 |
Tolerancja religijna w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-03-2007 19:21 | Marusia (5 punktów) | Tolerancja religijna w Polsce | Bardzo proszę o wypowiedzi na temat obecnie panującej tolerancji religijnej w Polsce. Jak jest i jak pownno być według Was. z góry bardzo dziękuję
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..| Mesetchina (119 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > >Myślę, że istota tolerancji nie polega tylko na tolerowaniu i akceptowaniu.> Dla mnie właśnie na tym.> > Tolerancja, pojęta jako otwartość na odmienne poglądy, krytycyzm w stosunku do własnych i gotowość ich stałej weryfikacji nie tylko w oparciu o swoje przemyślenia, to w Polsce nadal towar deficytowy, nawet wśród "warstw oświeconych".> Zbyt mocno rozszerzasz pojęcie tolerancji. Jeśli ktoś ma zakuty łeb w sprawach swoich poglądów, ale nie przeszkadzają mu odmieńcy, to warunek tolerancji jest dla mnie całkowicie spełniony.To masz w takim razie czysto operacyjne pojęcie tolerancji. Dla mnie tolerancja na poziomie zachowań bez zrozumienia po co właściwie to wszystko to nie jest tolerancja tylko zwykłe olewanie. |
#17 1 na 1 | ugaguga (134 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Czy Otumba zna może język swahili ? |
S.Otumba (115 punktów) (zablokowany) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > Czy Otumba zna może język swahili ?> to nie naszi kraji jezik-duzo byc odmiani w Afryka swahili-a to kraji Ugandi czi inni. ja uczic dla ciekawosc i pamietac pomagac uciekownikow z Uganda i znaci od dziwczini kilka slowa: jak sie na imie masz?- Jina lako nani? dzien dobri- habari sa asubihi i wierszi ali nie wim o czim:Ayangena-od starik Zulusowik: Ayangena Ayangena Aya puma Aya didi zela Aya saba Maguala i taki dali |
#19 1 na 1 S.Otumba (115 punktów) (zablokowany) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > Bardzo proszę o wypowiedzi na temat obecnie panującej> tolerancji religijnej w Polsce. Jak jest i jak pownno być> według Was. z góry bardzo dziękuję> ja nie pomijac temat ale o toleranci w europa jest slabi na czarni ludzi jak wikeyalem do Europe to mi embassy dal karti z porada-i ja tak tlumaczi troki ze: * nie daj sie odpowiedzic na slowa zle na ulica o twoim kolor skora,ale pamitaj i daj znac gdi wroci do Nigeria gdzi miasto ktori miejsci * pamitaj ze kobieti na ulica i praca jest w Europa wyksztalceni,szanuji,nie dotikaj nigdi i seksi tez *pamitaj prostitutka nie wiziwaj,nie bijaj i obrazij i daji zawse pieniadz *pamitaj bo w europa to nie Sokoto jest jedna zona *za bicie kobieta kijem jest prison! dal niciekawi o rozne u nas kobite mozesz w Sokoto 5 razi kijem dzienni uderzic-w pleca 10 w pieta jak denirwuje- tego w Europi brak tolerancie masz  |
#20 1 na 1 | ugaguga (134 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Trochę szkoda. Chciałbym coś przetłumaczyć ale na pewno znajdę inny sposób. Dziękuje za odpowiedż  Dzisiaj w Gdańsku piękna pogoda - polecam spacer po deptaku nadmorskim  |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Tylko nie mów, że znasz swahili. A ja myślałem, że ze swoim norweskim jestem oryginalny.  |
| ugaguga (134 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Spokojnie  Jakbym znał, to nie szukałbym pomocy  |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > To masz w takim razie czysto operacyjne pojęcie tolerancji. Dla mnie tolerancja na poziomie zachowań bez zrozumienia po co właściwie to wszystko to nie jest tolerancja tylko zwykłe olewanie.A czego Ty więcej chcesz? Przecież pewne mniejszości żądają (słusznie zresztą) tolerancji, a nie tego, żeby ich kochano, bo raz, że to już nie byłaby tolerancja, a dwa- do czegoś takiego zmusić ludzi się nie da. |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Aha, trochę źle Cię zrozumiałem. Tzn. teraz już rozumiem. Pozdrawiam. |
S.Otumba (115 punktów) (zablokowany) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > Spokojnie Jakbym znał, to nie szukałbym pomocy  jak Pan kce to dam ja mail do kolege co znac swahili |
| Mesetchina (119 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce |
