Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowcip autoocenzurowany???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-11-2017 08:40Arminius (25555 punktów)Dowcip autoocenzurowany???
0 na 2
Otwierając przed chwilą stronę Racjonalisty, zostałem poinformowany o ostatnich wpisach jakie zostały zamieszczone na forum. Wśród nich pojawiło się info o ostatnich wpisach w wątku "Dowcipy, humor...". Przejrzałem całą kolumnę, wcale długą, skrzącą się licznymi i różnorakimi dowcipami. Są o Arabach, Murzynach, księżach katolickich, Jezusie, polityczne, z podtekstem seksualnym i bez....You name it!!! Nie natrafiłem natomiast na ani jeden dowicp o Żydach!!!! A przecież w kulturze polskiej jest - ze względu na zaszłości historyczne - ogrom takowych dowcipów. Skąd się bierze ten krzyczący w oczy brak??? Czy jest to przejaw autocenzury wynikającej z politycznej poprawności???? Chyba nie, bo przecież wśród żartów jak wyżej jest multum politycznie niepoprawnych o oczywistym podglebiu rasistowskim lub obrażających uczucia religijne. Dlaczego jest w porządku wsadzić szpilę w księdza katolickiego czy Palestynkę - a już zdegenerowana autocenzura jak wyżej uniemożliwia zaprezentowanie jakiegoś soczystego wica o rabinie??? A przecież Żydzi ze swoją cudakowatą obaczajnością - to również ogromnie wdzięczny temat do strojenia sobie żartów!!!
No, dosyć tych teoretycznych rozważań. Czas najwyższy na odrobinę humoru żydowskiego.

Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie????
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Irracja (4721 punktów)
>Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej
>erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie????

... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu. A coś nowszego i na temat?...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu.
A nie po prostu wyśmiana jest tu długość semickiego nosa?

Cza być oszczędnym.
16-11-2017 11:11 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)semicki Stromboli???
>>... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu.
>A nie po prostu wyśmiana jest tu długość semickiego nosa?

Co do postaci Pinokia - rzecz charakterystyczna, iż zły charakter w owej osławionej bajce, niejaki Stromboli ( plujący ogniem - jest też taki wulkan na Wyspach Liparyjskich) jest bardzo charakterystyczny w swojej postawie i zachowaniach - charakterystyczny dla wizerunku stereotypowego Żyda. W szczególności jego żądza pieniądza jest tu wielce wymowna, jak rownież...określony stosunek do małych dzieci. Disney w swej słynnej kreskówce pt. Pinokio uwypuklił żydowskość owej postaci - nadając jej wielce....semicki wygląd, w tym także zaopatrując ją we wcale wydatny organ powonienia. No bo tylko proszę spojrzeć:

www.cornel(*)1940/characters/Stromboli.html
16-11-2017 10:53 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)Odp: Dowcip autoocenzurowany???
>>Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej
>>erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie????
>... to przeróbka starego dowcipu o "kłamczuchu" Pinokiu. A coś nowszego i na temat?...

W materii "coś nowszego na temat" - liczę na forumowych trefnisi.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Była taka anegdotka u Kisiela:

Przychodzi facet do urzędu (Polak), za okienkiem urzędnik (Żyd). Następuje faza pytań - jak to w urzędzie. Nazwisko, imię, imiona rodziców, data urodzenia etc. Dochodzi do umiejętności i facet mówi, że zna hiszpański, angielski, francuski, włoski, rosyjski i niemiecki. Urzędnik na to:
- A Jidysz Pan zna???
- Nie znam.
- Ahaaa, to Pan zapomniał.

Może nie pikantne, ale bardzo wymowne.
ZaKotem (8733 punktów)
>Otwierając przed chwilą stronę Racjonalisty, zostałem poinformowany o ostatnich wpisach jakie
>zostały zamieszczone na forum. Wśród nich pojawiło się info o ostatnich wpisach w wątku "Dowcipy,
>humor...". Przejrzałem całą kolumnę, wcale długą, skrzącą się licznymi i różnorakimi dowcipami. Są o
>Arabach, Murzynach, księżach katolickich, Jezusie, polityczne, z podtekstem seksualnym i bez....You
>name it!!! Nie natrafiłem natomiast na ani jeden dowicp o Żydach!!!! A przecież w kulturze polskiej
>jest - ze względu na zaszłości historyczne - ogrom takowych dowcipów. Skąd się bierze ten krzyczący
>w oczy brak???

Myślę że może mieć to związek z tym, że Żydzi, których kiedyś w Polsce rzeczywiście było zatrzęsienie (a i dowcipów o nich również), około roku 1940 wyjechali na wakacje, czy coś w tym rodzaju. Po prostu nie dowcipuje się o czymś, czego nie ma.
16-11-2017 12:05 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)zatrzęsienie
>Myślę że może mieć to związek z tym, że Żydzi, których kiedyś w Polsce rzeczywiście było zatrzęsienie (a i dowcipów o nich również), około roku 1940 wyjechali na wakacje, czy coś w tym rodzaju. Po prostu nie dowcipuje się o czymś, czego nie ma.

