Wysłuchałem dzisiaj ciekawego wywiadu z profesorem Danielem Dennettem ( wątek "Protest przeciwko Dennettowi na UJ - www.racjonalista.pl/forum.php/s,752707) w programie II PR o godz. 18.00. Było o sztucznej inteligencji, o tym, że zanikną w przyszłości lekarze, o ewolucyjnym pochodzeniu humoru, o tym, że jest analogia między zasadami gry w szachy a ludzkim życiem, wreszcie - last but not least - o tym ,że starotestamentowa rzeczywistość była wcale koszmarna ( sic!!!) Chciałem podlinkować pt forumowiczom ów wywiad - ale na stronie dwójki nie ma go, w jego miejscu figuruje program z udziałem....prof. Andrzeja Nowaka, jednego z inicjatorów protestu przeciwko Dennetowi. Czyżby dwójka zbuntowała się? Pamiętajmy, iż jest to radio publiczne. Nie jest też wykluczone, iż jeszcze nie zdążyli nanieść na grafik wywiadu z Dennettem, który mógł mieć charakter nagrania spontanicznego. Jeżeli tylko link do wywiadu się pojawi - podam go zainteresowanym. A tymczasem, jako substytut - wcale dobry - niech wystarczy wykład profesora na UJ pt. "Od bakterii do Bacha i z powrotem" www.youtube.com/watch?v=r-AUrLIAt_s |