 |
Tolerancja religijna w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-03-2007 19:21 | Marusia (5 punktów) | Tolerancja religijna w Polsce | Bardzo proszę o wypowiedzi na temat obecnie panującej tolerancji religijnej w Polsce. Jak jest i jak pownno być według Was. z góry bardzo dziękuję
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..| LEGION (3161 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > Pierwszy przykład jest prosty i też z przed wieków palenie na stosie, za jakie kolwiek inne poglądy niż katolickie w Polsce tego nigdy nie było.No to mój drogi douczyć się powinieneś... Było palenie na stosie(mniej niż na zachodzie, ale było). Było wygnanie protestantów, i nawracanie ich pod groźbą utraty majątków. > I szybkie przeniesienie do współczesności zakaz we Francji noszenia przez kobiety wyznania muzułmańskiego chust w szkole (według mnie to jest skandal to tak jak ktoś by mi zabronił nosić krzyżyka na łańcuszku na szyj).Racja, to dyskryminacja. > Karykatura Mahometa w duńskim dzienniku "Jyllands-Posten" (chamstwo i brak tolerancji pierwszego stopnia).Bez przesady, tolerancja nie oznacza jeszcze, że poglądy tolerowanych są tabu jeżeli są śmieszne, to dlaczego się nie śmiać? > Następnie zabójstwo w Holandii wnuka Theo van Gogha przez jakiegoś szaleńca odbiła się na całym społeczeństwie muzułmańskim płonące meczety w całej Holandii(nie zapominajmy, że Holandia jest uważana za wzór tolerancji na świecie tak naprawdę wzór tolerancji dla zachowań nie moralnych) itp. (coś jak kryształowa noc).Raczej coś jak pogromy żydów w Krakowie. Jak się motłoch wścieknie, to się nie da zatrzymać. Niezależnie od narodowości. > następny przykład Turcy, którzy w większości są muzułmanami w Niemczech jest ich blisko 2,4 mln a jakoś nie mają swej mniejszości a Duńczyków w Schleswigu-Holsteinie jest o wiele mniej i Mają.Ale większość z tych turków(niezależnie od wyznania) nie ma obywatelstwa niemieckiego, więc nie ma mowy o głosowaniu, ani reprezentacji w parlamencie. > Tych przykładów jest jeszcze mnóstwo. Natomiast w Polsce słyszy się od czasu do czasu o wybryku jakiegoś łysego barana, co coś tam głupiego napisał na ścianie synagogi sprejem, jeśli ktoś do takiego łysola porównuję całą Polskę razem z jej wiekową tradycją to brawo brawo.Nie porównujmy. Takich łysoli ma nie być i kropka. Niezależnie od przeszłości. Nie zaglądajmy w cudze garnki, skupmy się na własnym podwórku. > Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmuszaA ja chcę być jeźdźcem, co konia do ruchu zachęca i kieruje jego krokiem. NIE KLIKAĆ |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: tolerancja religijna w Polsce | Może to, że wyznawcy niektórych religii nie chcą ich tolerować, jednocześnie skarżąc się na brak tolerancji? NIE KLIKAĆ |
