Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dwutlenek węgla w węglan żelaza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
24-11-2017 08:28Arminius (25555 punktów)Dwutlenek węgla w węglan żelaza
Szwajcarska firma Climeworks skonstruowała urządzenie, które wychwytuje CO2 z powietrza, magazynując go 700 metrów pod ziemią, gdzie po 2 latach po wejściu w reakcję ze skałami wulkanicznymi typu bazaltowego - przekształca się on w syderyt - węglan żelaza.
Urządzenie jak wyżej pracuje już w Islandii - gdzie są odpowiednie warunki do jego użtkownia, czyli skały jak wyżej plus nadmiar zbędnej energii do wykorzystania (chodzi o to, żeby generowanie energii potrzebnej do pracy urządzenia nie wytwarzało CO2) pochodzącej z funkcjonujących tam elektrowni geotermicznych.
Urządzenie jak wyżej jest OK - pod warunkiem, iż będzie się nadal promować politykę ograniczania emisji CO2, a urządzenia jak wyżej bedą traktowane jako "mocne wsparcie" w sytuacjach i na obszarch, gdzie emisja CO2 jest szczególnie duża.



"A Swiss company, Climeworks, has developed a machine that can draw carbon dioxide (CO2) out of the air and bury it deep underground.The machine is now operational in Iceland, where it is already pulling CO2 out of the atmosphere and thereby helping in the fight against climate change—albeit on a small scale.
According to the company, the technology could be scaled up or down, meaning that it could be deployed by large industries as well as individuals to achieve a net negative CO2 footprint.
“The potential of scaling-up our technology in combination with CO2 storage, is enormous. Not only here in Iceland but also in numerous other regions, which have similar rock formations,” says Christoph Gebald, founder and CEO at Climeworks in a press release."

sciencenor(*)s-carbon-dioxide-stone-iceland
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365