 |
Łamanie Umów z Oslo przez Unię Europejską Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-10-2017 14:58 | Malgorzata Koraszewska (2836 punktów) | Łamanie Umów z Oslo przez Unię Europejską
1 na 3 | Według Umów z Oslo, podpisanych także przez Unię Europejską, na Obszarze C - terenach spornych Zachodniego Brzegu (nazywanych do lat 1950 Judeą i Samarią i przemianowanych na Zachodni Brzeg przez okupujące to terytorium w wyniku wojny agresywnej w 1948 r. Królestwo Haszymidzkie) Izrael miał tam sprawować wyłączną władzę administracyjna i militarną. Dalsze losy tych ziem miały być rozstrzygnięte w umowie pokojowej. Jordania (Królestwo Haszymidzkie) podpisała umowę pokojową 26 października 1994 r., zrzekając się wszelkich roszczeń do tych terenów. Ich los pozostał w zawieszeniu, ponieważ przywódcy palestyńscy raz za razem odrzucali wszystkie propozycje pokojowe, a więc Umowy z Oslo obowiązują nadal i Izrael nadal sprawuje wyłączną władzę na obszarze C (gdzie żyje mniej niż 10% ludności palestyńskiej Zachodniego Brzegu). Przywódcy palestyńscy jednak, chcąc zmienić sytuację demograficzną, by mieć silniejsze argumenty propagandowe przeciwko Izraelowi, nielegalnie przenoszą na te tereny spore grupy ludności, głównie będących nomadami Beduinów. Unia Europejska, nie kontaktując się z władzami izraelskimi, ale w stałym kontakcie w władzami Autonomii Palestyńskiej, pomaga im w tym zbożnym dziele zagrania Żydom na nosie i nielegalnie (czyli nie tylko bez żadnych pozwoleń, ale bez zawiadamiania władz izraelskich) buduje tam domy, szkoły, drogi, wierci studnie i robi wszystko, co może, by zasiedlić te tereny jak największą liczbą Arabów. Jest to ewidentne łamanie nie tylko prawa obowiązującego na tych terenach, ale także własnych zobowiązań Unii Europejskiej. Teraz, kiedy Izrael zburzył część tych nielegalnych budowli, Unia żąda odszkodowania. No cóż, Europa ma długą tradycję niechęci do Żydów i wyraźnie trudno jej się z tą tradycją rozstać. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Arminius (25555 punktów) | z perspektywy OCHA | > to ewidentne łamanie nie tylko prawa obowiązującego na tych terenach, ale także własnych zobowiązań> Unii Europejskiej. Teraz, kiedy Izrael zburzył część tych nielegalnych budowli, Unia żąda> odszkodowania. No cóż, Europa ma długą tradycję niechęci do Żydów i wyraźnie trudno jej się z tą> tradycją rozstać.A jak ten problem widzi OCHA (Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej): "Over 60 per cent of the West Bank is considered Area C, where Israel retains near exclusive control, including over law enforcement, planning and construction. Most of Area C has been allocated for the benefit of Israeli settlements or the Israeli military, at the expense of Palestinian communities. This impedes the development of adequate housing, infrastructure and livelihoods in Palestinian communities, and has significant consequences for the entire West Bank population. Structures built without permits are regularly served with demolition orders, creating chronic uncertainty and threat, and encouraging people to leave. Where the orders are implemented, they have resulted in displacement and disruption of livelihoods, the entrenchment of poverty and increased aid dependency. The humanitarian community has faced a range of difficulties in providing aid in Area C, including the demolition and confiscation of assistance by the Israeli authorities." "The targeting of key service infrastructure in already vulnerable communities in Area C in recent months has exacerbated the coercive environment and places residents at risk of forcible transfer. In August, on the eve of the new school year, the Israeli authorities requisitioned nine educational-related structures serving 170 children in three such communities." "The restrictive planning regime applied in Area C, which comprises over 60 per cent of the West Bank and where Israel retains near exclusive control, makes it virtually impossible for Palestinians to obtain building permits. This prevents them from developing basic services in their communities, including education. Over a third of the residential areas in Area C (189 out of 532) lack a primary school and children are forced to travel long distances, sometimes on foot, to reach the nearest school." Całość na: www.ochaopt.org/location/area-c