| Petite Violette (273 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > Według mnie Polska jest najbardziej tolerancyjnym pod względem Religi krajem w europie.Hahaha! Dobry dowcip. > I szybkie przeniesienie do współczesności zakaz we Francji noszenia przez kobiety >wyznania muzułmańskiego chust w szkole (według mnie to jest skandal to tak jak ktoś by >mi zabronił nosić krzyżyka na łańcuszku na szyj).Szkola we Francji jest LAICKA. Nie wolno nosic ostentacyjne wyrazy swojej religji. (Krzyzyk lub gwiazdka Davida, lub reka Fatimy sa tolerowane jesli je nosisz pod koszulka). A co do chust muzulmanskich; ten zakaz jest prawdziwym wyzwoleniem dla wiekszosci dziewczyn ktore sa zmuszane do noszenia chust przez rodzicow. Wiem bardzo dobrze o co chodzi, bo chodzilam do szkoly wlasnie z takimi kolezankami. A tak nawiasem mowiac, tak jak istenieja szkoly katolickie istnieja szkoly muzulmanske, wiec nie wiem gdzie tu brak tolerancji. > Karykatura Mahometa w duńskim dzienniku "Jyllands-Posten" (chamstwo i brak tolerancji >pierwszego stopnia).Na prawde? A ja mysle ze w czasach gdzie islamisci moga podlazyc bombe w pociagu ktory biezesz do pracy to wlasnie jedyna odpowiec jest karykatura i smiech, i nie poddanie sie strachu! I nie poddawanie sie auto censurze, tak jak to sie dzieje w Polsce. > (nie zapominajmy, że Holandia jest uważana za wzór tolerancji na świecie tak >naprawdę wzór tolerancji dla zachowań nie moralnych)Wole za duzo tolerancji niz za malo. > Natomiast w Polsce słyszy się od czasu do czasu o wybryku jakiegoś łysego baranaNie wiedzialam ze Pan Giertych (ten starszy) ktory jest w Parlamenci Europejskim i ktory jest wyraznie antysemita i tak sie wyraza jest jakims lysym baranem... Ani ten drugi Pan Giertych, imienia R. ktory przed wszystkimi innimi ministrami szkolnictwa w Europie wypowiedzial sie przeciwko "propagandzie homoseksualnej" i przeciwko aborcji w Europie...Jak potem Polska wyglada przy najmniej w Europie? Mowia o Polsce ze to Iran w Europie i teraz zastanawiaja sie czy nie traktowac Polski tak jak Austrii kiedy wygral Jorg Heider W 2000 roku. Jeśli mam porównywać tolerancję RELIGIJNĄ polski do tolerancji RELIGIJNEJ reszty europy zachodniej to Europa zachodnia jeszcze powinna się wiele od nas nauczyć. W Twojch mazeniach. > Podsumuje to tak dobrze, że nasz kraj jest taki, jaki jest niech zdemoralizowana kultura >zachodnia trzyma się od nas jak najdalej, ale niestety już powoli się wkradają i to widać, >lecz jeśli będziemy trzymać się naszej Pamięci i tożsamości to nic nam nie grozi, bo te >drobne pionki, które próbują w naszym społeczeństwie namieszać szybko zniknąPolska jest w Europie, Europa niedulgo bedzie miala swoja konstytucje, ta konstytucja bedzie bardziej liberalna niz ta Polska i po malu Polska sie zmieni. Ale to juz jest polityka. Pozdrawiam
Z racji dwujęzyczności, moja polszczyzna może nie być doskonała. |
| Sycz (227 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Nie mam nic do Polski, generalnie. Co do jej mieszkańców to mam pewne zastrzeżenia. Sam tutaj mieszkam, więc pytam: Jak to się stało do diabła, że pozwoliliśmy tu stworzyć taki Moheroland???
