Racjonalista - Strona głównaDo treści
Założyłem religię wolności i solidarności

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
21-10-2017 01:39Erunestian (18 punktów)Założyłem religię wolności i solidarności
Ocena -1 na 3
Założyłem swoją religię, Opiera się ona na wolności praktyk i jeśli ktoś chce śpiewać mantry Hinduskie do Vishnu i jednocześnie jest ważny Dla niego kult przodków występujący w Japońskiej kulturze i wielu innych, podobają mu się tradycje różnych krajów to powinien zasypiać ze spokojnym sumieniem bez gnębienia ze strony monoteistów, że nie może sobie założyć amuletu bo to "grzech." Według Polskiego prawa każdy w dowolnej chwili może wierzyć w to co pragnie więc zapraszam by łączyć duchowe siły. Razem można więcej

po adresie fejsa prosze wpisac /ReligiaWolnosci/ Monoteistyczne religie Bogów egoistów prowadzą do fanatyzmu, ja najczęściej w swoich praktykach modlitwach wybieram panteon Hindusko - Shintoistyczny. Poza tym jeśli Bóg Jahwe jest wszechmocny i jednocześnie nieskończenie dobry według katolików to czemu zesłał na Hioba Szatana z nieszczęściami i czemu pozwala na całe zło które się dzieje? Według mnie Bóg nie musi być dobry na siłe i nie ma sensu się oszukiwać. W naszej moralności jeśli możemy zapobiec jakiemuś złu a tego nie zrobimy to jesteśmy współwinni więc wszechmocny Bóg też jest winny. Jednak według mnie nie jest możliwe by istniało samo dobro bez opozycji do zła. Jednocześnie razi mnie luźne podejście w kwestii kościoła katolickiego do adaptowania pogańskich praktyk co pokazuje obłudę, Dla nich pismo święte powinno być jedynym wyznacznikiem Boga

YBazsd2 Serwer discord by porozmawiać o duchowości
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Drobner (19539 punktów)
>Założyłem swoją religię...

Załóż jeszcze kaftan.

Drobner, modysta...
21-10-2017 16:41 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>>Założyłem swoją religię...
>Załóż jeszcze kaftan.
>Drobner, modysta...

Myślałem, że to forum o wierze a osoby najaktywniejsze to trolle które zamiast dyskusji to prowokują dziecięce podwórkowe pyskówki, żałosne...

Nie jestem papieżem broniącym egoistycznego Boga którego imienia mało kto wymawia więc nie muszę nikogo ekskomunikować i nie jestem prorokiem śmieszki tylko kapłanem swojej wiary
21-10-2017 19:16 
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)
#1
>Myślałem...

Żartowniś z Ciebie niespotykany.
Uchachałem się po kokardę.

Następnym razem od razu zacznij w wątku Dowcipy, humor.
Ale dowcip - przedni!

#2
>Myślałem, że to forum o wierze...

Weź przestań, bo mi przepona pęknie.
Cytat:
#3
>Myślałem, że to forum o wierze a osoby najaktywniejsze to trolle które zamiast dyskusji to prowokują dziecięce podwórkowe pyskówki, żałosne...

Pomyśl ( ), wobec #2, co w istocie jest żałosne?
Twój 'manifest religijny' na tym forum, czy nasze delikatne heheszki...

#4
>... nie jestem prorokiem śmieszki tylko kapłanem swojej wiary

A możesz iść kapłanić sobie gdzieś indziej?
Inni pewnie też chcą się pośmiać...

Drobner, nagły altruista
22-10-2017 19:45 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Heheszki. Znaczy - Drobner, pozuje na młodzież.
22-10-2017 19:49 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Heheszki. Znaczy - Drobner, pozuje na młodzież.

Wziąłem ten zwrot z netu.
Nie wiedziałem, że jego używanie coś oznacza

Drobner, he he...
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Ja to sam mam się za starego. Nawet "podśmiexujki" stosuję
tylko w resorcie, latając z piętnastkami.

- ...powiedział Stirlitz i zastanowił się, czy nie powiedział
za wiele...
21-10-2017 21:42 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
> i nie jestem prorokiem śmieszki tylko kapłanem swojej wiary

Tylko "owieczek" brak? Euforia jest fajna ale bez tłumu jest gówniana bo indywidualna?

