powinniśmy rozpocząć od ogólnej teorii względności opublikowanej przez Alberta Einsteina w 1915 roku.
Skrótowo odkrywa ona istnienie innych wymiarów.

LEGION (3161 punktów)Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło
W odpowiedzi frater
> Racjonalista musi dotknąć, żeby uwieżyć
>podchodzi także rozumowo, ale nie jest w stanie wznieść się
>ponad znane mu wymiary.

W jakim celu miałbym się tam wznosić?

>Może powinniśmy rozpocząć od ogólnej teorii względności opublikowanej przez Alberta Einsteina w 1915 roku.
> Skrutowo odkrywa ona istnienie innych wymiarów.

Słaby jestem z fizyki, więc nie jestem w stanie sprawdzić tej teorii.

NIE KLIKAĆ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365