Beirut |
| Reinmar von Hagenau (41 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Na całe szczęście moi rodzice nigdy "kościelni" nie byli i, mam nadzieję, nie będą. To bardzo wiele rzeczy mi ułatwiło, nie miałem dzięki temu w czasach szkolnych poczucia, że nikt mnie nie rozumie i nie wspiera w obranej przeze mnie drodze życiowej. A prawdziwi przyjaciele zawsze akceptowali mój wybór. Resztą się nie przejmuję. Zresztą z moich obserwacji wynikało, że większośc mi po prostu zazdrości tego, że ma mniej lekcji i nie muszę zakuwac FAQ do bierzmowania  |
| realista (85 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > >Według mnie Polska jest najbardziej tolerancyjnym pod względem Religi krajem w europie.> Hahaha! Dobry dowcip.Pozostawię to bez komentarza, ale zaproponuje ci żeby pani zajrzała do schowka o tytule tolerancja osobistych poglądów ludzi > ten zakaz jest prawdziwym wyzwoleniem dla wiekszosci dziewczyn ktore sa zmuszane do noszenia chust przez rodzicow. Wiem bardzo dobrze o co chodzi, bo chodzilam do szkoly wlasnie z takimi kolezankami.Odpowiedź jest prosta, jeśli z 20 tych dziewczyn jest, choć jedna, która chcę tą chustę nosić z własnej woli i czuję się urażona zakazem to jest to dyskryminacja pierwszego stopnia > A tak nawiasem mowiac, tak jak istenieja szkoly katolickie istnieja szkoly muzulmanske, wiec nie wiem gdzie tu brak tolerancji.nie o szkoły tu chodzi > Na prawde? A ja mysle ze w czasach gdzie islamisci moga podlazyc bombe w pociagu ktory biezesz do pracy to wlasnie jedyna odpowiec jest karykatura i smiech, i nie poddanie sie strachu! I nie poddawanie sie auto censurze, tak jak to sie dzieje w Polsce.Widzę, że(nie chcąc cię obrazić) twoja wiedza z tego zakresu jest mocno ograniczona, ponieważ porównując cały świat muzułmański do terrorystów a Koran do biblii wojny al-kajdy okazujesz swoją wielką nie wiedzę myśląc ze każdy muzułmanin musi być terrorystom to jest dopiero brak tolerancji > Wole za duzo tolerancji niz za malo.wolę za dużo etyki i moralności niż za mało > >Natomiast w Polsce słyszy się od czasu do czasu o wybryku jakiegoś łysego barana> Nie wiedzialam ze Pan Giertych (ten starszy) ktory jest w Parlamenci Europejskim i ktory jest wyraznie antysemita i tak sie wyraza jest jakims lysym baranem... Ani ten drugi Pan Giertych, imienia R. ktory przed wszystkimi innimi ministrami szkolnictwa w Europie wypowiedzial sie przeciwko "propagandzie homoseksualnej" i przeciwko aborcji w Europie...Jak potem Polska wyglada przy najmniej w Europie? Mowia o Polsce ze to IranOdnośnie pana starszego Giertycha to są jego osobiste poglądy, od których rząd się w 250% odcina jak byś śledziła nie wiem wiadomości to byś wiedziała odnośnie młodszego to "wypowiedział Sie przeciwko "propagandzie homoseksualnej" i przeciwko aborcji" dyskutujemy o tolerancji RELIGJINEJ a nie o tolerowaniu zachowań nie moralnych zmieniasz temat i porównujesz z sobą dwa zupełnie inne tematy > Jeśli mam porównywać tolerancję RELIGIJNĄ polski do tolerancji RELIGIJNEJ reszty europy zachodniej to Europa zachodnia jeszcze powinna się wiele od nas nauczyć.> W Twojch mazeniach.Racja ja nie doczekam tego aż zdemoralizowana Europa zachodnia zacznie się zmieniać, bo to będzie chyba trwało wiekami, bo oni zamiast iść do przodu to się cofają > Polska jest w Europie, Europa niedulgo bedzie miala swoja konstytucje, ta konstytucja bedzie bardziej liberalna niz ta Polska i po malu Polska sie zmieni. Ale to juz jest polityka.Co do konstytucji to bym się kłócił Francja Belgia konstytucję odrzuciły w referendum w Polsce też pójdę głosować na nie i podejrzewam, że większości społeczeństwa też polska od zawsze była w europie, która zawsze ją chciała zniszczyć teraz również, lecz nie militarnie tylko ekonomicznie > PozdrawiamPozdrawiam