Nie ty jedyny tu promujesz swoje fantazje ....tylko dlaczego na Racjonaliście?
Choć ja wiem. Gdzie indziej na kopach byś wyleciał.
21-10-2017 21:51 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Choć ja wiem.
Wiesz tyle, że masz d... w tyle.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
21-10-2017 21:59 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Choć ja wiem.
>Wiesz tyle, że masz d... w tyle.
>Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

Ty też. Do kogo on tu dotrze? Do ciebie? Tu albo kapłani prorocy mesjasze albo racjonaliści. Może to OLX czy co?

Chyba jesteś na tyle kumaty że feedback jest cienki jak sik pająka.
22-10-2017 19:53 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>Choć ja wiem.
>>Wiesz tyle, że masz d... w tyle.
>>Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
>Ty też.

O! Tu nigdy nic nie wiadomo!

A może Duch nie wie, a tylko wierzy, gdzie co ma?

Drobner, uwzględniający modeli Picassa...
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Wiesz tyle, że masz d... w tyle.
>Ty też.
Ja jedno wiem, świat potrzebuje zbawienia i wiem co trzeba zrobić, żeby świat zbawić.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
ZaKotem (8733 punktów)
Nie chciałbym cię zniechęcać, ale mamy już proroka:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,734990
sites.goog(*)-prawdzie/rozmowazduchemprawdy

Nie miałbym nic przeciwko, gdybyście mieli ochotę się trochę wzajemnie poekskomunikować.
21-10-2017 14:14 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>Nie chciałbym cię zniechęcać, ale mamy już proroka:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,734990
>sites.goog(*)-prawdzie/rozmowazduchemprawdy
>Nie miałbym nic przeciwko, gdybyście mieli ochotę się trochę wzajemnie poekskomunikować.

Pięknieś im Kota pogoniiiił...



Drobner, niecierpliwy amator niedalekiej "Wojny Bogów"
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Założyłem swoją religię, Opiera się ona na wolności praktyk [...] w kwestii kościoła katolickiego [...] Dla nich pismo święte powinno być...
Czyli Twoja religia to wolność praktyk z wyłączeniem wolności praktyk katolickich?

To, co myślisz, ma wartość dla Ciebie, bo daje Ci szansę ustalenia JAK JEST.
21-10-2017 16:48 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>>Założyłem swoją religię, Opiera się ona na wolności praktyk [...] w kwestii kościoła katolickiego [...] Dla nich pismo święte powinno być...
>Czyli Twoja religia to wolność praktyk z wyłączeniem wolności praktyk katolickich?
>
To, co myślisz, ma wartość dla Ciebie, bo daje Ci szansę ustalenia JAK JEST.

>

Nie zabieram nikomu wolności jednak Katolik nie może wyznawać innych Bogów wedle przykazań (chociaż patrząc na praktyki większości to bałwochwalstwo jest całkiem powszechne np. modlitwa do obrazków Maryi) więc i tak nie może łączyć praktyk innych religii, chociaż bardzo chętnie w drugą stronę wykorzystuję techniki cichej modlitwy i składam ręce razem (co w sumie zostało pożyczone z Indii).
Byłem kiedyś katolikiem jednak zakłamanie i zbyt wiele rzeczy które się wykluczają i są niespójne zraziły mnie do wiary w egoistycznego Boga.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie zabieram nikomu wolności jednak Katolik nie może wyznawać innych Bogów wedle przykazań...
Może, skoro tak czyni. A Ty swój problem z katolikami możesz rozwiązać przyjmując do wiadomości, że w katolicyzmie głosi się jedne zasady, a stosuje inne.

To, co myślisz, ma wartość dla Ciebie, bo daje Ci szansę ustalenia JAK JEST.
Duch Prawdy (14787 punktów)
Użytkownik ZaKotem to troll, uprawia hochsztaplerkę:
>"mamy już proroka:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,734990
>sites.goog(*)-prawdzie/rozmowazduchemprawdy "

www.racjonalista.pl/forum.php/s,752444#w752448
"Nikt nigdy nie był prorokiem" :
www.racjonalista.pl/forum.php/s,734882#w735765

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
21-10-2017 14:05 
 Ocena 6 na 6
Drobner (19539 punktów)
> "Nikt nigdy nie był prorokiem" :
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,734882#w735765

"Nikt nigdy nie był prorokiem" - powiadasz?