> A czego Ty więcej chcesz? Przecież pewne mniejszości żądają (słusznie zresztą) tolerancji, a nie tego, żeby ich kochano, bo raz, że to już nie byłaby tolerancja, a dwa- do czegoś takiego zmusić ludzi się nie da.> Czyli według ciebie tolerancja to brak fizycznych bądź werbalnych napaści? być może taka jest jej powszechnie obowiązująca definicja, ale i tak coś mi tu nie pasuje... Nie mówię żeby zmuszać ludzi do miłowania bliźniego odmiennej rasy czy orientacji seksualnej, to by było zresztą niemożliwe. Może tolerancja, o jakiej mówisz w zupełności wystarczyłaby "odmieńcom" do bezstresowego i bezkonfliktowego funkcjonowania w społeczeństwie. Ale ja nie powiedziałabym nigdy o takim społeczeństwie, że jest tolerancyjne |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > >Czyli według ciebie tolerancja to brak fizycznych bądź werbalnych napaści?Mniej więcej do tego dałoby się ją sprowadzić. > Może tolerancja, o jakiej mówisz w zupełności wystarczyłaby "odmieńcom" do bezstresowego i bezkonfliktowego funkcjonowania w społeczeństwie. Ale ja nie powiedziałabym nigdy o takim społeczeństwie, że jest tolerancyjneA ja jak najbardziej. Oczywiście należałoby dodać do tego brak dyskryminacji. |
| realista (85 punktów) | Odp: tolerancja religijna w Polsce | > Natomiast ateiści są postrzegani jako ludzie źli, sprzyjający homoseksualistom i pedofilom.Co to ma być????? Co homoseksualista albo jeszcze gorzej pedofil mają do tolerancji religijnej proszę odpowiadać na temat
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: tolerancja religijna w Polsce | Religijnej- nic. Tolerancji w ogóle- wszystko. |
| realista (85 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | >Bardzo proszę o wypowiedzi na temat obecnie panującej >tolerancji religijnej w Polsce. Jak jest i jak pownno być >według Was. z góry bardzo dziękuję >
Według mnie Polska jest najbardziej tolerancyjnym pod względem Religi krajem w europie. Nie rozumiem wypowiedzi ludzi, którzy schodzą na tor homoseksualizmu jakiś tam parad równości i innych śmiesznych rzeczy porównywanie tego do tolerancji religijnej jest po prostu oszczerstwem w ogóle inny temat. Chciałbym przedstawić argumenty, dlaczego polska jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów pod względem Religi pierwszy przykład można ukazać już za czasów Kazimierza Wielkiego, kiedy to żydzi byli niechciani i znienawidzeni w całej europie Kazimierz ich przyjął i dał im schronienie potem przez wieki uważano Polskę za kolebkę kultur i wyznań niechcianych w europie, przechodząc do czasów bardziej współczesnych to można spojrzeć na naszego wielkiego papieża rodaka Jana Pawła II, który to jako pierwszy z papieży rozpoczął dialog z wyznawcami różnych Religi świata następnym znamiennym przykładem jest to, że można rozejrzeć się po naszych sąsiadach w Europie a szczególnie w europie Zachodniej tak kochanej przez wielu i uważanej za kolebkę tej, że właśnie tolerancji śmieszne. Pierwszy przykład jest prosty i też z przed wieków palenie na stosie, za jakie kolwiek inne poglądy niż katolickie w Polsce tego nigdy nie było. I szybkie przeniesienie do współczesności zakaz we Francji noszenia przez kobiety wyznania muzułmańskiego chust w szkole (według mnie to jest skandal to tak jak ktoś by mi zabronił nosić krzyżyka na łańcuszku na szyj). Karykatura Mahometa w duńskim dzienniku "Jyllands-Posten" (chamstwo i brak tolerancji pierwszego stopnia). Następnie zabójstwo w Holandii wnuka Theo van Gogha przez jakiegoś szaleńca odbiła się na całym społeczeństwie muzułmańskim płonące meczety w całej Holandii(nie zapominajmy, że Holandia jest uważana za wzór tolerancji na świecie tak naprawdę wzór tolerancji dla zachowań nie moralnych) itp. (coś jak kryształowa noc) następny przykład Turcy, którzy w większości są muzułmanami w Niemczech jest ich blisko 2,4 mln a jakoś nie mają swej mniejszości a Duńczyków w Schleswigu-Holsteinie jest o wiele mniej i Mają. Tych przykładów jest jeszcze mnóstwo. Natomiast w Polsce słyszy się od czasu do czasu o wybryku jakiegoś łysego barana, co coś tam głupiego napisał na ścianie synagogi sprejem, jeśli ktoś do takiego łysola porównuję całą Polskę razem z jej wiekową tradycją to brawo brawo. Jeśli mam porównywać tolerancję RELIGIJNĄ polski do tolerancji RELIGIJNEJ reszty europy zachodniej to Europa zachodnia jeszcze powinna się wiele od nas nauczyć. Podsumuje to tak dobrze, że nasz kraj jest taki, jaki jest niech zdemoralizowana kultura zachodnia trzyma się od nas jak najdalej, ale niestety już powoli się wkradają i to widać, lecz jeśli będziemy trzymać się naszej Pamięci i tożsamości to nic nam nie grozi, bo te drobne pionki, które próbują w naszym społeczeństwie namieszać szybko znikną Pozdrawiam
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza |
1 2 3 4 Dalej..
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|