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza |
| realista (85 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce |
> Jak to się stało do diabła, że pozwoliliśmy tu stworzyć taki Moheroland???dobre pytanje? warte analizy
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza |
| Petite Violette (273 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > >>Według mnie Polska jest najbardziej tolerancyjnym pod względem Religi krajem w europie.> >Hahaha! Dobry dowcip.> Pozostawię to bez komentarza, ale zaproponuje ci żeby pani zajrzała do schowka o tytule tolerancja osobistych poglądów ludziHahaha. Jeszcze raz, a jesli nie wiesz co to jest ironia, to nie moja zguba. > >ten zakaz jest prawdziwym wyzwoleniem dla wiekszosci dziewczyn ktore sa zmuszane do noszenia chust przez rodzicow. Wiem bardzo dobrze o co chodzi, bo chodzilam do szkoly wlasnie z takimi kolezankami.> Odpowiedź jest prosta, jeśli z 20 tych dziewczyn jest, choć jedna, która chcę tą chustę nosić z własnej woli i czuję się urażona zakazem to jest to dyskryminacja pierwszego stopniaJesli dobrze Ciebie rozumiem, dla jednej ktora mogla byc obrazona cala reszta, to znaczy 19 dziewczyn ma cierpiec? To ma byc Twoja tolerancja? Ciekawe. > >A tak nawiasem mowiac, tak jak istenieja szkoly katolickie istnieja szkoly muzulmanske, wiec nie wiem gdzie tu brak tolerancji.> nie o szkoły tu chodziTwoj argument byl w skrocie "Francja nie jest tolerancyjna bo muzulmanskie dziewczyny nie maja prawa nosic chuste w szkole - to skandal" a ja mowie ze francuskie szkoly sa laickie, wiec bez zadnego "boga". Ci ktorzy wyznania chodza do szkol prywatnych aby mogly nosic chusty albo turbany albo nie wiem co jeszcze, rzad za to nawet placi rodzicom ubogim aby mogli wysylac tam dzieci. Czy w Polsce rzad placi za prywatne szkoly dla dzieci ateistow? Na pewno nie. Gdzie jest tu tolerancja? > >Na prawde? A ja mysle ze w czasach gdzie islamisci moga podlazyc bombe w pociagu ktory biezesz do pracy to wlasnie jedyna odpowiec jest karykatura i smiech, i nie poddanie sie strachu! I nie poddawanie sie auto censurze, tak jak to sie dzieje w Polsce.> Widzę, że(nie chcąc cię obrazić) twoja wiedza z tego zakresu jest mocno ograniczona, ponieważ porównując cały świat muzułmański do terrorystów a Koran do biblii wojny al-kajdy okazujesz swoją wielką nie wiedzę myśląc ze każdy muzułmanin musi być terrorystom to jest dopiero brak tolerancjiChyba dobrze nie przeczytales : mowilam tutaj o ISLAMISTACH nie MUZULMANACH, bardzo dobrze wiem jaka jest roznica. Wyraznie ty mylisz okreslenia. > >>Natomiast w Polsce słyszy się od czasu do czasu o wybryku jakiegoś łysego barana> >Nie wiedzialam ze Pan Giertych (ten starszy) ktory jest w Parlamenci Europejskim i ktory jest wyraznie antysemita i tak sie wyraza jest jakims lysym baranem... Ani ten drugi Pan Giertych, imienia R. ktory przed wszystkimi innimi ministrami szkolnictwa w Europie wypowiedzial sie przeciwko "propagandzie homoseksualnej" i przeciwko aborcji w Europie...Jak potem Polska wyglada przy najmniej w Europie? Mowia o Polsce ze to Iran> Odnośnie pana starszego Giertycha to są jego osobiste poglądy, od których rząd się w 250% odcina jak byś śledziła nie wiem wiadomości to byś wiedziała odnośnie młodszego to "wypowiedział Sie przeciwko "propagandzie homoseksualnej" i przeciwko aborcji" dyskutujemy o tolerancji RELIGJINEJ a nie o tolerowaniu zachowań nie moralnych zmieniasz temat i porównujesz z sobą dwa zupełnie inne tematyDobrze, no to wytulmacz dlaczego w Polsce jeszcze do tej pory jest taka propaganda anty-zydowska? W Radiu Maryja, na przyklad? > >Jeśli mam porównywać tolerancję RELIGIJNĄ polski do tolerancji RELIGIJNEJ reszty europy zachodniej to Europa zachodnia jeszcze powinna się wiele od nas nauczyć.