A o kimże mówisz tu:
Cytat:
Czy spotkaliście kiedyś Proroka, który by wszystko poddawał w wątpliwość, nawet własne proroctwo?
Czy spotkaliście Proroka, który Wam mówił, że Wierzy w Boga, a jednocześnie mówił, że nie wie, czy Bóg istnieje? Jeśli tak, to dobrze, bo wówczas nabieram większej Wiary, że Bóg nie zesłał Ducha tylko na mnie, ale, że Zsyła Go na Wszystkich ludzi i część z nich potrafi Go dostrzec i przyjąć.
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/19/chrystus/


Można li też spotkać Proroka, czy nie można?
Bo jeśli 'nie można', to jak 'nabierzesz większej Wiary, że Bóg nie zesłał Ducha tylko na Ciebie'? Hę?

Drobner, wierny uczeń Proroka Wszechczasów...
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jednak według mnie nie jest możliwe by istniało samo dobro bez opozycji do zła.
Co to jest zło wg Ciebie?

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
21-10-2017 17:09 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>>Jednak według mnie nie jest możliwe by istniało samo dobro bez opozycji do zła.
>Co to jest zło wg Ciebie?
>Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Zło to działanie prowadzące do krzywdy, wyłączając sprawiedliwe kary.
Krzywdzić można na bardzo wiele sposobów, np okłamując kogoś Dla własnej korzyści czynimy z niego głupca, można robić coś złego nieświadomie chociaż zmniejsza to trochę winę.

Jak już rozwijamy temat zła to chciałbym zapytać o przykład bardzo życiowy i kontrowersyjny:
Anders Breivik - zabił ponad 70 osób, jego poglądy na lewicę prawdopodobnie są zdrowe jednak czy daje mu to prawo karać osoby które o niczym nie decydowały jeszcze w systemie? Według mnie nie. Gdyby zabił osoby decyzyjne to mógłby ich karać? Nie wiem tego szczerze mówiąc.
Jego przykład wzbudza wiele złych myśli wobec systemu ale jednocześnie szkodzi uzdrowieniu go bo Ci lewicowcy są stroną poszkodowaną.
Druga kwestia tego przykładu który wzbudza poczucie niesprawiedliwości, Dlaczego taki zbrodniarz został ukarany tak łagodnie i dlaczego został później wręcz nagrodzony za łamanie jego prywatności, w dodatku w świecie w którym jesteśmy na codzień inwigilowani? Może każdy powinien napisać pozew do odpowiedniej międzynarodowej instytucji skoro tak zła osoba dostała 300 tyś to czemu nie ja? Taki przykład w opinii publicznej może być niebezpieczny i rodzić kolejnych przestępców.
21-10-2017 17:36 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)
>
>Anders Breivik - zabił ponad 70 osób, jego poglądy na lewicę prawdopodobnie są zdrowe jednak czy daje mu to prawo karać osoby które o niczym nie decydowały jeszcze w systemie? Według mnie nie. Gdyby zabił osoby decyzyjne to mógłby ich karać? Nie wiem tego szczerze mówiąc.
Nie wiem, co w nim zdrowego, chyba tylko to, że w przeciwieństwie do reszty prawaków, którzy tylko fochy umieją stroić, on był kosnsekwentny. W demokracji suwerenem jest naród, więc jak ktoś demokracji nie lubi i chce jej zaszkodzić, to właśnie naród musi atakować.

>Jego przykład wzbudza wiele złych myśli wobec systemu ale jednocześnie szkodzi uzdrowieniu go bo Ci lewicowcy są stroną poszkodowaną.
A jakie złe myśli wobec systemu wzbudza w tobie jego przykład? A jak dziewczynę ktoś zgwałci, to wzbudza to w tobie złe myśli na temat tej dziewczyny?

>Druga kwestia tego przykładu który wzbudza poczucie niesprawiedliwości, Dlaczego taki zbrodniarz został ukarany tak łagodnie i dlaczego został później wręcz nagrodzony za łamanie jego prywatności, w dodatku w świecie w którym jesteśmy na codzień inwigilowani?
Bo takie jest prawo. Praworządność to podstawa liberalnej demokracji. Gdyby je zignorowano, byłoby to zwycięstwo strony Breivika.

> Może każdy powinien napisać pozew do odpowiedniej międzynarodowej instytucji skoro tak zła osoba dostała 300 tyś to czemu nie ja?
A broni ci ktoś? Jesteś inwigilowany i umiesz to udowodnić, to się broń.

