Racjonalista - Strona głównaDo treści
King Size - Made in America!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-11-2017 22:59Arminius (25555 punktów)King Size - Made in America!
Ocena -1 na 1
Według opublikowanego w październiku raportu Centrum Zapobiegania Kontroli Chorób - prawei 40 % dosrosłych Amerykanów i 20 % młodocianych - cierpi na otyłość. Wskaźniki jak wyzej są najwyższe jakie kiedykolwiek odnotowano. Co więcej i co gorsza - prognozowana jest tendencja wzrostowa.
Sczególnie niepokoi rosnąca liczba otyłej młodzieży i dzieci. Jedno dziecko na pięć w wieku od 6-11 lat cierpi na otyłość, a w przedziale wiekowym od 2-5 lat jedno na dziesięć. Dane jak wyżej odnoszą się do otyłości i nie obejmują osób/dzieci znamionujących się nadwagą. Biorąc pod uwagę to drugie kryterium - 70,7 % Amerykanów znamionuje się zbyt dużą wagą ciała. Natomiast mniej niż 25 % odznacza się prawidłową wagą ciała. Wskaźniki jak wyżej szokują - zważywszy na konsekwencje zdrowotne będące następstwem otyłości.
Przyczyną otyłości są: niestosowna dieta (junk food), brak należytej aktywności fizycznej oraz niedomiar snu.

Zainteresownaych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.




"The continued weight increase in the youngest Americans is especially worrisome for long-term health. One in five adolescents, ages 12–19; one in five kids, ages 6–11, and and one in ten preschoolers, ages 2–5 are considered obese, not just overweight.
A new report released Friday by the Centers for Disease Control and Prevention shows that almost 40 percent of American adults and nearly 20 percent of adolescents are obese - and those are the highest rates ever recorded."

www.stltod(*)33-54a4-82f9-f3455c0c80cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Rylew (3965 punktów)
>Według opublikowanego w październiku raportu Centrum Zapobiegania Kontroli Chorób - prawei 40 % dosrosłych Amerykanów i 20 % młodocianych - cierpi na otyłość. Wskaźniki jak wyzej są najwyższe jakie kiedykolwiek odnotowano.
Tak, tak, a przecież w tym kraju już w latach 70 wybuchła "rewolucja dietetyczna" pod wodzą dr Atkinsa. I co z tego zostało?

>Przyczyną otyłości są: niestosowna dieta (junk food), brak należytej aktywności fizycznej oraz
>niedomiar snu.
Niedobór snu? Nie słyszałem, nie mogę też znaleźć w podlinkowanym tekście. Jest tylko:
Public health experts say that an unhealthy diet and the lack of exercise are still the two biggest culprits.
20-11-2017 09:31 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)niedobór snu
>Niedobór snu? Nie słyszałem, nie mogę też znaleźć w podlinkowanym tekście. Jest tylko:
>Public health experts say that an unhealthy diet and the lack of exercise are still the two biggest culprits.

Też byłem ździebko zaskoczony. Ale jest mowa o tym czynniku w podlinkowanym materiale:

"In addition to unhealthy foods and a sedentary lifestyle, there could be another possible reason for the increasing obesity rates: sleep deprivation. An estimated 50 million and 70 million Americans suffer from sleep disorders or sleep deprivation, according to the Institute of Medicine."
20-11-2017 12:00 
 Ocena 2 na 2
Jan Rylew (3965 punktów)Odp: niedobór snu
>Też byłem ździebko zaskoczony. Ale jest mowa o tym czynniku w podlinkowanym materiale:
Dzięki za podpowiedź, w pośpiechu nie zauważyłem. Tylko że to co napisane jest mało prawdopodobne i brak jest choćby skrótowego wyjaśnienia jak to działa, bo wydaje się,
że powinno być odwrotnie. Ja np. mam także zaburzenia snu, a mój ciężar idealny .
Chyba że przyjmuje się, że delikwent wstaje w nocy i zagląda do lodówki, albo zjada sobię pączka (na uspokojenie) .
20-11-2017 12:10 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)nieumiarkowanie w jedzeniu
>Chyba że przyjmuje się, że delikwent wstaje w nocy i zagląda do lodówki, albo zjada sobię pączka (na uspokojenie) .