Nie Pan aż tak bardzo ich nie uprzedmiatawia - chyba że to "czymś" to rodzaj dowcipu, który jednakże akurat do mnie nie trafia. Poza tym w Polsce Murzynów czy Muzułmanów zawsze były śladowe ilości - a wiców na ich temat w wątku "Dowcipy, humor..." po prostu zatrzęsienie?
16-11-2017 12:35 
 Ocena 2 na 2
ZaKotem (8733 punktów)Odp: zatrzęsienie
>w Polsce Murzynów czy Muzułmanów zawsze były śladowe ilości - a wiców na ich temat w wątku "Dowcipy, humor..." po prostu zatrzęsienie?

Muzułmanów i Murzynów w Polsce niewiele, ale ich liczba jednak wzrosła, dlatego są zjawiskiem, o którym się mówi. Przede wszystkim jednak wzrasta ich liczba w Europie, a Polacy czują się częścią Europy i jej sprawami żyją. A Żydzi wszak z całej niemal Europy w latach 40 wyjechali na wakacje i z tego powodu dla większości Europejczyków przestali być zabawni. Najbardziej zaś dla Niemców.
16-11-2017 12:44 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)nieporozumienie?
>Muzułmanów i Murzynów w Polsce niewiele, ale ich liczba jednak wzrosła, dlatego są zjawiskiem, o którym się mówi.

O Żydach jako zjawisku też się mowi i to baaardzo wiele.

>A Żydzi wszak z całej niemal Europy w latach 40 wyjechali na wakacje...

Ale do niedległego Izraela i swojskiej "Hameryki". Więc nadal są tuż za miedzą.

>i z tego powodu dla większości >Europejczyków przestali być zabawni. Najbardziej zaś dla Niemców.

To musi być chyba jakieś nieporozumienie? Czas, przynajmniej w jakimś stopniu, nadrobić te zaległości. Tym bardziej, że w Żydach tkwi ogromny , wicowy, potencjał.
16-11-2017 13:48 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)Odp: zatrzęsienie
>A Żydzi wszak z całej niemal Europy w latach 40 wyjechali na wakacje i z tego powodu dla większości Europejczyków przestali być zabawni. Najbardziej zaś dla Niemców.

Po pojawieniu się uchodźców muzułmańskich w Niemczech sprawa relacji niemiecko-żydowskich dodatkowo się skomplikowała:

Cytat:
Projektant mody Karl Lagerfeld określił uchodźców w Niemczech jako "najgorszych wrogów Żydów...W jednym z programów ... zarzucił kanclerz Angeli Merkel (CDU), że wpuściła zbyt wielu muzułmanów. W swoim wystąpieniu w rozgłośni C8...powiedział: " nawet jeśli dzielą nas dziesięciolecia, nie można zabić miliony Żydów, a następnie sprowadzić miliony ich najgorszych wrogów..."


www.faz.ne(*)zu-fluechtlingen-15290646.html

Taka wypowiedź dyrektora mody znanej marki Chanel, urodzonego w Niemczech Lagerfelda, w dziwnym świetle prezentuje politykę migracyjną pani Merkel. (Francję w obawie przed prześladowaniami opuściło w latach 2006 - 2016 ok.40000 Żydów)

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Dowcip autoocenzurowany???

>Przejrzałem całą kolumnę [...] ani jeden dowicp o Żydach!!!!
Nie byłeś uważny.

Cza być oszczędnym.
16-11-2017 22:37 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)uważność
>>Przejrzałem całą kolumnę [...] ani jeden dowicp o Żydach!!!!
> Nie byłeś uważny.

Raczej Pani nie była. To przecież wic o antysemicie.
17-11-2017 14:37 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: uważność

>>>Przejrzałem całą kolumnę [...] ani jeden dowicp o Żydach!!!!
>> Nie byłeś uważny.
>Raczej Pani nie była. To przecież wic o antysemicie.
Chodzi o to, że dowcip musi być antysemicki, żeby był o Żydach?


Cza być oszczędnym.
17-11-2017 14:59 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)o co chodzi?
>Chodzi o to, że dowcip musi być antysemicki, żeby był o Żydach?

Nie, chodzi o to, iż żart zapodany przez Panią koncentruje się na antysemicie. A Żyd jest w nim postacią pożądaną kontekstualnie - do uwypuklenia cech czy zachowania antysemity.
17-11-2017 16:20 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: o co chodzi?

>>Chodzi o to, że dowcip musi być antysemicki, żeby był o Żydach?
>Nie, chodzi o to, iż żart zapodany przez Panią koncentruje się na antysemicie.
Zabiegi antysemity są w tym dowcipie osią akcji, ale efekt komizmu wywołuje ujawnienie domyślnie bardzo przewidywalnych, a jednak zaskakujących starań Żyda.

Cza być oszczędnym.
-jad- (18783 punktów)Odp: Dowcip autoocenzurowany???
>Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej
>erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie????

Imponująca drętwota. Karol Strasburger mógłby się jeszcze wiele nauczyć.

lp.2o@1daj
17-11-2017 15:01 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)suche minimum formy
>>Pytanie, co się przytrafia Żydowi, który wszedł nieopatrznie w ścianę z członkiem w pełnej
>>erekcji??? Skutkiem incydentu jest jego złamany nos. Pikantne, no nie????
>Imponująca drętwota. Karol Strasburger mógłby się jeszcze wiele nauczyć.

Fakt, żart jest lakoniczny i "suchy". Z gatunku tych co w minimum formy zawierają maksimum treści.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365