>Taki przykład w opinii publicznej może być niebezpieczny i rodzić kolejnych przestępców.
Przykład czego? Przestrzegania prawa? Chyba w Norwegii nie roi się od jemu podobnych, więc jakoś nie rodzi.
21-10-2017 18:13 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>>>Anders Breivik - zabił ponad 70 osób, jego poglądy na lewicę prawdopodobnie są zdrowe jednak czy daje mu to prawo karać osoby które o niczym nie decydowały jeszcze w systemie? Według mnie nie. Gdyby zabił osoby decyzyjne to mógłby ich karać? Nie wiem tego szczerze mówiąc.
>Nie wiem, co w nim zdrowego, chyba tylko to, że w przeciwieństwie do reszty prawaków, którzy tylko fochy umieją stroić, on był kosnsekwentny. W demokracji suwerenem jest naród, więc jak ktoś demokracji nie lubi i chce jej zaszkodzić, to właśnie naród musi atakować.
>>Jego przykład wzbudza wiele złych myśli wobec systemu ale jednocześnie szkodzi uzdrowieniu go bo Ci lewicowcy są stroną poszkodowaną.
>A jakie złe myśli wobec systemu wzbudza w tobie jego przykład? A jak dziewczynę ktoś zgwałci, to wzbudza to w tobie złe myśli na temat tej dziewczyny?
>>Druga kwestia tego przykładu który wzbudza poczucie niesprawiedliwości, Dlaczego taki zbrodniarz został ukarany tak łagodnie i dlaczego został później wręcz nagrodzony za łamanie jego prywatności, w dodatku w świecie w którym jesteśmy na codzień inwigilowani?
>Bo takie jest prawo. Praworządność to podstawa liberalnej demokracji. Gdyby je zignorowano, byłoby to zwycięstwo strony Breivika.
>> Może każdy powinien napisać pozew do odpowiedniej międzynarodowej instytucji skoro tak zła osoba dostała 300 tyś to czemu nie ja?
>A broni ci ktoś? Jesteś inwigilowany i umiesz to udowodnić, to się broń.
>>Taki przykład w opinii publicznej może być niebezpieczny i rodzić kolejnych przestępców.
>Przykład czego? Przestrzegania prawa? Chyba w Norwegii nie roi się od jemu podobnych, więc jakoś nie rodzi.
>

Rozumiem dlaczego Duch nazwał Cię trollem, staram się nie oceniać pochopnie ludzi.
Co ma gwałt jakiejś dziewczyny przypadkowej do sprawy Breivika? Jako, że jesteś trollem to domyślam się, że rozumiesz, że chodziło mi o szerszy kontekst tej sprawy czyli nagrodzenie go zamiast ukaranie, to jest złe i niesprawiedliwe "W demokracji suwerenem jest naród, więc jak ktoś demokracji nie lubi i chce jej zaszkodzić, to właśnie naród musi atakować." Co ma demokracja do lewactwa? To dwa odrębne pojęcia, w systemie demokratycznym można wyplenić socjal który marnotrawi zasoby i pieniądze ludzi a naród manipulowany mediami na swoją niekorzyść (co również jest złą wartością) niekoniecznie podejmuje dobre decyzje co nie znaczy, że nie da się wyznaczyć granicy między dobrem a złem w tym przypadku. Prawo też niezawsze wspiera dobro a to było głównym tematem tego pytania... Ale dziękuję za tą oryginalną opinie, że prawo zadziałało sprawiedliwie w jego przypadku i nie wpływa to na zbiorową wyobraźnie negatywnie
21-10-2017 23:59 
 Ocena 2 na 2
ZaKotem (8733 punktów)
>chodziło mi o szerszy kontekst tej sprawy czyli nagrodzenie go zamiast ukaranie, to jest złe i niesprawiedliwe
Nie wiem jak jest na twojej planecie, ale tu na Ziemi wsadzenie kogoś do więzienia uznajemy za karę.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>Co ma demokracja do lewactwa?