Otoż to. Jest wielce prawdopodobne, iż delikwent jak wyżej zachowuje się jak wyżej. Bo objadanie się to najlepszy antydepresant.
Irracja (4721 punktów)Odp: nieumiarkowanie w jedzeniu
>>Chyba że przyjmuje się, że delikwent wstaje w nocy i zagląda do lodówki, albo zjada sobię pączka (na uspokojenie) .
>Otoż to. Jest wielce prawdopodobne, iż delikwent jak wyżej zachowuje się jak wyżej. Bo objadanie się to najlepszy antydepresant.

... wcale nie najlepszy antydepresant. Niemniej jest duża grupa ludzi, która w depresję i stres zajada. a często problemy ze spaniem są wynikiem depresji i stresu. Jest to stan chorobowy udowodniony w psychiatryce...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
20-11-2017 12:32 
 Ocena-1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: niedobór snu
Ktoś chyba pomylił skutki z przyczynami, albo korelacje z przyczynowością.

A główne przyczyny to stres, geny, głupota i brak odpowiednich przepisów regulujących jakość żywności.

A te dane są ciekawe, bo tak mało ludzi ma tam prawidłową wagę, a w tym są przecież jeszcze alkoholicy, narkomani i palacze.

Powiem Wam, że tak to jest kiedy plebs się rozmnaża.

"Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy." - Max Planck
20-11-2017 14:29 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>Ktoś chyba pomylił skutki z przyczynami, albo korelacje z przyczynowością.
>A główne przyczyny to stres, geny, głupota i brak odpowiednich przepisów regulujących jakość żywności.

... czyżby był pan wybitnym specjalistą w tym temacie?...

>Powiem Wam, że tak to jest kiedy plebs się rozmnaża.

... gwoli zaspokojenia ciekawości plebsu. Jaki tytuł magnacki pan posiada?. Żebym czasami nie popełnił jakiegoś faux pas...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
20-11-2017 14:36 
 0 na 2
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>... czyżby był pan wybitnym specjalistą w tym temacie?...

Albo odnieś się do treści, albo nie pisz wcale. Jak chcesz trollować w ten sposób to polecam komentarze na onecie lub wykopie.

A może po prostu będę pod każdym twoim postem na dowolny temat pytał w ten sam sposób czyżbyś był wybitnym specjalistą w tym temacie

>>Powiem Wam, że tak to jest kiedy plebs się rozmnaża.
>... gwoli zaspokojenia ciekawości plebsu. Jaki tytuł magnacki pan posiada?. Żebym czasami nie popełnił jakiegoś faux pas...

Plebs to to samo co podludzie. Nie trzeba być nikim wybitnym by nie być plebsem.


"Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy." - Max Planck
20-11-2017 14:53 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>Plebs to to samo co podludzie. Nie trzeba być nikim wybitnym by nie być plebsem.

... plebs to podludzie? Czy pan nie przesadza z tym "neonazizmem"?...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Hahaha neonazizmem, a to dobre

Pisz dalej, to się pośmieję.

"Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy." - Max Planck
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: King Size - Made in America!
Najbardziej przyczyniaja się do tego słodkie napoje, przede wszystkim cola.
20-11-2017 10:57 
 Ocena 4 na 4
ZaKotem (8733 punktów)
>Najbardziej przyczyniaja się do tego słodkie napoje, przede wszystkim cola.

