 |
Dowcip autoocenzurowany??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2017 08:40 | Arminius (25555 punktów) | Dowcip autoocenzurowany??? 0 na 2 | Otwierając przed chwilą stronę Racjonalisty, zostałem poinformowany o ostatnich wpisach jakie zostały zamieszczone na forum. Wśród nich pojawiło się info o ostatnich wpisach w wątku "Dowcipy, humor...". Przejrzałem całą kolumnę, wcale długą, skrzącą się licznymi i różnorakimi dowcipami. Są o Arabach, Murzynach, księżach katolickich, Jezusie, polityczne, z podtekstem seksualnym i bez....You name it!!! Nie natrafiłem natomiast na ani jeden dowicp o Żydach!!!! A przecież w kulturze polskiej jest - ze względu na zaszłości historyczne - ogrom takowych dowcipów. Skąd się bierze ten krzyczący w oczy brak??? Czy jest to przejaw autocenzury wynikającej z politycznej poprawności???? Chyba nie, bo przecież wśród żartów jak wyżej jest multum politycznie niepoprawnych o oczywistym podglebiu rasistowskim lub obrażających uczucia religijne. Dlaczego jest w porządku wsadzić szpilę w księdza katolickiego czy Palestynkę - a już zdegenerowana autocenzura jak wyżej uniemożliwia zaprezentowanie jakiegoś soczystego wica o rabinie??? A przecież Żydzi ze swoją cudakowatą obaczajnością - to również ogromnie wdzięczny temat do strojenia sobie żartów!!! No, dosyć tych teoretycznych rozważań. Czas najwyższy na odrobinę humoru żydowskiego.
Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie???? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | >Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej >erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie????
... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu. A coś nowszego i na temat?...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu. A nie po prostu wyśmiana jest tu długość semickiego nosa?
Cza być oszczędnym.
|
|
|  | | Arminius (25555 punktów) | semicki Stromboli??? | > >... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu.> A nie po prostu wyśmiana jest tu długość semickiego nosa?Co do postaci Pinokia - rzecz charakterystyczna, iż zły charakter w owej osławionej bajce, niejaki Stromboli ( plujący ogniem - jest też taki wulkan na Wyspach Liparyjskich) jest bardzo charakterystyczny w swojej postawie i zachowaniach - charakterystyczny dla wizerunku stereotypowego Żyda. W szczególności jego żądza pieniądza jest tu wielce wymowna, jak rownież...określony stosunek do małych dzieci. Disney w swej słynnej kreskówce pt. Pinokio uwypuklił żydowskość owej postaci - nadając jej wielce....semicki wygląd, w tym także zaopatrując ją we wcale wydatny organ powonienia. No bo tylko proszę spojrzeć: www.cornel(*)1940/characters/Stromboli.html
|
|
 | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Odp: Dowcip autoocenzurowany??? | >>Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej >>erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie???? >... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu. A coś nowszego i na temat?...
W materii "coś nowszego na temat" - liczę na forumowych trefnisi.
|
|
3 na 3 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Była taka anegdotka u Kisiela:
Przychodzi facet do urzędu (Polak), za okienkiem urzędnik (Żyd). Następuje faza pytań - jak to w urzędzie. Nazwisko, imię, imiona rodziców, data urodzenia etc. Dochodzi do umiejętności i facet mówi, że zna hiszpański, angielski, francuski, włoski, rosyjski i niemiecki. Urzędnik na to: - A Jidysz Pan zna??? - Nie znam. - Ahaaa, to Pan zapomniał.
Może nie pikantne, ale bardzo wymowne.
|
|
3 na 3 | ZaKotem (8733 punktów) | >Otwierając przed chwilą stronę Racjonalisty, zostałem poinformowany o ostatnich wpisach jakie >zostały zamieszczone na forum. Wśród nich pojawiło się info o ostatnich wpisach w wątku "Dowcipy, >humor...". Przejrzałem całą kolumnę, wcale długą, skrzącą się licznymi i różnorakimi dowcipami. Są o >Arabach, Murzynach, księżach katolickich, Jezusie, polityczne, z podtekstem seksualnym i bez....You >name it!!! Nie natrafiłem natomiast na ani jeden dowicp o Żydach!!!! A przecież w kulturze polskiej >jest - ze względu na zaszłości historyczne - ogrom takowych dowcipów. Skąd się bierze ten krzyczący >w oczy brak???
Myślę że może mieć to związek z tym, że Żydzi, których kiedyś w Polsce rzeczywiście było zatrzęsienie (a i dowcipów o nich również), około roku 1940 wyjechali na wakacje, czy coś w tym rodzaju. Po prostu nie dowcipuje się o czymś, czego nie ma.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | zatrzęsienie | >Myślę że może mieć to związek z tym, że Żydzi, których kiedyś w Polsce rzeczywiście było zatrzęsienie (a i dowcipów o nich również), około roku 1940 wyjechali na wakacje, czy coś w tym rodzaju. Po prostu nie dowcipuje się o czymś, czego nie ma.