Wszystko. Demokracja zawsze prowadzi do socjalizmu, bo ludzie chcą wierzyć w obietnice i nie interesuje ich skąd rząd weźmie kasę. Lud w demokracji myśli krótkowzrocznie i płynie z prądem nie myśląc o tym co jest za zakrętem. Społeczeństwo jest za głupie by decydować o wybieraniu władzy.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Jednak według mnie nie jest możliwe by istniało samo dobro bez opozycji do zła.
>>Co to jest zło wg Ciebie?
>Zło to działanie prowadzące do krzywdy, wyłączając sprawiedliwe kary.
>Krzywdzić można na bardzo wiele sposobów, np okłamując kogoś Dla własnej korzyści czynimy z niego głupca, można robić coś złego nieświadomie chociaż zmniejsza to trochę winę.
Zło czyni się tylko świadomie, jeśli ktoś nieświadomie krzywdzi wówczas nie ma zła, jest nieszczęście, dramat, tragedia.
>Anders Breivik - zabił ponad 70 osób, jego poglądy na lewicę prawdopodobnie są zdrowe jednak czy daje mu to prawo karać osoby które o niczym nie decydowały jeszcze w systemie? Według mnie nie. Gdyby zabił osoby decyzyjne to mógłby ich karać? Nie wiem tego szczerze mówiąc.
Czy te osoby decyzyjne zabijają ludzi, żeby Breivik miał moralne prawo ich zabić?
>Jego przykład wzbudza wiele złych myśli wobec systemu ale jednocześnie szkodzi uzdrowieniu go bo Ci lewicowcy są stroną poszkodowaną.
Co "Ci lewicowcy" robią takiego złego w systemie?
>Druga kwestia tego przykładu który wzbudza poczucie niesprawiedliwości, Dlaczego taki zbrodniarz został ukarany tak łagodnie i dlaczego został później wręcz nagrodzony za łamanie jego prywatności, w dodatku w świecie w którym jesteśmy na codzień inwigilowani? Może każdy powinien napisać pozew do odpowiedniej międzynarodowej instytucji skoro tak zła osoba dostała 300 tyś to czemu nie ja? Taki przykład w opinii publicznej może być niebezpieczny i rodzić kolejnych przestępców.
To są dwie osobne kwestie, pierwsza - wymiar kary dostał najwyższy jaki przewiduje Prawo w Norwegii - 21 lat więzienia z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku, a druga - dostał odszkodowanie za łamanie prywatności, a nie nagrodzony.
Więźniów nie dlatego traktuje się humanitarnie, żeby rodzili się nowi przestępcy.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Jego przykład wzbudza wiele złych myśli wobec systemu ale jednocześnie szkodzi uzdrowieniu go bo Ci lewicowcy są stroną poszkodowaną.

Zupełnie abstrahując od lewicowców i Breivika - owo "Ci" wskazuje
(i wiele losowo poroztykanych tu i ówdzie kapitalików), że bardzo
mało myślisz pisząc. Sugeruję trochę się nauczyć; ale można oczywiście
też zakładać religię.
szarley (54911 punktów)
>Założyłem swoją religię, Opiera się ona na wolności praktyk i jeśli ktoś chce śpiewać mantry

Mam prośbę.... Idź sobie.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-10-2017 23:40 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>>Założyłem swoją religię, Opiera się ona na wolności praktyk i jeśli ktoś chce śpiewać mantry
>Mam prośbę.... Idź sobie.
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Wzajemnie . Ja nie skorzystam
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Bardzo ładny bełkot, ale może za jakiś 1000 lat coś z tego będzie -
- bierz przykład z wielkich i czekaj, może lepiej w stanie hibernacji.
Drobner (19539 punktów)
#1
>... porozmawiać o duchowości

To znaczy: o czym?
Co to jest 'duchowość"?

#2
>Założyłem swoją religię...

Kiedy?
Można poznać datę 'założenia'?

Drobner pyta...
24-10-2017 12:36 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>#1
>>... porozmawiać o duchowości
>To znaczy: o czym?
>Co to jest 'duchowość"?
>#2
>>Założyłem swoją religię...
>Kiedy?
>Można poznać datę 'założenia'?
>Drobner pyta...

Nie ma daty założenia : D rok 2017

Do podstawowych słów w języku Polskim wystarczy odwiedzić słownik albo wikipedię więc nie będę się rozpisywał co to duchowość bo praktycznie każdy człowiek i troll to wie
24-10-2017 14:15 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>>>... porozmawiać o duchowości
>>To znaczy: o czym?
>>Co to jest 'duchowość"?

#1
Nie interesuje mnie semantyka słów zawarta w słownikach.
Ty użyłeś słowa 'duchowość'.
Chcę wiedzieć, co Ty rozumiesz pod tym słowem, jakie ono ma dla Ciebie znaczenie.