> >W Twojch mazeniach.> Racja ja nie doczekam tego aż zdemoralizowana Europa zachodnia zacznie się zmieniać, bo to będzie chyba trwało wiekami, bo oni zamiast iść do przodu to się cofająNo to dlaczego Polska zgodzila sie wejsc do Europy?! Jesli my tacy zboczeni? Aj! Zapomnialam : pieniadze! Europa jest zdemoralizowana ale nasze brudne pieniedze sa poradne i interesujace. No ale to juz jest etyczne i moralne. Dobrze widze. > >Polska jest w Europie, Europa niedulgo bedzie miala swoja konstytucje, ta konstytucja bedzie bardziej liberalna niz ta Polska i po malu Polska sie zmieni. Ale to juz jest polityka.> Co do konstytucji to bym się kłócił Francja Belgia konstytucję odrzuciły w referendum w Polsce też pójdę głosować na nie i podejrzewam, że większości społeczeństwa też polska od zawsze była w europie, która zawsze ją chciała zniszczyć teraz również, lecz nie militarnie tylko ekonomicznieJesli juz absolutnie chcesz sie chlostac, to rob to w intymnosci. Polska jest wspanialy i dumny kraj, najwieksze niebezpieczestwo dla naszego kraju to nie jest Europa, to jest nasz wlasny rzad, ktory moze nam przyniesc kleske. Ale latwiej jest obelgiwac i pluc na sasiada niz zaczac prace w wlasnym domu. Tez pozdrawiam.
Z racji dwujęzyczności, moja polszczyzna może nie być doskonała. |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > >>ten zakaz jest prawdziwym wyzwoleniem dla wiekszosci dziewczyn ktore sa zmuszane do noszenia chust przez rodzicow. Wiem bardzo dobrze o co chodzi, bo chodzilam do szkoly wlasnie z takimi kolezankami.> >Odpowiedź jest prosta, jeśli z 20 tych dziewczyn jest, choć jedna, która chcę tą chustę nosić z własnej woli i czuję się urażona zakazem to jest to dyskryminacja pierwszego stopnia> Jesli dobrze Ciebie rozumiem, dla jednej ktora mogla byc obrazona cala reszta, to znaczy 19 dziewczyn ma cierpiec? To ma byc Twoja tolerancja? Ciekawe.One cierpią przez rodziców, nie z winy szkoły. I to rodzicami należy się zająć. To chyba jasne. NIE KLIKAĆ |
| Petite Violette (273 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > >>>ten zakaz jest prawdziwym wyzwoleniem dla wiekszosci dziewczyn ktore sa zmuszane do noszenia chust przez rodzicow. Wiem bardzo dobrze o co chodzi, bo chodzilam do szkoly wlasnie z takimi kolezankami.> >>Odpowiedź jest prosta, jeśli z 20 tych dziewczyn jest, choć jedna, która chcę tą chustę nosić z własnej woli i czuję się urażona zakazem to jest to dyskryminacja pierwszego stopnia> >Jesli dobrze Ciebie rozumiem, dla jednej ktora mogla byc obrazona cala reszta, to znaczy 19 dziewczyn ma cierpiec? To ma byc Twoja tolerancja? Ciekawe.> One cierpią przez rodziców, nie z winy szkoły. I to rodzicami należy się zająć. To chyba jasne.Z tym sie zgadzam, ale jak inaczej im pomoc? Jak dac do zrozumienia rodzicom ze nie postempuja poprawnie z corkami? I teraz inne pytanie : ile jest mlodziezy w Polsce ktorzy nie wierza, ale dla swietego spokoju chodza na katechizm, i do kosciola? To jest podobne znecanie sie psychologiczne, no moze nie znecanie, no ale presia rodzinna i na pewno szantaz affektywny. To jak wytulmaczyc rodzicom ze zle sie zachowuja, jesli sa przekonani ze zbawia dusze dziecka?