|
|
 | 5 na 5 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: z perspektywy OCHA | Już wiele razy udowodniłeś, że jesteś raczej tępy i raczej angielskiego również nie znasz. Po raz setny chyba łamiesz zasady Forum choć wielokrotnie zwracałem Ci uwagę, iż na tym Forum pisze się po polsku. Swoim postem złamałeś znów kilka zasad forumowych. 1. § 20. Nowy wątek powinien składać się z identyfikującego go tytułu oraz treści stanowiącej jego rozwinięcie, która stanowiłaby podstawę do dyskusji. Tytuł powinien być pisany w stylu zdaniowym (pierwsza litera wielka, dalsze - małe). Tytuł powinien skrótowo prezentować zawartość i tematykę wątku. Treść wątku nie może być tylko cytatem lub fragmentem skopiowanym z innego źródła (nie dotyczy działu ogłoszeń). Moderator może poprawić tytuł wątku, nie zmieniając znaczenia. 2. § 21. Treść wypowiedzi powinna być napisana w poprawnej polszczyźnie, bez błędów; w razie wątpliwości, należy posłużyć się słownikiem lub innym sposobem sprawdzania pisowni. 3. § 22. Wypowiadamy się w języku polskim. W tekście wypowiedzi dopuszczalne jest zamieszczanie cytatów w języku oryginału. Wyjątek stanowią wyznaczone działy anglojęzyczne oraz cytaty. 4. § 24. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku, zrozumiała dla innych Uczestników.
Dociera do Ciebie matole, że to Forum na pewne zasady?
|
|
|  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | matoł od zasad??? | >Dociera do Ciebie matole, że to Forum na pewne zasady?
A czy Pan zdaje sobie sprawę, iż zwracając się do kogokolwiek per "matole" - czyni Pan z siebie grubianina, którego opinie nie są warte złamanego szeląga???
|
|
| |  | 3 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | Matoł to matoł. | >A czy Pan zdaje sobie sprawę Wielokrotnie prosiłem Cię o nie zwracanie się do mnie per Pan >czyni Pan z siebie grubianina, którego opinie nie są warte złamanego szeląga??? Nazywanie Ciebie matołem, nie czyni moich wypowiedzi bezwartościowymi, tak jak Twoje nazistowsko-katolickie "normy" stylistyczno moralne nie czynią Twoich wypowiedzi bardziej wartościowymi. Wielokrotne próby dezawułowania moich wypowiedzi są rodzajem argumentu "ad personam" czyli próbą odwrócenia uwagi od argumentów merytorycznych w nich zawartych.
|
|
| | |  | 1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | wypowiedzi chamskie | >>A czy Pan zdaje sobie sprawę >Wielokrotnie prosiłem Cię o nie zwracanie się do mnie per Pan
Proszę wybaczyć, ale nawet w relacjach z panem nie stoczę się do poziomu chamstwa, tak bardzo charakterystycznego dla pańskiej osoby.
>Nazywanie Ciebie matołem, nie czyni moich wypowiedzi bezwartościowymi, tak jak Twoje >nazistowsko-katolickie "normy" stylistyczno moralne nie czynią Twoich wypowiedzi >bardziej wartościowymi.
Wypowiedzi chama są zawsze bezwartościowe lub mniej wartościowe od wypowiedzi osób prezentujących określoną kindersztubę.
>Wielokrotne próby dezawułowania moich wypowiedzi są rodzajem argumentu "ad personam" >czyli próbą odwrócenia uwagi od argumentów merytorycznych w nich zawartych.
Za to pańskie wypowiedzi, zaczynające się od określenia polemisty słowem "matoł" nie są "rodzajem argumentu", tylko są sensu stricto argumentem ad personam oraz celowym znieważeniem i są też - jako takie - sprzeczne z regulaminem tego forum
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: wypowiedzi chamskie | >Proszę wybaczyć, ale nawet w relacjach z panem nie stoczę się do poziomu chamstwa Jesteś na poziomie przegnitego mięsa milionów ofiar nienawiści rasowej. Twoje miejsce jest w zakładzie psychatrycznym na korekcie (jeśli to możliwe), a nie na Forum racjonalistów.
