Odkryto nowy (zatem ósmy) gatunek dużej małpy żyjącej na Ziemi. Nazywa się Orangutan Tapanuli, a wyróżniają go nawet cechy anatomiczne czaszki (nie tylko genetyczne). Małpy te oddzieliły się genetycznie od swoich krewnych Borneańskich około 650 tysięcy lat temu. Niestety żyje ich zaledwie około 800 w pewnych górach w Indonezji czyli zostaną zapisane na listę krytycznie zagrożonych. Można sobie wyobrazić, na ile jest to odrębny gatunek, uzmysławiając sobie jak przerażeni (lub głęboko współczujący tragicznej urody) byśmy byli gdybyśmy w kawiarni spotkali ubranego ale z odkrytą głową Neandertalczyka lub Denisowianiana. Tymczasem 30% Polaków nie wierzy w teorie ewolucji, a cyniczni funkcjonariusze światowej stolicy homoseksualnej pedofilii (Watykanu) unikają wyprowadzania ich z błędu, czyli omijają temat ewolucji jak tylko mogą. ichef-1.bb(*)98587794_mediaitem98587675.jpg |