Nie Pan aż tak bardzo ich nie uprzedmiatawia - chyba że to "czymś" to rodzaj dowcipu, który jednakże akurat do mnie nie trafia. Poza tym w Polsce Murzynów czy Muzułmanów zawsze były śladowe ilości - a wiców na ich temat w wątku "Dowcipy, humor..." po prostu zatrzęsienie?
|
|
|  | 2 na 2 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: zatrzęsienie | >w Polsce Murzynów czy Muzułmanów zawsze były śladowe ilości - a wiców na ich temat w wątku "Dowcipy, humor..." po prostu zatrzęsienie?
Muzułmanów i Murzynów w Polsce niewiele, ale ich liczba jednak wzrosła, dlatego są zjawiskiem, o którym się mówi. Przede wszystkim jednak wzrasta ich liczba w Europie, a Polacy czują się częścią Europy i jej sprawami żyją. A Żydzi wszak z całej niemal Europy w latach 40 wyjechali na wakacje i z tego powodu dla większości Europejczyków przestali być zabawni. Najbardziej zaś dla Niemców.
|
|
| |  | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | nieporozumienie? | >Muzułmanów i Murzynów w Polsce niewiele, ale ich liczba jednak wzrosła, dlatego są zjawiskiem, o którym się mówi.
O Żydach jako zjawisku też się mowi i to baaardzo wiele.
>A Żydzi wszak z całej niemal Europy w latach 40 wyjechali na wakacje...
Ale do niedległego Izraela i swojskiej "Hameryki". Więc nadal są tuż za miedzą.
>i z tego powodu dla większości >Europejczyków przestali być zabawni. Najbardziej zaś dla Niemców.
To musi być chyba jakieś nieporozumienie? Czas, przynajmniej w jakimś stopniu, nadrobić te zaległości. Tym bardziej, że w Żydach tkwi ogromny , wicowy, potencjał.
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: zatrzęsienie | > A Żydzi wszak z całej niemal Europy w latach 40 wyjechali na wakacje i z tego powodu dla większości Europejczyków przestali być zabawni. Najbardziej zaś dla Niemców.Po pojawieniu się uchodźców muzułmańskich w Niemczech sprawa relacji niemiecko-żydowskich dodatkowo się skomplikowała: Cytat:Projektant mody Karl Lagerfeld określił uchodźców w Niemczech jako "najgorszych wrogów Żydów...W jednym z programów ... zarzucił kanclerz Angeli Merkel (CDU), że wpuściła zbyt wielu muzułmanów. W swoim wystąpieniu w rozgłośni C8...powiedział: " nawet jeśli dzielą nas dziesięciolecia, nie można zabić miliony Żydów, a następnie sprowadzić miliony ich najgorszych wrogów..." www.faz.ne(*)zu-fluechtlingen-15290646.htmlTaka wypowiedź dyrektora mody znanej marki Chanel, urodzonego w Niemczech Lagerfelda, w dziwnym świetle prezentuje politykę migracyjną pani Merkel. (Francję w obawie przed prześladowaniami opuściło w latach 2006 - 2016 ok.40000 Żydów)
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Dowcip autoocenzurowany??? |
> Przejrzałem całą kolumnę [...] ani jeden dowicp o Żydach!!!! Nie byłeś uważny.
Cza być oszczędnym.
|
|
 | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | uważność | > >Przejrzałem całą kolumnę [...] ani jeden dowicp o Żydach!!!!> Nie byłeś uważny.Raczej Pani nie była. To przecież wic o antysemicie.
|
|
|  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: uważność |
> >>Przejrzałem całą kolumnę [...] ani jeden dowicp o Żydach!!!!> > Nie byłeś uważny.> Raczej Pani nie była. To przecież wic o antysemicie.Chodzi o to, że dowcip musi być antysemicki, żeby był o Żydach?
Cza być oszczędnym.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | o co chodzi? | >Chodzi o to, że dowcip musi być antysemicki, żeby był o Żydach?
Nie, chodzi o to, iż żart zapodany przez Panią koncentruje się na antysemicie. A Żyd jest w nim postacią pożądaną kontekstualnie - do uwypuklenia cech czy zachowania antysemity.
|
|
| | |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: o co chodzi? |
>>Chodzi o to, że dowcip musi być antysemicki, żeby był o Żydach? >Nie, chodzi o to, iż żart zapodany przez Panią koncentruje się na antysemicie. Zabiegi antysemity są w tym dowcipie osią akcji, ale efekt komizmu wywołuje ujawnienie domyślnie bardzo przewidywalnych, a jednak zaskakujących starań Żyda.
Cza być oszczędnym.
|
|
1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Dowcip autoocenzurowany??? | > Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej> erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie????Imponująca drętwota. Karol Strasburger mógłby się jeszcze wiele nauczyć. lp.2o@1daj
|
|
 | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | suche minimum formy | >>Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej >>erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie???? >Imponująca drętwota. Karol Strasburger mógłby się jeszcze wiele nauczyć.
Fakt, żart jest lakoniczny i "suchy". Z gatunku tych co w minimum formy zawierają maksimum treści.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|