Z racji dwujęzyczności, moja polszczyzna może nie być doskonała. |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > Z tym sie zgadzam, ale jak inaczej im pomoc? Jak dac do zrozumienia rodzicom ze nie postempuja poprawnie z corkami?To inna sprawa, ale łamanie praw tej jednej wierzącej nie jest wyjściem. > I teraz inne pytanie : ile jest mlodziezy w Polsce ktorzy nie wierza, ale dla swietego spokoju chodza na katechizm, i do kosciola? To jest podobne znecanie sie psychologiczne, no moze nie znecanie, no ale presia rodzinna i na pewno szantaz affektywny. To jak wytulmaczyc rodzicom ze zle sie zachowuja, jesli sa przekonani ze zbawia dusze dziecka?Nie mam pojęcia, i chyba nikt nie ma, bo w tej sprawie nawet polska konstytucja sobie przeczy... NIE KLIKAĆ |
| Petite Violette (273 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > >Z tym sie zgadzam, ale jak inaczej im pomoc? Jak dac do zrozumienia rodzicom ze nie postempuja poprawnie z corkami?> To inna sprawa, ale łamanie praw tej jednej wierzącej nie jest wyjściem.To jest wyjscie ktore rzad francuski wybral, nie mowie ze to jest dobre, mowie ze to mniejsze zlo. Bo rzad francuski bardzo sie bal ze gdyby pozwolil na chuste, to by bardzo szybko doszlo do burki albo do tczadoru. Teraz, takie kraje jak Wieka Bretania czy Niemcy maja podobne prawa w szkole. Nawet jesli te kraje bardzo skrytykowaly Francje kiedy po raz pierwszy wziela ta decyzje. Dziewczyna ktora chce nosic chuste moze pojsc do szkoly wyznaniowej albo uczyc sie w domu (we Francji mamy bardzo dorbrze zorganizowany system edukacyjny corespondencyjnie). Rodzice maja wybor, dziewczyna tez. To jest kompromis. > >I teraz inne pytanie : ile jest mlodziezy w Polsce ktorzy nie wierza, ale dla swietego spokoju chodza na katechizm, i do kosciola? To jest podobne znecanie sie psychologiczne, no moze nie znecanie, no ale presia rodzinna i na pewno szantaz affektywny. To jak wytulmaczyc rodzicom ze zle sie zachowuja, jesli sa przekonani ze zbawia dusze dziecka?> Nie mam pojęcia, i chyba nikt nie ma, bo w tej sprawie nawet polska konstytucja sobie przeczy...Nie mam co dodac, bo chyba sie zgadzamy. Nie ma wyjscia, sa tylko kompromisy ktore rania jak najmniej obie strony.
Z racji dwujęzyczności, moja polszczyzna może nie być doskonała. |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | > Dziewczyna ktora chce nosic chuste moze pojsc do szkoly wyznaniowej albo uczyc sie w domu (we Francji mamy bardzo dorbrze zorganizowany system edukacyjny corespondencyjnie). Rodzice maja wybor, dziewczyna tez.Kursy korespondencyjne nie zastąpią szkolnych kontaktów z rówieśnikami. Co do szkół wyznaniowych: czy są w każdym mieście? Jeżeli nie, to wyjazd do takiej placówki oznacza rozłąkę z rodziną... > To jest kompromis.Kompromis jest wtedy, gdy dwie strony idą na ustępstwa. W tym przypadku stwierdzono: nie chcemy was tutaj, bo nosicie chusty. NIE KLIKAĆ |
| Thorvoy (6588 punktów) | Odp: Tolerancja religijna w Polsce | Ja już sam nie wiem, co myśleć. Z jednej strony powinna być wolność i w ogóle, a z drugiej- to jest Europa ze swoimi zasadami. Za krzyż na szyi dostałbym oberwałbym kulkę w kraju, z którego pochodzi dziewczyna, walcząca o prawo noszenia chusty na głowie tutaj. Naturalnie, zgadzam się na pewne ustępstwa, ale nie wiem, czy należy poczynać ich tak wiele. Inna sprawa, że jeśli noszenie chust ma zostać zakazane, tego samego chciałbym uświadczyć w związku z krzyżami i innymi symbolami religijnymi. Nawiasem mówiąc, noszona na szyi figurka umęczonych zwłok przybitych do krzyża jest dla mnie nieporównywalnie bardziej odrażająca, niż chusta na głowie muzułmańskiej dziewczyny. |