>Do podstawowych słów w języku Polskim wystarczy odwiedzić słownik albo wikipedię więc nie będę się rozpisywał co to duchowość bo praktycznie każdy człowiek i troll to wie
#2
Zanim odeślesz kogokolwiek do 'słownika', to wybierz się w tę drogę sam.
Proponuję zgłębić:
- gramatykę, by nie pisać zdań bezpodmiotowych;
- ortografię, by nie pisać przymiotników pospolitych z wielkiej litery, a rozpoczynać nią nazwy własne;
- interpunkcję, by choć nadać pozór sensu wypowiedzi, która go nie ma. (Nawet 'duchowego'.)

Drobner, z prezentem: , , , , . . . .
Używaj do woli.
24-10-2017 14:36 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>>>>... porozmawiać o duchowości
>>>To znaczy: o czym?
>>>Co to jest 'duchowość"?
>#1
>Nie interesuje mnie semantyka słów zawarta w słownikach.
>Ty użyłeś słowa 'duchowość'.
>Chcę wiedzieć, co Ty rozumiesz pod tym słowem, jakie ono ma dla Ciebie znaczenie.
>>Do podstawowych słów w języku Polskim wystarczy odwiedzić słownik albo wikipedię więc nie będę się rozpisywał co to duchowość bo praktycznie każdy człowiek i troll to wie
>#2
>Zanim odeślesz kogokolwiek do 'słownika', to wybierz się w tę drogę sam.
>Proponuję zgłębić:
>- gramatykę, by nie pisać zdań bezpodmiotowych;
>- ortografię, by nie pisać przymiotników pospolitych z wielkiej litery, a rozpoczynać nią nazwy własne;
>- interpunkcję, by choć nadać pozór sensu wypowiedzi, która go nie ma. (Nawet 'duchowego'.)
>Drobner, z prezentem: , , , , . . . .
>Używaj do woli.

Dobrze, że twierdzisz bym używał do woli bo właśnie jestem wolnym człowiekiem więc będę podkreślał dużą literą te słowa które chcę i nie ma tam błędów interpunkcyjnych Mogłem użyć zwrotu "By poznać podstawowe słowa". Jeśli nie widzisz sensu to musisz być smutnym człowiekiem a moje rozumienie duchowości nie różni się od ogólnie przyjętych norm więc odsyłam jeszcze raz do słownika =). Nie zamierzam Cię przekonywać do mojej religii i zaskakiwać niczym bo to i tak nie przyniosłoby skutku. Duchowość to tylko jedna z wielu płaszczyzn codziennej rzeczywistości, dzisiaj trochę bagatelizowana dlatego tak daleko czasem ludziom by dotrzeć do siebie nawzajem.
24-10-2017 15:25 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... moje rozumienie duchowości nie różni się od ogólnie przyjętych norm więc odsyłam jeszcze raz do słownika

Cytat:
duchowość ż V blm rzecz. od duchowy, «usposobienie, zespół cech psychicznych, psychika» (...)
Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

W związku z tą definicją nasuwa się mi pytanie:
czy ta Twoja religia jest zaledwie psychologiczna, czy od razu psychiatryczna?

Drobner, uściślający...
diogenes (42753 punktów)
>...by łączyć duchowe siły...

A te siły dodają się jak? Jak wektory?

>każdy w dowolnej chwili może wierzyć w to co pragnie więc zapraszam by łączyć duchowe siły.

A jak jeden pragnie tak, a drugi nie to co z tym ambarasem począć? Gdyby bóg wysłuchał modlitwy wszystkich, to świat szlag by trafił.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
24-10-2017 12:33 
 Ocena 1 na 1
Erunestian (18 punktów)
>>...by łączyć duchowe siły...
>A te siły dodają się jak? Jak wektory?
>>każdy w dowolnej chwili może wierzyć w to co pragnie więc zapraszam by łączyć duchowe siły.
>A jak jeden pragnie tak, a drugi nie to co z tym ambarasem począć? Gdyby bóg wysłuchał modlitwy wszystkich, to świat szlag by trafił.
>
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.



Sam sobie odpowiedziałeś więc dzięki, że ja już nie muszę : P Wola ludzi wpływa na siebie nawzajem i silniejsi wygrywaja =0
Erunestian (18 punktów)
www.facebook.com/ReligiaWolnosci/

Zarzucę takim sloganem, No to frugo.
Drobner (19539 punktów)
> No to frugo.

No to frugo: zrzutka.pl/46v323

Czy trzeba cośkolwiek dopowiadać...

('Duch Prawdy' Mankiewicz za 'wpłaty' przynajmniej swoją 'książkę' rozdaje...)

Drobner, 13. kapłan

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365