Żaden pokarm nie powoduje tycia jeśli nie jest przyjmowany w nadmiarze. Powodem epidemii otyłości jest zmiana stylu życia której nie towarzyszyła zmiana stylu jedzenia. Typowe amerykańskie szybkie żarcie- także cola- to wysokokaloryczne jedzenie dla robotnika noszącego cegły i worki z cementem. Kto dużo pracuje - fizycznie - ten musi dużo jeść. Dziś praca w Ameryce nawet dla prostego robola polega na siedzeniu gdzieś i naciskaniu czegoś. To jest oczywiście zupełnie inne zapotrzebowanie na kalorie, ale zwyczaje pozostały. To jeden z przykładów na to, jak coś sensownego przekształca się w coś bezsensownego, a nawet szkodliwego, gdy staje się tylko zwyczajem lub tradycją.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Chodzi o to, że najczęściej niedoceniamy tego ile cukru jest w np. coli.

Coca-Cola

Objętość: 2l
ile cukru - cała butelka: 212g
ile cukru - w szklance: 26,5g
ile cukru - w 100ml: 10,6g
kalorie - cała butelka 840kcal
kalorie - w szklance 105kcal
kalorie - w 100ml 42kcal

Masakra...
21-11-2017 14:03 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)

No ale co ma z tego wynikać, że dużo cukru? Cukier krzepi. Po to się pije colę, żeby się nacukrować. Tylko że te kalorie są po to, żeby mieć energię - żeby np. nosić worki z cementem, ale jeśli ktoś woli jazdę na rowerze, to też ujdzie. W każdym razie nie są one za bardzo przydatne przy spędzaniu większości życia w samochodzie i przed komputerem.
Wera (1540 punktów)
Nigdy wcześniej zwykły człowiek nie miał takiego dostępu do informacji, ale co z tego wynika? Nic. Cielakowi można powtarzać 10 razy, jak utrzymać ciało w dobrej kondycji, a ten i tak będzie słuchał tylko swoich zwierzęcych popędów.
20-11-2017 14:32 
 Ocena 2 na 2
Irracja (4721 punktów)
>Nigdy wcześniej zwykły człowiek nie miał takiego dostępu do informacji, ale co z tego wynika? Nic. Cielakowi można powtarzać 10 razy, jak utrzymać ciało w dobrej kondycji, a ten i tak będzie słuchał tylko swoich zwierzęcych popędów.

... człowiek, jak każdy ssak, najwięcej uczy się na przykładach a nie na słowach. Można setki razy coś powtarzać człowiekowi. Jak nie ma potwierdzenia czegoś w zachowaniu otoczenia to i tak będzie robił błędy widziane u innych...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
diogenes (42753 punktów)Cierpienia otyłego Amerykanina
>prawei 40 % dosrosłych Amerykanów i 20 % młodocianych - cierpi na otyłość.

Kiedy cierpią? Zawsze? Również podczas jedzenia? Może rozkosze żarcia wynagradzają im te cierpienia?

>Przyczyną otyłości są: niestosowna dieta,...

A przyczyną owej niestosownej diety czy braku aktywności ruchowej jest co? Kto i jak zarabia na tej otyłości? Czy rzeczywistym powodem otyłości nie jest intelektualna nadwaga, inaczej zwana ociężałością umysłową? W takim ujęciu statystyki dotyczące otyłości są porażające. Idę pobiegać...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
20-11-2017 22:17 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)tak trzymać
>W takim ujęciu statystyki dotyczące otyłości są porażające. Idę pobiegać...

Tylko żeby nie był to odruch impulsywny. Ja co dzień chodzę. 7-8 kilometrów. Bezwzględnie każdego dnia - bez względu na pogodę, zajęcia dodatkowe, rodzinę itp. Zdecydowanie polecam. A w weekendy, to ho, ho.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cierpienia otyłego Amerykanina
>>prawei 40 % dosrosłych Amerykanów i 20 % młodocianych - cierpi na otyłość.
>Kiedy cierpią? Zawsze? Również podczas jedzenia? Może rozkosze żarcia wynagradzają im te cierpienia?

Sytuacja taka sama jak przy każdym innym uzależnieniu.

"Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy." - Max Planck

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365