#45 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: tolerancja religijna w Polsce | @@@ > Jak widać indoktrynacja jest tak silna, że nawet ci przeciwko którym jest skierowana jej ulegają. Wielu polskich komunistów było katolikami i pilnowało np. aby ich dzieci miały ślub kościelny.> A co do tolerancji to różnica między liczbą ochrzczonych, a liczbą praktykujących tłumaczy wszystko. Można nie wierzyć, ale udawać trzeba i religię mieć na maturze. Bo prawdziwy Polak to katolik. Choćbyś nie wiem jakie zasługi miał dla kraju, ale zachodzi podejrzenie żeś nie katolik, to znajdzie się mnóstwo takich, którzy stwierdzą, uznają Cię zdrajcę.********************* Gdy byłem młodym człowiekiem zobaczyłem na płocie napis: dupa. Pogłaskałem i wbiłem sobie zadrę. Od tamtego momentu wolę we wszystko wątpić. Ktoś, kto nazywa się katolikiem, a łamie wszystkie przykazania, jest jeszcze katolikiem? Ktoś, kto mówi, że uważa się ateistą, a jedyną różnicą pomiedzy nim a teistą jest przedmiot wiary. (Jeden wierzy, że Bóg jest, a drugi, że go nie ma). Lub zwalcza afideistyczny racjonalizm. Jest ateistą, czy nim nie jest? Ludzie potrafią w swoim światopoglądzie połączyć poglądy sprzeczne i dlatego wielu uczonych potrafiło połączyć głęboką wiarę z naturalizmem metodologicznym, a wśród faszystów niemieckich, nie mówiąc już o włoskich była większość chrześcijaninami. Chrześcijanie też byli wśród komunistów radziekich, nie mówiąc już o polskich, włoskich, czy hiszpańskich. Ale nazwy są ważne i dlatetego przeróżni demagodzy próbują nimi manipulować. Jeżeli jesteś racjonalistą, to ostrożnie z wiarą. Szczególnie dużo prób manipulacji historią oraz terminami spotykamy teraz. Podczas masowej nachalnej indokrynacji polskiego społeczeństwa. Różni funkcjonariusze jedynie słusznej doktryny próbują narzucić nam (wdzierając się nawet na nasze forum) swój punkt widzenia i własne pokrzywione oceny rzeczywistości. Jedni twierdzą ze Polak to katolik i jako dowód na to przedstawiają wybór obecnych przwódców, drudzy na podstawie ostatnich wyborów twierdzą, że Polak to idiota. Oba określenia są tylko w części prawdziwe. Mamy w Polsce sporą grupę Polaków-katolików i grupkę Polaków - idiotów. Ale, nie tylko że, oni nie stanowią większości społeczeństwa, to jeszcze te zbiory, w dużym stopniu, te na siebie nachodzą. (Proszę tylko nie mylić polskich katolików z Polakami - katolikami, gdyż, w tym przypadku, te zbiory są w dużym stopniu rozłączne). Racjonalistą jest ten, kto myśli samodzielnie i dokonuje samodzielnej oceny rzeczywistości.Zgadzam się z Panem: > indoktrynacja jest tak silna, że nawet ci przeciwko którym jest skierowana jej ulegają.I uważam, że przynajmniej "wykształciuchy" powinny się temu przeciwstawiać. Nie dajmy narzucać sobie kłamliwej terminologi i ocen. Słowa potrafią niszczyć. Więcej! Słowa potrafią zabijać. Dobry Panie Boże, chroń mnie od wrednych przyjaciół. Z wrogami jakoś sobie sam poradzę.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę. |
1 2 3 4 Dalej..
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|