|
|
| | | |  | | Celecrin (6386 punktów) | >Proszę wybaczyć, ale nawet w relacjach z panem nie stoczę się do poziomu chamstwa Jesteś na poziomie przegniłego mięsa milionów ofiar nienawiści rasowej choć może nie powinienem tego mięsa, tych ciał z Tobą równać. Bo tym ofiarom należy się szacunek. Twoje miejsce jest w zakładzie psychiatrycznym na korekcie (jeśli to możliwe), a nie na Forum racjonalistów.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Malgorzata Koraszewska (2836 punktów) | Do Celecrina: chciałabym prosić o unikanie tego typu wypowiedzi w wątkach, które założyłam. Wykazywanie kłamstw, fałszerstw, obłudy i hipokryzji tego osobnika przez pokazywanie faktów jest znacznie lepszą metodą uświadamiania czytelników z kim mają do czynienia. Obrzucanie błotem nie przekona czytelników, a tego osobnika nic na świecie nie przekona, więc szkoda zachodu. Nie mówiąc już, że trochę błota zawsze przylgnie do rak rzucającego.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | przegniłe mięso | >>Proszę wybaczyć, ale nawet w relacjach z panem nie stoczę się do poziomu chamstwa >Jesteś na poziomie przegniłego mięsa milionów ofiar nienawiści rasowej choć może nie powinienem tego mięsa, tych ciał z Tobą równać. Bo tym ofiarom należy się szacunek. Twoje miejsce jest w zakładzie psychiatrycznym na korekcie (jeśli to możliwe), a nie na Forum racjonalistów.
Proszę się zastosować do prośby Pani Koraszewskiej, trzymać prowerbalną kindersztubę i nie rzucać wkoło capiącym mięsem.
|
|
1 na 1 | Malgorzata Koraszewska (2836 punktów) | Odp: Łamanie Umów z Oslo przez Unię Europejską | Już nawet niezależnie od tego, że Obszar C jest terenem spornym, że Unia Europejska łamie porozumienie, które sama podpisała, czy ktoś kiedyś słyszał o tym, by Unia nielegalnie budowała cokolwiek na terenach autentycznie i bezspornie okupowanych? Czy zbudowała bez żadnego pozwolenia i kontaktów z władzami okupacyjnymi na "tureckim" Cyprze? W Tybecie? Na Krymie? Na Saharze Zachodniej? Czy naprawdę Palestyńczycy na obszarze C żyją w o tyle gorszych warunkach niż ludzie na Saharze Zachodniej, że trzeba im nielegalnie pomagać, łamiąc własne zobowiązania?
|
|
 | | Malgorzata Koraszewska (2836 punktów) | I jeszcze wyjaśnienie zirytowanego tonu mojego pierwszego wpisu: świat obecnie pełen jest ludzi w całkowicie dramatycznej sytuacji - na przykład uchodźcom syryjskim (w tym również Palestyńczykom, których czwarte, a może i piąte pokolenie urodziło się na terenie Syrii, ale nie mają prawa do obywatelstwa syryjskiego) brakuje nie tylko szkoły w pobliżu, nie tylko szkoły w ogóle, nie tylko dachu nad głową, nie tylko opieki lekarskiej, ale bardzo często najbardziej podstawowej żywności. Ludzi w dramatycznych sytuacjach, dla których standard życia Arabów na Obszarze C Zachodniego Brzegu jest niedostępnym luksusem, jest pełno na świecie. Brakuje środków na pomoc dla nich. A jednak UE i ONZ przeznaczają olbrzymie sumy i są gotowe łamać prawo byle dostarczyć im pomoc, która o tyle bardziej potrzebna jest innym. Pokazuje to poniższy obrazek:  Tekst: - Halo, czy to ONZ? - Tak. - Nie mamy gazu. Ludzie marzną. Ludzie są głodni. Ludzie umierają. - Czy można o to obwinić Izrael? - Nie. - No to nas nie obchodzi. Żegnam.
|
|
| Wera (1540 punktów) | Nie wydaje mi się, żeby UE robiła to tylko dlatego, że nie lubi Izraela. Na pewno ma w tym jakiś zysk materialny. Być może chodzi jej też o utrudnienie pracy USA.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|